Włosy zniszczone po słonecznym lecie?

Latem nasze włosy są narażone na wiele niesłużących im czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście silne promieniowanie, na które narażamy włosy zwłaszcza na plaży, czy podczas długich wędrówek. Kolejny czynnik to słona woda, a także woda z chlorem w basenie. Włosy nie lubią ich i buntują się przy częstym z nimi kontakcie. W efekcie mogą się stać suche i pozbawione blasku oraz witalności, kruche i łamliwe.

 

Latem nasze włosy są narażone na wiele niesłużących im czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście silne promieniowanie, na które narażamy włosy zwłaszcza na plaży, czy podczas długich wędrówek. Kolejny czynnik to słona woda, a także woda z chlorem w basenie. Włosy nie lubią ich i buntują się przy częstym z nimi kontakcie. W efekcie mogą się stać suche i pozbawione blasku oraz witalności, kruche i łamliwe. Kolejnym problemem po wakacjach mogą okazać się rozdwojone i przesuszone końce. Od czego zacząć proces przywrócenia włosom życia?

Końcówki do ścięcia i plan pielęgnacji

Pierwsze, co powinnaś zrobić po zakończeniu sezonu letniego to podcięcie zniszczonych końcówek włosów – o tyle, ile będzie wskazanie. Najlepiej określi to twój fryzjer. Jeśli ścinasz włosy sama, zobacz w którym miejscu włosy zaczynają tracić kształt, powinnaś łatwo to określić. Obcięcie końców przysłuży się z pewnością włosom – już po tym niewielkim zabiegu będą wyglądały dużo lepiej i zdrowiej. Poprawi się też ich sprężystość i elastyczność. Jednak to nie wystarczy. By włosy szybko doszły do siebie i nabrały atrakcyjnego wyglądu, musisz się trochę postarać.

Co możesz zrobić dla swoich włosów?

Zainwestuj w dobrej jakości szampon regenerujący, odżywkę, maskę odbudowującą i koniecznie serum do końcówek, które będzie je zabezpieczać przed niszczeniem i rozdwajaniem. Profesjonalne produkty z wysokiej półki i wcale nie w wysokich cenach znajdziesz w sklepie internetowym dla fryzjerów https://www.pro-sprzet.pl. Tam też wyposażysz się w dobrej jakości szczotkę do włosów, czy bezpieczne urządzenia do stylizacji włosów. Pamiętaj też, by zabezpieczać włosy przed działaniem temperatury, np. z prostownicy lub lokówki, czy też suszarki. Do tego najlepiej sprawdzi się spray termoochronny. Nie dość że chroni włosy, to jeszcze utrwala fryzurę i dostarcza włosom składników odżywczych. Gdy już poprawisz kondycję włosów, możesz pomyśleć o koloryzacji – najlepiej ton w ton bez amoniaku, która nie będzie szkodziła strukturze włosa.

materiał partnera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content