Anielska kąpiel w Jeziorze Tarnobrzeskim o wschodzie słońca. Dla budowy hospicjum dla dzieci (fotoreportaż oraz video HD)

Ponad 200 osób weszło dziś o 4.26 do Jeziora Tarnobrzeskiego, by wspomóc budowę hospicjum dla dzieci, które ma powstać w Zaleszanach. Była to premierowa odsłona cyklicznego wydarzenia, które ma odbywać się każdego pierwszego dnia miesiąca, o wschodzie słońca nad akwenem.

Jezioro Aniołów to cykliczna akcja charytatywna. Spotykamy się na wspólnym wejściu do wody nad Jeziorem Tarnobrzeskim, razem celebrując wschód słońca. Zbieramy pieniądze na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków – dla dzieci z nowotworami – tłumaczy organizator tarnobrzeskiej akcji Łukasz Szpunar.

Uczestnicy akcji mieli  do wyboru trzy pakiety: 20 złotych – ANIOŁ, 50 złotych – SUPER ANIOŁ, 100 złotych – MEGA ANIOŁ. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto zbiórki.

Hospicyjny Dom Aniołków to miejsce, gdzie dzieci chore na nowotwory będą mogły odnaleźć swoją oazę spokoju, spędzić swój czas z najbliższymi i spełniać dziecięce marzenia. Dom Aniołków to niezwykły Dom, który służy tym najbardziej niewinnym, bezbronnym dzieciom dotkniętym chorobą i cierpieniem. To wyjątkowy Dom, gdzie każde dziecko może odpocząć i znaleźć ulgę pośród swojego cierpienia i choroby. To nie tylko Dom dla małych pacjentów, ale i ich rodzin. Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemiączytamy w opisie zbiórki.

Koszt budowy hospicjum dziecięcego w Zaleszanach to przeszło 6.500.000 złotych. – budowę wesprzeć można wpłacając pieniądze na konto zbiórki – link tutaj

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antythief
1 rok temu

lansik na dobroczynność w krużewnikach ma się dobrze 🙂 w zasadzie nie zabrakło nikogo „ważnego” we wsi

Tapeciarz Farbecki Xawery
1 rok temu
Reply to  antythief

Pod walta się podszywa, koleżka.

antythief
1 rok temu

nie szukaj kolegów w internecie 😉 wyloguj się do życia 😉

walt
1 rok temu

jeśli ten las jak to piszą złośliwi ma służyć takim inicjatywom to tylko się cieszyć !
szacunek dla tych,którym się chce !

orzeł
1 rok temu

nie byłem, ale po zdjęciach mi się podoba 🙂 zawsze fajnie jak coś się dzieje. A wiecznym marudom h.w.d. Niech sobie narzekają, że nic się nie dzieje itp i niech tam sobie spokojnie siedzą w bamboszach z żuberkiem, w oczekiwaniu na kostuche. Nie ma się co przejmować, to zwykli nieudacznicy. Jeden w jeden

chylę czoła
1 rok temu
Reply to  orzeł

problem w tym że to nie było szerzej ogłoszone, zapewne większość z tu komentujących w ogóle nie wiedziała o nadchodzącej akcji

Tarnobrzeg moim miadtem
1 rok temu
Reply to  chylę czoła

Tak akcje trzeba koniecznie powtórzyć jeszcze w tym sezonie z zaangażowaniem mediów ogólnopolskich (TVN, Polsat, TVP, RMF Radio Zet) . Brawo Wy.

miasto bez perspektyw
1 rok temu

chyba se żartujesz że media tu przyjadą i co pokażą nad jeziorem, niedokończone drogi, urwane ścieżki rowerowe? Ktoś zapyta jak dojechać do miasta i będzie wtopa „najpierw prosto,w prawo prosto,w lewo, w lewo, prosto, w lewo i prosze pytać przechodniów

Marcin
1 rok temu

Nie masz pojęcia jak się kręci filmy.

Vit
1 rok temu

Kto prowadzi budowę tego hospicjum bo mi brak takiej informacji a raczej powinna być udostępniona przez organizatorów tego wydarzenia.

antythief
1 rok temu
Reply to  Vit

nie musisz wiedzieć 😉

odp
1 rok temu
Reply to  Vit

jest tylko popatrz w swojej parafii jak jesteś katolikiem
a jak chesz być dobro duszny to znajdziesz konto gdzie możesz pieniązki wpłacić

Vit
1 rok temu
Reply to  odp

Konto to ja znalazłem tylko nie o to pytałem.Czytanie ze zrozumieniem najwyrażnie boli

odp
1 rok temu
Reply to  Vit

powiedziałem ci wprost na każdym kościele masz plakat który reklamuje fundacje wiec kto czyta nie zrozumieniem

fach
1 rok temu

Gdyby była świątynia wypoczynku i rekreacji, to możnaby sprawować różne obrzędy w komfortowych warunkach 🙂 Oprócz tego, biorąc pod uwagę duże zadłużenie gminy, jak i jej ogólną sytuację, przydałaby się opieka bóstwa Zadowolenia nad dalszą zabudową riwiery 😉

Tez anioł
1 rok temu

Najjasniejszy y anioł to prezydent.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tez anioł

Ha, ha, ha – aniołem też jest szatan ( tylko upadłym) a sołtys to sołtys .

tomek
1 rok temu

reklama tego zalewu wlasnie przekroczyla bariere absurdu

Ada
1 rok temu

A wystarczyłby jeden ksiądz Józefczyk:)))

orzeł
1 rok temu
Reply to  Ada

a to on nie zbierał pieniędzy tylko ze swoich dawał? Nie wiedziałem

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

Zbierał , zbierał ale na cele pożyteczne , nikogo nie zmuszał
i prawda potrzebującym dawał .

orzeł
1 rok temu
Reply to  obywatel

więc jednak nie wystarczył „sam Józefczyk”. Tutaj też nikt nikogo nie zmusza a czy cel jest słuszny niech zadecydują darczyńcy. Zbierający też, niestety nic bez zezwolenia nie postawią, tak może działać jedynie kler

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ada

A teraz same anioły ( tylko upadłe ).
Co za prostacka propagandą ???

Karol
1 rok temu
Reply to  obywatel

Niezależnie jaki temat się tu pojawi to gnida zawsze zostanie gnidą. Obywatelską.

Alf
1 rok temu

A Pan Prezydent to co wody się bał ,żeby chociaż stopy zamoczyć. Może i mi umknęło , ale chyba cała sesja na brzegu była . Mam nadzieję ,ze to nie z powodu stanu czystości wody ? Ale tradycji stało się zadość i był obecny to już na plus tradycyjnie chyba w tym mieście

odp
1 rok temu
Reply to  Alf

jak mam zmyć swoje winy to niech da z kieszeni pare groszy
bo prezydentów inwestycje sa takie ze kazdy sie bedzie zgłaszał o oszkodowanie
rdm naprawia chodnik a pbi tak wykonuje swoją prace ze moze krzywde zrobic

Tarnobrzeg moje miasto
1 rok temu

Brawo popieram akcję, koniecznie z powtórką i na ogólnopolską skale

tomek
1 rok temu

tak tak cala Polska do was przyjedzie

turysta
1 rok temu
Reply to  tomek

i bedzie moczyc genitalia o 4 nad ranem

Na razie DIABEŁ
1 rok temu

Niom, niezłe te aniołki…Charliego ;-). Czy po takiej kąpieli będzie miejsce zarezerwowane w raju?

Marek
1 rok temu

Zrobi ktoś porządek z tymi tańcami na chodniku i ścieżce rowerowej?? Może na drodze niech tańczą!!! Lokalu nie stać na dodatkowy plac? Piesi droga muszą chodzić a potem krzyki że wchodzą pod samochody!!

Vit
1 rok temu
Reply to  Marek

Stefa zamieszkania – więc mogą chodzić i tańczyć po całej szerokości drogi .Ale jak się nie zna przepisów to się pisze dyrdymały

Marek
1 rok temu
Reply to  Vit

To niech tańczą na drodze a nie na ścieżce rowerowej i chodniku. Czytaj ze zrozumieniem

Karol
1 rok temu
Reply to  Vit

+

Lucas
1 rok temu
Reply to  Vit

Myli się Pan. Znaki mają pierwszeństwo przed przepisami ogólnymi, a na drodze opaskowej nad jeziorem jest wyznaczona droga dla pieszych przy drodze dla rowerów. Zatem przywilej pieszych wynikający z przepisu ogólnego dotyczącego strefy zamieszkania uprawnia pieszych wyłącznie do swobodnego przechodzenia w poprzek drogi dla rowerów, jezdni itd. Poruszając się wzdłuż po drodze opaskowej piesi mają obowiązek korzystać z drogi dla pieszych, co wynika ze znaków oznaczających ciągi pieszo-rowerowe. Potwierdza to bezsens strefy zamieszkania na tej drodze.

Vit
1 rok temu
Reply to  Lucas

Ciekawe argumenty zatem proszę się odnieść do znaku – strefą zamieszkania który jest tam ustawiony a w myśl Panskiegogo wywodu znaki mają pierwszeństwo przed przepisami ogólnymi z czym akurat się zgadzam

Lucas
1 rok temu
Reply to  Vit

Znak strefy zamieszkania jest znakiem informacyjnym, czyli tylko informuje uczestnika ruchu o granicy takiej strefy, zasady ruchu w której określają przepisy ogólne. Analogicznie jest np. z obszarem zabudowanym. Natomiast znak drogi dla pieszych, drogi dla rowerów, jak i ich połączenie na jednej tarczy stanowią znaki nakazu, które obligują określonych uczestników ruchu do określonego zachowania, np. pieszych do korzystania z oznaczonego nimi ciągu. Na tym polega różnica.

Vit
1 rok temu
Reply to  Lucas

Znak informacyjny -droga jednokierunkowa też obliguje uczestników ruchu do określonego zachowania a niestosowanie się to dej informacji kończy się mandatem karnym i 1 punktem karnym.Ciekawe..Nieprawdaż ?

Lucas
1 rok temu
Reply to  Vit

Widzę, że będzie Pan teraz rozpatrywał wszystkie znaki po kolei, aż przyznam Panu rację, więc uprzedzam, że poprzestanę na znaku drogi jednokierunkowej. Otóż w jego przypadku sytuacja jest analogiczna jak w przypadku znaku strefy zamieszkania, mianowicie znak tylko informuje o początku lub kontynuacji drogi jednokierunkowej. Zasady ruchu na drodze jednokierunkowej określają przepisy ogólne, np. te dotyczące wyprzedzania, natomiast to, że ruch odbywa się w jednym kierunku nie jest regulowane przepisem ogólnym, ponieważ wynika z samej nazwy takiej drogi i jest oczywiste. Reasumując jeśli w strefie zamieszkania występuje droga dla pieszych oznaczona znakiem nakazu, to pieszy ma obowiązek z niej korzystać poruszając się wzdłuż drogi. Jeśli moje wytłumaczenie Pana nie przekonuje, to ok, ale proszę już nie drążyć, bo nie chce mi się dłużej pisać o rzeczach, które według mnie są zrozumiałe.

Vit
1 rok temu
Reply to  Lucas

Przekonuje mnie Pana
tok rozumowania.Co do zabiegania o przyznania mi racji to muszę Pana rozczarować.To czy ktoś mi przyznaje rację czy nie tyle mnie obchodzi co śnieg z ubiegłego roku.Niemniej temat uważam za wyczerpany.

Lucas
1 rok temu
Reply to  Vit

Zatem zgadzamy się, że na drodze opaskowej nad jeziorem piesi są obowiązani poruszać się wzdłuż drogi po drodze dla pieszych i nie są uprawnieni do spacerowania, przystawania itd. na drodze dla rowerów ani na jezdni. Miłego dnia.

radca
1 rok temu
Reply to  Lucas

A łażą co poniektórzy jak święte krowy. Zatrudnij się w um, masz wiedzę, podobno są wakaty w technicznym. Przydałoby się zrobić wreszcie porządek z takimi absurdami w mieście.

Lucas
1 rok temu
Reply to  radca

Produkcja projektów drogowych zgłaszanych do Polskiego Ładu i nie tylko idzie pełną parą, więc na tym odcinku wakaty raczej już obsadzone. Poza tym patrząc na niektóre rozwiązania zawarte w tych projektach wątpię, czy sprostałbym oczekiwaniom przełożonych co do ich nowatorstwa.

miasto bez perspektyw
1 rok temu
Reply to  Marek

pretensje do prezydenta i projektantów jeziora, betonujac jezioro, stawiając chodniki ODZWYCZAILI ludzi od poruszania sie po trawniku. Wcześniej nikt nie miał problemu z chodzeniem po trawie, po plaży z jednego końca na drugi, teraz już nikt tak nie chodzi

Marek
1 rok temu

Spoko ludzie mają chodzić po trawniku żeby grupka pan mogła sobie co tydzień tańczyć i blokować chodniki!!

ruszyło wydłużanie plaży
1 rok temu
Reply to  Marek

nie, chodnik powinien mieć 70cm i przeznaczony wyłącznie dla starszych osób oraz niepełnosprawnych. RESZTA PO TRAWNIKU . Tak powinno być, a co jest teraz to niestety widzimy

Odyseusz
1 rok temu

Szkoda tylko że pluskanie w wodzie nic nie wnosi w sensie finansowym do budowy. Czyli co szukamy sponsora który wyłoży kasę , a my z chęcią się popluskamy i zrobimy lansik. Odrobiną przyzwoitości byłoby nie tylko pluskanie przez uczestników ale również datki finansowe z ich strony na rzecz budowy ….

Sławek
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Każdy dawał ile mógł . Sądzę że sporo udało się zebrać

obywatel
1 rok temu
Reply to  Sławek

A potem pochylał i bazarku się chyba – składka była .

wrzos
1 rok temu

PIEKNY GEST ZE STRONY TYCH LUDZI NA SZCZYTNY CEL. BRAWO

chylę czoła
1 rok temu

prawdziwe poświęcenie,wstać o 4 rano i pojechać nad jezioro. Trzeba miec dużo siły i zaparcia aby zdecydowac sie na taką akcję

tomek
1 rok temu
Reply to  chylę czoła

naprawde ? niesamowite wyrzeczenie

Dzikowiak.
1 rok temu

Odpowiedzialnym za odbicie Tarnobrzega z rąk Bożka będzie Lucjusz Nadbereżny, który został szefem partii w okręgu Stalowa Wola Tarnobrzeg. To on wskaże kandydata na prezydenta Tarnobrzega z ramienia partii. Ciekawe czy będzie ktoś inny niż Kalinka.

Sloma z gumioka
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Przynajmniej, jest rodowity,z dziada , pradziada, pochodzi z Tarnobrzega.Nie jak ten smerf z Krosna.

tomek
1 rok temu

kiedys widzialem takiego rodowitegoz takim wlasnie napisem na koszulce ziejemy z tego do dzis to ty?

antythief
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

jak kudłaty wystawi kalinkę to będzie powtórka kompromitacji z poprzednich wyborów

ruszyło wydłużanie plaży
1 rok temu

https://echodnia.eu/podkarpackie/ruszylo-wydluzanie-plazy-nad-jeziorem-tarnobrzeskim-mozna-juz-korzystac-z-kolejnych-300-metrow-piaszczystego-brzegu-zobacz/ar/c7-16466411
Ruszyło wydłużanie plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Można już korzystać z kolejnych 300 metrów piaszczystego brzegu

Może nie do końca rozumiem O CZYM JEST ARTYKUŁ. Czy chodzi o wydłużanie czy o POSZERZANIE plaży? Z tego co wiadomo plaża JUŻ ISTNIEJE na całej długości i na żeglarskiej i na plażowej, zatem zapewne chodziło o jej poszerzenie ,czyli POWIĘKSZANIE? No ale to moje domysły. Prosze o wyjaśnienie, chociaż komentarz TTBS jest jak zwykle chaotyczny i pozbawiony logiki. Wiadomo że ludzie nie mieszczą sie na plażach w słoneczne niedziele, więc to wydłużanie niczego tu nie poprawi jeśli nie zostanie powiększona. Od władz oczekujemy LOGICZNYCH ODPOWIEDZI.

Odyseja
1 rok temu

Widzę, że udziela się ruska propaganda ludziom. Jedyny sprawiedliwy Putin, który jest jednocześnie sędzią i katem. A kolega Kolonko tez ma dużo do powodzenia w swoim „dokumencie”. Bądź bardziej rzetelny i sprawdź kiedy była agresywna aneksja Krymu przez ruskie onuce, a kiedy miały miejsce wydarzenia w Odessie. I nie chroń bandytów spod znaku gwiazdy kremlowskiej, zacznij patrzeć bardziej krytycznie na świat, a nie tylko z perspektywy schowka na szczotki Kolonki.

Alf
1 rok temu
Reply to  Odyseja

Autor zdjęcia też nie zadał sobie trudu. Dystynkcje na mundurze odpowiadają podporucznikowi czyli najniższemu chyba stopniowi oficerskiemu .To tak na marginesie. Skoro redakcja nie zareagowałą na moje prośby , to poproszę o pomoc policję i prokuraturę . Mamy chyba właśnie w tym roku uchwaloną nową ustawę ale może się mylę. Zobaczymy

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Odyseja

Otwórz oczy , ja nikogo nie bronie tylko pokazuje że Świat nie jest taki jaki chcą nam przekazać w mediach

bandera i onuce.jpg
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
60
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content