Kontrola apetytu a suplementy diety – czy działają?

Wiele osób, które próbują zgubić kilka zbędnych kilogramów posiada spore problemy, pomimo np. stosowania odpowiedniej diety, a także wskazanej aktywności fizycznej. Wynika to z faktu, że problemy z nadwagą często nie są związane tylko z nieodpowiednimi nawykami, a także z tzw. nadmiernym łaknieniem, które w konsekwencji prowadzi do poważnych problemów z metabolizmem. Na tego rodzaju dolegliwości, opracowano wiele tzw. blokerów apetytu, które mają za zadanie pomóc w walce z nadmiernym łaknieniem. Jednak wiele osób uważa, że suplementy diety na kontrolę apetytu po prostu nie działają i są zbędnym wydatkiem. Jak jest naprawdę? Warto to zweryfikować.

 

Czym są tzw. blokery apetytu?

Blokery apetytu to suplementy diety, których głównym zadaniem jest ograniczenie nadmiernego łaknienia, które doprowadzić może do wielu problemów zdrowotnych, w tym do otyłości. Warto na samym początku zaznaczyć, że blokery apetytu odpowiedniej jakości, posiadają najczęściej w swoich składach substancje naturalne, a zatem nie wprowadza się laboratoryjnie modyfikowanych związków do organizmu itp.

Co ciekawe, często są one oparte na błonniku oraz białku, czyli substancjach odżywczych które po spożyciu nadają uczucie sytości i właśnie w ten sposób pozwalają kontrolować apetyt. Im dłużej towarzyszy to uczucie, tym mniej odczuwa się potrzebę spożycia posiłku itp. Co więcej, dostarcza się w ten sposób wartościowe substancje odżywcze, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka.

Nie są to jednak jedyne naturalne substancje, które pomagają ograniczyć apetyt. Pomocne w tym mogą się okazać liczne ekstrakty np. z zielonej herbaty, zielonej kawy, czy też pieprzu czarnego. Te oraz wiele innych naturalnych suplementów diety na kontrolę apetytu można znaleźć w ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Kontrola_apetytu-k131.html).

Blokery apetytu są często wykorzystywane w nielegalnej dystrybucji i mogą powodować bardzo wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych. To powoduje, że szukając tego rodzaju suplementu diety, należy szczególnie zwracać uwagę na to, aby pochodziły one ze sprawdzonego źródła, takiego właśnie jak SFD.

W jaki sposób działają suplementy diety na kontrolę apetytu?

Blokery apetytu w różny sposób wpływają na organizm, a zatem w różny sposób działają. Wszystko zależy od tego, jakie substancje są zawarte w składzie określonego suplementu diety. Te pochodzenia naturalnego, zawierające m.in. białko oraz błonnik sprawiają uczucie sytości, dzięki czemu nie odczuwa się głodu i nie ma się chęci do podjadania itp. Istnieją jednak także blokery apetytu z tzw. substancjami aktywnymi, które ingerują w organizm w większym stopniu.

Suplementy diety z substancjami aktywnymi wpływają na tzw. gospodarkę hormonalną obniżając tzw. hormon głodu. Na tym opierają swoją skuteczność, jednak rozpoczęcie suplementacji tego rodzaju preparatem zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem. Ingerowanie w układ hormonalny może wywołać w różnych przypadkach różne dolegliwości i dla niektórych osób, np. z chorobami przewlekłymi, są to suplementy diety po prostu niebezpieczne i niewskazane – warto o tym pamiętać.

To także tylko podkreśla fakt, jak ważne jest to aby nabywać wszelkiego rodzaju suplementy diety i odżywki z oficjalnej dystrybucji. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo własnego organizmu, a także możemy być bardziej pewni działania i jakości danego preparatu. Warto zatem pamiętać o bogatej ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/), w której można znaleźć wszelkiego rodzaju odżywki i suplementy diety.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content