Sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu: brakuje 23 specjalistów, działalność dwóch oddziałów nadal zawieszona

Nie poprawia się sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Nadal z powodu braku kadry lekarskiej zawieszone są dwa oddziały, łącznie w placówce brakuje 23 specjalistów.

Z powodu odejścia lekarzy szpital wojewódzki w Tarnobrzegu musiał zawiesić funkcjonowanie dwóch oddziałów – Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej.

Jak poinformowała portal NadWisłą24.pl Monika Konopka, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego cyt: Planowane jest uruchomienie Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej od 01.08.2022 r.

– Powodem zawieszenia pracy Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii był brak kadry lekarskiej. Kierownictwo od początku podejmowało starania mające na celu pozyskanie nowej kadry lekarskiej, dzisiaj trwają rozmowy z lekarzami zainteresowanymi pracą w tarnobrzeskiej lecznicy. Planuje się wznowienie pracy Oddziału z dniem 01 listopada 2022 r. – dodaje M.Konopka.

Łącznie w szpitalu brakuje 23 lekarzy – specjalistów tj:

  • 2 specjalistów anestezjologii,
  • 2 specjalistów pediatrii,
  • 2 specjalistów neonatologii,
  • 4 specjalistów chorób wewnętrznych,
  • 2 specjalistów chirurgii ogólnej,
  • 2 specjalistów otolaryngologii,
  • 3 specjalistów onkologii klinicznej,
  • 2 specjalistów radioterapii,
  • 4 specjalistów neurologii.

– Konieczność uzupełnienia kadry istnieje w zakresach pediatrii, neonatologii, chorób wewnętrznych, chirurgii dzieci. Potrzeba personelu lekarskiego w pozostałych specjalnościach wynika natomiast z planów rozwoju szpitala, np. utworzenia pododdziału leczenia udarów mózgu – wyjaśnia NW24.pl Monika Konopka.

Obecnie w szpitalu bez zakłóceń pracuje 14 oddziałów szpitalnych, czyli 261 łóżek: tj. 1. Oddział Kardiologiczny z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym; 2. Oddział Położniczo – Ginekologiczny i Patologii Ciąży; 3. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii; 4. Oddział Reumatologiczny; 5. Oddział Pediatryczny; 6. Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej; 7. Oddział Otolaryngologiczny z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz Pododdziałem Otolaryngologii Dziecięcej; 8. Oddział Neonatologiczny; 9. Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu; 10. Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym; 11. Oddział Okulistyki z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej; 12. Szpitalny Oddział Ratunkowy; 13. Oddział Dzienny Chemioterapii; 14. Oddział Onkologii Klinicznej.

Organem prowadzącym dla Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MIESZKANIEC
2 lat temu

Ortyl ma dostać drugi order od władz miasta za zasługi dla Tarnobrzega.

Tarnobrzeg moim miastem
2 lat temu
Reply to  MIESZKANIEC

Na podstawowe inwestycje w mieście nie daje, a daje na Rivierę Tarnobrzeską przynosząca ogromne straty dla budżetu miasta. Jaki cel jest w tym?

Alf
2 lat temu

Zaraz pewnie tradycyjnie zacznie się hejt na Prezydenta ,że to wszystko Jego wina. Prawda jest niestety taka ,że to rząd PiS u odpowiada za ten cały bałagan. Lekarze uciekają z kraju , gdzie chociażby za naszą zachodnią warunki pracy i rozwoju kariery zawodowej są o niebo lepsze. O zarobkach nie będę strzępił sobie nawet języka. Niestety ale mamy system , gdzie koszt wyszkolenia lekarza dochodzi do miliona złotych a potem ci lekarze bez żadnego nawet częściowego zwrotu kosztów emigrują z kraju. Skala tego zjawiska jest porażająca wśród młodych i mamy to co mamy ,że brakuje 23 specjalistów. Wierzy ktoś ,że się znajdą chętni ?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Prawda jest taka że z Tbg , młodzi lekarze szukają praca poza tą mieściną .
Jakie miasto taka przyszłość w nim dla młodych .
Sołtys i bezradnymi i urzędasy miejskie patrzą tylko aby nachapac się z koryta za wsz łka cenę .
Lokalny Bożek za nic nie odpowiada ale Ortyl już tak ?????
Miasto kierowane przez lat przez błaznów co ludzi mają za nic ale wymagania aby młodzi lekarze pracowali w szpitalu Tbg to tak .
Mają młodzi rację – że spier …ja z tej mieściny bo nie wszyscy dostaną koryta w urzędzie, spółce miejskiej, spółdzielni zresztą nie wszyscy chcą być oszustami, kłamcami, złodziejami , wieprzami, świniami .

leokadia
2 lat temu
Reply to  obywatel

te, wszechwiedzący a co ma gmina do szpitala wojewódzkiego ? tak tylko pytam.

Neutralny politycznie
2 lat temu
Reply to  Alf

Jeszcze trochę a uznasz, że PiS będzie odpowiedzialny za trzęsienie ziemi w Tarnobrzegu.
Za PO poszedłbyś z torbami, a szpitala już dawno by nie było w Tbg. Nie pasi PiS, głosuj na Donaldusia, Czaskoskiego i im podobnych. Gwarantuję, że szybko się rozczarujesz.

Ogień
2 lat temu

I to dzięki takiemu ciemnoludowi ograniczonemu do jak ty mamy w tym kraju/mieście co mamy, bo wybór między PiS a PO to jak wybór między dżumą a cholerną.

Neutralny politycznie
2 lat temu
Reply to  Ogień

Czytałeś mój nick? Jak nie, to sobie przeczytaj. I podaj przy okazji na jaka partię będziesz glosował.

Alf
2 lat temu

Ani Donald ani Trzaskowski nie okradli nas najpierw z oszczędności a potem z rat kredytów jak w majestacie prawa za przyzwoleniem rządu PiS u i NBP robią to obecnie banki. Polacy stają się dziadami a na lepsze się nie zanosi. Rząd już dawno przestał panować nad sytuacją. Gasi pożar benzyną dosypując ciągle setki pustych miliardów i napędzając hiper inflację. To nie może się skończyć dobrze . Ludzie już uciekają z kapitałem za granicę bojąc się drugiej Grecji

Gość
2 lat temu
Reply to  Alf

Mi donald zapier….ł kase z OFE. Tobie chyba tez?!

Alf
2 lat temu
Reply to  Gość

PO zabrało połowę mniej więcej. PiS zabrał resztę. Nie mam nic , Ty chyba też. W wirtualne słupki ZUS nie wierzę. Bardzo poważnie inwestuję z myślą o swojej emeryturze. Radzę robić to wszystkim , którzy nie chcą żyć za 10 lub 20 lt za 1200 do 1800 miesięcznie. Na więcej nie liczcie

Gość
2 lat temu
Reply to  Alf

Jaki hejt ?! TO ZASŁUZONA KRYTYKA WŁADZ MIASTA !!! Dlaczego w Stalowej Woli są chętni w przetargach , wszystko się buduje i remontuje . Wymienię tylko to o czym u nas się tylko gada : rynek w Rozwadowie, dworzec PKP, dom kultury, 5 kolejnych nowoczesnych miejskich autobusów . U nas stary bajerant z tą żydo-lewacką kliką tylko pieprzą że załatwiają że rozmawiają że się spotykają w urzędach centralnych. Tylko kiedy będą efekty tych działań. Za rok? Za 10 lat ? Po śmierci burmistrza ? Bo o zmarłych źle nie powinno się gadać . Żygać się chce!!!! A najbardziej jak słyszę o tym urojonym czwórmieście. Prezydencie Bożek dlaczego w ramach czwórmieście Stalowa nie zrezygnowaĺa z organizacji koncertu WAKACYJNA TRASA DWOJKI na rzecz Tarnobrzega. Blokowisku w Stalowej reklama nie jest potrzebna. A tarnobrzeskiemu akwenowi bardzo. Niech Pan działa i wspólnie z Prezydentem Stalowej woli zorganizuje tą imprezę nad tarnobrzeskim jeziorem. Jak tak się stanie to uwierzę w to pańskie czwórmiasto. Stalową Wolę do końca świata będzie reklamować szprycha kolejowa do CPK którą Pan odpuścił albo przespał !!!

Alf
2 lat temu
Reply to  Gość

Trzeba być niezłym zje..em albo mieć złą wolę ,żeby takie farmazony pisać. W kraju Premier i Dyktator zaszczycają swoją obecnością głównie Stalową i zdaje się Chełm . Tam rządzą nominaci z ich partii. ale jak jadą to nawet nie spojrzą po drodze na dziesiątki miejscowości , gdzie rządzą ich poplecznicy. Na propagandę sukcesu wystarczy tylko jedynie na dwóch i to tam pompują jeszcze niedługo kasę. Mogę wymienić dziesiątki miejscowości gdzie rządzi PiS a bida aż piszczy. Zmiana władzy z partyjnego namaszczenia w naszym mieście nie rozwiąże żadnego problemu . Smutne ale prawdziwe

Gość
2 lat temu
Reply to  Alf

To podaj te miejscowości zeby być prawdomównym. Alf nie pinokio ale nochal też ma długi 🙂

Jan
2 lat temu
Reply to  Alf

Zainteresuj się alfie ilu lekarzy z Tarnobrzega pracuje w Nisku,Stalowej Woli, Nowej Dębie itd.

Tarnobrzeg moim miastem
2 lat temu

Lekarzy brakuje, a lekarze o tych specjalizacjach mieszkający w Tarnobrzegu jeżdżą do Stalowej Woli, Niska, , Mielca Nowej Dęby i Rzeszowa – czy ktoś z nas robi idiotów po raz kolejny?

obywatel
2 lat temu

Proste – nie chcą pracować w tej mieścinie i mają rację bo byle socjolog, politolog, nauczycieli w urzędzie bierze 20 koła za nic nie robienie , miejscy prawnicy klepią kasę, znajomi poupychanii w spółkach miasta za gruba kasę chociaż ani kwalifikacji, umiejętności , wiedzy , doświadczenia a kasa jest

odp
2 lat temu
Reply to  obywatel

raczej nie chcą pracować bo ludzie nie maja na łapowki
lekarz jest bez honory kiedy uśmierca człowieka i zgania na covid co odostaje od państwa 500 zł
ale fakt za taką marna płace nikt nie chce w tym kraju pracowac

antythief
2 lat temu
Reply to  odp

powiedziałbym , że to dosyć poważne oskarżenia 😉 masz dowody ?? podziel się

hadwao
2 lat temu
Reply to  odp

no masz poważna wiedze to i dziwie się ze o tych opłaconych zgonach nikgo nie powidomił

Tarnobrzeg moim miastem
2 lat temu

Zapominałem, że jeżdżą też do woj. Swietokrzyskiego- Sandomierz, Staszów

Gość
2 lat temu

I tu jest pies pogrzebany. Bo w Tarnobrzeskim szpitalu „ogon rzadzi psem”. Porobiły sie kliki „starych lekarzy” i robią co chcą. Marszałek zamiast mianować dyrektora z zewnatrz ktory by zrobił porzadek i przyciągnął nowych lekarzy to zabetonował te układziki mianujac likwidatora oddziałów na dyrektora. Zamiast zwolnić nieudacznika to go awansował. A co do Bozka w tej kwesti to dlaczego miasto ma lokale dla seniorow i roznych stowarzyszeń a nie ma np. mieszkania dla nowego dyrektora szpitala posjonata zeglarstwa. Tylko ze Bozka i bezradnych to nie interesuje bo PO miała zamykać szpitale wiec nasi lewacy pewnie swoją bezczynnaścią chcą sie Tuskowi przypodobać.

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Gość

Bozek i sprawy wazne dla miasta????
Ta kadencja pokazala co jest dla Bozka ważne Trzeba odszukac ulotkę wyborcza Bozka i zadac parę pytań

Gość
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Tak sie składa ze mam tą ulotke. I powiem ci tak. Tarnobrzeska zydo-komuna bardzo dobrze przygotował sie do ostatnich wyborów wystawiając kandydata Bozka. Nazwisko pisowskie, zbawienne dla miasta hasło wyborcze. Tylko ze celowo nie dopisali ze Razem Z LEWAKAMI DLA SIEBIE A PRZY OKAZJI dla Tarnobrzega. W srodku ulotki same ogólniki. Majstersztyk 🙂 Widze tylko jedną konkretną obietnice. W zakładce PRZEDSIĘBIORCY obiecał powołać zespół doradczy złozony ze specjalistów z roznych dziedzin biznesu ktory miał mu wskazywać drogi rozwoju Tarnobrzega. Skończyło sie na tym ze wyśmiał drobny tarnobrzeski biznes ktorego nie było stać na
KOLEJNY HARACZ czyli opłaty parkingowe. A zespół doradczy powołał ? Powołał …. Tarnibrzeską Rade Kobiet 🙁 🙂 Mozna pisać doktorat z psychiatrii dlaczego ludzie tak zgłupieli i go wybrali.

fach
2 lat temu

Plus jest taki, że nastąpiła dobra zmiana i termin uruchomienia jednego oddziału został ustalony na sierpień, a dla drugiego termin kwietniowy został zmieniony na bardziej realny termin listopadowy 🙂 Minus jest taki, że są to terminy planowane, bo jak wiadomo planować można np. wyremontowanie głównych ulic w mieście za dofinansowanie z ładu 😉

obywatel
2 lat temu
Reply to  fach

Ha, ha, ha – racja to tak jak z drogą obwodową : miała kosztować 43 mln a okazuje się że w sumie 77 mln .
Podobnie że śmieciami wygrała firma FCC w przetargu a później ( po pół roku) twierdziła że to za mało i miasto powinno dopłacić ( czyli od początku wątpliwie wygrany przetarg ).

Scania
2 lat temu
Reply to  obywatel

Umowa jest wiążąca, FCC jak jest stratny to na swoje życzenie.

Nie chcą niech nie wożą.

Z KPO miasto powinno złożyć projekt odbudowa transportu odpadów komunalnych dla miasta Tarnobrzeg – ponadto za 156 mln na jezioro, można odbudować spokojnie flotę z 10-15 smieciarek i myśleć o budowie małej spalarni wespół z Siarkopolem w ramach kooperacji. FCC spalarni na tych warunkach na pewno nie wybuduje w Tarnobrzegu.

fach
2 lat temu
Reply to  Scania

Ambitnie 🙂 Tylko że gmina ma problem ze znalezieniem wykonawców remontów dróg z przyznanym 95-procentowym dofinansowaniem. Jeśli chodzi o samą gospodarkę odpadami, to nie ma kasy nawet na budowę większej liczby wiat śmietnikowych, nie mówiąc o większych inwestycjach w tej dziedzinie. A przede wszystkim każda inwestycja jest na kredyt, ponieważ miasto jest zadłużone na ponad 100 mln. Jednocześnie zbawienia dla miasta upatruje się głównie w riwierze i obwodnicy, więc trzeba nastawić się na dążenie do spokoju poprzez ascezę 😉

obywatel
2 lat temu
Reply to  fach

Spoko – wysprzeda się resztę działaczek , oczywiście bezprzetargowo !

Jan
2 lat temu
Reply to  fach

A na napełnianie swojego koryta na maxa to mają ?

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Scania

Umowa o obwodnicę tez zawsrta
A teraz zgoda na zwiększenie wynagrodzdnia
Czim kosztem
Oczywiście innych inwestycji
Zarzadcy brak
Prywatny przy takim zarządzaniu juz dawno by padł

obywatel
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Czyim – baranów i owiec tarnobrzeskich !
Skoro wybierają komunistów i złodziei do koryta , na jeszcze chwała ??
Jak to niewiele potrzeba – chleb już się skończył w Tbg to teraz igrzyska: potańcówki, popierdówki, klubiki seniora, koncepcje, wizję, trochę sypną komunistom z działek, trochę stowarzyszeniom pasożytniczym , zrobią koncercie zdartych gwiazdeczek na dzień Tbg, na nowy rok trochę świecidełek – dotacja popłynie do szmatlawców i będą WIELBIĆ i Chwalić turystów z Krosna, Dymitrowa, krainy smerfów itd itp ..

obywatel
2 lat temu
Reply to  Scania

Za te 156 to można nie tylko kupić śmieciarki ale stworzyć zakład komunalny wraz z budową spalarni dla potrzeb ( tylko( miasta – jeszcze trochę się zakręcić i dofinansowania ale to jest w Tbg niemożliwe bo tu rządzą komuniści , złodzieje – koryto i kasę już mają i tylko jeszcze riwiery brak w jak już Riwierę oligarchia zrobi to wprowadzi się opłaty aby barany i owce nie mogły korzystać i poogradza jak bolszewicki LOK .

orzeł
2 lat temu

A odpowiedzialny za to został prezesem gdzie indziej 🙂 to jest dopiero parodia

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  orzeł

Wiedział jaka jest sytuacja to uciekł z tonącego okrętu

odp
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

ale nie tylko on ucieka
a papa smerf tez miasto zadurza i też ucieknie
a nie mowie o młodych ludziach których nie ma w tym miescie

Pa cjent
2 lat temu
Reply to  orzeł

Zrujnowal szpital i poszedl na dużą kasę w nagrodę

walt
2 lat temu
Reply to  orzeł

partia dba o swoich wypróbowanych i sprawdzonych menagerów 🙂
zawsze jest jakaś przechowalnia dla takich a to zakłady chemiczne a to mechaniczne albo w Połańcu się coś znajdzie.
takim złotym dzieckiem partii być to dopiero klawa rzecz.same specjalisty.

z obserwacji
2 lat temu
Reply to  walt

Przechowalnia dla niektórych w Tbg jest TSM.

antythief
2 lat temu

tymczasem z machowa dochodzi rozkoszny rechot dyrektora stasiaka

mieszkaniec
2 lat temu

No i następna poradnia zawiesiła działalność Chirurgia ogólna i onkologiczna ponoć dyrektor nie podpisał z lekarzami umów.

fach
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Tak to już jest w tym mieście. Pozbawieni problemów bytowych zwykłych ludzi snują wizję riwiery, obwodnicy, rezerwatu itp., a podstawowe sprawy takie jak szpital czy drogi wiadomo 😉 Ale z drugiej strony lud woli te wizje od realizmu. Tarnobrzeg to stan umysłu 🙂

walt
2 lat temu

właściwie to należy pogratulować tym 45% Tarnobrzeżan i 63% mieszkańcom powiatu,że tak sobie pisuar wybrali.
i on ich karmi,daje im jałmużnę ale i wysyła swoich zdolnych menadżerów do szpitala i nie tylko.
a oni później narzekają,że oddziały zamykane i pracy nie ma a jak jest to za małe pieniądze i za wszystko winny dla nich jest tusk,UE,Niemcy,Żydokomuna…

a dopiero co hrynkiewiczowa z pisu krzyczała do młodych lekarzy z ław sejmowych : niech jado !
niestety takie za przeproszeniem mieściny jak nasza ze służbą zdrowia będą miały pewnie największe problemy bo to dla zdolnych i młodych żadna nobilitacja pracować na starym sprzęcie na prowincji.
na szczęście szynobusy w stronę Rzeszowa i Lublina jeżdżą to się zawsze będzie można dostać na jakąś konsultację za jedyne 250/300 zł za wizytę 🙂

cieszmy się bo takiego festiwalu polskości,patriotyzmu i dobrobytu jak teraz dzięki drukowanym przez glapińskiego i jego kurtyzany już nie będzie.

spoko?
2 lat temu
Reply to  walt

sluchaj no cwoku nie nazywaj innych pisuarem bo sam jestes dno totalne

walt
2 lat temu
Reply to  spoko?

smoleńską sektą czy eunuchami kaczuszki będzie lepiej towarzyszu ?

jan
2 lat temu
Reply to  walt

dobrze ,ze Jarek pozmniejszał wam emerytury,to dlatego tak skamlecie?PRECZ Z KOMUNĄ!

walt
2 lat temu
Reply to  jan

tak nam urodzonym dwa dni przed stanem wojennym komuna dawał ubeckie emerytury nie to co taki kujda kazimierz złoty człowiek partii i księgowy spółki srebrna samego wyklętego bojownika o wolność jarosława co go 13 grudnia 1981 z komendy odesłali by spał u matki za piecem bo znany był tylko jako dziecięca gwiazda filmów młodzieżowych w PRLu.
takim pączkiem w maśle być za każdego ustroju to jest klawa sprawa.

obywatel
2 lat temu
Reply to  walt

Toż ty gówniarz , ofiarą braku energii elektrycznej ???
Co ty możesz wiedzieć o tamtych latach ??? Lepiej już nie pisz na temat tamtych lat !

walt
2 lat temu
Reply to  obywatel

a wybacz będę robił co ja będę chciał 🙂
pod Grunwaldem też mnie nie było a przecież wiadomo co tam się działo i kto wygrał 🙂

jan
2 lat temu
Reply to  walt

tatusiowi,dziadzi?

walt
2 lat temu
Reply to  jan

trudno zabrać coś komuś,kto stacjonuje już na Sobowie 🙂

antythief
2 lat temu
Reply to  spoko?

oj 🙂 a czemu tak niekulturalnie ?? ulało ci się bo nie trzymasz ciśnienia ?? czy jak ??

walt
2 lat temu
Reply to  antythief

promuje miłość bliźniego znaną z katechizmu flororescencji jędraszewskiego i skromność rydzyka.
wszystko to okraszone szukaniem wspólnoty jak na wyborcę andrzea dupy przystało.
urodzony demokrata jak dwaj bracia co grali w perelowskich filmach i kotłowali się w willi na Żoli gdy innym dosztukowywano do pokoju lokatorów.
niezłomni i bohaterscy jarosław balbina i zimny leszek.
jeden uczestnik okrągłego stołu drugi rozmów w Magdalence z wódką w tle.
polskie Bolivary 🙂

jan
2 lat temu
Reply to  walt

Za obrazę Pana Prezydenta będziesz pan siedział

walt
2 lat temu
Reply to  jan

strach się bać byczku 🙂

spoko?
2 lat temu
Reply to  jan

nie nie zamkna go ponoc z zoltymi nie zamykaja

walt
2 lat temu
Reply to  spoko?

a tak między nami to kto waść ? pan damian niezłomny i niezależny czy inny przydupas partii ?

antythief
2 lat temu
Reply to  walt

niewielu mają takich „pieniaczy” więc łatwo wytypować 😉

walt
2 lat temu
Reply to  antythief

ale przebierających nogami nadgorliwych kandydatów na aparatczyków mają sporo 🙂
niech ujadają w najlepsze.

jan
2 lat temu
Reply to  spoko?

masz racje,podsmierduje starą komuną,oni zawsze przeciw PIS,a platforma nawet drukować nie umiała he,he,he

walt
2 lat temu
Reply to  jan

gwoli ścisłości przeciw tuskowi na białym koniu czy jajecznicy u nas też zawsze byłem więc kulą w płot partyjny trollu.

Odyseusz
2 lat temu

Ilu młodych zdolnych ludzi chciało kształcić się na lekarza, ale w chorym systemie nie mieli szans na odbycie stażu – ponieważ konowały blokowali jak tylko mogli potencjalną konkurencję dbając o swoje interesy i interesy swoich dzieci. Dzisiaj mamy już całe klany konowałów rodzinnych cwaniaków, którzy wolą zamiast na NFZ leczyć ludzi wybierają prywatę – przypominam oni wszyscy zdobywali wykształcenie dzięki naszym podatkom !

awista
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

piekny wywód potwierdzający brak wiedzyw temacie. Kto ustala limity przyjęć na tzw. nfz, to po I, i kto odpowiada za liczbę miejsc stażowych, to po II. Jak zgłębisz tematy możesz narzekać. Kształcić się może kazdy – nauka jest bezpłatna.

obywatel
2 lat temu
Reply to  awista

Nauka to może i bezpłatna ale dopuszczenie, uprawnienia, wymagania do zawodu to już co innego ???

Alf
2 lat temu
Reply to  obywatel

Widzisz , problemem jest to ,że ilu byśmy nie wykształcili to i tak spier…ają za granicę. Koszt wykształcenia jednego to prawie milion

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Nie problemem jest to że płaci się miernotom politycznym – patrz uchwały uchylone przez wojewodę ( 40 uchylonych) .
Bożek, Pluta, bezradni 0 – 40 wojewoda .
Co kolejne wybory to tarnobrzeski ciemny lud wybiera coraz to głupszych do samorządu ( tu jest problem).

Awista
2 lat temu
Reply to  obywatel

Ciekawe, skąd takie nfo bo większych bzdur nie słyszałam . Studia bezpłatne, egz na specjalizacje bezpłatny – wiedzę mieć i łeb na karku. Tu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości

obywatel
2 lat temu
Reply to  Awista

Jeszcze musisz dostać się na staż i specjalizacje ??
Popytaj młodych tarnobrzeżan co robią specjalizacje ale w większości nowe Tbg – gówno wiesz gówno widziałeś.
Zapytaj tych wielu po medycynie – dlaczego nie W TBG ???

Awista
2 lat temu
Reply to  obywatel

No siebie pytać nie muszę

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  Awista

Ewidentnie zalatuje od Ciebie konowałem lub czymś podobnym, bo tylko patologia broni swoich. Dla konowałów i ich pociotów praktyki, staże w szpitalach, przychodniach były i są od ręki. Niestety inni bez konekcji rodzinnych nie maja szans na zdobycie uprawnień zawodowych Piszesz o limitach – a kto je ustala i w jakiej wysokości jak nie mafijne korporacje lekarskie ?!

prawda o konowałach.jpg
Awista
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

Ojej ha ha ha

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  Awista

No i co zatkało kakao – widać prawda boli i to bardzo konowałów i ich niedouczonych pociotów całe życie na korepetycjach, z załatwianymi za kasę egzaminami i przepychanymi kolanem przez praktyki !

awista
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

zamiast tu się prężyć, spójrz na liczbę wolnych miejsc na specjalizacje i liczbę chętnych. Później dyskutuj. Ułatwię – chętnych jest mniej niż miejsc. Stad nie pojmuje o jakich łapówkach mowa i braku dostępu do możliwości kształcenia sie. Powtarzane slogany.

obywatel
2 lat temu
Reply to  awista

Tylko chętnych brakuje ( zwłaszcza w TBG) – niby dlaczego ????
Na sloganach wybory w Tbg wygrał NIKT ( Nemo) – wystarczy .
To odpowiedź na pytanie : dlaczego młodzi ludzie z Tbg po skończeniu studiów szukają staży i specjalizacji poza tą mieściną ???

Uny
2 lat temu
Reply to  obywatel

Chłopie
Rozeznaj zasady zasady odbywania specjalizacji a później zabieraj głos – co ma Tarnobrzeg do wolnych miejsc na specjalizacje ?
Zero wiedzy a dużo do powiedzenia .

obywatel
2 lat temu
Reply to  Uny

Ha, ha, ha – zapytaj Kopacz jak nie wiesz ??
Znam takie przypadki : najlepiej jak ma albo tata załatwi !
NIC się nie zmieniło tylko oficjalnie inaczej piszą ?

hadwao
2 lat temu
Reply to  obywatel

znam takie przypadki ha ha ha ktos gdzies kiedys Żadnych konkretów. A fakty są inne. Tylko łatwoe sie klepie bzdury na necie, że tylko po znajmości. Tak mówia ci co nic w życiu nie osiągnęli.

Uny
2 lat temu
Reply to  obywatel

Jak masz łeb na karku to chyba nie problem

obywatel
2 lat temu
Reply to  Awista

To się doucz albo zapytaj nieudaczników mów z urzędu – ta doktor, sołtysa i mieszkańca Dymitrowa albo Wojewodę .
Kolejny zakłamany sługus z urzędu lub komitetu oszustów ( nawet na tym forum jest podany link ( dim tarnobrzeski).
Skąd ku…a tacy piewcy .

Awista
2 lat temu
Reply to  obywatel

Cóż rzec poza hahahaha

awista
2 lat temu
Reply to  obywatel

to kiedy i za co się płaci ?

hadwao
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

ooooooo moj ulubiony zwrot – dzięki naszym podatkom . A inni za czyje się kształcili ? np. ty?

Jan
2 lat temu

Dobrze,ze w siarkopolu nie brakuje specjalistów.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Jan

Jakby nie Siarkopol to tu niczego by nie było !
Nowa Dęba to byłaby przy Tbg metropolia !

Tarnobrzeg moje miasto
2 lat temu

Kiedy w Tarnobrzegu powołane będzie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tarnobrzeg jest najlepiej położonym miastem i to tu powinno powstać lądowisko nad istniejącym parkingiem.

obywatel
2 lat temu

Ten parking to ten z parkometrem ???

z Tbg
2 lat temu

Nie ma karetek z lekarzami a ty chcesz mieć Lotnicze Pogotowie Ratunkowe?
Tarnobrzeg w rozsypce i do likwidacji przygotowują.

Tarnobrzeg moim miastem
2 lat temu
Reply to  z Tbg

Tak. Tarnobrzeżanom mogą temu zaradzić, wyrażając mocny sprzeciw tym, którym we łbie likwidacja miasta.

odp
2 lat temu
Reply to  z Tbg

a czemu nie jak bozek inwestuje w jezioro i moze tam lotnisko powstania coś wymienił to jest za mało co brakuje w tym miescie ale nie mam się zamiaru rozpisywac

Kosynier
2 lat temu

Jak by bylo ladowisko w Tarnobziugu to BOSTWO by kupilo helikopter i soltys PLUTO by z Dymitrowa latal do Tarnobziuga !!!!!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Kosynier

Tych dwóch i jeszcze doktor bezprawnicy oraz bezradni z rodowodem postkomunistycznym to są ” LENIE PATENTOWANE ” prawie 40 uchwał lub zarządzeń uchylonych przez wojewodę , niezgodnych z prawem, nieważnych ???????
Tylko koryto się liczy !

turysta
2 lat temu

na swietego dygdy co go nima nigdy

Logiczny
2 lat temu

Przy szpitalu powinno być lądowisko dla śmigłowców. Pod warunkiem, że będzie taki oddział, który mógłby zająć się pacjentem w przypadku zagrożenia życia.
Tak poza tym to taki śmigłowiec może lądować wszędzie.Już był w Tbg taki przypadek , że na niewielkim placu/trawniku chyba na ul. Sikorskiego lądował.

Gość
2 lat temu

Zwykle zlikwidowali bez żadnych sprzeciwów prezydentów i radnych Tarnobrzega a tobie się marzy lotnicze 🙂 🙂 🙂 Dla twojej wiadomości te karetki które jeżdżą po Tarnobrzegu należą do Mielca.

hubert
2 lat temu
Reply to  Gość

do jakiego mielca? mielec jest 50 km.karetki są dla Tarnobrzega!

Dzikowiak.
2 lat temu

Odpowiedzialnym za odbicie Tarnobrzega z rąk Bożka będzie Lucjusz Nadbereżny, który został szefem partii w okręgu Stalowa Wola Tarnobrzeg. To on wskaże kandydata na prezydenta Tarnobrzega z ramienia partii. Ciekawe czy będzie ktoś inny niż Kalinka.

antythief
2 lat temu
Reply to  Dzikowiak.

jak wystawi kalinkę to znowu będzie kompormitacja

wieśniak
2 lat temu

Ogłoszynie:
zamienie swojego dochtóra rodzinnygo na inakszego… gorszego.
Dochtorkom i dochtórkom się w głowach pomiszało. Stale wom mało i mało… kasy. Daj im 10 000 zl, mało, daj im 15 000 tyż bedzie mało. Bywo, ze pracodawca musi postawioć warunki a nie dochtórek czy dochtórka. Nie pasi, to szukajta nastypnego .
Bywo, że som nieprzyjemne wobec nos.Uczta sie bez całe zycie bo niektóre z was ostały sie na etapie szkoły od medycyny i dali ani kroku.

As
2 lat temu
Reply to  wieśniak

Tak jak ty myśli być może dyrekcja naszego szpitala i dlatego ma 23 wakaty

GIENEK
2 lat temu
Reply to  wieśniak

Tyż prowda. Wreszcie sie ktoś odwazył napisać prowde.

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
2 lat temu

78 dni

Postaw mi kawę na buycoffee.to
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content