Ścieżka rowerowa prowadząca nad Jezioro Tarnobrzeskie częściowo zamknięta

Do 15 sierpnia br. mają potrwać prace na ścieżce rowerowej, prowadzącej nad Jezioro Tarnobrzeskie. Obecnie trwa przebudowa najbardziej zniszczonego odcinka ścieżki, zamkniętego na czas remontu.

Jak informuje w mediach społecznościowych wykonawca remontu, spółka Rejon Dróg Miejskich:

Mamy do przekazania dobre wiadomości w sprawie remontu ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Wisłostrady, nad Jezioro Tarnobrzeskie. Do 15 sierpnia planujemy zakończyć prace prowadzone na odcinku do ul. Dworskiej do ul. Granicznej (w okolicy cmentarza) i ponownie udostępnić go do ruchu. Pracujemy nad przebudową tej najbardziej uszkodzonej części ścieżki. Prace obejmują przegotowanie nowych warstw podbudowy, odwodnienia powierzchniowego i odwodnienia wgłębnego (dreny). Chcemy, aby nowe odwodnienie zbierało wodę z części Wisłostrady. W tym celu odnawiamy i czyścimy stare nieczynne studnie wpustowe.
Pomimo pory suchej cały czas przebudowaną kanalizacją płynie czysta woda, co świadczy o właściwym podejściu do tego zadania. Skoncentrowaliśmy się bowiem na ujęciu źródeł wody oraz uregulowaniem spływu wód powierzchniowych (deszczowych)
.

foto&info: RDM

 

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leon
1 miesiąc temu

A kto będzie poprawiał to co już sp…..li, bo po ich „naprawionych” dziurach nie da się jeździć. Tak jak w całym TBG, gdzie RDM „naprawia”-łata dziury tam jest nowa wysokość drogi i musisz wiedzieć że to RDM.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  leon

RDM , RDM, RDM oczywista oczywistość oczywiście jak zostanie jeszcze dofinansowanie z budżetu .

Kur..a nie mają co tam robić w tym RDM , zamiast robić przy ścieżce , siedzą przed kompem i się chwała bo nikt ich nie chce pochwalić .

Tylko pomyśleć co by było jakby robili drogę obwodową ??? Codziennie by się chwalili a i że dwie osoby potrzebne byłyby aby pisać pochwały na kompie .
Może prezio zatrudnił analityka ?? a po analizie analityka razem z preziem doszli do wniosku że koniecznie trzeba się pochwalić bo nikt nie chwali a robota idzie , idzie, idzie aż żal patrzeć!!!!

Jeszcze trochę a będzie zwołana konferencja z udziałem siwego uśmiechniętego dziadzia oczywiście po odbiorze dokonanym przez dwóch nauczycieli, zaopatrzeniowca ze szpitala i doktora.

KALI
1 miesiąc temu

ścieżka jaka ?? chyba ktoś nigdy nie widział prawdziwej ścieżki rowerowy 🙂 to najzwyklejszy ciąg pieszo-rowerowy ułożony z kostki zaprzyjaźnionego współplemieńca

Edek
1 miesiąc temu

Co za „inteligent” wymyślił remont w trakcie sezonu, gdzie najwięcej ludzi chodzi I jeździ rowerami nad jezioro. Czy ktoś, kto to wymyślił ma mózg i go używa?

KALI
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

wątpię 🙂 wystarczy prześledzić historię boiska do plażówki 😉

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Jeśli podobno o konstrukcji decyduje projektant, to może o terminie remontu decyduje wykonawca?

comment image

Ludzie sobie poradzą. Zresztą będą musieli skoro nie domagają się wyższych standardów.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Skoro nie decyduje o niczym sołtys to po i jakiego ch….a robi sobie fotki ( tak jak z latarniami).

Robią z ludzi debili , poprzednik nieudacznika potrafił narzucić projektantowi , że mają być asfaltowe , bo to decyduje inwestor co ma być i z czego !

To tak inwestor chce domu z cegieł a projektant narzucił by inwestorowi że ma być z gliny albo iglo z lodu bo tak chcę projektant .

Bezczelność nie zna granic !
Ku…a i tacy pracują w urzędzie ????

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Widocznie w Tarnobrzegu panuje inny porządek niż w reszcie kraju. Jak projektant zdecyduje np., żeby zbudować chodnik z cegieł, to urząd będzie musiał się na to zgodzić. Tylko w takim razie czemu różni projektanci dróg, bo chyba nie tylko jeden projektuje je dla gminy, projektują dla różnych ulic w mieście chodniki, ścieżki dla rowerzystów i parkingi z kostki? Taki zbieg okoliczności.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Jaki zbieg okoliczności ???
Ostatnio były nad zalewem regaty ( lub coś podobnego) chyba FORBET
( I chyba sponsor wielu imprez )

– przypadek ????

Tępi uwierzą ???

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Żeby coś zasponsorować trzeba mieć kasę. Żeby mieć kasę trzeba zarobić. Pominę kolejne kroki, bo to logiczne co dalej (dla kumatych).

Dunlop
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

projektant to odpowiada za wady w projekcie – karnie i cywilnie przed inwestorem, zawodowo w izbie

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Dunlop

To wychodzi na to, że projekty dróg publicznych w Tarnobrzegu są pozbawione wad, bo nie słyszałem aby którykolwiek projektant projektujący te drogi poniósł którąkolwiek z wymienionych odpowiedzialności.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Rozumiem , że to pytanie retoryczne ??

Wiadomo kto ??? Ten co zarządza miastem z wyboru ( owiec i baranów )!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Ha, ha, ha – wakacje są SĄ to oczywiste że dwa autorytety tarnobrzeskiego środowiska nauczycielskiego a czy ma mózg i go używa ???? Mózg to może i ma czy mózg jest używany ?????

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Dokładnie

Sok z siusiaka
1 miesiąc temu

Człowiek odklejony od rzeczywistości .W środku sezonu rozwala ścieżke i jeszcze każe pisać podwładnym że ma do przekazania dobre wiadomości-idiota.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

Nie odklejony – bezczelny , arogancki, cyniczny , perfidny ????????????¿

Jjj
1 miesiąc temu

Nie rozumie jak w środku sezonu można prowadzić takie prace

Fiskus dębolistny
1 miesiąc temu

Łomatko w środku sezonu. A rok ma 12 miesięcy w tym zazwyczaj ciepłe zimy

DJK
1 miesiąc temu

RDM tak łata uliczne dziury w asfalcie, że gdzie była dziura teraz jest plomba wystająca 2 cm ponad stary asfalt

Dunlop
1 miesiąc temu
Reply to  DJK

walec za lekki

Ludzie, ludzie
1 miesiąc temu

Jak widzę zdjęcie toż to fuszerka, powinien być wykonany opór żelbetowy, a tak za góra dwa lata znowu będzie trzeba poprawiać partactwo. Czego nie można zrobić raz, a dobrze, komu zależy na marnotrawieniu pieniędzy mieszkańców?

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  Ludzie, ludzie

Bardzo dobrze ,że jest informacja o zakresie prac,terminach.Nową jakość widzę u RDM i życzył bym sobie by pracę publiczne odbywały się na podobnych zasadach.Byłem,zobaczyłem i wedle mojej wiedzy jest to dobrze robione ,jest odwodnienie korpusu’gabiony zaczęto układać by wzmocnić i ustabilizować skarpę.Minusem jest praca w sezonie wakacyjnym.Więcej plusów dodatnich niż ujemnych

Ludzie Ludzie
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

zamuli rowki odwodniające, bo kto je będzie czyścił? a korpus się przesunie razem z gabionami

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Ty po historii, w-f, politologii, socjologii a może analityk ????
Czyli już odebrałeś ścieżkę i nie czekasz na koniec i efekty ???

Tylko aby nie było podobnie jak z nasadzeniami bozkowymi , najpierw się chwalił, film nakręcił a później jak bubel z tego wyszedł to było ” to poprzednicy „.

live
1 miesiąc temu
Reply to  Ludzie, ludzie

no widze ze fachowców nie brakuje ale czarna robote rdm odwala
ale kazdy polak myśli o osbie i zeby mu sie kasa ma koncie zgadzała
ale ze za nioe długo sie na ulicach miedzy soba bic bedziecie nikt nie pomysli
niech zadzi pis a potem rydzyk z radio maryja z ksiezami podejzanymi o pedofile
pokijantami wypisujace coraz drosze mandaty makrkety które codziennnie podnasza cenny

live
1 miesiąc temu
Reply to  live

nie policja
zrozwody coraz mniej dzieci i coraz wiecej zgonów

polonista amator
1 miesiąc temu
Reply to  live

Zanim wyślesz tekst na forum , to go najpierw przeczytaj i popraw, bo z pisownią masz problem, a my z odczytaniem tekstu.

live
1 miesiąc temu

bo ja nie uzywam polskich znaków wiec nie rozumiecie co ja pisze
ale jak chcecie moge pisac w obcym jezyku

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Ludzie, ludzie

Tak na marginesie to pierdzielą sie z tym kawałkiem scieżki już 2 tydzień a u holendra czy niemca by było max 3-4 dni i po robocie co oni tam mają dniówki płacone w tym RDM ?

Dunlop
1 miesiąc temu

Dlaczego nie robią murka oporowego i płyty?, przecież to się znowu oberwie

beton im sie skończył
1 miesiąc temu
Reply to  Dunlop

bo chyba sie skonczył beton, a przecież mieli go pod dostatkiem i ładowali wszędzie gdzie popadnie ale na skarpę jednak zabrakło…

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Dunlop

To jak sie oberwie to przynajmniej będą mieli znowu robote tyle że kasa z podatków znowu pójdzie na naprawe

rubik
1 miesiąc temu

wy w tym Tarnobrzegu jesteście jacyś zatruci umysłowo może siarką . Wszystko , kompletnie wszystko na NIE. A Obywatel ormowiec w szczególności. Głęboko schowałeś legitymację partyjną ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rubik

Ha ha ha – za młody byłem , w tym czasie to w moich wówczas wieku co najwyżej w ZSMP ale nie chcieli zapisać ??? Z tą siara to może być prawda bo wielu tu jest takich co w kopalni siarki pracowało a jak wiadomo każdy górnik cos ma z głową : – na Śląsku mówią że metan wyżera , – a tych z kopalni siarki że siarkowodór wyżerał. Zresztą górnicy że Śląska głośno mówili do premiera ” poseł że Śląska oszust z Wrocławia” a tu chyba górnik co siarkowodór mu mózg wyżarł ( lub siarka) pisał ” oszust, kłamcą , złodziej” ( tylko do sołtysa ponoć)???? Koszty to byle MÓZGOJEB potrafi stworzyć i jak widać najlepiej wychodzi to histerykiem lub w-fistom , czyli nauczycielom a więc szkół nie potrzeba . Gorzej coś pożytecznego z głową . Jakim skurw..m trzeba być aby pomyśleć i wprowadzić podatek cmentarny w Tbg , podatek od zasiłku pogrzebowego ??? (Niech będzie ziemia przeklęta w której takie bydle spocznie) . Jestem za spalarnia : ale jak wybuduje miasto ( a nie kolesie dla zysku) o wielkości dla potrzeb 50 tysięcznego miasta ( a nie 500 tys.) i najlepiej w Zakrzowie ( naprzeciwko niby parku przemysłowo… Czytaj więcej »

nic w tym dziwnego
1 miesiąc temu
Reply to  rubik

bo 99% komentarzy piszą osoby które nigdy rowerem nie jechały tą trasą ani nie znają alternatywnych dojazdów, ani nie mają o niczym pojęcia tylko umieją klepać w smartfony. Nie powiem że pisać,bo pisze to sie na klawiaturze komputera

Obserwator
1 miesiąc temu

Jarmarki ,uliczki ,oświetlenia .Może jakiś artykuł ,o Kauflandzie .?Hmm

ja normalnie przejeżdżam
1 miesiąc temu

Tam za przejściem dla pieszych niedaleko jest ten remont i sie normalnie przejeżdża i przechodzi, a 50 m dalej jest zjazd ze skarpy na lewo ktory jest skrótem dojazdowym do Mariny. Miiejsce łatwo poznać, bo skarpa świeżo usypana i widać ścieżkę w polu. Więc jak ktoś chce szybko dojechać do jeziora to skrótem

wsiok
1 miesiąc temu

„Prace obejmują przegotowanie nowych warstw podbudowy,..”

W jak duzym gorcku bedzieta przegotowywać?

szczepan
1 miesiąc temu

no jest wszystko w porządku dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku. Jest git pozdrawiam cały Machów, dobrych chłopaków i niech się to trzyma. Dobry przekaz leci.

Perspektywiczny
1 miesiąc temu

Teraz pora pomyśleć o barierkach mocnych betonowych oddzielających ciąg pieszo rowerowy od jezdni Wisłostrady. Zdarzyło się, że samochód osobowy zjechał na ten ciąg i wylądował w rowie. Dobrze, że nikt w tym czasie rowerem nie jechał lub nie szedł pieszo.

Łysy
1 miesiąc temu

Nie muszą być betonowe mogą być metalowe jak w Holandii

Perspektywiczny
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Byle były mocne i… estetyczne.

chałda piachu na środku drogi dla pieszych
1 miesiąc temu

W okolicach Wakacyjnej Przystani, tam gdzie jest(albo raczej był) skręt na lewo DLA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW DO MIASTA ktoś właśnie wysypał chałdę piachu. Ciekaw jestem co na to władze miasta i którędy mają ludzie dotrzeć nad jezioro ich zdaniem? Ja wiem że samochody jadą na około przez Miechocin a wjeżdżają przez główny wjazd od Wisłostrady. Ale ja sie pytam o ludzi BEZ SAMOCHODU? I myślę że sprawa zostanie niebawem nagłośniona w mediach. Zdjęcia już zrobione

z Tbg-u
1 miesiąc temu

Wykonanie Made in Tarnobrzeg. Myślący inaczej.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content