Honorowi Dawcy Krwi mają w Tarnobrzegu swój pomnik (fotoreportaż oraz video HD)

W Tarnobrzegu odsłonięty został dziś pomnik upamiętniający Honorowych Dawców Krwi. Monument ustawiony został na skwerze u zbiegu ulic Mickiewicza i Kochanowskiego.

Pomysłodawcą uhonorowania dawców krwi był tarnobrzeżanin Zbigniew Dendura.

– Krwiodawcy w sposób bezdyskusyjny zasługują na szczególne uznanie społeczne – mówił podczas dzisiejszej uroczystości, w której udział wzięli zaproszeni goście, m.in. krwiodawcy, przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Autorem projektu pomnika jest tarnobrzeski artysta – Jan Chmielowiec, zaś twórcą modelu i odlewu w brązie krakowski rzeźbiarz – Michał Bartkiewicz. Budowa monumentu sfinansowana została ze składek darczyńców, za pośrednictwem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Upamiętniającego HDK w Tarnobrzegu. Kolejnym działaniem komitetu ma być utworzenie skweru wokół pomnika, następnym zaś reaktywowanie w mieście stałego punktu poboru krwi, który został zlikwidowany w 2012 roku.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto:video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
104 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
1 rok temu

Wspaniale 🙂 Ale z reaktywacją stałego punktu proponuję zwolnić. Moim zdaniem powinny je poprzedzić dodatkowo wykonanie zadaszenia skweru oraz parkingu gdzieś w pobliżu. Co nagle to po diable 😉

Pawełło matko
1 rok temu

Ktoś z tych ludzi, którzy przecinają wstęgę oddaje krew?

Adim
1 rok temu

A gdzie są faktyczni krwiodawcy?

antythief
1 rok temu
Reply to  Adim

w pracy ??

Piotr
1 rok temu
Reply to  Adim

Jestem,byłem i potwierdzam swoją obecność,jako krwiodawca to 41,5 l krwi pełnej

Zhdk
1 rok temu

Po co ten pomnik ?! Stałego punktu dalej nie ma pierdolo*e obiecywanki . Punktu PCK nie ma większych klubów Hdk też nie ma nic nie ma a pomnik krwiodawcom nie potrzebny niech se go w dupę wsadzą

wrzos
1 rok temu

BARDZO LADNY, PODZIEKOWANIA DLA WSZYSTKICH KRWIDAWCOW RATUJACYCH INNYM ZYCIE TA ,,KROPLA..KRWI.

rowerowy
1 rok temu

Pasy na przejściu mogli odmalować przed uroczystością.
comment image
O takich rzeczach jak zrobienie potrzebnej drogi rowerowej na tym odcinku Mickiewicza (droga wojewódzka) już nawet nie marzę, ale odmalować pasy wypadało przed wakacjami.

Rafał
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Minus.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Rafał

Radzący sobie czy z urzędu? Minus to będzie, ale 35 milionów jak przetarg nie wyjdzie.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Pięć łapek w górę i tyle samo w dół. Czyli połowie oceniających nie przeszkadza, że w tym roku pasy do tej pory nieodmalowane. Co się stało z zaangażowaniem z konsultacji rowerowych z listopada 2017 roku?
https://youtu.be/si9y7Wb-aTo
Już nie chcemy poprawy?

As
1 rok temu
Reply to  rowerowy

A tak w ogóle wiesz , kto jest zarządcą tej drogi ?

rowerowy
1 rok temu
Reply to  As

Wiem. Jak każdej innej drogi publicznej w mieście prezydent. A kto głównie zajmuje się w urzędzie oznakowaniem dróg itp., to nie wiem, ale przypuszczam że główny specjalista inżynierii ruchu, czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnej nazwy stanowiska.

Ten z rowerem
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Z konsultacji nic nie zostało, w zasadzie żadne wnioski ludzi w nich uczestniczących nie uwzględniono. Jedyne co jest realizowane to tylko sam fakt, że budują drogi rowerowe (podobno rowerowe), ale już o ich jakości nikt nie myśli. Mowa była o asfalcie, a budują z kostki. Byle tylko odfajkować (v), że plan wykonano.
Szkoda czasu , pisania o drogach rowerowych bo tutaj nic nie zdziałasz. Tarnobrzeg to miasto kostki i betonu. Powinien zmienić nazwę na Kostkowy /Betonowy Tarnobrzeg
.
Została jeszcze do spieprzenia droga do cmentarza w Sobowie i dookoła jeziora. Według standardów tarnobrzeskich.

chuck
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Nie przesadzaj, pasy są praktycznie w połowie widoczne, jest też znak pionowy.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  chuck

To jak następny raz będziesz malował ściany tam gdzie mieszkasz, to pomaluj w którymś pomieszczeniu po pół każdej ściany i sufitu. Przecież w połowie wystarczy, a domownicy i bez malowania będą wiedzieć, co będzie w tym pomieszczeniu.

Biedak z Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Piniendzy ni ma i nie będzie.

Kazimierz
1 rok temu
Reply to  rowerowy

W wielu miejscach w tbg powinni pady odmalować!!! Żeby kierowcy lepiej widzieli gdzie mają obowiązek przepuścić pieszych!!!!

MIROSLAW
1 rok temu
Reply to  rowerowy

W całym tbg takie pasy niewidoczne są A już przejazdy dla rowerów powinny być wymalowane od nowa na czerwono bo kierowcy są zdziwieni że rower wjeżdża a czerwonego pasa na jezdni nie widac !! Fachowcy z urzędu na ulicę i na rowery 4 litery ruszyć Nie tylko się służbowymi samochodami wozić

rowerowy
1 rok temu
Reply to  MIROSLAW

W urzędzie uwielbiają kostkę, więc dziwię się, że nie układają pasów na przejściach i kwadratów na przejazdach z kostek w kontrastowych kolorach.
comment image
Możnaby upchać jeszcze więcej kostki w drogach i nie trzebaby odmalowywać części znaków.

Waldek
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Tak nie zrobią, bo już nie używają tych kostek 20 x 10 cm. Teraz podoba im się wzór Partenon czy jakoś tak, a tam inne wymiary, nie pełne dziesiątki.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Waldek

To już problem tych, którzy decydują o użyciu kostki. Na upartego można docinać na wymiar kostki odsunięte od krawężnika.

obywatel
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Hm – kostka, krawężniki muszą być , to podstawa ??
Przejdź się Pan na plac czerwony i zobacz jak obetonowane są drzewa ( nie dziwota że u góry usychają ) albo na Sienkiewicza ( mistrzostwo świata , kilka drzew okraweznikowanych metr na metr ).
Teraz to sądzą w Tbg takie jakieś karłowate ???

Robert
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Na razie udało się ogłosić przetarg na zamówienie pn. „Bieżące utrzymanie oznakowania poziomego dróg na terenie Miasta Tarnobrzega” z terminem składania ofert do 13.07.2022.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Robert

Ogłaszają przetarg na odmalowanie znaków? Dlaczego RDM się tym nie zajmuje jako spółka miejska? A termin składania ofert super. Do końca września może uda się odmalować.

obywatel
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Trzeba mieć sprzęt i ludzi , z tego co zauważyłem to RDM myło wiaty przystankowe ( ba 11 listopada ) wiadro z wodę, beczka z wodą ścierki , trochę płynu , miotła – tyle wystarcza ???
Na sprzęt nie ma ale na pensje prezia jest i oczywiście na samochód terenowy dla świty z RDM ???

Pewnie znowu trzeba zatrudnić ” analityka pracy” w RDM aby analizował z preziem co trzeba przeanalizować tak aby z analizy wyszło GIT ( by KK się nie przypięte…ł).

rowerowy
1 rok temu
Reply to  obywatel

Myjki ciśnieniowej nie mieli ze sobą? W dzisiejszych czasach mycie większych powierzchni ścierką to tak, jakby malować znaki wałkiem zamiast agregatem. Tak czy inaczej RDM miał się opiekować drogami w mieście, a na zwykłe odmalowanie znaków ogłasza się przetarg.

Pusta puszka
1 rok temu

Teraz czas na punkt, który został zamknięty kilka lat temu. W Leżajsku jest a w Tarnobrzegu nie ma co to ma być do nędzy?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Pusta puszka

Tu chodzi o pomnik jak nie ma się czym pochwalić to zostają pomniki ?

odp
1 rok temu
Reply to  obywatel

ale ja jestem krwiodawca i nie ma tam mojego imienia i nazwiska
ale to jest wstyd że miasto nie ma swojej placówki dla krwiodawców

???
1 rok temu
Reply to  odp

Po co? Tarnobrzeg jest na etapie likwidacji. Nie widać?

obywatel
1 rok temu
Reply to  ???

Pamiętacie jak Siwy Bajerant uzasadniał podwyżki dla swoich geniuszy, fachowców jest miejsce do pracy dla fachowców z Koziej Wólki Tarnobrzeskiej ( tam są drzwi i niech do….ą ) droga otwarta :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.money.pl/gospodarka/ministerstwo-szuka-specjalisty-od-strategii-klimatycznej-panstwa-pensja-jak-w-dyskoncie-6786836899297856a.html%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwjqjq7Zx-H4AhWh_CoKHQbwAJAQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw0dAqHfWC1NXpQVPevvmjDy

odp
1 rok temu
Reply to  ???

ale kto to robi prezydent czy radni
albo mieszkancy co wybrali ta ekipe co bardziej miasto zaduza

obywatel
1 rok temu
Reply to  odp

Zgadzam się , że to wstyd a w mieście nie ma wielu rzeczy które w innych są ( MKS, Pec, zakład komunalny, spalarnie itd) tu tylko zalew , betonowanie i pomniki pozostają w realizacji !
Oligarchia postkomunistyczna się bawi !
Tu nawet bieda omija jak zobaczy WITACZE ( bo zdechła by z nędzy przy takich opłatach za wodę, śmieci, opłaty cmentarne ) pozostały : zalew, muzea, pomniki no i centrum seniora aby babcia ( ta co powinna odlecieć na miotle) mogła się bawić , tańczyć z kolesiami , działaczami partyjnymi a wszystko na koszt biednych mieszkańców miasta .

Jeszcze tylko popierdówki, potańcówki na placu czerwonych, dni Tbg z wyblakłym i gwiazdeczkami z czasów minionych, na nowy rok świecidełka a w międzyczasie plewienie nasadzeń ( bo o podlewaniu znowu zapomnieli ) o ile znowu kilka procent nie wyschnie !

To są tzw DOBROCZYNCY ! za cudze i na cudzy koszt .
ZABAWA TRWA NA CAŁEGO tylko nie za swoje , mają za co jak koryto jest.

lol
1 rok temu

Składanie kwiatów, wiązanek? Nie rozumiem dlaczego? Trójki idą, pochylają głowę, odmaszerowują. Inicjatywa upamiętnienia ludzi serca bardzo dobra. Tylko ta ceremonia wieńców jest śmieszna. jakoś tak mi się kojarzy z naszymi aż nadto licznymi wydarzeniami państwowo kościelnymi.

Obiektywny
1 rok temu
Reply to  lol

Co te wiazanki mialy obrazować?
To nie patriotyczny pomnik tylko dla pewnej okreslonej grupy ludzi szlachetnych.
Dodam ze wiązanki przynieśli politycy a nie organizatorzy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  lol

PATOS miał być a wyszła zwyczajna błazenada .
Szkoda tylko tych zwykłych krwiodawców z prawdziwego zdarzenia ??
To już czysta BŁAZENADA w tym mieście , najpierw w ilości uchylonych zarządzeń i uchwał nieuków z sołtysem na czele w Polsce a teraz z takiego wydarzenia zrobili polityczny wirc, lans, pijar jak zwykle hieny zleciały się aby sobie zdjęć porobić – TYLKO KU..A pomniki wam we ŁBACH .
ZERA to tylko ZERA .

TylkoZKS
1 rok temu

Kiedy powstanie pomnik przewodniczącego okręgu nr 54 partii pis, zasłużonego dla miasta Tarnobrzeg?

zdziwiony
1 rok temu

O matko! Krwiodawcy nie umarli a pomnik już majo.

odp
1 rok temu
Reply to  zdziwiony

ci co oddawali krew przed tobą to juz nie żyją a od kiedy są punkty poboru krwi to sobie przelicz
i kiedy sie urodził pierwszy człowiek ile krwi zostano przelanej na 1 i drugiej wojnie św

antythief
1 rok temu
Reply to  odp

nie sraj żarem 🙂 czytaj ze zrozumieniem

odp
1 rok temu
Reply to  antythief

przeczytałem a sam oddaje i uratowałem komuś zycie nie raz

Poeta
1 rok temu

Coraz mniej trawników bez pomników.

Poeta
1 rok temu

Bal na tytaniku.

janwdupowkręt
1 rok temu

kiedy skończycie się błaźnić tym namiotem „atrakcyjny tarnobrzeg”?

no nie?
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

ale siara z tym tarnobrzegiem

Ironia
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

Jakże to, nie jest przyjazny? ? ?
A beton dookoła to nie jest przyjazny? A drogi rowerowe z kostki nie są przyjazne? A piękny dworzec kolejowy nie jest przyjazny?

Sok z siusiaka
1 rok temu

Niezły jest gość błazen.Jakby nie do końca wiedział w czym uczestniczy.Wszystko w mieście polikwidowane a typ pomnik odsłania-niepojęte.

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  Sok z siusiaka

To do mnie pan pisze? Masz pan odwagę się spotkać i w oczy mi to powiedzieć? Zapraszam w wyznaczone miejsce publiczne, proszę wyznaczyć miejsce i czas a ja się dostosuję bohaterze.

Sok z siusiaka
1 rok temu

Mam na myśli tego śmiesznego prezydenta,a ty Zbyszek poluzuj gume w majtach.

antythief
1 rok temu

xionc i reszta darmozjadów , za darmo ochlaj i wyżerka 🙂

odp
1 rok temu
Reply to  antythief

ale jak by nie było transwózji krwi to ty bys też nie pochłaniał i wyzerał bo byś w trumnie wyladował

antythief
1 rok temu
Reply to  odp

Naucz się ciemnoto najpierw języka ojczystego 😉

odp
1 rok temu
Reply to  antythief

po pierwsze pisze jak chce ale ze polak się daje przekupić to ja nie chce miec nic z tym wpolnego
a polska nie jest wolonym panstwem tylko kasa tutaj zadzi a potem złodziej

walt
1 rok temu

gratulacje dla pomysłodawcy.
mam nadzieję,że dawcy krwi nie przeczytają wielu powyższych wylewów żółci.
gdyby żółć ratowała życie mielibyśmy tu wiele cudownych ozdrowień 😉

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  walt

Dziękuję bardzo Walt.

walt
1 rok temu

to My dziękujemy 🙂

a hejterami i frustratami proszę się nie przejmować.

Olo
1 rok temu

Kamil był?

antythief
1 rok temu
Reply to  Olo

był ale trochę „w cieniu” 😉

Alf
1 rok temu

Ksiądz tylko przemawiał , czy dokonał również poświęcenia pomnika ?

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  Alf

Ksiądz poświęcił pomnik

Alf
1 rok temu

Jeżeli to prawda , to zrobiła się z tego kolejna w mieście uroczystość świecko kościelna. To miasto to jednak stan umysłu

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

To już urojenia a umysł przestał funkcjonować przed witaczami ?
To już chore .

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Chore jest to ,że władze nie potrafią wyciągać wniosków. Mieszanie kleru do takich imprez w dużych miastach stało się obciachem. Uroczystości mają być świeckie. Ale dobra od zaścianków cudów nie oczekuj . To już chociaż zaproście popa , rabina i pastora dla równowagi następnym razem pani radna może

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  Alf

Panie czy pani Alf, szkoda, że się pani/pan wstydzi swojego nazwiska i imienia… Jeśli człowiek nie szanuje samego siebie, swojej tożsamości, swojego pochodzenia, to trudno się po nim spodziewać by szanował innych, ich poglądy, ich idee, w końcu ich wiarę. Proszę to przemyśleć, słowa te kieruję nie tylko do Alfa, ale do wszystkich na tym portalu ukrywających się pod dziwacznymi i kompromitującymi ksywkami.Tchórz zawsze atakuje z ukrycia, człowiek odważny i silny jest zawsze gotowy do otwartej rozmowy twarzą w twarz – to tak na marginesie hejterzy. A co do uroczystości to była to uroczystość świecka, ksiądz był uprzejmy poświęcić pomnik na prośbę Krwiodawców, którzy w większości są ludźmi wierzącymi. Nie wiem czy Alf wie, że Krwiodawcy mają również swojego patrona, jest nim Św. Maksymilian Maria Kolbe. Stan umysłu, to wg. Mnie, w złego tego sformułowania znaczeniu, Ci wszyscy mieszkańcy mojego Miasta, którzy źle życzą miastu i ukrywając się pod dziwacznymi ksywami, psioczą na wszystko i wszystkich, używając chamskich i wulgarnych określeń, którym coś się chce zrobić dla Tarnobrzega.

antythief
1 rok temu

a jak można życzyć dobrze miastu , które rękami nieudolnych zarządzających nie dba o interesy mieszkańców, okrada ich i myśli tylko o własnych interesach ??

walt
1 rok temu
Reply to  antythief

przecież mieszkańcy sami tych dziubińskich,mastalerzy,kiełbów i resztę wybrali,też mają złe intencje ?
panie Zbyszku ja piszę pod nickiem walt ale raczej każdy wie kto za nim stoi 🙂
a tu u Kotleta swoje miejsce w większości znalazła szuria,konfederaci,zychowcy i pisowskie trolle.
podobno takiego obywatela już zidentyfikowano 😉

przyznam,że moim bohaterem kolbe nie jest i nie będzie,mimo bohaterstwa na ostatniej prostej to jednak pamiętam jak siał nienawiść i wyczekiwał polskiego hitlera w latach 30tych 20 wieku w rycerzu niepokalanej.
no i doczekał oryginału i zapłacił za to głową.
paradoks historii.

Disney
1 rok temu
Reply to  walt

Walt buraku, jeszcze tu przy okazji krwiodawców rozlewasz swój buraczany jad.

walt
1 rok temu
Reply to  Disney

z dość sporą energią zresztą 🙂
a buraczki dobre i zdrowe i sporo u nas na wsi.polecam.

fach
1 rok temu

Pomińmy kwestie religijne, bo katolicyzm był, jest i będzie religią dominującą w Polsce. Jak Pan ocenia ustawiczne inwestowanie w jezioro kosztem części inwestycji w centrum i w osiedla? 🙂 A jeszcze co do przywrócenia stałego punktu poboru, z pomnikiem zeszło 10 lat, więc zakładając, że działaniem pośrednim przed przywróceniem punktu będzie wykonanie skweru przy pomniku, to do przywrócenia punktu jeszcze tylko 20 lat 😉

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  fach

Proszę bezczelnie nie kłamać ! KŁAMSTWO KŁAMSTWO KŁAMSTWO !!! Pomysł pomnika zrodził się w mojej głowie w 2019 roku, gdy zacząłem tworzyć struktury Społecznego Komitetu i gromadzić wokół siebie ludzi przyjaznych inicjatywie, w 2020 ogłoszono pandemie, lockdown i obostrzenia, sprawa wyhamowała na blisko rok z oczywistych względów i różnych ograniczeń. Ruszyłem ostro w 2021 i jesienią tego roku założyłem Społeczny Komitet Budowy Pomnika Upamiętniającego Honorowych Dawców Krwi.W Lutym tego roku mieliśmy już projekt uchwały na sesję Rady Miasta i 23.02.2022 RM jednogłośnie wyraziła zgodę na budowę, a 24.02 wybuchła wojna w Ukrainie co spraiło, że zbiórka napotkała na duże trudności. Jednak mimo tego zdołałem skonstruować budżet i pomnik z 3 tygodniowym opóźnieniem odsłoniliśmy. Tak więc, jeśli fach umie liczyć budowa trwała 4 MIESIĄCE, CAŁA INICJATYWA ODLICZAJĄC PANDEMIE 1,5 ROKU !! a NIE JAK fach BEZCZELNIE KŁAMIE 10 LAT. To prawdziwe oblicze kłamstw na tym właśnie portalu, przez tchórzliwych ” bohaterów” wstydzących sie swoich imion i nazwisk.

walt
1 rok temu

proszę się nie przejmować.
ten portal to taka trybuna ludu i arena zmagań różnych komitetów 🙂
anonimowość dodaje rezonu wielu.

nie warto się tu okładać bo szkoda czasu i energii.

ten co siedzi w domu i liczy na partyjne pieniądze nie zrozumie co to inicjatywa oddolna.
jego myślami nie tylko działaniami ktoś steruje więc nie zrozumie,że ktoś sam z siebie czegoś dokonał.

dobrze to widać po jeździe z prezydentem-gdyby nie przyszedł też by ujadali.
może nie warto się więc takimi przejmować i robić swoje ? 😉

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  walt

Masz rację Waldek, pierwszy i ostatni raz tu coś piszę, po prostu musiałem zareagować na wredne KŁAMSTWO, to wszystko. Pozdrawiam i do zobaczenia na mieście 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Jak jest ( lub był ) krwiodawcą to ma prawo być ???
Czy zaproszono krwiodawców wszystkich czy tylko wybranych ???
Oto jest pytanie ???

Tak na marginesie : czy darczyńcami budowy były : urząd miejski , wodociągi i inne spółki miejskie ????

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

pytania nie do mnie acz prowadził pan Zbyszek sporą akcję i zapraszał do hojności.
znamy się i mam go w znajomych na pejsbuku więc wiem,że takie zabiegi czynił.

nie zawsze się zgadzamy ale facet chciał tego pomnika i to przeprowadził.i za to szacunek dla Niego.a reszta niech narzeka,że nic się nie da.trudno.

świat pchają do przodu właśnie tacy Zbyszkowie co nie patrzą na malkontentów i nie przejmują się hejterami tylko wypełniają swoją misję.

i absolutnie z takich społeczników,ludzi nieobojętnych powinny składać się rady miast i gmin ale wielu takich entuzjastów powstrzymuje się widząc takie komentarze jakich tu wiele i to deprecjonujących co ? DAWCÓW KRWII – to niesamowite kuriozum,które pokazuje jak zawistne i zacietrzewione jest nasze przypadkowe społeczeństwo.

Mieszkaniec tbga
1 rok temu
Reply to  walt

Walt, powinieneś kandydować na radnego Tbga, koniecznie, może nawet na PM.

walt
1 rok temu

miłe słowa ale to szambo nie dla mnie 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Ale ja nie mam nic przeciwko niemu i jego zaangażowaniu tylko chciałbym usłyszeć odpowiedź jak to jest z tymi sponsorami , bo jeśli miasto dało, wodociągi i spółki miejskie to tak naprawdę dali mieszkańcy ( płatnicy rzeczywiści) a nie sołtys, radni, wodociągi czy też spółki ( typu TTBS).
Miasto zadłużone, obligacje puszczone, udziały wodociągów sprzedane, tereny miasto wysprzedaje ( nawet bez przetargów), kasy na wkłady własne na inwestycje nie ma ( oddaje 8 mln), a pomniki sponsorują ( bez podtekstów )!

Idea – do niej nie mam nic tylko o źródło finansowe pytam .

A czy to ma służyć lansowaniu się lokalnych politykierów – wątpię czy to nawet jest przyzwoite ???

fach
1 rok temu

Stały punkt poboru krwi został zlikwidowany w 2012 r., a pomnik został ustawiony w 2022 r. Ja nie wnikam w to, kto kiedy wpadł na jaki pomysł, kto kiedy z kim rozmawiał itd. Odnoszę się do widocznego rezultatu w postaci fizycznego pomnika, a to nastąpiło ok. 10 lat po likwidacji punktu. Zatem gdzie konkretnie skłamałem Pana zdaniem? Podpowiem: nigdzie 😉 No i ponawiam pytanie: jak Pan ocenia ustawiczne inwestowanie w jezioro kosztem części inwestycji w centrum i w osiedla? 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Szkoda czasu na pytania bo jak ktoś ustawia się z lokalnymi politykami przy korycie to odpowiedż jak będzie to będzie wiadomo jaka
Jeszcze tylko dojarki tam brakuje i byłoby git.
Wielu lokalnych politykierów zaczynało od NIBY działalności społecznej ????

Zbigniew Dendura
1 rok temu
Reply to  fach

Nie rozmawiam już z fachami , łachami , alfami i innymi tchórzami, skończyłem! Fachu jak się wstydzisz swojego Nazwiska zwróć się do psychologa , terapeuty o pomoc,być może nie jest za późno. Zdrowia życzę !

obywatel
1 rok temu

I na wzajem ! Przenieś się na forum echa bo tam jest miejsce dla takich jak Ty.
Tam się nie dyskutuje, nie wyraża opinii, ocen poglądów a tylko chwali, chwali, zachwyca !

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

hahaha ty niby umiesz dyskutować trollu ? winszuję samopoczucia 😀
mała podpowiedź : lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć 😉

fach
1 rok temu

Równie dobrze ja mógłbym uznać, że Pan wstydzi się swojego wieku, bo go Pan nie podał 😉 W merytorycznej dyskusji liczy się to, co jest mówione, a nie kto to mówi, więc moje nazwisko jest nieistotne. Tym bardziej, że nie zabieram głosu jako funkcjonariusz publiczny ani osoba publiczna, więc mam prawo do prywatności. Na koniec, skoro nie chce Pan wypowiedzieć się w kwestii inwestowania w jezioro, to skazuje mnie Pan na domysły co do Pana stanowiska w tej kwestii. Domyślam się więc, że podobają się one Panu. Również zdrowia 🙂

Alf
1 rok temu

Po pierwsze , to jest Pan chyba jedyną osobą podpisującą się z imienia i nazwiska o ile to oczywiści prawdziwe są dane. Już to powinno dać Panu do myślenia zanim zacznie mnie Pan obrażać. Ja nikogo nie obraziłem , ale trudno nie mam żalu. Po drugie chyba wszystkie uroczystości w tym mieście mają charakter świecko religijny jak chociażby omawiana przez nas. Kościół na siłę stara się akcentować gdzie tylko to możliwe swoją obecność. Można było tylko poświęcić , ale jak była okazja to pojawiło się również przemówienie chyba Miejsce księży według mnie jest w kościołach a nie w polityce. Wystarczy popatrzeć na ostatnie obchody Radia Maryja ,żeby wyrobić sobie opinię ,że można w czasach pandemii łamać bezkarnie zakazy i pozostać z tego co wiem bezkarnym , bo w pierwszych rzędach siedzą politycy partii rządzącej w tym kraju .Ale właśnie takimi działaniami Kościół traci wiernych i lawinowo rośnie liczba osób zwłaszcza młodych , którzy odwracają się od religii widząc co się dzieje . Może bardziej niż krwiodawcy optowała za Jego obecnością pewna pani radna to tego już nie wiem

Ateista
1 rok temu
Reply to  Alf

Kościół to instytucja finansowa. Amen

Prawnik
1 rok temu

Pomnik to pomysl dobrych ludzi
Trzeb pprzyznac ze rada i Bożek wsparli pomysł
 ttakie dzialania sa chwalebne dla Bozka
A skarżenie Budzetu Obywatelskiego aby zrobic na złość osobie ktora ma tez dobry pomysl dla miasta wody siarczkowe tylko dlatego ze sie jej nie lubi to źle świadczy o Bozku i jego prawnikach
Tak dobry gospodarz nie postępuje

Obserwator
1 rok temu
Reply to  Prawnik

No widzisz,a radny PiS ŁN na sesji nazywa go dobrym człowiekiem. Nie lubi to bardzo delikatne określenie. Te elity tak samo go nienawidzą, jak i boją.

ozzi
1 rok temu

Jakoś dziwnie zapytam a kto to jest ten nasz artysta bo jakoś nie słyszałem!

Internauta
1 rok temu
Reply to  ozzi

To miałeś okazję usłyszeć 🙂

Łysy
1 rok temu

Miejsce na pomnik niezbyt dobre bo w tej okolicy jest dużo psiarzy i ich pupile będą oddawać mocz na cokół pomnika to już lepiej byłoby postawić go koło fontanny.

Szopka
1 rok temu

Ale szopka. Orkiestra gra jak na wiejskim festynie.

waldek
1 rok temu

a co ty czlowieku brzydki jestes czy co?

walt
1 rok temu

sinym jajem śmierdzi z daleka 😉

Internauta
1 rok temu

Poziom kultury odpowiadających na post jest żenująco niski. Podziw dla urody wzbudza u was aż takie reakcje?

As
1 rok temu

Dla mnie porażające jest to ,że na zdjęciach nie widzę prawie wcale młodych ludzi. To pokazuje jakim zainteresowaniem cieszą się wśród nich takie i podobne ceremonie. Strach pomyśleć , kto przyjdzie za 10 lat . Ksiądz ?

Mężczyzna
1 rok temu

Na tym forum można ujadać na piszących, a szczególnie na władze miasta.
Nie wolno wyrazić zachwytu nad urodą jednej z kobiet biorących udział w ceremonii.
Cenzura jak za PRL-u.

Mężczyzna
1 rok temu
Reply to  Mężczyzna

Wykasowano mój post, a wskazane było tylko wykasować nietaktowne uwagi innych forumowiczów wobec mojej osoby.

antythief
1 rok temu
Reply to  Mężczyzna

zaloguj się na serwisie randkowym dla seniorów 🙂 pomyliłeś forum

Juliusz Cezar
1 rok temu

Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal… Teraz skwer, a następnie rondo krwiodawców 🙂

antythief
1 rok temu

Pan Zbigniew pewnie miał dobre intencje ale albo zgodził się na taką szopkę albo został bezczelnie wykorzystany do polityczno-kościelnej agitacji 🙂

Jestem -ZA , a czasem - PRZECIW
1 rok temu

Pomnik-TAK, a ta cała oprawa z orkiestrą, składaniem kwiatów- NIE.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
104
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content