Tarnobrzeg: 78. rocznica Powstania Warszawskiego

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców Tarnobrzega do uczczenia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Program obchodów w Tarnobrzegu. 1 sierpnia, 2022 r.

  • Godz. 16.00 – Wykład pt. „Tarnobrzeżanie w Powstaniu Warszawskim” w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, ul. Sandomierska 27.
  • Godz. 17.00 – Minuta ciszy w godzinę „W”. Złożenie kwiatów na cmentarzu wojennym. Wystąpienie Prezydenta Miasta Tarnobrzega, ul. Targowa.
  • Godz. 17.15 – „Dzieci dla Niepodległej, Warszawo Pamiętamy”. Bieg – dystans 1944 metrów. Tereny Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Jednocześnie informujemy,  że 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 17.00, aby upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego, uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie miasta Tarnobrzega. Wyemitowany zostanie ciągły sygnał dźwiękowy, trwający minutę.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
10 miesięcy temu

Szkoda ze o powstańcach niby pamiętają a o mieście i jego mieszkańcach to już niekoniecznie. Powstańcy „w grobach się przewracają” jak widzą kto na ich wizerunkach chce się „ocieplić”

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Bo mieszkańcy to owce i barany a z takim się nie liczy .

Masz rację z tym ” ociepleniem” – potomstwo PZPR, UB, SB, Milicji, ORMO będą świętować – to jest pogardą dla powstańców i ich rodzin ale jak widać wszystko postkomuna jest w stanie zrobić aby się POKAZAĆ i ugrać poklask .
TAKICH FAULSZYWYCH klakierów powinno się w więzieniach zamykać – taka bezczelną obłuda.

Ada
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

no i jeszcze kiboli..
Powstańcy walczyli za wolność , dla wszystkich , na pewno nie walczyli za poglądy ekstremistow i rasistów i byli przeciw nietolerancji

Alf
10 miesięcy temu

Obyśmy już nigdy nie wszczynali takich idiotycznych powstań jak Warszawskie i Styczniowe. Budujemy naszą tożsamość narodową na jednych z największych klęsk w historii naszego narodu. Ludzie , którzy je wywołali mają swoje ulice zamiast zniknąć z naszej pamięci na zawsze. Nie wiem może dlatego ,że zdaje się matka wodza narodu była tam sanitariuszkom może ?

Fiskus dębolistny
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Uważam, że właśnie dlatego należy wspominać tych szeregowych, czasem bezimiennych bohaterów. Nimi kierowało wyłącznie pragnienie odzyskania ojczyzny.

Łysy
10 miesięcy temu

Szeregowych tak ale nie dowódców AK

Alf
10 miesięcy temu

Ale to właśnie ci szeregowi położyli swoje głowy. O ruinie miasta nie wspomnę. Z wyższego dowództwa powstania nie zginął chyba nikt

Łysy
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nikt z dowódców nie zginął bo schowali sie w swoich norach i tak jak na UA giną szaraki

Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Z perspektywy lat ja bym wolał aby zamiast okrągłego stołu było powstanie. Zydo-komuna jak rządziła i gnębiła naród tak to dalej robi tylko ze w majestacie chorego prawa. Farbowane lisy ( a niektórzy nawet nie bo wykąbinowali sobie gróbą kreskę) Wysprzedali i rozkradali kraj a na dodatek
wprowadzili nas w kolejny reżim. Reżim moze bardziej ucywilizowany i taki w białych rękawiczkach. I ŚWIĘTUJĄ.
To moje skromne zdanie w tym temacie. No chyba mogę je jeszcze mieć ? Choć coraz więcej tych lisów nazywa to hejtem.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Jan

Może wtedy by komunistów, ubeków, sbekow pozamykali i byłby teraz spokój a tak ścierwo zamieniło się w OLIGARCHIĘ ( tak jak w Rosji) tylko ubrane to w kolorowe kwiatki zwane demokracja .
A w Magdalence to się dogadywali PZPR-cy z UB, SB i kapusiami zwanymi TW aby obywateli wyruchać z majątku , doprowadzić do ubustwa i pozbawienia praw , dlatego postkomunistyczna KASTA NADLUDZI pozostała w sądownictwie aby pilnować kolegów komunistów oraz trzymać zwykłych obywateli za mordy .

Gość
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Dobrze ze nie mieli twojego myslenia bo bys teraz gawarił po rusku . Szkoda ze dziś nie mamy takich ludzi tylko swołocz co w uni sra na swoj kraj a w kraju niszczy takie miasta jak Tarnobrzeg.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

W sumie masz rację w tym kraju świętuje się przegrane powstania a co najważniejsze powstania szlachty , która walczyła tylko o odzyskania władzy i przywilejów a z resztą obywateli ( mieszczan i wieśniaków – chłopstwa) się nie liczyli uważając ich za niższy podgatunek a nie ludzi.
( wyjątki to Śląskie i wielkopolskie)

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale o tych dwóch przygotowanych z głową i wygranych powstaniach mówi się bardzo mało. Wolimy jarać się klęskami i martyrologią narodu

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Dopiero w tym roku Świętowano .
Najgorsze to że świętuje się klęski a przypomnieć należy że chłopi odzyskali wolność tylko dlatego że zaborcy zlikwidowani pańszczyznę , także nie wiem dlaczego taż świętuje się 3 maja ( które utrzymywało niewolnictwo w Polsce).???

edward
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

tak była sanitariuszkom

edward
9 miesięcy temu
Reply to  edward

a mama jest mamom

Piotr
10 miesięcy temu

A kto wygłosi wykład? Były nauczyciel co zamiast za komuny przemycać młodzieży wiadomości o Powstaniu i o Katyniu to on z prądem o bożkach sumeryjskich. No ale w tym kraju niestety opłacało się bo ten prąd zaprowadził na tarnobrzeską wierchuszke.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Wtedy za młodu uczyli o bożkach typu Lenin, Stalin, Bierut, Gomułka, Marks, Engels itd .
Teraz udają że świętują a postkomunistczni nauczyciele z historii robią wykłady !

Piotr
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ten typ akurat upieprzył sobie w główce bożkow sumeryjskich.

Vit
9 miesięcy temu

Włączenie syren celem upamiętnienia piwstanców ok.A teraz trochę historii Otóż na tym portalu w dniu 9 04.2022r gdy padła propozycja włączenia syren celem upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej czytam coś takiego – uznałem , że nie warto fundować stresu zarówno mieszkańcom naszego miasta ,a także obywatelom Ukrainy których gościmy w Tarnobrzegu.Co się zmieniło że teraz jak rozumiem można fundować stres mieszkańcom i naszym wschodnim gościom.Problem jest szerszy bo dotyczy również np Warszawy gdzie Trzaskowski w kwietniu był przeciw a teraz jest za.Ku memu zdziwieniu nie moi idole
prezydenci np Poznnia i Sopotu w kwietniu nie włączyli syreni i teraz też Zaiste rzadki przypadek w polityce

I

edward
9 miesięcy temu
Reply to  Vit

bo teraz juz sie nie bojom

Filip
9 miesięcy temu

Na Ukrainę nadal bomby lecą, ukraińców uciekło do Polski prawie 5mln i chcecie im syrenami traumę przypominać? W kwietniu nie było syren 🙂 Na początku lipca było oficjalne państwowe święto upamiętniające ofiary ludobójstwa na Polakach, którzy zostali bestialsko zamordowani przez swoich sąsiadów ukraińców. Tego wydarzenia nikt z władz miasta nie obchodził, dlaczego? Nie warto wspomnieć o 150-600 tys ofiar?

wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Filip

kacapy do domu

Ula
9 miesięcy temu
Reply to  Filip

Dobre pytanie. Może ktoś zapyta prezydenta. Ciekawe co by odpowiedział 🙂

Zwierzyniec
9 miesięcy temu
Reply to  Ula

Nic. On w sprawozdaniu z na sesji

Zwierzyniec
9 miesięcy temu
Reply to  Zwierzyniec

nawet nie wspomniał o tym wydarzeniu. Dla niego koncerty i wystawy to sprawy, które są najważniejsze, bo o nich była mowa.

Rozsądny
9 miesięcy temu
Reply to  Filip

Żyjemy w trudnych czasach. Nie jątrzcie już.

edward
9 miesięcy temu

to już sie nie boją wschodni przyjaciele?

Rozsądny
9 miesięcy temu

Syren nie było. Takie rocznice powinny być obchodzone w ciszy, zadumie.

Rozsądny
9 miesięcy temu
Reply to  Rozsądny

Sorry, miało być: Syren nie powinno być….

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content