PIT-36 – kto składa tę deklarację, gdzie ją można znaleźć, do kiedy wypełnić?

W Polsce można rozliczyć różne pity – w zależności od tego, w jaki sposób uzyskuje się swój przychód. Jeżeli jest się właścicielem pozarolniczej działalności gospodarczej, to wtedy wypełnia się pit-36. Rozliczając się tym pitem masz dwa progi podatkowe – niższy to 12% a wyższy to 32%. Kto musi rozliczać się za pomocą tego pitu – a kto musi wypełniać inne deklaracje? Czy można taki pit rozliczyć przez internet? Jakich ulg podatkowych można się spodziewać? Czy istnieje program do wypełniania pitu przez internet? I gdzie możesz znaleźć druki do wypełnienia?

1. Pit 36 – kto musi rozliczyć taką deklarację podatkową?

2. Czy można rozliczać działalność gospodarczą opodatkowaną przez internet?

3. Czy istnieje program do rozliczania PITu do urzędu skarbowego przez internet?

4. Ulgi podatkowe – co można odliczyć składając deklarację PIT 36?

5. Gdzie można pobrać druki do rozliczania działalności gospodarczej?

Pit 36 – kto musi rozliczyć taką deklarację podatkową?

Na zasadach ogólnych pit-36 musi być rozliczany przez osoby posiadające pozarolniczą działalność gospodarczą. Warto jednak wspomnieć o tym, że ta deklaracja nie obowiązuje tych przedsiębiorców, którzy rozliczają się za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego (dla nich jest deklaracja pit-28) a także tych, którzy rozliczają się za pomocą podatku liniowego (oni korzystają z deklaracji pit-36L). Warto wiedzieć, że formularz pit-36 musi być złożony do Urzędu Skarbowego do końca kwietnia każdego roku.

Czy można rozliczać działalność gospodarczą opodatkowaną przez internet?

Przez internet jak najbardziej można rozliczać najróżniejsze deklaracje podatkowe – także pit-36. Wystarczy dokładnie wypełnić całą deklarację przez internet, za pomocą specjalnego programu, a następnie za pomocą tego samego programu, wysłać ją do Urzędu Skarbowego. Nie można zapomnieć o pobraniu UPO – Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Czy istnieje program do rozliczania PITu do urzędu skarbowego przez internet?

Jeżeli chcesz rozliczyć swoje przychody i podatek dochodowy jaki zapłaciłeś państwu, ale nie chcesz iść bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, to zawsze możesz użyć specjalnego oprogramowania, dzięki któremu rozliczysz się przez internet. Na ogólnych zasadach będziesz w stanie zrobić to chociażby przez platformę Pitax. Rozliczysz tam nie tylko pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną, ale także wiele innych pitów.

Ulgi podatkowe – co można odliczyć składając deklarację PIT 36?

Czy rozliczając pit-36 możesz odliczyć sobie jakieś ulgi podatkowe? Jak najbardziej twoje przychody opodatkowane są objęte możliwością odpisania sobie ulg podatkowych. W deklaracji pit możesz odliczyć pieniądze na dziecko – już jedno sprawia, że na twoje konto wpłynie kwota 1112,04 zł. Oprócz tego możesz odliczyć darowizny na cele charytatywne czy też na cele kultu religijnego. Dodatkowe 760 zł możesz zyskać odliczając sobie ulgę internetową, która cieszy się coraz większą popularnością.

Gdzie można pobrać druki do rozliczania działalności gospodarczej?

Gdzie znaleźć pit 36 druk? Oczywiście, jak ze wszystkim, można udać się do Urzędu Skarbowego i poprosić o odpowiedni druk, jednak to wymaga poświęcenia czasu – a nie każdy przecież ma go wystarczająco dużo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może więc okazać się znalezienie takiego druku w internecie – bo i to jest możliwe. Z łatwością znajdziesz nie tylko sam druczek, ale również instrukcję tego, w jaki sposób poprawnie go wypełnić. W ten sposób dobrze wypełnisz zeznanie podatkowe i nie będziesz mieć problemów z Urzędem Skarbowym.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content