Tarnobrzeg: Komisja oceniała najładniejsze ogródki działkowe

Po dwóch latach przerwy powrócił konkurs „Wzorowy Ogród Działkowy”. Od 18 do 26 lipca komisja konkursowa, której przewodniczył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, oceniała Rodzinne Ogrody Działkowe. Do konkursu zgłosiły się wszystkie ROD-y z terenu miasta.

– Konkurs ma na celu przede wszystkim zachęcić zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych do dbałości o ROD-y, zachęcić mieszkańców, działkowców do dbałości o swoje ogródki działkowe. Ale do dbałości nie tylko w kontekście podejmowania prac porządkowych, ale także prac organizacyjno-technicznych i wprowadzania rozwiązań zmierzających do poprawy warunków ochrony środowiska naturalnego, a także bezpieczeństwa pracy. Przyznaję, będziemy mieli olbrzymi problem z przyznaniem tylko trzech nagród. Jestem pod wrażeniem tego, jak piękne ogrody działkowe są na terenie Tarnobrzega, jak ciekawie zorganizowane, by praca na działce była przyjemnością, a miejsca te prawdziwymi naturalnymi oazami – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. 

Wraz z prezydentem miasta przeglądu i oceny ogródków działkowych podjęli się członkowie komisji: Piotr Pawlik naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega, Tomasz Skulski inspektor i Iwona Chomacka główny specjalista z Wydziału GKŚ Urzędu Miasta Tarnobrzega, Jan Lis kierownik biura delegatury OZP PZD w Tarnobrzegu oraz Maria Czyż przewodnicząca Koła Prezesów ROD w Tarnobrzegu.

Ocenie poddano wszystkie ROD-y z terenu Tarnobrzega: Miechocin, Kamionka, Związkowiec, Siarkopol, Mokrzyszów, Wymysłów, Nadole. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 sierpnia w czasie miejskich dożynek.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sok z siusiaka
1 miesiąc temu

Niestety aktualny prezydent tylko do tego sie nadaje-smutne to…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

Nawet projektami narzuca siwemu uśmiechniętemu dziadziowi z czego mają być wykonane ścieżki rowerowe w Tbg . On nie ma nic do powiedzenia tylko wybrany jako model przez OLIGARCHIĘ do robienia zdjęć i zwoływania konferencji .
Jednak DiM miał rację z twierdzeniami , że nikt się z nim nie liczy.

KALI
1 miesiąc temu

dariusz z krosna zajmuje się pierdołami i ustawia się do zdjęć niczym Sean Connery 🙂 żałosny prezydent

Fiskus dębolistny
1 miesiąc temu

Jak miło obejrzeć zdjęcia pięknych działek

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Komisja to powinna pójść i oglądnąć ogrobrk naszego prezydenta
Bez ladu i składu Dwoja by była Ale to poza konkursem

Tylko pytam
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Co to jest „ogrobrk”?

obywatel
1 miesiąc temu

Nadchodzi dramat dla ludzi a ten uśmiechnięty siwy dziadzia pierdołani się chwali i zdjęciami z kolegami .

https://wiadomosci.wp.pl/finansowy-dramat-spoldzielcow-dopiero-przed-nami-opinia-6799320204290560a

Ale tak to jest jak się na maksa skoczyło na portfele mieszkańców !

Kierownik
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Czynsze to swoją drogą ale po wakacjach prąd pójdzie ostro w górę, ciepłownie też pracują nad nowymi taryfami o kilkadziesiąt % a za nimi pójdą wodociągi i gazownie. Bank centralny zakłada nawet dwucyfrowe wzrosty taryf na prąd i gaz dla gospodarstw domowych.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

Złodzieje z miasta już swoje wzięli – na maksa i jeszcze nieuki i nieudaczniki chwała się nowymi latarniami w mieście .
Może jakby skurw…y płacili ze swojego to rozum napłynął by do mózgów tarnobrzeskich bezmózgowców ????

Betonowe bezmózgowców wymyśliły ” widno” , bezradni bezmózgowców zaklepali i bezmózgowcy z urzędu realizują a przy okazji największy pojeb…y bezmózgowie zdjęcia sobie robi na sesji propagandowej .

Czyli chu…chu…ch ….pogania !!!

Kowalski
1 miesiąc temu

akcja posesja !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kowalski

Jaka akcja ???
Teraz trzeba się pokazać wśród wyborców, wcześniej jakąś kasa dla związków działkowych z budżetu miasta, teraz komisja ( i zapewne rozdanie nagród), a niebawem ” dzień działkowca” a więc zabawa, potańcówka, żarcie i chlanie , tak więc trzeba się pokazać bo:
– wybory za rok,
– będzie darmowe żarcie w święta działkowców,
– będzie darmowe chlanie w święta działkowców .

Zaproszenie na darmowe żarcie i chlanie pewne dla dziadzia bo zaproszenie a dotacja była z kasy mieszkańców.

Dziadzia niech sprawdzi jak wyglądają ogródeczki pod drogą obwodową i ciekawe czy komisyjne odebrał działki działkowiczom co działki mieli a teraz nie mają ???

As
1 miesiąc temu

Czy w ogóle Prezydent i urzędnicy miasta powinni w godzinach pracy zajmować się takimi według mnie bzdetami ? Moim zdaniem nie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

A co mają robić a po wyrokach WSA i decyzjach unieważniających wojewody ( 40 razy) to może i lepiej że tylko zajmują się potańcówka i, obchodami, dożynkami tylko szkoda że KORYTO za nic czyszczą .NIE MA Czego WYMAGAĆ od dwóch belfrów i ich kolesi .

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  As

Kilka RODów obskoczą i 8 godzin zleci

Marek
1 miesiąc temu

Nie rozumiem o co wam krytykującym chodzi, przecież wzorowo chłop dba o nasadzenia, więc się zna.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Jednym słowem ekspert

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Jak ten wynajęty za 6 koła – ekspert wynajoł owce a w Tbg owiec i baranów pełno , nawet wynajmować nie trzeba same się zgłaszają i pokazują.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

W godzinach pracy a on ku…a udział w jakiejś pierd…j komisji bierze udział ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

To taki geniusz jak ci w Krakowie
( zresztą kolega ponoć majcherka),.
Taka sama propagandą za publiczną kasę tylko owce inaczej wyglądają ( tam bardziej podobne) a tu przebrane

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/krakow-wynajeli-owce-na-konferencje-za-6-tys-zl-teraz-cenzuruja-komentarze/j20bbg6,79cfc278

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Tak to jest jak się człowiek nudzi i udaje że pracuje !!!! Takie pierdoły tylko w Tbg spójrzcie co dzieje się w ościennych miastach jakie są podejmowane decyzje czy inwestycje !

smieszek.jpg
Machów
1 miesiąc temu

Jakie miasto taki Joe Biden

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Machów

Górnicy na Śląsku ” poseł że Śląska , oszust z Wrocławia”
W Tarnobrzegu ” sołtys z Tarnobrzega, oszust z Krosna”.

Zigi
1 miesiąc temu

Ile jeszcze trzeba czasu żeby Tarnobrzeg w końcu miał dobrego prezydenta, który zajmie się sprawami ważnymi dla miasta. Jak można tak ignorować ludzi którzy głosowali na lepsze jutro dla Tbg? Patrząc na te focie to Papa jest tak wesoły i szczęśliwy i pewnie myśli że już nic nie trzeba robić bo wszystkim mieszkańcom jest także wesoło!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

Czas tu nie gra roli i jest niczemu niewinny !

Tu chodzi o to , że w Tarnobrzegu jest największy procent ( nie tylko na Podkarpaciu ale i w Polsce) w stosunku do ogółu mieszkańców OWIEC, BARANÓW co przy pokaźnej ilości OSŁÓW – czas nie ma znaczenia .

Kosynier
1 miesiąc temu

Najpiekniejsza oraz najbardziej zadbana dzialke w Tarnobrzegu i okolicy posiada na NADOLU pani Anna Bienkowska z domu Kopciowska !!!! Jest to po prostu cudenko z mnostwem egzotycznych i unikalnych roslin i krzewow pochodzacych z odleglych stron swiata ,mnostwo cudownych i rzadkich kwiatow oraz wspanialej czesci owocowo warzywnej gdzie sa takze owoce nie spotykane nigdzie w Polsce !!!!! Pani Ania zadbala takze o czesc drobnych zwierzatek : chrabaszczy ,kornikow afrykanskich,zabek azjatyckich,szczurow polnych,myszek nadwislanskich, komarow wegetarianskich,nietoperzy krolewskich,pszczol i szerszeni tybetanskich i wiele ,wiele wiecej ! A to wszystko jest otoczone wspanialym artystycznym ogrodzeniem wykonanym przez pania Anie ktora jest plastykiem i krolojace w srodku przepiekna altanka niczym zamek w Dzikowie !!!! Pani ta bardzo dba o swoj ogrod i pilnujac razem z psem mysliwskim ktorego jest wlascicielka swego dobytku przed zniszczeniem przez chuliganow ! Pani ta powinna zostac dzialkowcem roku w Tarnobrzegu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kosynier

A kogo to interesuje ????

rowerowy
1 miesiąc temu

W tym przypadku prezydent przewodniczył komisji, znaczy brał w niej udział osobiście. Ale jak jakiś mieszkaniec napisał wniosek do prezydenta w innej sprawie, to odpowiedziała mu naczelniczka wydziału od dróg.

comment image

Dlaczego tutaj naczelnik nie przewodniczył, skoro brał udział? Od czego to zależy, nad którymi sprawami prezydent pochyla się osobiście, a które powierza do załatwienia innym?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Czysta kalkulacja wyborcza !
Cóż znaczy jedna owca ( czy baran) w porównaniu ze stadem owiec i baranów z ROD ?????

Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Tylko jeden lajk, specjalnie nie daję od siebie, żeby było widać jak długo. Boicie się nawet polubić? Czy macie wywalone na to co dzieje się w zarządzie gminy? Nie ma nadziei dla Tarnobrzega.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Tak to jest, na forum narzekanie, prawienie morałów i machanie szabelką, a na mieście cichosza, żadnych protestów przed urzędem itd. 🙂 No ale do tego trzebaby się ujawnić i pokazać, a wtedy jeszcze by ktoś znajomy zobaczył, albo jakiś przeciwnik krytycznie skomentował 😉

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Bo na mieście i w mieście zasłużony dla milicji jest pod ochroną milicji .
Lepiej nie ryzykować bo mściwy sku…

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Dzięki za poparcie, ale nie zależy mi na polubieniach, tylko na normalności na miarę XXI wieku. Wykonywanie w dzisiejszych czasach dróg pieszo-rowerowych z kostki jest podobnie słabe, jak robienie trwałej na głowie. To samo m.in. z propagandą przypominająca tę z wizyt gospodarskich.

Koles
1 miesiąc temu

A myślałem że po wcześniejszych doświadczeniach z Prezydentami… I ich fatalnych rządach, długach, rozpasaniu, ignorancji, parciach na szkło i zdjęciach z każdej pierdoły, po dziwnych układach i łapówkach, rozpasanym ego i przeswiadczeniach że władza jest nie dla mieszkańców i miasta …
…nie mogą juz mieszkańcy źle wybrać…
No cóż …

obywatel
1 miesiąc temu

Oj Jurek , oj – ty stajesz do zdjęcia z papa smerfem – będziesz się tego wstydził ??
Naprawdę – nie wiesz z kim ustawiłeś się do zdjęcia ???

obywatel
1 miesiąc temu

A niebawem DOŻYNKI przed pałacem Tarnowskich na które sołtys zaprasza
– BLUŹNIERSTWA ciąg dalszy ,tylko ciekawy czy któryś z miejscowych księży weźmie w tym udział ???
W zabawie, lansie, pijarze, propagandzie ??? W tym bluźnierstwie urzędniczej oligarchii ???

Prawdziwi rolnicy ( chrześcijanie) dziękują za plony jak już to w kościele !
Emerytka bezradna chciała dożynki – TO MA !

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

wiesz, że tam też będzie msza?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Poważnie ????
Hrabia też , jak przed wojna.
Ciekawe ilu prawdziwych rolników będzie ???

To tak jak z fuzja Orlenu z lotosem – dla kasiory wszystko a później się dziwią że młodzi odchodzą od wiary.

wrzos
1 miesiąc temu

STARE DZIWY W MLODOSCI OBRABIALY KU….SY , TERAZ JAK JUZ WIEK NIE TEN TO OBRABIAJA OGORY NA TYCH PSEUDO DZIALKACH A JAK ZARAZ PRZYJDZIE JESIEN TO BEDA ZNOW TAM PALIC CHASZCZE, KORZENIE, LISCIE, STARE SZAMTY I DIABLI WIEDZA CO JESZCZE I BEDA TRUC TYM SYFEM INNYCH MIESZKAJACYCH W POBLIZU ,DOTYCZY TO ZWLASZCZA WIEZOWCOW NA OS. SIARKOWIEC !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Tych akurat w wieżowcach niech trują , niech trują złodziei z Siarkowca za ponad 2 mln co ukradli złodzieje z Siarkowca w latach 2008-2012 i okradają zapewne jak zawsze do tej pory .
Chcieli osiedla przyszłości ( czy jak tam) a tam tylko złodzieje z Siarkowca – to wizytówka tej mieściny .

Pazdzioch
1 miesiąc temu

Dzilka -cudenko pani Anny Bienkowskiej na Nadolu od nastepnego roku ma sluzyc jako ekologiczna agencja towarzyska zarosnieta iz niewidoczna altanka doskonale wyposazona bedzie wynajmowana dla uciechy ludzi na godziny !!!!! A dodatkowo jeszcze fotowoltaika na dachu oraz czysta energia na pewno beda mialy wielu wielbicieli „schadzek ekologicznych” …..!

JasioStasiołormowiec
1 miesiąc temu

Srajo muchy wiosna idzie tyle odemnie towarzyszki i towarzysze!

gienek poprostu
1 miesiąc temu

byles w zomo byles w lormo teraz jestes za platformo

Łysy
1 miesiąc temu

Widać że typowy lewak

Milicja tzw. Obywatelska
1 miesiąc temu

Ani proszek „E” ani „Omo” nie wypierze tak jak zoMO 🙂

z Tarnobrzega
1 miesiąc temu

Prezydencik tu, prezydencik tam. Czy na taka imprezę nie mógł wysłać kogoś z urzędu? Lans jest taki ważny? Jak za Mastalerza. Wszędzie go było pełno.

ozzi
1 miesiąc temu

Co niektórzy prezesi ogrodów zrobili się panami nad innymi,myślą że wszystko im wolno,najgorzej jak zostaje człowiek prezesem znając ogródek działkowy tylko z nazwy albo grila!,akurat te zdjecia to ukazują panowie i poddani!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content