Tarnobrzeg: Trwa montaż oświetlenia w ramach zadania „Widno i bezpiecznie- doświetlamy nasze miasto”

Jak informuje na stronie internetowej tarnobrzeski magistrat: w lipcu zrealizowany został montaż pierwszych lamp i opraw oświetleniowych w ramach zadania „Widno i bezpiecznie- doświetlamy nasze miasto”.

Pierwsze lampy stanęły na osiedlu Stare Miasto. Wzdłuż ulicy Wałowej zamontowano 25 sztuk słupów wraz z oprawami. Następną realizacją w ramach zadania będzie ulica Freyera na osiedlu Podłęże oraz przebudowa oświetlenia parkowego od lasu „Bulońskiego” do altany Natura 2000 na osiedlu Przywiśle – czytamy na stronie internetowej miasta Tarnobrzega.

Pierwotnie projekt pn. „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” miał zostać zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego, jednak Regionalna Izba Obrachunkowa uznała go za niezgodny z prawem. RIO wskazało na błędy które projekt ten zawierał (chodziło o wyższą kwotę o tej, która może zostać przeznaczona na realizację projektu z BO oraz inwestycje na terenie nie należącym do miasta, w tym przypadku na cmentarzu parafialnym).

Batalia sądowa w tej sprawie zakończyła się w czerwcu 2021 r, a Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał rozstrzygnięcia RIO, nakazując miastu wykonać pozostałe „duże” projekty z BO 2020. Miasto jednak tego nie zrobiło twierdząc, że środki na tę edycję BO były ujęte w poprzednim budżecie, nie zaś w bieżącym. Ostatecznie z BO 2020 zrealizowano jedynie tzw. projekty małe, zaś projekt „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” jest za zgodą radnych realizowany ze środków pochodzących z budżetu miasta.

Przetarg na to zadanie ogłoszony został w grudniu ubiegłego roku i obejmował wykonanie oświetlenia dla ulic, parkingów, alejek i chodników. Inwestycję podzielono na pięć zadań:  nr 1: Osiedle Zakrzów, Sielec, Wielowieś, nr 2: Osiedle Przywiśle, Miechocin, Ocice, Nagnajów, nr 3: Osiedle Stare Miasto, Podłęże, nr 4: Osiedle Mokrzyszów, Sobów oraz zadanie nr 5: Osiedle Siarkowiec, Wielopole.

W wyniku postępowania wyłoniono wykonawców czterech pierwszych zadań. Na zadanie nr 5 postępowanie ogłaszano jeszcze dwukrotnie, za każdym razem zostało jednak unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

foto: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawiedliwy
1 miesiąc temu

BO jest częścią budżetu miasta. Nie ma oddzielnego BO. Czyli złamali prawo, nie zrealizowali tego co im sąd nakazał, ale po roku zrobili to co chcieli i są bezkarni Takie to są patologie prawa w III RP. Takie rzeczy to tylko jednak w Tbg mogą się zdarzać. Trzeba mieć trochę honoru i uczciwości, a tego tej władzy i radnym brak. Oszukują jednych mieszkańców aby zadowolić drugich, których i tak oszukali, bo przedstawili im projekt niezgodny z prawem. Czym się tu chwalicie na stronie miasta ?. Swoimi patologicznymi manipulacjami i decyzjami? Nie macie wstydu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

No cóż – oligarchia wie lepiej ???
Ich nie obowiązuje prawo art 231 KK i 286 kk – można – można – bezkarnie robić co żyw się podoba?

Bożek a kiedy dopłaty do wody dla mieszkańców ?????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Zdjęcie PAPY musi być ??? Ciekawe kiedy konferencja z tego sukcesu .
Sąd swoje a Kapitan Nemo swoje – i kto tu rządzi ????

Wystarczy przymilić się do baronów z PIS ( ortyl , lenart, warchoł i GIT – fotki robią swoje z kim trzeba , nie do ruszenia. Prawo jest dla owiec i baranów i przypadkiem dla osłów czyli tych co jeszcze w niego wierzą .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Teraz jeszcze poświęcić ??? Podpowiadam kogo zaprosić bow sam raz ten się nadaje :
https://natemat.pl/430108,bialystok-kompletnie-pijany-ksiadz-odprawial-msze-i-udzielal-chrztu

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Ulżyło Panu po tej odezwie? Ja gdybym taką napisał, poczułbym tylko większą bezsilność lub frustrację 🙂 Bo że decyzji i działań gminy ona nie cofnie ani nie zmieni, to chyba jasne. Trudno jest stanąć przy fontannie w dzień powszedni koło południa i pograć lub pośpiewać piosenki o smerfach 😉

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Prawda musi wybrzmieć. Cofnąć nie, ale robienie tego ponownie z BO 2022 to już czysta patologia. Śpiewanie, jak śpiewanie, śpiewać każdy może,ale tańczyć przy fontannie to jest to.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

W sumie tu każdy może sobie publicznie ponarzekać w dowolnym momencie 🙂 Żeby ponarzekać np. na sesji rady miasta już nie jest tak łatwo, trzeba trafić na odpowiedni temat w porządku obrad, zgłosić chęć uczestnictwa w dyskusji itd. Zatem miłego bezowocnego denerwowania się 😉

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Człowieku, o czym ty piszesz, dyskusja na sesji obywatela z ulicy? Z kim ta dyskusja? Z tą patologiczną władzą ?

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Jeżeli mieszkaniec chce sobie ponarzekać, to narzekanie na sesji byłoby bardziej efektywne a przynajmniej efektowne, może nawet pokazanoby je w Tvl-u 😉 Jednak gdyby ktoś zechciał skorzystać ze swoich praw obywatelskich szerzej, to zacząłbym od piosenek o smerfach przy fontannie w dni powszednie koło południa, przy czym mam świadomość, że to trudne 🙂

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Człowieku, ludzie pracują a nie dyskutują na sesjach z niemą radą.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Ja rozumiem, że to strata czasu. Ale jeśli ktoś chce sobie ponarzekać, to na sesji wyszłoby to efektowniej 😉 Miłego wieczoru człowieku 🙂

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Efektowniej będzie jak sobie potańczysz przy fontannie.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Pewnie 😉 Nie dotarło lub zabrakło kultury, więc jeszcze raz: miłego wieczoru. A właściwie to już dobrej nocy 🙂

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Nie dotarło. „Ulżyło,poczułeś bezsilność lub frustrację”

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

O masz 😉 Życzę zdrowia 🙂

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Czyżby nie spodobały ci się słowa, jakie skierowałeś pod moim adresem?

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Wręcz przeciwnie, aczkolwiek poczułem nie tyle bezsilność, co rezygnację 😉 Możesz już wrócić do swojego bezowocnego narzekania i odezw na forum 🙂

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

To informowanie a nie narzekanie i do tego skuteczne.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Z obywatelem z ulicy to Bożek poszedł do sądu bo tyle potrafi
Przed obywatelami albo ucieka , drzwi przed nimi zamyka ( jak z tymi na przywislu) albo idzie do sądu .
Reszta to tylko pozory, gra z obywatelami aby ich wyruchać .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

A co pozostaje ???
Tylko tyle zwykłym mieszkańcom bo i tak oligarchia odrealnionych urzędników ma zwykłych obywateli w d…!

fach
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Co pozostaje? Hmmm, może manifestacje i protesty? Nie, to nie, jeszcze by ktoś znajomy zobaczył, albo jakiś przeciwnik krytycznie się odezwał 😉

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Oni stracili ostatnie cząstki honoru godząc się na start w wyborach samorządowych.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ciekawe gdzie radny ???
Ciekawe czy premie były w Word ( oczywiście dla preziów z oligarchii) ???
CISZA – hm ???

https://echodnia.eu/podkarpackie/egzaminatorzy-na-prawo-jazdy-wznowili-protest-podkarpackie-wordy-odwoluja-egzaminy/ar/c4-16563281

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

To jest tak
Jak raz wladza skłamie to później juz leci.
Przyklad rządzących w sprawie KPO. Nasi radni do wymiany w całości.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Jest tak : ” kłamstwo, oszustwo , złodziejstwo cuchnie i wcześniej czy .
później będzie śmierdziało naokoło ”

Z tym KPO to chyba już dajmy sobie spokój bo nie zanosi się aby oligarchia w UE coś przelała. Zważywszy że potrąca co dzień eura a do wyborów jeszcze trochę pozostało to może się okazać po wyborach iż na koncie KPO z UE jest liczba ” ZERO”, a wtedy ani barony podkarpackie z PIS , ani ci wyżej dadzą dla Tbg tyle ile wychodzi ze stanu konta w UE dla KPO czyli ZERO i nawet jak sołtys z wspaniała czw9rka w urzędzie będzie mnożyć koncepcje i je mnożył przez zero nawet pięć razy to i tak będzie ZERO

obywatel
1 miesiąc temu

Jednaj ŚP Leper miał rację – w TBG zwłaszcza???

https://demotywatory.pl/4941554/Wlewaja-w-nas-ten-jad-nienawisci-i-ci-z-lewa-i-ci-z

obywatel
1 miesiąc temu

Mieszkańcu z Krosna – poczytaj ( wody polskie zalecają – dopłacać można – można):

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wody-polskie-gotowe-na-wrzesniowa-zmiane-taryfikacji,nId,6170335

Wiec niech złotousty twój rzecznik zamilczy ????

Kierowca
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dyrektor WORD Tarnobrzeskiego nie wie nawet o strajku bo go w pracy nie ma Tylko siedzi na szkoleniach partyjnych

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kierowca

W telewizji trąbią, w mediach piszą a ten na szkoleniu ???
Pewnie KORYTA pilnuje i niedługo awansik się szykuje czyli tam tam gdzie koryto większe a owce, barany i osły jeszcze łbów nie podniosły .
Nie bardzo służy protest w word-e wizerunkowo przed nadchodzącymi wyborami może się okazać że koryto zabiorą więc trzeba teraz jeszcze powiększyć je aby nażreć się na zapas ( na kilka i kilkanaście lat) bo gdzie i kto da pracę jak maciora już nie będzie w stanie zapewnić korytka dla wszystkich prosiaków a najsłabsze maciora odrzuca i mocniejsze prosiaczki nie dopuszcza słabszego wieprzka a wtedy ???
CO TO BĘDZIE jak przyjdzie nowy gospodarz i przeznaczy słabsze prosiaczki i wieprzki do uboju bo koryto za małe a plony niezbyt udane .????

Drogo i widno
1 miesiąc temu

Nie wiem kto jest głupi ale się domyślam. Cała EU mówi o oszczędzaniu energii, wiele krajów wyłącza podświatlanie zabytków i już ogranicza zużycie prądu a w Tarnobrzegu sielanka na całego. Wpierw miasto oddało inwestycję potrzebną zającom czyli całonocne oświetlenie drogi wzdłuż jeziora. Głupota do potęgi. Koszty miasta za prąd poszybowały w kosmos a kolejne podwyżki przed nami. Kto zapłaci? Mieszkańcy bo przecież czy robi się mądrze czy głupio to 20 tysiaków miesięcznie należy się prezydentowi i świętej trójcy. Będzie widno i na pewno bardzo drogo. Pożyjemy zobaczymy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Drogo i widno

A ścianka wspinaczkowa, to co, nasadzenia to co, palmy to co, WITACZE to co , jeleń ( świecidełka na święta) to co, koncepcje alei ” nocy i dni” to co, koncepcja zagospodarowanie bajora na ponad 100 mln to co ,sprzedaż udziałów wodociągów na Riwierę , dotacje na suv-a dla RDM i podwyżkę dla prezia, dofinansowanie TTBS – zakupu dwóch tego co samochodów i ekwipunku dla potrzeb związanych z zalewem na koryto dla prezia Mądrali i analityka vel parking i koryto TO CO – tak można mnożyć w nieskończoność osiągnięcia Papy Smerfa czyli koszty, koszty, koszty dla mieszkańców tylko a koryto dla siebie i swoich ( podwyżki i premie).

Niech będzie przeklęta ziemia w której spocznie ten co wprowadził bezprawny ( unieważniony przez wojewodę) podatek cmentarny od zasiłku pogrzebowego dla mieszkańców i ich bliskich po to aby napchać sobie do koryta.

Logiczny
1 miesiąc temu
Reply to  Drogo i widno

Mto się w Tarnobrzehu przejmuje wydatkami
Widno l na bogato i jezioro na bogato
A lud ma igrzyska Potancowki i kiermasze z piwem

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Logiczny

I ten głupi lud myśli że to miasto płaci za pierdoły a nie ten głupi lud.

Jeszcze oszuści, kłamcy i złodzieje prowizje od tego bierze ( premie i co miesiąc pensyjke ) a raczej haracz .

Na bogato bo na cudzy koszt ?

Przyjdzie następny sołtys i pogasi te pierd ..e zbyteczne latarnie , jak tylko do koryta braknie.
Będą ozdobą jak ostatnio nad zalewem bo kasory biebedzie.

Plażowicz
1 miesiąc temu
Reply to  Drogo i widno

A ja lubię plażować w nocy. To oswietlenie niezbędne. Problem w tym ze wtedy jestem sam. To niech się świeci przez cala dobę i caly rok.

Serbinów najbardziej zaniedbane osiedle
1 miesiąc temu

Czas na rewitalizację zaniedbanego przez władzę osiedle Serbinów. Od 30 lat nic nie było robione chodniki na których zęby można stracić, zapuszczone osiedle. Czekamy na rewitalizację osiedla!!!!!

obywatel
1 miesiąc temu

Do TSM i Siarkowca , do prezesików i pracusiow z mafii spółdzielczej z tym .

MIasto ma to w d.pie
1 miesiąc temu

Pretensje do spółdzielni, że nie przjęła terenu na własność,tylko oddała nieudacznikom z UM we władanie. Taki skutek. Oni nie wymienią chodnika, bo WŁAŚNIE ROZMYŚLAJĄ JAK TU WYBETONOWAĆ DO CNA Serbinów, a dopiero potem złożą wniosek o środki na remont. Oni nawet nie tkną niczego dopóki beton nie sięgnie 100% i wtedy przyfrunie kasa na beton totalny i wszędzie ,będą alejki o nazwach z filmu „Noce i Dnie”.

Serbinów zapuszczone osiedle
1 miesiąc temu

Serbinów celowo pomięty, tak by na krzywych chodnikach można zęby wybić. O zgrozo!!! karma wróci

obywatel
1 miesiąc temu

No szykujcie się bo mafię spółdzielcze już są po przygotowaniach tylko poczekajcie – niebawem bo od ryja sobie nie odejmą :

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podniesli-mu-oplaty-do-1395-zl-to-o-9-zl-wiecej-niz-jego-emerytura-jak-zyc/zcfxlk2

wrzos
1 miesiąc temu

BARDZO DOBRZE W MIESCIE BEDZIE WIDNIEJ I BEZPIECZNIEJ A JEST JESZCZE WIELE MALO OSWIETLONYCH REJONOW MIASTA NISKO SIE TU KLANIA NP BARDZO RUCHLIWA UL. WISLOSTRADA DO GRANIC MIASTA. POTRZEBA BUDOWY SYGNALIZACJI SWIETLNEJ NA PRZEJSCIU W REJONIE SKLEPOW NA UL.SIENKIEWICZA NA MOKRZYSZOWIE

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Tylko takie tępe typy powinny płacić jak ty .
Popatrz na zdjęcie główne – kto tam chodzi po ciemku w takich miejscach ?
w krzakach i zaroślach ???
Całkiem już poje… betonowe mózgi w tym urzędzie !

Widno i Bezpiecznie na Wisłostradzie!
1 miesiąc temu

JE…AŁ WAS PIES debile z UM z waszym widno i bezpiecznie. Nie oświetliliście NAJWAŻNIEJSZEJ ULICY W MIEŚCIE ,NAJBARDZIEJ ZATŁOCZONEJ PRZEZ AUTA a w sezonie letnich TAKŻE mieszkańców. Nie jesteście w stanie postawić lamp tam gdzie są najbardziej potrzebne ,a pier..licie o jakimś starym mieście gdzie lampy są na każdym kroku i każdym zakamarku. TOTALNE NIEDOROBY Z PO. Tyle w temacie widno i bezpiecznie.

Tarnobrzezanin
1 miesiąc temu

W całej Polsce wprowadzaja ograniczenia energetyczne a w Tarnobrzegu coraz widniej
Bo Tarnobrzeg to stan umysłu władzy wybranej przez nas.

obywatel
1 miesiąc temu

Tak patrzę na to zdjęcie i się zastanawiam dlaczego dziadzia nie pomaga przy rozładunku ???
Przy darach dla braci pomagał przy rozładunku a tu NIE ???

wasyl
1 miesiąc temu

Jak teraz trzeba oszczędzać prąd to na przekór stawiają lampy . Kiedy podwyżka podatków na ten cl od tarnobrzeżan ? Ile tam chodzi osób po tych ulicach. Jak nie betonoza to teraz dodatkowe lampy , czyżby przybyło więcej podlampowych przyzwoitek ? Może lepiej zaoszczędzić niż wydawać na dodatkowe oświetlenia .

z obserwacji
1 miesiąc temu

Proponuje zająć się sprawa budowy betonowych zapór ( tak, tym razem z betonu), mocnych oddzielających drogę rowerową i ciąg pieszy, prowadzące w kierunku jeziora, od Wisłostrady. Ten odcinek jest to miejsce szarży kierowców. Zdarzył się przypadek zjechania z Wisłostrady na ten ciąg pieszo- rowerowy. Szczęście, że nie było w tym czasie pieszego lub rowerzysty.

z obserwacji
1 miesiąc temu
Reply to  z obserwacji

… Zdarzył się przypadek zjechania samochodu z Wisłostrady…

Esteta
1 miesiąc temu

Czemu te latarnie mają takie szerokie lampy i to w jasnoszarej obudowie? Nie ma dostępnych latarni z węższymi lampami w obudowie tego samego koloru co wysięgnik?
comment image

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content