Jakie posłanie dla psa wybrać? Sprawdź dostępne opcje!

Każdy, kto chce zapewnić najwyższy komfort swojemu pupilowi, powinien zakupić właściwe posłanie dla psa. Podczas poszukiwań tego idealnego warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania i rozmiar, ale również rodzaj. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które znacznie różnią się od siebie budową i parametrami – sprawdźmy te najlepsze!

Posłania dla psa – dostępne rodzaje

Niezależnie od tego, czy chcesz zakupić posłanie dla dużego psa, czy małego czworonoga, zyskujesz bardzo duży wybór. Producenci prześcigają się w pomysłach, tworząc coraz bardziej wymyślne i oryginalne rozwiązania. Znajdziesz wśród nich wiele rodzajów posłań dla psa, które warto poznać – oto te spotykane i polecane najczęściej!

  • Ponton. Jest to bardzo popularne legowisko, które może mieć okrągły albo prostokątny kształt i w przypadku którego ranty są nieco wyższe, umożliwiając psu położenie głowy w odpowiadającej mu pozycji. Najczęściej jest to posłania dla psa duże, które pozwoli Twojemu pupilowi wygodnie wyciągnąć się i wypocząć w najwyższym komforcie.
  • Materac. Jest to jedno z najprostszych dostępnych na rynku legowisk, które nie posiada rantów. Uznawane przede wszystkim za posłanie dla dużego psa, choć oczywiście znajdziesz na rynku także mniejsze modele. Materace polecamy właścicielom tych czworonogów, które lubią obserwować, co dzieje się wokół nich. 
  • Kanapa. To legowisko z wysokimi bokami, które najczęściej rozmieszczone są wokół całego posłania. Dzięki temu zapewnia poczucie bezpieczeństwa i prezentuje się bardzo elegancko, ciesząc się sporym zainteresowaniem właścicieli.
  • Poduszka. To idealne posłanie dla małego psa, który lubi wypoczynek na miękkim podłożu. Swoją budową bardzo przypomina klasyczną poduszkę, nie posiada obrzeży i dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz wzorach.
  • Budka. To rozwiązanie idealne dla właścicieli psów bojaźliwych i zestresowanych, które ponad wszystko cenią sobie ciszę i spokój. Takie legowisko otacza zwierzaka z każdej strony, a dzięki otworowi pozwala mu wygodnie wchodzić i wychodzić, a także – w razie potrzeby – obserwować otoczenie.
  • Kojec. Tego rodzaju posłanie dla psa charakteryzuje się wysokimi ściankami, które również zapewnią czworonogowi poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, jest to legowisko miękkie, często bardzo eleganckie i wytrzymałe.
  • Posłanie ortopedyczne dla psa. Jeżeli Twój pies cierpi na różnego rodzaju schorzenia związane z kośćmi, jest to idealne rozwiązanie. Tworzy się je najczęściej z wysokiej jakości pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do ciała zwierzęcia i zapewnia właściwe ułożenie jego kręgosłupa.

Oczywiście to nie wszystko – w sklepach zoologicznych znajdziesz też posłania wiklinowe, w kształcie namiotów czy specjalne maty. Warto sprawdzić bliżej poszczególne rozwiązania i wybrać takie, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb Twojego pupila.

Jakie posłanie dla psa wybrać?

Rodzaj posłania dla psa to nie wszystko. Wybierając je, powinieneś również zwrócić uwagę na wymiar – zmierz psa od głowy do podstawy ogona i dodaj 15-20 cm, aby zyskał on odpowiednio dużą przestrzeń i czuł się komfortowo. Wybieraj też rozwiązania trwałe, tworzone z takich materiałów jak bawełna, kodura czy suedine – dzięki temu legowisko posłuży zwierzakowi przez wiele lat.

Na jaką markę postawić? Przede wszystkim taką, która oferuje duży wybór posłań dla psów – dużych i małych, a także cenioną wśród klientów. Przykładem może być Unizoo – marka oferująca dobrej jakości legowiska chętnie wybierane przez właścicieli czworonogów.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content