Policyjna akcja”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Jeziorem Tarnobrzeskim (fotoreportaż)

Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyła się w minionym tygodniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Bezpośrednimi adresatami są mieszkańcy miasta w tym dzieci i młodzież oraz turyści przebywający w naszym regionie, którzy chętnie korzystają z relaksu nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

W trakcie pikniku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przygotowali stoiska informacyjne, na których mundurowi przekazywali wiele przydatnych informacji dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, dotyczącym zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz quizach edukacyjnych. Nagrody oraz gadżety przekazane zostały przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji oraz Urząd Miasta Tarnobrzega.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” promowano i zachęcano do udziału z konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Chętni mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży ochrony kolei, obejrzeć pokazy karate, zobaczyć pokaz udzielania pomocy medycznej, czy wziąć udział w plażowym areobiku. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny patrol konny. Dla zwycięzców

Niecodzienną atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia ćwiczeń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W manewrach uczestniczyli policjanci, strażacy PSP i OSP, wśród nich nurkowie z SGRWN „ Tarnobrzeg” specjalistyczna grupa sonarowa PSP z Przemyśla, grupa dronowa PSP Przeworsk, WOPR Tarnobrzeg oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tarnobrzega.

Ćwiczenia rozpoczęły się odprawą, podczas której przedstawione zostały teoretyczne zagadnienia dotyczące współpracy poszczególnych służb w przypadku wystąpienia zagrożenia na terenie Jeziora Tarnobrzeskiego. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na akwenach wodnych. Ćwiczenia były również doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, ratownicy zaprezentowali zasady zachowania się w przypadku, gdy jesteśmy świadkami sytuacji zagrażającej życiu innych osób nad wodą. Pokazy przy użyciu śmigłowca ratowniczego, obejmowały zasady udzielania pomocy osobie wyciągniętej z wody oraz sposobu zachowania się ze służbami ratowniczymi.

A wszystko po to, by zwiększyć poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

foto: Beata Jędrzejewska-Wrona/Policja Tarnobrzeg

info: Policja Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 rok temu

To nic nie da. Przestraszą się dopiero jak posypią się mandaty. Tych nie będzie i zostanie tak jak jest . Całą akcja nic nie da

odp
1 rok temu
Reply to  Gość

ale jak upały to i tak ludzie sie będą topić bo skórcze i bole wygaja wiec to nie jest uniknione
no i na gazie

Gość
1 rok temu
Reply to  odp

Alkohol brawura i poczucie bezkarności

cel edukacyjny
1 rok temu
Reply to  Gość

Puknij sie w głowę .Na kogo te mandaty, na dzieci które mają za nic bezpieczeństwo wypływając na głeboką wodę? właśnie do nich ta akcja edukacji, ma służyć poprawie bezpieczeństwa.

rowerowy
1 rok temu

Prawie 2 lata temu na TVL był materiał na temat poruszania się na rowerze.
https://youtu.be/Zssc_2Aj5NE
Czy wygodni przestali jeździć pod prąd na Kopernika, albo po chodnikach na Wyspiańskiego? Niebardzo.

MIROSLAW
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Nie przestali !!! I jeszcze pyskówki odstawiają mimo że pod prąd jadą

idź stąd trolu
1 rok temu
Reply to  rowerowy

idź stąd trolu i przestań chrzanic farmazony o „jeździe pod prąd” na Kopernika. To są ścieżki rowerowe dwustronne tak jak na każdej ulicy w mieście, nieprawidłowo oznakowane. Ścieżki jednostronne mają sens jedynie na szlakach o dużym natężeniu ruchu i tutaj jest przykład jeziora, gdzie faktycznie powinny być jednostronne.

rowerowy
1 rok temu

A znaki ZAKAZ WJAZDU ustawione na Kopernika przy ciągach pieszo-rowerowych to co niby oznaczają? Twój komentarz potwierdza, że problem może złagodzić lub rozwiązać tylko strażnik miejski lub policjant dający mandaty rowerzystom jadącym po ścieżce pod prąd.

prt.jpg
Lucas
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Na tym kadrze widać bezsens tych znaków. Przestrzegane są średnio, a do tego szpecą otoczenie. Pominę tłumaczenie, że z punktu widzenia przepisów są zbyteczne. Na ul. Wyszyńskiego nie ma takich znaków i sytuacja z jazdą rowerem w niewłaściwym kierunku wygląda podobnie jak na ul. Kopernika.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Lucas

W innych krajach oznakowanie na słupkach jest bardziej subtelne.
comment image
Tak czy inaczej tylko mandaty mogą poprawić sytuację.

trol bezmózgowy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

swoim komentarzem potwierdzasz że jesteś jeszcze głupszy niż myśleliśmy. Te znaki, podobnie jak oddzielne światła dla pieszych i rowerów W TYM MIEJSCU jest bez sensu. Widzisz, Tarnobrzeg, to takie dziwne miasto że na jednych ulicach nie ma żadnych znaków ,Sikorskiego-Warszawska, a na innych jest ich ZA DUŻO i tworzą chaos. Ty się lepiej zajmij brakiem lamp na ścieżce przy Wisłostradzie, bo tam jest zagrożenie ,bo tam nie jesteś mądry, masz g.no do powiedzenia, tylko będziesz uczył ludzi jeździć trolu bezmózgowy

rowerowy
1 rok temu

Cóż, skoro lekceważysz niektóre fakty takie jak m.in. istniejące znaki drogowe, to ja w sferę twoich fantazji zagłębiać się nie będę. Tylko ciekawe, czy jak nie podoba ci się gdzieś znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA, tak jak znaki ZAKAZ WJAZDU na Kopernika, to jedziesz wbrew znakowi jakbyś miał pierwszeństwo, czy jednak respektujesz znak i ustępujesz pierwszeństwa? Obstawiam to drugie.

znowu bredzisz
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Nie no, ręcę opadają. Co mnie obchodzą znaki,których tam być nie powinno? Pierwszeństwo ZAWSZE mają piesi, na każdym szlaku, do tego nie potrzebne są znaki. Rowerzysta ma jechać tak aby zawsze ustępować pierwszeństwa i tak właśnie jeżdżę. Większość chodników w mieście nie ma żadnych znaków a ludzie sobie radzą i jeżdżą prawidłowo, Kopernika jest takim wyjątkiem, ale ta ulica akurat jest jedną z mniej ważnych. Ważniejsza jest np. Wyspiańskiego, gdzie nie wydzielono pasa dla rowerów, a możnaby po prostu narysować linię 1m na ściężkę jednokierunkową, problemu by nie było. Tyle że żyjemy w kraju absurdu , a jednak ludzie daja sobie radę, tylko ty jeden tworzysz problemy

rowerowy
1 rok temu
Reply to  znowu bredzisz

Nie udzieliłeś mi informacji, o które pytałem, więc ja też nie na twoje pytanie, choć odpowiedź na nie jest dość oczywista. Fantazjuj dalej, ja dla higieny psychicznej podziękuję. Przydałoby ci się, żebyś dostał mandat, jeśli będziesz jechał nieprawidłowo. Obyś tylko nie zrobił na drodze krzywdy sobie lub co gorsza innym.

szkoda czasu
1 rok temu
Reply to  rowerowy

kto tu fantazjuje to chyba wiadome. Nie będę tracił czasu na dyskusje z kimś kto nigdzie nie był, nic nie widział (znaczy byłeś w Holandii i czerpiesz wzorce) ,jest oderwany od polskich realiów. Proponuje zakończyć dyskusje

rowerowy
1 rok temu
Reply to  szkoda czasu

Ty jesteś oderwany nawet od polskich realiów, co potwierdza m.in. wypowiedź: „Rowerzysta ma jechać tak aby zawsze ustępować pierwszeństwa”. Oby nikt nie doznał obrażeń ani szkody przez twoje „rozumienie” zasad ruchu drogowego. Bywaj.

Gość
1 rok temu

Dlaczego helikopter z poszkodowanym odleciał do szpitala w…Mielcu?! Czy los tarnobrzeskiego szpitala jest już przesądzony? Dlaczego marszałek Ortyl powołał na dyrektora likwidatora oddziałów zamiast odesłać go na emeryturę bo tam jest jego miejsce tym bardziej że nie czyni żadnych starań aby przywrócić oddział chorób wewnętrznych. Dlaczego PiS w Stalowej Woli promuje młodego prezydenta miasta a w Tarnobrzegu marszałek Ortyl zablokował młodego kandydata na dyrektora szpitala z praktyką i już z sukcesami w zarządzaniu w słuzbie zdrowia. ZAPLANOWANA LIKWIDACJA TARNOBRZESKIEGO SZPITALA?!
Ale to PO miało likwidować szpitale a nie PiS. A władze Tarnobrzega i radni zamiast bronić naszego szpitala i dopytywać dlaczego przepadła bardzo dobra kandydatura na dyrektora szpitala będą… ponownie tańczyć na placu Bartosza Głowackiego. W jakim mieście ja żyję?!

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
1 rok temu
Reply to  Gość

79 dzień od obiecanego przez marszałka Ortyla terminu powrotu oddziału wewnętrznego w TARNOBRZESKIM SZPITALU WOJEWODZKIM

KUBA
1 rok temu

Moim zdaniem Marszałek Ortyl ma już w du…. Tarnobrzeg i jego szpital bo przy najbliższych wyborach mieszkańcy naszego miasta nie będą mieli możliwości na niego lub jego przeciwników wyborczych głosować. Tu też został Tarnobrzeg zdegradowany bo nie będzie już okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego tylko Stalowowolski okręg wyborczy. Czyli nieświadome tarnobrzeskie mohery zagłosują na kogoś ze Stalowej Woli. A im lepiej w Stalowej Woli tym gorzej w Tarnobrzegu. JAK MYSLICIE DLACZEGO PiS SOBIE TAK WYMYŚLIŁ?

Jan
1 rok temu
Reply to  KUBA

A gdzie poseł Poncyliusz wybrany głosami tarnobrzeskiej ubecji?! Dlaczego on z Bozkiem i koalicją „rządzącą” 🙂 w Tarnobrzegu nie broni naszego szpitala ?! Pamiętaj jeszcze kto go na stołek posła posadził ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jan

Już czas ?? Zajęcia są czym innym !
https://m.demotywatory.pl/amp/4321677

Jolka
1 rok temu
Reply to  KUBA

PiS się mści że w Tarnobrzegu startują i wygrywają lewacy. Ale zamiast się mścić powinni wymienić kandydatów. Moim zdaniem Kalinkę zamienić na Nowaka .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jolka

Niech pokaże te dowody wpłaty za plakaty wyborcze rozwieszane na klatkach schodowych w budynkach pod zarządem spółdzielni ????
Bez jaj ????

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jolka

To gdzie był ten twój Nowak jak sołtys wprowadził opłaty na cmentarzu ( podatek lokalny cmentarny od zasiłku pogrzebowego) ????
Co zrobił w tym temacie : protestował , kwestionował, mówił coś w tym temacie na sesji , upublicznił mieszkańcom miasta , tym co zacisnęli żeby i płacili podatek cmentarny urojony w główce siwego uśmiechniętego dziadzia ????
Pasowało mu chyba siedzieć cicho – co !?? A niech frajerzy płacą – co ???
W du…e miał mieszkańców którzy z cmentarza korzystali ???
Oni wszyscy powinni zniknąć z życia publicznego , raz na zawsze – a kysz, a kysz, a kysz ???
Tatuś chrzestny podwyżki dawał ( patrz oświadczenia Radnego) a chrzestny z sitwą pisali coś w uzasadnieniach podnoszącym opłaty osobom posiadającym lokale w SM Siarkowiec ???
Ma płacone z tego co wynika z działalności gospodarczej spółdzielni , czy też z tego co wliczono do art 4 USM – zapytaj IDOLA ????

mariusz sandomierz
1 rok temu
Reply to  KUBA

brawo tarnobrzeg byla wojewodzka wioska

obywatel
1 rok temu
Reply to  KUBA

Dlaczego wymyślił – ” policzyli głosy” , nauczyli się tego od ” nocnej zmiany ” – proste skoro w Tbg wybierają KO, PO , SLD, PZPR, Milicję, ORMO UB, SB , nowoczesna, JOD, ORB i ich potomstwo ( występujące w wyborach samorządowych pod różnej maści komitetami) to kto rozsądny i myślący by ryzykował ????

Tarnobrzeżanie
1 rok temu

Stop degradacji Tarnobrzega.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content