Sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu: brakuje 23 specjalistów, działalność dwóch oddziałów nadal zawieszona

Nie poprawia się sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Nadal z powodu braku kadry lekarskiej zawieszone są dwa oddziały, łącznie w placówce brakuje 23 specjalistów.

Z powodu odejścia lekarzy szpital wojewódzki w Tarnobrzegu musiał zawiesić funkcjonowanie dwóch oddziałów – Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej.

Jak poinformowała portal NadWisłą24.pl Monika Konopka, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego cyt: Planowane jest uruchomienie Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej od 01.08.2022 r.

– Powodem zawieszenia pracy Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii był brak kadry lekarskiej. Kierownictwo od początku podejmowało starania mające na celu pozyskanie nowej kadry lekarskiej, dzisiaj trwają rozmowy z lekarzami zainteresowanymi pracą w tarnobrzeskiej lecznicy. Planuje się wznowienie pracy Oddziału z dniem 01 listopada 2022 r. – dodaje M.Konopka.

Łącznie w szpitalu brakuje 23 lekarzy – specjalistów tj:

  • 2 specjalistów anestezjologii,
  • 2 specjalistów pediatrii,
  • 2 specjalistów neonatologii,
  • 4 specjalistów chorób wewnętrznych,
  • 2 specjalistów chirurgii ogólnej,
  • 2 specjalistów otolaryngologii,
  • 3 specjalistów onkologii klinicznej,
  • 2 specjalistów radioterapii,
  • 4 specjalistów neurologii.

– Konieczność uzupełnienia kadry istnieje w zakresach pediatrii, neonatologii, chorób wewnętrznych, chirurgii dzieci. Potrzeba personelu lekarskiego w pozostałych specjalnościach wynika natomiast z planów rozwoju szpitala, np. utworzenia pododdziału leczenia udarów mózgu – wyjaśnia NW24.pl Monika Konopka.

Obecnie w szpitalu bez zakłóceń pracuje 14 oddziałów szpitalnych, czyli 261 łóżek: tj. 1. Oddział Kardiologiczny z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym; 2. Oddział Położniczo – Ginekologiczny i Patologii Ciąży; 3. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii; 4. Oddział Reumatologiczny; 5. Oddział Pediatryczny; 6. Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej; 7. Oddział Otolaryngologiczny z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz Pododdziałem Otolaryngologii Dziecięcej; 8. Oddział Neonatologiczny; 9. Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu; 10. Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym; 11. Oddział Okulistyki z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej; 12. Szpitalny Oddział Ratunkowy; 13. Oddział Dzienny Chemioterapii; 14. Oddział Onkologii Klinicznej.

Organem prowadzącym dla Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MIESZKANIEC
10 miesięcy temu

Ortyl ma dostać drugi order od władz miasta za zasługi dla Tarnobrzega.

Tarnobrzeg moim miastem
10 miesięcy temu
Reply to  MIESZKANIEC

Na podstawowe inwestycje w mieście nie daje, a daje na Rivierę Tarnobrzeską przynosząca ogromne straty dla budżetu miasta. Jaki cel jest w tym?

Alf
10 miesięcy temu

Zaraz pewnie tradycyjnie zacznie się hejt na Prezydenta ,że to wszystko Jego wina. Prawda jest niestety taka ,że to rząd PiS u odpowiada za ten cały bałagan. Lekarze uciekają z kraju , gdzie chociażby za naszą zachodnią warunki pracy i rozwoju kariery zawodowej są o niebo lepsze. O zarobkach nie będę strzępił sobie nawet języka. Niestety ale mamy system , gdzie koszt wyszkolenia lekarza dochodzi do miliona złotych a potem ci lekarze bez żadnego nawet częściowego zwrotu kosztów emigrują z kraju. Skala tego zjawiska jest porażająca wśród młodych i mamy to co mamy ,że brakuje 23 specjalistów. Wierzy ktoś ,że się znajdą chętni ?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Prawda jest taka że z Tbg , młodzi lekarze szukają praca poza tą mieściną .
Jakie miasto taka przyszłość w nim dla młodych .
Sołtys i bezradnymi i urzędasy miejskie patrzą tylko aby nachapac się z koryta za wsz łka cenę .
Lokalny Bożek za nic nie odpowiada ale Ortyl już tak ?????
Miasto kierowane przez lat przez błaznów co ludzi mają za nic ale wymagania aby młodzi lekarze pracowali w szpitalu Tbg to tak .
Mają młodzi rację – że spier …ja z tej mieściny bo nie wszyscy dostaną koryta w urzędzie, spółce miejskiej, spółdzielni zresztą nie wszyscy chcą być oszustami, kłamcami, złodziejami , wieprzami, świniami .

leokadia
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

te, wszechwiedzący a co ma gmina do szpitala wojewódzkiego ? tak tylko pytam.

Neutralny politycznie
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jeszcze trochę a uznasz, że PiS będzie odpowiedzialny za trzęsienie ziemi w Tarnobrzegu.
Za PO poszedłbyś z torbami, a szpitala już dawno by nie było w Tbg. Nie pasi PiS, głosuj na Donaldusia, Czaskoskiego i im podobnych. Gwarantuję, że szybko się rozczarujesz.

Ogień
10 miesięcy temu

I to dzięki takiemu ciemnoludowi ograniczonemu do jak ty mamy w tym kraju/mieście co mamy, bo wybór między PiS a PO to jak wybór między dżumą a cholerną.

Neutralny politycznie
10 miesięcy temu
Reply to  Ogień

Czytałeś mój nick? Jak nie, to sobie przeczytaj. I podaj przy okazji na jaka partię będziesz glosował.

Alf
10 miesięcy temu

Ani Donald ani Trzaskowski nie okradli nas najpierw z oszczędności a potem z rat kredytów jak w majestacie prawa za przyzwoleniem rządu PiS u i NBP robią to obecnie banki. Polacy stają się dziadami a na lepsze się nie zanosi. Rząd już dawno przestał panować nad sytuacją. Gasi pożar benzyną dosypując ciągle setki pustych miliardów i napędzając hiper inflację. To nie może się skończyć dobrze . Ludzie już uciekają z kapitałem za granicę bojąc się drugiej Grecji

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Mi donald zapier….ł kase z OFE. Tobie chyba tez?!

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

PO zabrało połowę mniej więcej. PiS zabrał resztę. Nie mam nic , Ty chyba też. W wirtualne słupki ZUS nie wierzę. Bardzo poważnie inwestuję z myślą o swojej emeryturze. Radzę robić to wszystkim , którzy nie chcą żyć za 10 lub 20 lt za 1200 do 1800 miesięcznie. Na więcej nie liczcie

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jaki hejt ?! TO ZASŁUZONA KRYTYKA WŁADZ MIASTA !!! Dlaczego w Stalowej Woli są chętni w przetargach , wszystko się buduje i remontuje . Wymienię tylko to o czym u nas się tylko gada : rynek w Rozwadowie, dworzec PKP, dom kultury, 5 kolejnych nowoczesnych miejskich autobusów . U nas stary bajerant z tą żydo-lewacką kliką tylko pieprzą że załatwiają że rozmawiają że się spotykają w urzędach centralnych. Tylko kiedy będą efekty tych działań. Za rok? Za 10 lat ? Po śmierci burmistrza ? Bo o zmarłych źle nie powinno się gadać . Żygać się chce!!!! A najbardziej jak słyszę o tym urojonym czwórmieście. Prezydencie Bożek dlaczego w ramach czwórmieście Stalowa nie zrezygnowaĺa z organizacji koncertu WAKACYJNA TRASA DWOJKI na rzecz Tarnobrzega. Blokowisku w Stalowej reklama nie jest potrzebna. A tarnobrzeskiemu akwenowi bardzo. Niech Pan działa i wspólnie z Prezydentem Stalowej woli zorganizuje tą imprezę nad tarnobrzeskim jeziorem. Jak tak się stanie to uwierzę w to pańskie czwórmiasto. Stalową Wolę do końca świata będzie reklamować szprycha kolejowa do CPK którą Pan odpuścił albo przespał !!!

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Trzeba być niezłym zje..em albo mieć złą wolę ,żeby takie farmazony pisać. W kraju Premier i Dyktator zaszczycają swoją obecnością głównie Stalową i zdaje się Chełm . Tam rządzą nominaci z ich partii. ale jak jadą to nawet nie spojrzą po drodze na dziesiątki miejscowości , gdzie rządzą ich poplecznicy. Na propagandę sukcesu wystarczy tylko jedynie na dwóch i to tam pompują jeszcze niedługo kasę. Mogę wymienić dziesiątki miejscowości gdzie rządzi PiS a bida aż piszczy. Zmiana władzy z partyjnego namaszczenia w naszym mieście nie rozwiąże żadnego problemu . Smutne ale prawdziwe

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

To podaj te miejscowości zeby być prawdomównym. Alf nie pinokio ale nochal też ma długi 🙂

Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Zainteresuj się alfie ilu lekarzy z Tarnobrzega pracuje w Nisku,Stalowej Woli, Nowej Dębie itd.

Tarnobrzeg moim miastem
10 miesięcy temu

Lekarzy brakuje, a lekarze o tych specjalizacjach mieszkający w Tarnobrzegu jeżdżą do Stalowej Woli, Niska, , Mielca Nowej Dęby i Rzeszowa – czy ktoś z nas robi idiotów po raz kolejny?

obywatel
10 miesięcy temu

Proste – nie chcą pracować w tej mieścinie i mają rację bo byle socjolog, politolog, nauczycieli w urzędzie bierze 20 koła za nic nie robienie , miejscy prawnicy klepią kasę, znajomi poupychanii w spółkach miasta za gruba kasę chociaż ani kwalifikacji, umiejętności , wiedzy , doświadczenia a kasa jest

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

raczej nie chcą pracować bo ludzie nie maja na łapowki
lekarz jest bez honory kiedy uśmierca człowieka i zgania na covid co odostaje od państwa 500 zł
ale fakt za taką marna płace nikt nie chce w tym kraju pracowac

antythief
10 miesięcy temu
Reply to  odp

powiedziałbym , że to dosyć poważne oskarżenia 😉 masz dowody ?? podziel się

hadwao
10 miesięcy temu
Reply to  odp

no masz poważna wiedze to i dziwie się ze o tych opłaconych zgonach nikgo nie powidomił

Tarnobrzeg moim miastem
10 miesięcy temu

Zapominałem, że jeżdżą też do woj. Swietokrzyskiego- Sandomierz, Staszów

Gość
10 miesięcy temu

I tu jest pies pogrzebany. Bo w Tarnobrzeskim szpitalu „ogon rzadzi psem”. Porobiły sie kliki „starych lekarzy” i robią co chcą. Marszałek zamiast mianować dyrektora z zewnatrz ktory by zrobił porzadek i przyciągnął nowych lekarzy to zabetonował te układziki mianujac likwidatora oddziałów na dyrektora. Zamiast zwolnić nieudacznika to go awansował. A co do Bozka w tej kwesti to dlaczego miasto ma lokale dla seniorow i roznych stowarzyszeń a nie ma np. mieszkania dla nowego dyrektora szpitala posjonata zeglarstwa. Tylko ze Bozka i bezradnych to nie interesuje bo PO miała zamykać szpitale wiec nasi lewacy pewnie swoją bezczynnaścią chcą sie Tuskowi przypodobać.

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Bozek i sprawy wazne dla miasta????
Ta kadencja pokazala co jest dla Bozka ważne Trzeba odszukac ulotkę wyborcza Bozka i zadac parę pytań

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Tak sie składa ze mam tą ulotke. I powiem ci tak. Tarnobrzeska zydo-komuna bardzo dobrze przygotował sie do ostatnich wyborów wystawiając kandydata Bozka. Nazwisko pisowskie, zbawienne dla miasta hasło wyborcze. Tylko ze celowo nie dopisali ze Razem Z LEWAKAMI DLA SIEBIE A PRZY OKAZJI dla Tarnobrzega. W srodku ulotki same ogólniki. Majstersztyk 🙂 Widze tylko jedną konkretną obietnice. W zakładce PRZEDSIĘBIORCY obiecał powołać zespół doradczy złozony ze specjalistów z roznych dziedzin biznesu ktory miał mu wskazywać drogi rozwoju Tarnobrzega. Skończyło sie na tym ze wyśmiał drobny tarnobrzeski biznes ktorego nie było stać na
KOLEJNY HARACZ czyli opłaty parkingowe. A zespół doradczy powołał ? Powołał …. Tarnibrzeską Rade Kobiet 🙁 🙂 Mozna pisać doktorat z psychiatrii dlaczego ludzie tak zgłupieli i go wybrali.

fach
10 miesięcy temu

Plus jest taki, że nastąpiła dobra zmiana i termin uruchomienia jednego oddziału został ustalony na sierpień, a dla drugiego termin kwietniowy został zmieniony na bardziej realny termin listopadowy 🙂 Minus jest taki, że są to terminy planowane, bo jak wiadomo planować można np. wyremontowanie głównych ulic w mieście za dofinansowanie z ładu 😉

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  fach

Ha, ha, ha – racja to tak jak z drogą obwodową : miała kosztować 43 mln a okazuje się że w sumie 77 mln .
Podobnie że śmieciami wygrała firma FCC w przetargu a później ( po pół roku) twierdziła że to za mało i miasto powinno dopłacić ( czyli od początku wątpliwie wygrany przetarg ).

Scania
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Umowa jest wiążąca, FCC jak jest stratny to na swoje życzenie.

Nie chcą niech nie wożą.

Z KPO miasto powinno złożyć projekt odbudowa transportu odpadów komunalnych dla miasta Tarnobrzeg – ponadto za 156 mln na jezioro, można odbudować spokojnie flotę z 10-15 smieciarek i myśleć o budowie małej spalarni wespół z Siarkopolem w ramach kooperacji. FCC spalarni na tych warunkach na pewno nie wybuduje w Tarnobrzegu.

fach
10 miesięcy temu
Reply to  Scania

Ambitnie 🙂 Tylko że gmina ma problem ze znalezieniem wykonawców remontów dróg z przyznanym 95-procentowym dofinansowaniem. Jeśli chodzi o samą gospodarkę odpadami, to nie ma kasy nawet na budowę większej liczby wiat śmietnikowych, nie mówiąc o większych inwestycjach w tej dziedzinie. A przede wszystkim każda inwestycja jest na kredyt, ponieważ miasto jest zadłużone na ponad 100 mln. Jednocześnie zbawienia dla miasta upatruje się głównie w riwierze i obwodnicy, więc trzeba nastawić się na dążenie do spokoju poprzez ascezę 😉

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  fach

Spoko – wysprzeda się resztę działaczek , oczywiście bezprzetargowo !

Jan
10 miesięcy temu
Reply to  fach

A na napełnianie swojego koryta na maxa to mają ?

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Scania

Umowa o obwodnicę tez zawsrta
A teraz zgoda na zwiększenie wynagrodzdnia
Czim kosztem
Oczywiście innych inwestycji
Zarzadcy brak
Prywatny przy takim zarządzaniu juz dawno by padł

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Czyim – baranów i owiec tarnobrzeskich !
Skoro wybierają komunistów i złodziei do koryta , na jeszcze chwała ??
Jak to niewiele potrzeba – chleb już się skończył w Tbg to teraz igrzyska: potańcówki, popierdówki, klubiki seniora, koncepcje, wizję, trochę sypną komunistom z działek, trochę stowarzyszeniom pasożytniczym , zrobią koncercie zdartych gwiazdeczek na dzień Tbg, na nowy rok trochę świecidełek – dotacja popłynie do szmatlawców i będą WIELBIĆ i Chwalić turystów z Krosna, Dymitrowa, krainy smerfów itd itp ..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Scania

Za te 156 to można nie tylko kupić śmieciarki ale stworzyć zakład komunalny wraz z budową spalarni dla potrzeb ( tylko( miasta – jeszcze trochę się zakręcić i dofinansowania ale to jest w Tbg niemożliwe bo tu rządzą komuniści , złodzieje – koryto i kasę już mają i tylko jeszcze riwiery brak w jak już Riwierę oligarchia zrobi to wprowadzi się opłaty aby barany i owce nie mogły korzystać i poogradza jak bolszewicki LOK .

orzeł
10 miesięcy temu

A odpowiedzialny za to został prezesem gdzie indziej 🙂 to jest dopiero parodia

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Wiedział jaka jest sytuacja to uciekł z tonącego okrętu

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

ale nie tylko on ucieka
a papa smerf tez miasto zadurza i też ucieknie
a nie mowie o młodych ludziach których nie ma w tym miescie

Pa cjent
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Zrujnowal szpital i poszedl na dużą kasę w nagrodę

walt
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

partia dba o swoich wypróbowanych i sprawdzonych menagerów 🙂
zawsze jest jakaś przechowalnia dla takich a to zakłady chemiczne a to mechaniczne albo w Połańcu się coś znajdzie.
takim złotym dzieckiem partii być to dopiero klawa rzecz.same specjalisty.

z obserwacji
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Przechowalnia dla niektórych w Tbg jest TSM.

antythief
10 miesięcy temu

tymczasem z machowa dochodzi rozkoszny rechot dyrektora stasiaka

mieszkaniec
10 miesięcy temu

No i następna poradnia zawiesiła działalność Chirurgia ogólna i onkologiczna ponoć dyrektor nie podpisał z lekarzami umów.

fach
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Tak to już jest w tym mieście. Pozbawieni problemów bytowych zwykłych ludzi snują wizję riwiery, obwodnicy, rezerwatu itp., a podstawowe sprawy takie jak szpital czy drogi wiadomo 😉 Ale z drugiej strony lud woli te wizje od realizmu. Tarnobrzeg to stan umysłu 🙂

walt
10 miesięcy temu

właściwie to należy pogratulować tym 45% Tarnobrzeżan i 63% mieszkańcom powiatu,że tak sobie pisuar wybrali.
i on ich karmi,daje im jałmużnę ale i wysyła swoich zdolnych menadżerów do szpitala i nie tylko.
a oni później narzekają,że oddziały zamykane i pracy nie ma a jak jest to za małe pieniądze i za wszystko winny dla nich jest tusk,UE,Niemcy,Żydokomuna…

a dopiero co hrynkiewiczowa z pisu krzyczała do młodych lekarzy z ław sejmowych : niech jado !
niestety takie za przeproszeniem mieściny jak nasza ze służbą zdrowia będą miały pewnie największe problemy bo to dla zdolnych i młodych żadna nobilitacja pracować na starym sprzęcie na prowincji.
na szczęście szynobusy w stronę Rzeszowa i Lublina jeżdżą to się zawsze będzie można dostać na jakąś konsultację za jedyne 250/300 zł za wizytę 🙂

cieszmy się bo takiego festiwalu polskości,patriotyzmu i dobrobytu jak teraz dzięki drukowanym przez glapińskiego i jego kurtyzany już nie będzie.

spoko?
10 miesięcy temu
Reply to  walt

sluchaj no cwoku nie nazywaj innych pisuarem bo sam jestes dno totalne

walt
10 miesięcy temu
Reply to  spoko?

smoleńską sektą czy eunuchami kaczuszki będzie lepiej towarzyszu ?

jan
10 miesięcy temu
Reply to  walt

dobrze ,ze Jarek pozmniejszał wam emerytury,to dlatego tak skamlecie?PRECZ Z KOMUNĄ!

walt
10 miesięcy temu
Reply to  jan

tak nam urodzonym dwa dni przed stanem wojennym komuna dawał ubeckie emerytury nie to co taki kujda kazimierz złoty człowiek partii i księgowy spółki srebrna samego wyklętego bojownika o wolność jarosława co go 13 grudnia 1981 z komendy odesłali by spał u matki za piecem bo znany był tylko jako dziecięca gwiazda filmów młodzieżowych w PRLu.
takim pączkiem w maśle być za każdego ustroju to jest klawa sprawa.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Toż ty gówniarz , ofiarą braku energii elektrycznej ???
Co ty możesz wiedzieć o tamtych latach ??? Lepiej już nie pisz na temat tamtych lat !

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a wybacz będę robił co ja będę chciał 🙂
pod Grunwaldem też mnie nie było a przecież wiadomo co tam się działo i kto wygrał 🙂

jan
10 miesięcy temu
Reply to  walt

tatusiowi,dziadzi?

walt
10 miesięcy temu
Reply to  jan

trudno zabrać coś komuś,kto stacjonuje już na Sobowie 🙂

antythief
10 miesięcy temu
Reply to  spoko?

oj 🙂 a czemu tak niekulturalnie ?? ulało ci się bo nie trzymasz ciśnienia ?? czy jak ??

walt
10 miesięcy temu
Reply to  antythief

promuje miłość bliźniego znaną z katechizmu flororescencji jędraszewskiego i skromność rydzyka.
wszystko to okraszone szukaniem wspólnoty jak na wyborcę andrzea dupy przystało.
urodzony demokrata jak dwaj bracia co grali w perelowskich filmach i kotłowali się w willi na Żoli gdy innym dosztukowywano do pokoju lokatorów.
niezłomni i bohaterscy jarosław balbina i zimny leszek.
jeden uczestnik okrągłego stołu drugi rozmów w Magdalence z wódką w tle.
polskie Bolivary 🙂

jan
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Za obrazę Pana Prezydenta będziesz pan siedział

walt
10 miesięcy temu
Reply to  jan

strach się bać byczku 🙂

spoko?
10 miesięcy temu
Reply to  jan

nie nie zamkna go ponoc z zoltymi nie zamykaja

walt
10 miesięcy temu
Reply to  spoko?

a tak między nami to kto waść ? pan damian niezłomny i niezależny czy inny przydupas partii ?

antythief
10 miesięcy temu
Reply to  walt

niewielu mają takich „pieniaczy” więc łatwo wytypować 😉

walt
10 miesięcy temu
Reply to  antythief

ale przebierających nogami nadgorliwych kandydatów na aparatczyków mają sporo 🙂
niech ujadają w najlepsze.

jan
10 miesięcy temu
Reply to  spoko?

masz racje,podsmierduje starą komuną,oni zawsze przeciw PIS,a platforma nawet drukować nie umiała he,he,he

walt
10 miesięcy temu
Reply to  jan

gwoli ścisłości przeciw tuskowi na białym koniu czy jajecznicy u nas też zawsze byłem więc kulą w płot partyjny trollu.

Odyseusz
10 miesięcy temu

Ilu młodych zdolnych ludzi chciało kształcić się na lekarza, ale w chorym systemie nie mieli szans na odbycie stażu – ponieważ konowały blokowali jak tylko mogli potencjalną konkurencję dbając o swoje interesy i interesy swoich dzieci. Dzisiaj mamy już całe klany konowałów rodzinnych cwaniaków, którzy wolą zamiast na NFZ leczyć ludzi wybierają prywatę – przypominam oni wszyscy zdobywali wykształcenie dzięki naszym podatkom !

awista
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

piekny wywód potwierdzający brak wiedzyw temacie. Kto ustala limity przyjęć na tzw. nfz, to po I, i kto odpowiada za liczbę miejsc stażowych, to po II. Jak zgłębisz tematy możesz narzekać. Kształcić się może kazdy – nauka jest bezpłatna.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  awista

Nauka to może i bezpłatna ale dopuszczenie, uprawnienia, wymagania do zawodu to już co innego ???

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzisz , problemem jest to ,że ilu byśmy nie wykształcili to i tak spier…ają za granicę. Koszt wykształcenia jednego to prawie milion

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie problemem jest to że płaci się miernotom politycznym – patrz uchwały uchylone przez wojewodę ( 40 uchylonych) .
Bożek, Pluta, bezradni 0 – 40 wojewoda .
Co kolejne wybory to tarnobrzeski ciemny lud wybiera coraz to głupszych do samorządu ( tu jest problem).

Awista
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ciekawe, skąd takie nfo bo większych bzdur nie słyszałam . Studia bezpłatne, egz na specjalizacje bezpłatny – wiedzę mieć i łeb na karku. Tu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Awista

Jeszcze musisz dostać się na staż i specjalizacje ??
Popytaj młodych tarnobrzeżan co robią specjalizacje ale w większości nowe Tbg – gówno wiesz gówno widziałeś.
Zapytaj tych wielu po medycynie – dlaczego nie W TBG ???

Awista
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No siebie pytać nie muszę

Odyseusz
10 miesięcy temu
Reply to  Awista

Ewidentnie zalatuje od Ciebie konowałem lub czymś podobnym, bo tylko patologia broni swoich. Dla konowałów i ich pociotów praktyki, staże w szpitalach, przychodniach były i są od ręki. Niestety inni bez konekcji rodzinnych nie maja szans na zdobycie uprawnień zawodowych Piszesz o limitach – a kto je ustala i w jakiej wysokości jak nie mafijne korporacje lekarskie ?!

prawda o konowałach.jpg
Awista
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Ojej ha ha ha

Odyseusz
10 miesięcy temu
Reply to  Awista

No i co zatkało kakao – widać prawda boli i to bardzo konowałów i ich niedouczonych pociotów całe życie na korepetycjach, z załatwianymi za kasę egzaminami i przepychanymi kolanem przez praktyki !

awista
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

zamiast tu się prężyć, spójrz na liczbę wolnych miejsc na specjalizacje i liczbę chętnych. Później dyskutuj. Ułatwię – chętnych jest mniej niż miejsc. Stad nie pojmuje o jakich łapówkach mowa i braku dostępu do możliwości kształcenia sie. Powtarzane slogany.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  awista

Tylko chętnych brakuje ( zwłaszcza w TBG) – niby dlaczego ????
Na sloganach wybory w Tbg wygrał NIKT ( Nemo) – wystarczy .
To odpowiedź na pytanie : dlaczego młodzi ludzie z Tbg po skończeniu studiów szukają staży i specjalizacji poza tą mieściną ???

Uny
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Chłopie
Rozeznaj zasady zasady odbywania specjalizacji a później zabieraj głos – co ma Tarnobrzeg do wolnych miejsc na specjalizacje ?
Zero wiedzy a dużo do powiedzenia .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Uny

Ha, ha, ha – zapytaj Kopacz jak nie wiesz ??
Znam takie przypadki : najlepiej jak ma albo tata załatwi !
NIC się nie zmieniło tylko oficjalnie inaczej piszą ?

hadwao
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

znam takie przypadki ha ha ha ktos gdzies kiedys Żadnych konkretów. A fakty są inne. Tylko łatwoe sie klepie bzdury na necie, że tylko po znajmości. Tak mówia ci co nic w życiu nie osiągnęli.

Uny
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak masz łeb na karku to chyba nie problem

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Awista

To się doucz albo zapytaj nieudaczników mów z urzędu – ta doktor, sołtysa i mieszkańca Dymitrowa albo Wojewodę .
Kolejny zakłamany sługus z urzędu lub komitetu oszustów ( nawet na tym forum jest podany link ( dim tarnobrzeski).
Skąd ku…a tacy piewcy .

Awista
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Cóż rzec poza hahahaha

awista
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

to kiedy i za co się płaci ?

hadwao
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

ooooooo moj ulubiony zwrot – dzięki naszym podatkom . A inni za czyje się kształcili ? np. ty?

Jan
10 miesięcy temu

Dobrze,ze w siarkopolu nie brakuje specjalistów.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jakby nie Siarkopol to tu niczego by nie było !
Nowa Dęba to byłaby przy Tbg metropolia !

Tarnobrzeg moje miasto
10 miesięcy temu

Kiedy w Tarnobrzegu powołane będzie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tarnobrzeg jest najlepiej położonym miastem i to tu powinno powstać lądowisko nad istniejącym parkingiem.

obywatel
10 miesięcy temu

Ten parking to ten z parkometrem ???

z Tbg
10 miesięcy temu

Nie ma karetek z lekarzami a ty chcesz mieć Lotnicze Pogotowie Ratunkowe?
Tarnobrzeg w rozsypce i do likwidacji przygotowują.

Tarnobrzeg moim miastem
10 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

Tak. Tarnobrzeżanom mogą temu zaradzić, wyrażając mocny sprzeciw tym, którym we łbie likwidacja miasta.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

a czemu nie jak bozek inwestuje w jezioro i moze tam lotnisko powstania coś wymienił to jest za mało co brakuje w tym miescie ale nie mam się zamiaru rozpisywac

Kosynier
10 miesięcy temu

Jak by bylo ladowisko w Tarnobziugu to BOSTWO by kupilo helikopter i soltys PLUTO by z Dymitrowa latal do Tarnobziuga !!!!!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kosynier

Tych dwóch i jeszcze doktor bezprawnicy oraz bezradni z rodowodem postkomunistycznym to są ” LENIE PATENTOWANE ” prawie 40 uchwał lub zarządzeń uchylonych przez wojewodę , niezgodnych z prawem, nieważnych ???????
Tylko koryto się liczy !

turysta
10 miesięcy temu

na swietego dygdy co go nima nigdy

Logiczny
10 miesięcy temu

Przy szpitalu powinno być lądowisko dla śmigłowców. Pod warunkiem, że będzie taki oddział, który mógłby zająć się pacjentem w przypadku zagrożenia życia.
Tak poza tym to taki śmigłowiec może lądować wszędzie.Już był w Tbg taki przypadek , że na niewielkim placu/trawniku chyba na ul. Sikorskiego lądował.

Gość
10 miesięcy temu

Zwykle zlikwidowali bez żadnych sprzeciwów prezydentów i radnych Tarnobrzega a tobie się marzy lotnicze 🙂 🙂 🙂 Dla twojej wiadomości te karetki które jeżdżą po Tarnobrzegu należą do Mielca.

hubert
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

do jakiego mielca? mielec jest 50 km.karetki są dla Tarnobrzega!

Dzikowiak.
10 miesięcy temu

Odpowiedzialnym za odbicie Tarnobrzega z rąk Bożka będzie Lucjusz Nadbereżny, który został szefem partii w okręgu Stalowa Wola Tarnobrzeg. To on wskaże kandydata na prezydenta Tarnobrzega z ramienia partii. Ciekawe czy będzie ktoś inny niż Kalinka.

antythief
10 miesięcy temu
Reply to  Dzikowiak.

jak wystawi kalinkę to znowu będzie kompormitacja

wieśniak
10 miesięcy temu

Ogłoszynie:
zamienie swojego dochtóra rodzinnygo na inakszego… gorszego.
Dochtorkom i dochtórkom się w głowach pomiszało. Stale wom mało i mało… kasy. Daj im 10 000 zl, mało, daj im 15 000 tyż bedzie mało. Bywo, ze pracodawca musi postawioć warunki a nie dochtórek czy dochtórka. Nie pasi, to szukajta nastypnego .
Bywo, że som nieprzyjemne wobec nos.Uczta sie bez całe zycie bo niektóre z was ostały sie na etapie szkoły od medycyny i dali ani kroku.

As
10 miesięcy temu
Reply to  wieśniak

Tak jak ty myśli być może dyrekcja naszego szpitala i dlatego ma 23 wakaty

GIENEK
10 miesięcy temu
Reply to  wieśniak

Tyż prowda. Wreszcie sie ktoś odwazył napisać prowde.

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
10 miesięcy temu

78 dni

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content