Tarnobrzeg: Dużo droższe oferty przetargowe na remonty dróg i chodników w ramach Polskiego Ładu

Dużo droższe oferty złożyły dwie firmy, które chcą wykonać zadania dotyczące remontu dróg i chodników w Tarnobrzegu. Otwarcie ofert nastąpiło dzisiaj.

Na sfinansowanie zamówienia pn. ,Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno-rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega” – 4 zadania”, magistrat zamierzał przeznaczyć kwotę 26 836 806,72 PLN brutto/

Do przetargu stanęły dwie firmy, konsorcjum PBI które złożyło ofertę na wykonanie wszystkich czterech zadań oraz STRABAG, składając ofertę na trzy pierwsze zadania. Oferty przetargowe są jednak dużo droższe od zakładanych przez miasto.

Kwota zakładana przez miasto

Oferta PBI (brutto)

Oferta STRABAG (brutto)

Zadanie 1 –

4 527 502,63 PLN brutto

9 123 815,55 zł

10 395 057,20 zł

Zadanie 2 –

5 757 191,32 PLN brutto

7 121 854,71 zł

9 515 174,22 zł

Zadanie 3 –

3 573 707,07 PLN brutto

7 218 586,40 zł

8 747 273,01 zł

Zadanie 4 –

12 978 405,70 PLN brutto

23 230 099,16 zł

 

Informacje z otwarcia ofert-1

informacja o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia

Promesa którą otrzymał Tarnobrzeg w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu opiewa na kwotę ponad 35 mln zł, przy czym zakładane dofinansowanie wynosiło 95%. Jeśli miasto zdecyduje się na realizację tych zadań, to wkład własny będzie dużo większy.

W ramach tego samego przetargu rozstrzygnięto już jedno postępowanie, dotyczące zadania pn. „Przebudowa dróg Marii Curie-Skłodowskiej, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej i Marii Dąbrowskiej”. Na zrealizowanie tego zadania miasto chciało przeznaczyć nieco ponad 16 mln zł, tymczasem konsorcjum PBI wyliczyło koszty na niemal 21 mln zł.

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 rok temu

Ha, ha, ha – trza oddać bo wkładu nie ma a wojewoda unieważnił siewny usmiechni3temu dziadziuni podatek cmentarny od zasiłku pogrzebowego ( opłaty urojone za czynności na cmentarzu komunalnym).
DZIADZIA ODDAJ CZEK póki pora, komuś się przyda – NIE MA CO KOMBINOWAĆ cwaniaku ( sprzedać już nie ma co poza reszta udziałów Wodociągów).

Turysta
1 rok temu
Reply to  obywatel

Niech sprzedadzą wszystko w pizdu i niech zrobią to podwodne miasto z tunelami bo już się nie mogę doczekać

obywatel
1 rok temu
Reply to  Turysta

Jestem za , w pierwszej kolejności Urząd miejski, fachowców nieprzeciętnych ( przecież tyle mają ofert że aż dech zapiera ) a przede wszystkim ” uśmiechniętego siwego dziadzia i posła PLUTę ( tego co na biuro poselskie w Grębowie nad poczta z PO )
– zysk powinien być zajeb …ty bo to przecież fachowcy wielką gębą bo i oczywiście doktora z urzędu ( tego co 40 uchwał, decyzji , zarządzeń upierd ..ł wojewoda ).
JUŻ WIDZĘ TEN TŁUM CHĘTNYCH z WORAMI złotówek, euro, dolarów ???
A jeszcze jak się dowiedzą jacy to zdolni iż nawet podatek cmentarny od zasiłku pogrzebowego zarządzili uchwalili, wprowadzili , pobierali TO HO HO – warci wszystkich pieniędzy bo nawet za zmarłych kasiorę by brali a byc może jeszcze ich opodatkują za to że tam LEŻĄ ( podatek za zajmowane miejsce parkingowe ) przecie opłata jest tylko i wyłącznie za GROBOWIEC a nie za parkowanie w nim – OHO HO ???

DZIADZIA wykaz się w pozyskiwaniu KASY – DAWAJ ????

odp
1 rok temu
Reply to  Turysta

a ja słyszałem że w tbg ma być merto i tranawaje maja jedzić i na koncu lotnisko ma powstac na jeziorem

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel
wrzos
1 rok temu

SYTUACJA OGOLNIE NIE WESOLA, ALE NIE BEZNADZIEJNA DLA MIASTA URZEDNICY NIECH ODDADZA SWOJE PENSJE PRZEZ NP. POL ROKU NA TEN SZCZYTNY CEL, WSZAK ONI TEZ KORZYSTAJA Z DROG I CHODNIKOW W MIESCIE. NIE BIADOLIC TYLKO ROBIC!

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

Pensje i premie ( w tym radny vel parking TTBS ) .
Jakby nie riwiera to kasa by była ale tam najważniejsi turyści a tu tylko barany i owce ( mogą chodzić, jeździć nawet po trawie ).
Hura, hura, hura – wszystko przeciwko dziadziusiowi , koncepcja wzięła w Łeb ale jeszcze są radni , zmienia budżet, coś sprzedadzą, zastawia, wypuszcza obligacje i może będzie GIT ( stabilizacja zadłużenia po bożkowemu ).

odp
1 rok temu
Reply to  obywatel

juz niech tego nie robią ko teraz ty za nich spłacasz kredyty a będą podnosić a by dla siebie mieć

Asterix
1 rok temu

Urzędnicy myśleli, że tylko oni mogą podnosić ceny wody śmieci podatków ? Hahaha

obywatel
1 rok temu
Reply to  Asterix

Hahaha – urzędnicy nic nie myślą KASY do UZYSKANUA jest w CH ..j , wystarczy że Siwy uśmiechnięty dziadzia z wice przy aprobacie warchołów prawnych , przy pomocy doktora i bezradnych postawią Parkometry przy cmentarzu komunalnym na parkingu i wprowadza opłaty , oczywiście ZA WJAZD po 10 zł ( Kasa murowana ) a jeszcze większą jak wprowadza i postawią BILETOMATY na bramkach i furtkach na cmentarzu komunalnym , w pierwszej kolejności ( opłata z góry ) za wjazd z trumna ( tu najlepiej za godziny ), wejście na cmentarz oraz za zajmowane miejsce parkingowe – postojowe dla trumny zmarłego ( też płatne z góry za godziny ). Do dzieła oligarchio a reszta co pozostanie do waszego wspólnego koryta (na premie i podwyżki ) a dla Baranów i owiec na: potańcówki, popierdówki, świecidełka, dni Tbg itd… Oczywiście nie zapomnijcie o uldze dla urzędasów , tak 99 procent . DO DZIEŁA – wszystko w waszych łapkach ( a jakby wojewoda uchylił , unieważnił to siwy uśmiechnięty dziadzia wie co zrobić ??? WYDAĆ NOWE zarządzenie, bezradni uchwale aż wojewoda się odopiero…i , da sobie spokój jak dojdzie do wniosku że nic nie wskóra ( bo po co ma się kopać z końmi() DO… Czytaj więcej »

Monopoli gra
1 rok temu

Ceny zawyżone sztucznie przez dwóch monopolistów. RDM niech robi kupić rozkładarkę i dodatkowy sprzęt, zatrudnić więcej ludzi do części robót zaangażować jeszcze TTBS, Wodociągi i duża kasa zostanie w Tarnobrzegu. Tylko do tego trzeba dobrego zarzadzania i odpowiednich harmonogramów.

Monopoli gra
1 rok temu
Reply to  Monopoli gra

Niech RDM robi na 2 zmiany i dadzą radę. Ludzie kasa musi zostać w Tarnobrzegu bez dopłacania do tego biznesu hienom, które może się w końcu zachłysną albo chochla w gardle stanie .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Monopoli gra

wodociągi nie są prawie w połowie własnością miasta, TTBS oo co aby prezio zatrudnił radnych a może po to aby później dołożyć z podatków znowu 3 mln + koszty zasądzone przez sąd
OBUDŹ się !
RDM czym i kim : łopata, miotła , młotkiem gumowym ???
Chłopie tam są zarządy i rady i brania kasy a nie od roboty !

odp
1 rok temu
Reply to  Monopoli gra

no nie do końca materiału nie dostaniesz za darmo a ludzie z tbg uciekaja i niechcą za marne 2 tyś pracować chyba ze jest takich jak ty miliony to kasa zostanie w tbg-u

fach
1 rok temu

Jest sukces: były oferty 🙂 Ale wybór tragiczny: albo zwiększenie zadłużenia miasta, które tym bardziej nigdy nie zostanie spłacone (wszelkie inwestycje na kredyt), albo zwrot 35 mln. Dobrze że mamy chociaż riwierę 😉

Monopoli gra
1 rok temu
Reply to  fach

Nierentowana rivera, bo bez gruntów inwestycyjnych wokół, bo wszystko prawie wyprzedane lub rozdane. Dlatego studnia bez dna. Czas na inwestycje w mieście, Serbinów czeka na rewitalizację osiedla.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Monopoli gra

Na pewno chcecie rewitalizacji ????
W tej mieścinie to były i są DEREWITALIZACJE czyli BETONOZA .

Monopoli gra
1 rok temu
Reply to  obywatel

lepszy beton płaski niż z dziurami

fach
1 rok temu
Reply to  Monopoli gra

Czeka i będzie czekać, najpierw riwiera, zbawienie dla miasta 🙂 Poza tym uważałbym z oczekiwaniami. Pomijając remonty dróg, które nie są rewitalizacją osiedla, projekt rewitalizacji dla Serbinowa to aleja Nocy i Dni. Czy takiej rewitalizacji oczekują mieszkańcy? 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Przypomnieć należy że foremka chciała za drogę obwodową coś 42 mln a teraz 77 mln – taka firma ???
SKĄD DZIADZIA WEŹMIE ???

fach
1 rok temu
Reply to  obywatel

Złożymy się, jak zawsze, co to jest 35 mln w tą czy w tamtą 😉 W końcu riwiera i obwodnica zbawią miasto, tutaj nawet rosyjskie udziały nie przeszkodzą 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Jak pisał Julcio Cezio – ” TO TYLKO DROBNE” i ” MILION w TĘ czy w TAMTĄ ” co to za różnica???
Pewnie jeszcze pasowało by stwierdzenie ” TAM czy SIAM” ( riwiera – miasto)???

SIWY uśmiechnięty DZIADZIA dał by radę te oddziały wprowadzić w błąd swoim powabnym uśmiechem, koncepcjami, konferencjami, ZARZĄDZENIAMI, Decyzjami ŻE BY SIĘ POGUBILI w tym wszystkim , sami by odeszli i następnym razem przed WITACZAMI by zawrócili do domu ?

NO właśnie : JULCIO CEZIO ” GDZIE JESTEŚ bo bez ciebie tu NUDA – KTO MA BRONIĆ WIELKIEGO PANA jak nie TY ????

CZEKAM JULCIO niecierpliwie na baśnie, bajeczki, legendy , mity !!!!
OBJAW SIĘ PONOWNIE na tym forum i wyjaśnij .

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ps
Nawet Putin jakby się dowiedział o podatku cmentarnym to by chyba rozkazał ominąć to miasta z daleka a swoich czerwonych bolszewików dezertujacych by rozgrzeszyć jako że działali w interesie budżetu Rosji .

Odyseusz
1 rok temu

W tym urzędzie UM to chyba nie ma nikogo kto umiałby biegle posługiwać kosztorysem – zrozumcie że czasy robienia na pół darmo już się skończyły !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz
obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Fakt – drogą obwodową urosła z 42 do 77 mln ?????
Teraz startuje bo znaleźli dziadzia i bezradnych czemu się dziwić nie można , znaleźli krowę dojną to będą doić tak jak Dziadzia Siwy z kumplami KORYTO ??
Tak czy siak barany i owce będą strzyżone i wyruchana przez stowarzyszenie i komitety wyborcze h….ś….k …w …???

Alf
1 rok temu

Ten przetarg dobitnie pokazuje dla mnie jak w oczach złotówka traci na wartości. Winy miasta dużej tu nie widzę. Kosztorysy były robione pewnie niecały rok temu. Ceny sądząc po ofertach wzrosły prawie dwukrotnie. Myślę ,że rząd to widzi ale nie dołoży ,bo sam nie ma z czego. Tak oto najpewniej pieniądze wrócą do budżetu. A propaganda odtrąbi sukces i całą winę zwali na samorządowców. Nas nie stać na dołożenie ok 25 baniek. Idą bardzo ciężkie czasy i trzeba zaciskać pasa

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Ten fakt pokazuje jedynie że w Tbg jest tylko nieudacznictwa a najważniejsze KORYTO dla siebie i swoich a miasto jest tylko KORYTEM – NIC WIĘCEJ . Rzecz w tym że winne w Tbg ponosi wyłącznie siwy uśmiechnięty dziadzia ze swoim klubem seniora . Rząd daje kasę a siwy dziadzia z ekipą czyści koryto – nie mieszaj w to wszystko rządu i nie próbuj tłumaczyć nieudaczników a winna rządu jak już jest taka że pozwala na sprawowanie urzędu Bożkowi lokalnemu z bandą cwaniaków ( świta urzędniczą i bezradni). PIS wam (nam ) ” wójta nie wybierał” , co innego jakby tu był przez ostatnie trzy lata komisarz przysłany z Warszawy . Wniosek jest prosty – ODDAĆ KASĘ ( jak poprzednio) i już błaznów z siebie nie nie robią wysyłając wnioski o dofinansowanie bo na wkłady własne nie ma . Poza tym konieczne jest wejście do urzędu prokuratury, CBA, CBŚ, NIK – choćby z racji niepłacenia składek na ZUS, zarządzeń Bożka w sprawie opłat za cmentarz komunalny ( typowy przykład art 231 i 286 kk , tylko trzeba prześwietlić przyczyny, powody , powiązać z podwyżkami i premiami a także wziąśc pod uwagę zbywanie nieruchomości bezprzetargowo, zwłaszcza nad zalewem), zatrudnienie VEL parking TTBS).… Czytaj więcej »

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Skupię się na pierwszym wątku do następnych nie będę się nawet odnosił . Gdzie widzisz winę Bożka w tym ,że ceny poszybowały w kosmos i wykonawcy chcą kosmicznych pieniędzy za coś co jeszcze kilka miesięcy temu kosztowało 80% mniej ?
Skoro rząd na inflacji zarabia dziesiątki miliardów to dlaczego nie dopłaci różnicy upadku złotego do Polskiego Ładu? Miasta nie stać na dołożenie ok. 25 milionów do przetargu i pewnie kasa wróci do budżetu, chyba ,że zwiększy zadłużenie i wpadnie w spiralę. Co Ty byś wybrał?

Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

40% mniej

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

W głowie !
O mózgu nie będą wspominał bo nie ma czym ?
Jak mam to wydaje wszystko do zera ( wolne środki )???
Zarabia rząd ???? A w Tbg KTO ???

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

To w końcu jak zadłużamy miasto na kolejne 25 milionów i robimy drogi , czy oddajemy kasę z Polskiego Ładu do budżetu ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf
rowerowy
1 rok temu

Po pierwszym przetargu pisałem, żeby przeprojektować kostkę na asfalt. Zostawili kostkę, więc będzie drożej. Ale u nas musi być „lepiej” niż w Szwajcarii.
comment image

statystyk
1 rok temu

już połowa wpisów to „obywatel”, udział rośnie, a oprócz czepiania jakieś sugestie, pomysły?

obywatel
1 rok temu
Reply to  statystyk

A proszę bardzo – KASA jest , jeden Bożek przywiózł z Rzeszowa a drugi Weber przywiózł z Kalinka do urzędu miasta – ZREALIZOWAĆ. OBYDWA CZEKI ( razem kasy wystarczy ).

A tak poważnie , wyśmiewałem się poprzednio i za każdym razem z WOLNYCH ŚRODKÓW dzielonych przez nieudaczników a wiesz dlaczego ????
Nie jest sztuką wydać kiedy się ma ( np riwier3) ale sztuka jest mieć jak potrzeba ???
Trzeba być bezmyślnym debilem aby tak robić !
To tak jak zamiast kupować jedzenia przez rok bo masz kasę kupiłbyś sobie motorek i ch…j z jedzeniem -CO ??

obywatel
1 rok temu
Reply to  statystyk

RADY , proszę bardzo ?

https://m.demotywatory.pl/amp/5145772

wrzos
1 rok temu

KACZOR WKROTCE DOPROWADZI POLSKE DO TEGO CO BYLO KILKA LAT TEMU W GRECJI, A WIEC BANKRUDZTWA. DROZYZNA TAKA TERAZ , ZE NIGDY W PRZESZLOSCI NIE BYLO A TO JEST DOPIERO POCZATEK POCZEKAJCIE NA JESIEN I ZIME BEDZIE BIEDA I TO STRASZNA !!! AZ STRACH POMYSLEC!!!!

Alf
1 rok temu
Reply to  wrzos

Socjalistą kiedyś kończą się cudze pieniądze powiedziałą kiedyś Margaret Thatcher

polonista
1 rok temu
Reply to  Alf

Socjalistom, a nie socjalistą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content