Do końca października br. wydłużono termin zakończenia prac budowlanych przy obwodnicy Tarnobrzega

Do końca października br. wydłużony został termin zakończenia prac budowlanych przy obwodnicy Tarnobrzega. Droga kosztować ma ponad 77 mln zł.

Pierwotnie prace miały potrwać do końca lipca br. O zmianach w harmonogramie prac dowiadujemy się z przygotowanej na czerwcową sesję RM uchwały, dotyczącej zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta. Jak czytamy w jej uzasadnieniu, cyt: z uwagi na wystąpienie okoliczności stanowiących podstawę do zmian świadczenia w zakresie terminu i wynagrodzenia mieszczących się w katalogu okoliczności ujętych w umowie, wydłużony został termin wykonania robót budowlanych do dnia 31.10.2022 przy realizacji projektu pn. „Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega” – koniec cytatu.

Wydłużenie terminu prac związane jest z koniecznością wykonania nieprzewidzianych robót, m.in. usunięcia przykrytego warstwą ziemi nielegalnego składowiska odpadów czy zalegającej warstwy torfu. Na opóźnienie prac wpływ mają również większe od przewidywanych opady i ich częstotliwość. Wykonawca musiał również wykonać dodatkowe roboty, cyt: które są niezbędne dla spełnienia funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania obiektu – koniec cytatu.

Ponadto opóźnione zostaną wypłaty odszkodowań z uwagi na toczące się trzy postępowania administracyjne.

KOSZTY BUDOWY

Obwodnica Tarnobrzega połączy drogę wojewódzką nr 871 z drogą nr 723 w pobliżu Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Jej całkowita długość wyniesie 9 km. Jak czytamy w uchwale o WPF, łączne nakłady finansowe wynieść mają 77 mln.101.671,84 zł.

716-wpf_1813730

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
11 miesięcy temu
  • Wotum zaufania nalezy Bozkowi dac w środę
  • Zaklinal ze termin to rzecz święta bo umowna a tu mamy zgodę na przedluzenie zamiast kar umownych
  • Kto w tym urzędzie tego pilnuje ikto zaopiniowal o zgodzie itp
  • Nic nie wiemy
  • Bozek nie mowi ze jest prpblem nie pyta rady co zrobic tylko oznajmia
  • Wyrazilem zgode i tyle
  • Buta
obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

I racja że nie pyta , bo i po co ?
Bezradnych – ma pytać , bez jaj oni są od podnoszenia łapska , tylko .

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

pan prezydent nie ma prawka
pan prezydent nie mieszka koło wiaduktu
pan prezydent nie spaceruje ulicami 11 listopada – kwiatkowskiego
pan prezydent przyjmuje łapówki pod stołem

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Oho – kolejny proces się szykuje ???

kierowca furmanki
11 miesięcy temu

cholera panie atrnobrzeg to miasteczo na uboczu nie ma tu duzego natezenia ruchu przez te miejscowosc nie przebiega nawet zadna krajowka obwodnica ne jest tu potrzebna

Odyseusz
11 miesięcy temu

Zamilcz okoliczny trollu spod wsi sandomingo czy aluminiowej stalówki. Jest kwik jest dobrze czyli dupę wam z żalu ściska !

kierowca furmanki
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

lepiej pzreznaczyc te pieniadze na drogi w bardziej cywilizowanym regionie sandomierskim

Odyseusz
11 miesięcy temu

Mówisz o swoim miejscu zamieszkania gdzie psy dupami szczekają;)

Odyseusz
11 miesięcy temu

3 miesiące obsuwy to raczej dużo zwłaszcza, że nie tak dawno pani naczelnik zapewniała iż prace idą zgodnie z harmonogramem , a w niektórych punktach nawet dużo przed czasem . Dziwne te przetargi – wygrywa najtańsza oferta by później poprzez pewnie renegocjacje stała się dużo wyższą niż inne konkurencyjne oferty. Czyli jaki jest sens przetargów, mało tego powinie być naliczane kary umowne za nie dotrzymanie daty oddania budowy do użytkowania ? I w końcu przestańmy oszukiwać tarnobrzeżan mówiąc o tej drodze jako obwodnica to taką nie jest , ale jest kolejną drogą miejską jakże potrzebną na rozładowanie natężenia ruchu w centrum miasta.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

A najciekawsze że będą decydować o wzroście wynagrodzenia ????
Jakoś na dopłaty do wody dla mieszkanców NIE BYŁO KASY ale dla nierzetelnego wykonawcy pewnie się ZNAJDĄ ???
Odpowiedz powinna być krótka ” PINIĘDZY nie ma i nie będzie”, ” widziały fakt co brały ” ” podpisali, podpisali a więc o czym mowa”.
Ukrainców w wieku poborowym jest ponad 400 tysięcy – twierdzenia bezpodstawne, pogoda była wymarzoną na budowę – opadów prawie nie było a odnośnie upałów to skrócenie czasu pracy przysługuje tylko urzędnikom z tarnobrzeskiego urzędu – KONIEC, KROPKA, FINAŁ końcem 2022 roku .
Nadmieniamy że wszystkie WOLNE ŚRODKI zgodnie z uchwałą BEZRADNYCH poszły w większosci na RIWIERĘ nad zalewem ( LAS BAGNAS) , studnia pusta i koryto wyczyszczone „.
I słowa klasyka z RADY – ” CZY WAM SIĘ W DU…CH poprzewracało – jaka kasa „???

MIESZKANIEĆ
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Pani Naczelnik oznajmia to co ma oznajmić. Ma coraz mnierj czasu na robote bo dołożono jej członkostwo w Radzie Nadzorczej Spólki Wodociągi Miejskie.
Przetargi miejskie -żaden nie wykonany godniez warunkami i umową. Wykonawca zawsze ma rację a miasto nie zabezpiecza swoich ineresów. Od Energopolu pocżąwszy. Jeżeli władza myśli, że mieszkańcy tego nie trybią to się bardzo mylą.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  MIESZKANIEĆ

Przecież kasa jest potrzebna na kampanię a w takim wypadku nie,będni są sponsorzy – proste !
Aby zrobić przelew to trzeba mieć na koncie ??

odp
11 miesięcy temu
Reply to  MIESZKANIEĆ

no nietrybia bo wybrali nie udaczników
a pan db nie da kary pbi bo nie wykonają nastepniej roboty a byli jedyni w przetargu

Na dwóch kołach
11 miesięcy temu

Fajowo.Im bardziej wydłużony termin oddania tym lepiej dla rowerzystów, dla biegających, spacerujących. Przynajmniej do czasu oddania do użytku, jedna „droga rowerowa” w Tarnobrzegu wykonana przyzwoicie.Świetnie się po tej drodze jedzie rowerem, pośród drzew, bez ruchu samochodowego.

Leon z.......ec
11 miesięcy temu

Masz racje, sam korzystam.Jest pieknie I przyjemnie.

rowerowy
11 miesięcy temu

Uważajcie, bo obwodowa to oficjalnie nadal „teren budowy”, więc ktoś może się przyczepić za wybieranie jej zamiast wspaniałej, promowanej i zalecanej trasy nadjeziornej.

Na dwóch kołach
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Nie podpowiadaj coby źle czynili ci co się im nie podoba jazda rowerem, bieganie czy spacery po tej drodze rowerowej. Jeśli ludzie korzystają z takiej drogi, to znaczy, że jest im potrzebna.
Kiedy teren nad jeziorem nie był oficjalnie oddany to i tak co niektórzy sobie jeździli samochodami. Podobnie było z ul. Orląt Lwowskich. Rower to i mniejszy i lżejszy od samochodu i wszędzie można nim wjechać.
Zastanawiam się czy po oddaniu obwodnicy (drogi rowerowej) do użytku postawią znaki zakaz wjazdu rowerów.

rowerowy
11 miesięcy temu

Chodzi mi o to, że obwodowa będzie teraz wstydliwym tematem, a jezioro wręcz przeciwnie. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby na obwodowej pojawiły się jakieś kontrole, żeby zniechęcić ludzi do zaglądania na nią.

szaman
11 miesięcy temu

Na opóźnienie prac wpływ mają również większe od przewidywanych opady i ich częstotliwość. Serio? W którym to okresie było ta niekorzystna pogoda?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  szaman

Najlepsze były wyjaśnienia zamieszczone w innym lokalnym medium ( szmatlawce) : ” że względu na wyjazd pracowników na Ukrainę ” ???
Wykonawca w historii z rosyjskim kapitałem a się dziwi że Ukraińcy nie chcą pracować i wyjechali ( pierd …i robotą w takiej firmie) – ja się Ukraińcom nie dziwię , słusznie postąpili !
Zresztą jak y płacili godnie to na brak rąk do pracy by nienarzekali , zresztą mogli zaprosić rodaków współudzialowca ???

odp
11 miesięcy temu
Reply to  szaman

akurat tutaj mowa o upałach
a rak do pracy nie ma i takie sa efekty

Mieszkaniec II
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Opoznienie spowodowane skroceniem czasu pracy urzedu i urzednikow wydziału inwestycji

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Sorry gościu ” taki mamy klimat ” , jakby dobrze płacili to i byliby pracownicy !

MIESZKANIEĆ
11 miesięcy temu
Reply to  szaman

Opóżnienie z powodu opadów????? .Takie usprawiedliwienie w czasie upałów zakrawa na ironię . Rzecznik prawdopodobnie wziął gotowca z poprzednich odpowiedzi o przedłużeniu terminu z innych przetargów .
Sorry takich mamy fachowców .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  MIESZKANIEĆ

Pewnie to ten co ma klimę w biurze ???

fach
11 miesięcy temu

W projekcie nie uwzględniono kapliczki bezpiecznej i przyjemnej jazdy i są kolejne problemy z obwodnicą. Można więc spodziewać się, że bez świątyni wypoczynku i rekreacji nad jeziorem będzie podobnie z riwierą 🙂 W końcu jest to równie zbawienne przedsięwzięcie dla miasta 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

A już o wykorzystaniu CZEKÓW z dofinansowań to zapomnieć i nie wspominać jak brak wykonawców
– ODDAĆ i to już bo na pewno je ktoś wykorzysta .
Czek jeden a podzielili geniusze na pięć zadań ???

fach
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Inflacja wynosi ponad 10%, więc ja opracowując kosztorys przed przetargiem, mając w perspektywie dofinansowanie 95%, dodałbym do kwoty na zadanie 20%. Ale ja nie rządzę 🙂 Jednak z drugiej strony mieszkańcy nie protestują, a np. Pan obywatelu nie zamierza iść na wybory oddać głosu przeciw kandydatom promowanym przez system, więc najprawdopodobniej będzie jak było 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Nie zamierzam być swiadomą ani owcą ani baranem .
Tacy pojdą i zaglosują wierząc klamcom, oszustom i z ………
Już widzę jak doszło by do takiej sytuacji jak na Ukrainie tych 40 mln obronców tego systemu i oligarchii ???

fach
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pana wybór, błędny moim zdaniem, ale ma Pan do niego prawo. Ja pójdę i zagłosuję na nowych kandydatów, którzy mnie przekonają, a jeśli takich nie będzie, to na starych z najmniejszym poparciem sondażowym 🙂 Nie chcę pluć sobie w brodę przez 5 lat 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Popatrz Pan na zdjęcie ( chyba ci….w lustrze się nie przegląda) – uczciwie jest nie brać w tym udziału ?

https://www.money.pl/gospodarka/polski-milioner-ludziom-trzeba-wytlumaczyc-zeby-nie-zarli-tyle-miesa-6784320021830176a.html

Zresztą już obiecałem w piśmie do Prezydenta RP a ja słowa dotrzymuję .
Po otrzymaniu decyzji też zniknę z tego forum , a uważam że to jedyna redakcja i dziennikarze z prawdziwego zdarzenia nie bojący się poruszać niewygodne tematy i patrzące samorządowcom na łapska, w przeciwieństwie do innych lokalnych szmatlawców wychwalających nieudaczników i zachwalających urojone wizję lokalnych autorytetów nauczycielskich !

odp
11 miesięcy temu
Reply to  fach

najlepszym kandydatem bedzie jarek kaczynski

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  odp
antythief
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a co robił pseudo dziennikarzyna jadczak przez 20 lat ?? zwykłe pie#dolenie dla poklasku

Gogo
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Ja stawiam na Tadka z Torunia.

baba z wozu
11 miesięcy temu

”miasto jest zakorkowane jak umysły chore nieleczone teleporada nie uzdrowiła tylko zabiła”

no nie?
11 miesięcy temu
Reply to  baba z wozu

teleporada jest dla biedoty bogacze lacza sie prywatnie

Część
11 miesięcy temu
Reply to  no nie?

Miasto sławne z rejestracji pacjenta patykiem

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Część

Nie tylko ! Znane jest też z tego ” ŻE RYBY BIORĄ co prawda małe kielbiki ale biorą !

Rotszild
11 miesięcy temu
Reply to  no nie?

Każdy tero się leczy za piniondzory ty rokfeler

gumowe ucho
11 miesięcy temu

Szanowni Panstwo.To nie chodzi o jakies opady deszczu lub inne glupie tlumaczenia.Problemem jest jakosc asfaltu.Gdyby ,,slynna”obwodnica byla oddana w terminie, to przy temperaturach 25-35stopni , wsierpniu powstaly by. koleiny.I znowu kolejny bubel.Natomiast oddanie tejze obwodnicy w pazdzierniku , przy temperaturach, 10–20stopnito nie grozi.A jak na wiosne ,wyjda jakies nidociagniecia to urzednicy powiela znane powiedzenie: sorry- taki mamy klimat.!!.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  gumowe ucho

Czyli jednak to ma być ” rowerowa droga obwodową” skoro asfalty upałów się przestraszyły.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  gumowe ucho

Ha, ha, ha a w zimie były takie zaj…e opady ściegu , że były zaspy trzy metrowe i temperatura na minusie jak za kołem polarnym !

Ten z rowerem
11 miesięcy temu

Odezwa do el. Presidento:

Szanowny Panie Prezydencie

Proszę o przesunięcie terminu oddania tzw. obwodnicy, do końca września 2023 roku. Droga w budowie jest znakomitą drogą dla rowerów, osób spacerujących (z dziećmi, psami i bez nich), wędrujących z kijkami (nordic walking) i biegających. Teren jest spokojny,wokół cisza bez ruchu samochodowego, pośród zieleni i z ćwierkającymi ptaszkami. Nie ma na nim kostki, jak na prawie wszystkich drogach rowerowych w Tarnobrzegu. Asfalt jest gładki a jezdnia wystarczająco szeroka.
O nieba, takiego terenu nam ludziom było potrzeba!

z poważaniem
rowerzysta z Tbg-u

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ten z rowerem

Słuszne myśli a i byłaby pewność , że posłuży kilka lat !

Lucas
11 miesięcy temu
Reply to  Ten z rowerem

W sumie w Holandii bywają niedużo węższe drogi dla rowerów.

https://youtu.be/QKx2l6230BI

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ten z rowerem

Jeszcze trochę i na drugą kadencję jak owce i barany sfinansują Riwiere (wizję) będzie tak ( aby napelnić koryto ):
https://www.o2.pl/biznes/za-darmo-na-plaze-nie-wejdziesz-rodzina-zaplaci-nawet-50-zl-6784607493954080a

piasta
11 miesięcy temu
Reply to  Ten z rowerem

W Talinie funkcjonuje coś w tym rodzaju.

comment image

Mieszkaniec osiedla
11 miesięcy temu
Reply to  piasta

u nas się nie przyjmie chyba, że dookoła jeziora. Wizja włodarzy miasta niezgodna z racją mieszkańców miasta. Czas na miasto, zrównoważony rozwój miasta poprzez rewitalizację zaniedbanej infrastruktury miasta, budownictwo wielorodzinne, infrastrukturę drogową i pracę dla mieszkańców.

Ten z rowerem
11 miesięcy temu

Dookoła jeziora powinien być zastosowany szablon: jezdnia asfaltowa, obok chodnik, droga dla rowerów (najlepiej z kostki), lampy uliczne. Tarnobrzeg -bis powinien być wokół jeziora.

Dzikowiak.
11 miesięcy temu

W Stalowej wszystko było w terminie a nawet przed czasem. Ale to magistrat musi pilnować wykonawcy a w Tarnobrzegu jeden wielki burdel i niekompetentny prezydent wraz z urzędnikami.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Dzikowiak.

Te wyjaśnienia to jest jedno wielkie pier…e i aż się prosi o kontrolę NIK a i przydało by się sprawdzenie przez CBA.
Tu nawet nie można powiedzieć , że te wyjaśnienia ( uzasadnienie) jest szyte grubymi nićmi bo to byłaby obraza dla inteligencji człowieka po zawodówce a tu mamy ludzi z wyższym wykształceniem z tytułami MGR .
Z mieszkanców robią idiotów !.
Kur..a pogoda im przeszkadzała a była wyśmienita w tym roku ( brak opadów – w Polsce susza a tu w Tbg ulewy ???, Jaki brak pracowników – trzeba placić godnie to i będą , upały przeszkadzają ale chwila ” sorry taki mamy klimat”, itd, itp..).

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Dzikowiak.

W Stalowej Woli mozna Tam zastępca prezydenta zarabia duzo mniej niz nasz w Tarnobrzegu a kompetencje same się bronią

Rowerzysta prawej strony sumienia
11 miesięcy temu

Buaha ha ha!
Pada deszcz opóźnienia bo pda deszcz.
Świeci słonko, też opóźnienia bo słonko świeci.
Pierdolnijcie się w głowę, to jak ma kurwa być żeby nie było opóźnień?!?!
Takie pierdolenie, historia zaczyna przypominać tą z remontu Orlont Lwowskich.
Nawewno zauważyli Ci którędy tam się nielegalnie przemieszczają, że tną to bo porobili studzienki 20cm poniżej 2giej warstwy a ma być jeszcze trzecia. Przy stawach brak odwodnienia. Na PKP wypadła dziura w nowym asfalcie. No kpina. Słupy raz bliżej raz dalej krawężnika. Wąsko.

obywatel
11 miesięcy temu

Tiry się zmiedzczą ?
Obwodnica to jest w Grębowie i Mielcu ( ha, ha, ha).
Czy oni k…..widzieli kiedyś obeodnicę ???

obywatel
11 miesięcy temu

A z tą dziurą to nie ma się co martwić , zrobią tak jak z budżetem robią , papier wszystko przyjmie !
Tam gdzie zaczynają się WITACZE tam kończy logika i tam gdzie konczą się WITACZE tam zaczyna być normalność .

As
11 miesięcy temu

Zatrzymałem się na koszcie drogi rzędu 42 milionów. Kto pokryje tą różnicę do 77 milionów ? To jest 35 milionów

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  As

Tyle chcą ???
Jakby nie oddał WODZU 8 mln to o tyle było by mniej (ha, ha,ha) .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Za te 35 to chyba po pasie w każdą stronę dolożą ( hi, hi, hi)?????????

Mieszkaniec osiedla
11 miesięcy temu

OS. SERBINÓW na kompleksową rewitalizację, ze środków KPO, dość finasowania jeziora kosztem mieszkańców miasta. Chcemy rozwoju miasta, bo miasto jest dla mieszkańców, a nie przybyszów RST, RNI i innych gadów.

obywatel
11 miesięcy temu

Co się przy…..aż do wizji WODZA ???
Daj mu spokój bo od prz….a to naradzie jestem JA.
Kapitan NEMO chce miasta podwodnego i gejzerów bo taką miał WIZJĘ tylko szkoda że o tym w kampanii ani słówka nie powiedział ???ZALEW, ZALEW, ZALEW, BETON, BETON, BETON .
Lepiej dla was jak kadencja się skończy i zniknie NEMO to i wam nie wybetonuje wszystkiego !

obywatel
11 miesięcy temu

Poczytaj co popierd….czy w Tbg robią , jak doją kasę ???

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetdom/po-co-ciagle-kosza-trawe-wyjasniamy-na-czym-polega-problem/z3qcwwb,2b83378a

W ubiegłym roku SM Siarkowiec kosił trawę jak kilka dni wcześniej był mróz a liście z drzew poupadały – kasa poszła w CH ..j ?

Filip Smrodić
11 miesięcy temu

Pamiętajcie ludzie, że w kolejnych wyobrach musimy wybrać inną władzę, a przede wszystkim innego Prezydenta. Nie wiem czy będzie lepiej, ale będzie inaczej… Nie pozwólmy by obecna władza 'okopała’ się na stołkach i śmiała się mieszkańcom w twarz.

bakalarus
11 miesięcy temu

Jeszcze chwilę temu Pani naczelnik zapewniała że nie ma zagrożenia terminu zakończenia robót, i co nagle się stało? Kłamstwa osób urzędowych od samej góry do samego dołu.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  bakalarus

A o kasie ani słówka a w ostniej uchwale to już 77 mln ( nawet inflację przebiło ).

Wasyl
11 miesięcy temu

Od kiedy tak pada w Tarnobrzegu , susza jak nie wiem co , komu te bzdury z opadami , podejrzewam ,ze maja problem z pływającą droga w okolicach stawow /ruchomy asfalt /kłamstwa i tak wyjdą na jaw . Wiadomo było ,ze ten teren kolo stawów jest grząski, ale fachowcy zasypali te doły i teraz problem . Wałęsa był zadowolony jak był prezydentem z łóżka wodnego czego Tarnobrzeg nm ie może mieć pływającej obwodnicy .

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
66
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content