Jak zbudować tani dom

W dzisiejszej sytuacji ekonomicznej wielu przyszłych właścicieli domów nie może sobie pozwolić na zakup drogich planów domów. Co więcej, wiele osób chce zminimalizować koszty budowy i zmniejszyć wydatki na bieżące utrzymanie. Na szczęście plany domów można znaleźć nawet przy niewielkim budżecie.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak znaleźć niedrogie plany domów.

Ustal priorytety

Sporządź listę cech „koniecznych”. Na przykład, jeśli planujesz założyć rodzinę, minimum trzy sypialnie będą prawdopodobnie na Twojej liście „must-have”. Z drugiej strony możesz uważać, że branie kąpieli co około pół roku jest miłe, ale nie jest absolutnie niezbędne do szczęścia – umieść wannę na swojej liście, jaki miły dodatek. Wanny, kominki i wiele innych elementów zwiększają koszty planów domów – jeśli to możliwe, zrezygnuj z nich. ZObacz przykładowe ceny domów we wrocławiaku https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/wroclaw/

Wybierz wstępnie zaprojektowane plany domów

Indywidualne plany domów są zazwyczaj droższe, ponieważ wymagają opłacenia projektanta. . Jeśli szukasz niedrogich planów domu, najlepiej kupić zestaw, który został już stworzony. Plany domów z magazynu nie muszą być proste i nudne.

Małe nie znaczy gorsze

Plany małych domów są teraz w modzie. Przy gwałtownie rosnących kosztach energii, wysokich cenach budowy i powszechnym pragnieniu prostoty, budowanie dużego domu staje się coraz bardziej bezsensowne. Mniejsza powierzchnia oznacza niższe koszty budowy i mniejsze wydatki na utrzymanie w przyszłości.

Skonsoliduj instalacje hydrauliczne

Zwróć uwagę na rozmieszczenie podgrzewaczy wody, zlewów i innych urządzeń wodno-kanalizacyjnych. Im mniej „pionów wodno-kanalizacyjnych”, czyli linii wodnych, tym mniej grzejników, rur, kranów i innych materiałów będziesz potrzebować. Nie oznacza to, że nie możesz mieć tylu łazienek, ile byś chciał; oznacza to jedynie, że łazienki, pralnie i inne miejsca, z których leje się woda, powinny znajdować się obok siebie lub być ułożone jedno na drugim.

Pnij się w górę

Dodanie piętra jest mniej kosztowne niż rozbudowa w poziomie. Unikaj kopania piwnicy, ponieważ może to spowodować niebotyczne koszty. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, najbardziej przystępne plany domów będą miały kilka kondygnacji. Ceny w inny dużym mieście Bydgoszcz https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/bydgoszcz/

Pozbądź się korytarzy

W pewnym sensie korytarze są marnowaniem przestrzeni. Ponieważ są to po prostu przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego, nie można w nich wygodnie przebywać. Kiedy szukasz niedrogich planów domów, liczy się każdy centymetr. Rozsądnie jest zrezygnować z halli na rzecz bardziej otwartych planów. Jeśli na przykład kuchnia i jadalnia są połączone, nie będziesz musiał poświęcać tyle miejsca na korytarze.

artykuł sponsorowany
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nie zlodziej
10 miesięcy temu

Trzeba najpierw ukraść milion a potem zacząć budowę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content