Odkomarzanie Tarnobrzega od poniedziałku

W minionym tygodniu niepewna powoda zniweczyła plany Tarnobrzeskich Wodociągów odnośnie odkomarzania miasta. To rozpoczyna się dzisiejszej nocy.

HARMONOGRAM

Noc 18/19 lipca – osiedla: Nagnajów, Jezioro Tarnobrzeskie, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Przywiśle, tereny rekreacyjne przy os. Przywiśle, skarpa Wiślana, Siarkowiec, Wielopole, Stare Miasto, Park Dzikowski, ogrody działkowe (ROD Miechocin, ROD Kamionka (po prawej stronie obwodnicy) ROD Mokrzyszów, Ogród Działkowy Zwierzyniec);

Noc 19/20 lipca – osiedla: Serbinów, Piastów, Borów, Dzików, tereny rekreacyjne Przy Zalewie, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś, ogrody działkowe (ROD Nadole, ROD Kamionka (od strony St. Orła), ROD Związkowiec, ROD Siarkopol).

Każdego dnia akcja będzie się rozpoczynać po godzinie 20.00. Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o  produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w  Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Informujemy o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez producenta nie ma obowiązku stosowania karencji dla owoców i warzyw, jednak zalecamy ich dokładne wymycie przed spożyciem.

Aby zapewnić optymalne warunki zastosowania chemicznych preparatów w akcjach odkomarzania, ważne jest aby spełnione były trzy podstawowe warunki:

1. temperatura nie przekraczała 24°C podczas aplikacji ze względu na stabilność stosowanego preparatu.
2. brak opadów w kolejnych 24 godzinach od wykonania zabiegu odkomarzania.
3. minimalny wiatr, nieprzekraczający 5m/s.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, termin akcji może ulec zmianie.

info: Tarnobrzeskie Wodociągi

foto: pixabay

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamara
10 miesięcy temu

Kiedy posprzątają ścieżkę rowerowa przy nowym rondzie Kamyki żwir piach Czekaja aż się jakiś rowerzysta połamie i zapłacą odszkodowania !!!

JezioranTarnobrzeganu
10 miesięcy temu
Reply to  Tamara

Tarnobrzeskie wodociągi nie zajmują się utrzymaniem dróg w Tarnobrzegu.

Po co odkomarzanie?
10 miesięcy temu

Jerzyki znakomicie radzą sobie z komarami. No i należy pamiętać że w ten sposób szkodzimy jerzykom i ptakom, gdyż trucizna przedostaje sie do środowiska.

wasyl
10 miesięcy temu

Pisałem do magistratu o nowe budki lęgowe dla jerzyków to powiedzieli ,że jest ich wystarczająca ilość , ale na innych tarnobrzeskich osiedlach – brak , czyli wygląda na to pryskać i reszta na podwyżki dla magistratu . Ekologia się nie liczy tylko chemia z koncernów .

pusty śmiech
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

czy ty człowieku jesteś GŁUCHY I ŚLEPY? Popatrz w niebo i nastaw uszu.Wysoki, wibrujący długi gwizd. To właśnie jerzyki, kształtem przypominają jaskółki, są ich CAŁE CHMARY. W całym mieście ,pełno ich

z Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  pusty śmiech

To dlatego, że ich pełno, może wskazane są budki lęgowe, jak pisał wasyl.

ale nie teraz
10 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

ale to dopiero w marcu przyszłego roku, bo jerzyki odlatują na zimę do południowej Afryki

wrzos
10 miesięcy temu

CHCESZ ZEBY CI KOMARY DUPE ZGRYZLY! DOBRZE ROBIA, ZE TRUJA TO PASKUDZTWO. DO TAMARA PRZECIEZ OFICJALNIE RONDO NIE JEST JESZCZE DOPUSZCZONE DO UZYTKU, JAK POLAMIESZ GRZBIET TO NA SWOJA ODPOWIEDZIALNOSC !!! WIEC CZEGO CHCESZ?

Szczepan
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

ale to też truje nas. Każdy kij ma dwa końce.
Jednak narzekaczy na komary jest więcej niż na narzekaczy na niszczenie środowiska. Demokracja.

Myślący rozsądniej
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

„TAMARA PRZECIEZ OFICJALNIE RONDO NIE JEST JESZCZE DOPUSZCZONE DO UZYTKU, JAK POLAMIESZ GRZBIET TO NA SWOJA ODPOWIEDZIALNOSC !!! WIEC CZEGO CHCESZ?”

Tamara chce,i ja tez chcę, aby można było bezpiecznie przejechać na rowerze. Idą twoim tokiem rozumowania, to samochody tez pro rondzie nie powinny jeździć. Wyobrażasz to sobie, zamknięte rondo? Jeśli się oddaje do użytku rondo,nawet jeśli nie jest oficjalnie z fanfarami otwarte, to powinien ktoś pomyśleć o jego uprzątnięciu bez względu na to, kto się po nim będzie poruszał.

Na wielu drogach rowerowych w Tarnobrzegu, po weekendach znajdują się rozbite butelki. Tym też się nie ma kto zająć bo w tej wsi nie przewidziano czegoś co się nazywa sprzątaniem chodników i dróg rowerowych.

tamara
10 miesięcy temu

rondo kolo grzyba JEST ODDANE DO UZYTKU tylko syf zostawili

Myślący rozsądniej
10 miesięcy temu
Reply to  tamara

Tam gdzie budowy to taki własnie bałagan zostawiają i taki maja przez czas trwania budowy. Majstry to bałaganiarze. Od lat 90-tych nie nauczyli się pracować w jako takim porządku, z wygodą dla siebie.

to niemożliwe
10 miesięcy temu
Reply to  tamara

nie jest, bo nie zostały posadzone kwiatki i NASADZENIA. Jak może działać rondo i jakakolwiek ulica bez nasadzeń? Wyobrażasz to sobie? Najpierw to urośnie, potem będzie oficjalny odbiór dokonany przez urząd miasta

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Znalazł się chemiczny ekspert tępienia komarów . Dla ludzi też to g..no szkodliwe.

Rodos
10 miesięcy temu

A kiedy ROD Wymysłów?

Ogrodnik
10 miesięcy temu

Czy działki na ROD Wymysłów to jedyne miejsce gdzie nie będzie oprysku czy zapomnieliście je wymienić?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content