Sąd: Zapisy uchwały budżetowej naruszają prawo”. WSA o unieważnieniu Budżetu Obywatelskiego miasta Tarnobrzega 2021

Były radny Witold Zych opublikował w mediach społecznościowych uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie unieważnienia uchwały budżetowej Tarnobrzega w części dotyczącej budżetu obywatelskiego. To kolejny raz kiedy miasto przegrało z rzeszowską Regionalną Izbą Obrachunkową przed WSA.
W ocenie Sądu zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze (RIO – przyp.red) zasługuje na akceptację, bowiem istotnie zakwestionowane zapisy uchwały budżetowej naruszają prawo (…) . W ocenie Sądu rozstrzygnięcie organu nadzoru (RIO – przyp.red) było prawidłowe, a pewne niedostatki w zakresie jego uzasadnienia na tyle nieistotne, aby wymagały usunięcia zaskarżonej uchwały z obrotu prawnego„- czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
1 rok temu

Teraz NSA, później ewentualnie Strasburg, podobnie jak w sprawie Zwierzyńca 🙂 A w międzyczasie czekamy na remonty chodników w ramach realizacji zadań własnych, bo przecież mieszkańcy wybrali ten projekt. Choć w sumie remonty chodników i tak należą do zadań własnych gminy 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Przecież to można było przewidzieć – teraz do TSUE bo jak tak może być żeby KO, PO, SLD ,Milicja CBA ( UB, UB) przeglało sprawę ? Ha, ha, ha – tak się kręci LODY tylko ten sąd z Rzeszowa !

wystarczy tych remontów
1 rok temu
Reply to  fach

wystarczy tych remontów chodników, wszystkie już oszpecone wstrętną kostką, każda ulica wygląda identycznie, aż sie żygać chce.Już lepiej niech pokryją czarną smołą, będzie wyglądać lepiej niż to co oni rozkładają. To co pozostało to remonty na osiedlach a to nalezy do spółdzielni.

Ewaryst
1 rok temu

Nie wiem już czy śmiać się czy płakać. Mam dysonans poznawczy.

Prawo
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

A u nas jest prawo. Tylko stosowane wtedy gdy pasuje rządzącym w pozostalych przypadkach sąd i rio się mylą

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Prawo

Oczekuję opinii prawnej wszystkich trzech mecenasow
W końcu radni musza znać prawdę.

krytyka z Rzeszowa nas nie tyka
1 rok temu
Reply to  Prawo

zgodnie z ideą lokalnej PO i tutejszych radnych ,wyroki które zapadły w Rzeszowie nie wpływają na sprawy lokalne i radnych.Dużo większy efekt przyniosłoby śledztwo dziennikarskie np w TVP czy Polsacie. Wtedy od razu byłby efekt

odp
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

jak kot rozleje mleko to i tak odejdzie świnia się naje i to samo zrobi krowa która dużo muczy mało mleka daje a pioes który duzo szczeka to nie gryzie

wasyl
1 rok temu

Wszyscy walczą o chodniki a SYFIARZE / nowobogaccy / ze skarpy i Pawłowskiego od spichlerza dalej wyrzucają śmieci w krzaki . Tam mieszka była elita miasta , znów szczury będą miały używanie . Nie pomogły tabliczki przybite do ” żywych ” drzew z zakazem a sprzątającym też tam nie chce się przespacerować by zebrać sieci z AZ z 3 koszy tylko trzeba jeździć samochodem a ścieżka do parku zaczyna się wyginać na półokrągło . Jedno naprawiają a drugie niszczą .

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content