Ranking zamożności samorządów 2021. Spadek Tarnobrzega i powiatu

Magazyn „Wspólnota” opublikował najnowszy ranking zamożności polskich samorządów, który powstał na podstawie wpływów do budżetu za rok 2021. Sprawdziliśmy, jak w tym zestawieniu wypadł Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski.

Samorządy ujęte w rankingu podzielone są na kilka kategorii, czyli: województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasta inne i gminy wiejskie.

Przy tworzeniu rankingu brane są pod uwagę dochody własne, które wpływają w ciągu roku do budżetów, na które składają się m.in. wpływy z podatków, opłat, ze sprzedaży lub dzierżaw majątku, ale również udziały we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych z podatku dochodowego od osób prawnych. Pominięte zostały zaś wpływy z dotacji celowej. Tak zsumowane dochody zostały podzielone przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej, uzyskując dochód na jednego mieszkańca.

Tarnobrzeg jako miasto na prawach powiatu sklasyfikowany został na 30 miejscu, z dochodem 5301,69 zł na mieszkańca. W rankingu tym przewodzi od 2010 roku Sopot (9253,36 zł na mieszkańca), kolejny rok na ostatnim 47 miejscu znalazły się zaś Świętochłowice (4174,29 zł).

Jeśli chodzi o Tarnobrzeg to miasto zanotowało spadek w rankingu, w ubiegłym roku zajęło bowiem 13 miejsce. (w 2010-34, 2011-35, 2012-32, 2013-19, 2014-33, 2015-39, 2016-36, 2017-33, 2018-35, 2019-33).

Na 314 powiatów, tarnobrzeski sklasyfikowany został na 284 miejscu, z dochodem 754,74 zł na mieszkańca. W poprzednich latach było podobnie: w 20110 -267, 2011- 267, 2012-270, 2013-271, 2014-272, 2015-278, 2016-284, 2017-290, 2018-287, 2019-286, 2020-278.

Na pierwszym miejscu w tym rankingu jest powiat przysuski (mazowieckie) z dochodem 1775,54 zł na mieszkańca, na ostatnim zaś powiat łomżyński (podlaskie, 534,90 zł).

Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 miesiąc temu

Brawo,Brawo. W ciagu roku spadek o 17 miejsc. Ciekawe czy bedzie konferencja prasowa w tej slrawie? Czy na sesji RM bezradni odniosą sie do tego wspaniałego „awansu” społecznego Tarnobrzega ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jaka konferencja , co ty ???
Jakby liczyli tylko dochody czterech cwaniaków z urzędu to Tbg byłby w ścisłej czołówce, ba stawiał bym na pudło medalowe !

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Radni nie zabiora glosuTo jrst pewne

live
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

raczej niech nie ruszaja tego tematu bo teraz jest spadek o 17 miejsc a za miesiać moze być o 50 bo papa smerf i radni nic nie robią aby się sytułacja sie poprawiała w powiecie do ludzi sie wychodzi a nie ucieka odnich

Dorian
1 miesiąc temu
Reply to  live

Protestuję przeciwko nazywaniem tego człowieka Papą Smerfem, gdyż jest on totalnym przeciwieństwem tej zacnej, bajkowej postaci. Każdy kto pamięta o co chodziło w smerfach, wie że papa smerf był wzorowym i mądrym gospodarzem, zarządzającym wzorowo wioską smerfów

Gospodarzdomu
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Chóru nie bedzie – bedzie balet a potem konferencja prasowa i sesja zdjęciowa

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gospodarzdomu

Pewne że nie będzie bo to takie małe skur…ki o prawdzie ani słówka .

było źle policzone
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Nie, od 2010 to miejsce w okolicach 30 sie utrzymuje. 2021 był niepasujący do innych, możnaby poszukać szczegółów tej kreatywnej księgowości i jak wyliczono takie miejsce. Teraz wyliczenie jest już poprawne

Ludzie, ludzie pieniądze rozdaje
1 miesiąc temu

Niedługo będziemy na końcu, brak przemysłu sprawi, że miasto całkowicie upadnie. Polityka prowadzona przez elyty polityczne wywadzące się z Mielca, Stalowej woli przy kiwających główkach naszych i wpisywanie do strategii województwa durnot związanych z jeziorem źle się skończy dla miasta, bo musicie to wiedzieć, że tylko na jezioro dostaniemy kasę, a na resztę nie. Elyta chce za darmo wypoczywać na nasz koszt, bo do jeziora dokładamy i to sporo. Nasze orły zadłużyły każdego mieszkańca na lata, zastawiając wodociągi. Czy nikt tego nie widzi, czy mamy ludzi nierozumnych? Ktoś chce się bawić za nasze i się cieszyć, że ma blisko. Otrzeźwienie, przejrzyjcie na oczy.

hehe
1 miesiąc temu

tarnobrzegu mala galicyjska miescino przylacz sie do krolewskiego miasta zostan jego osiedlem wtedy bedziecie zyc po krolewsku

live
1 miesiąc temu

troche bzdur napisałeś to sie dzieje w każdym powiecie wiec poczytaj pozwiedzaj a nie siew powiecie tarnobrzeskim bo każdy ma zaduzenie nawet nie wiesz jakie a teraz zaczynaja się strajki potem wojna domowa miedzy 65+ bo kto ma olej w głowie ucieka z 3 rp

Tytus
1 miesiąc temu
Reply to  live

Wyjeżdżaj gamoniu

live
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

czyli masz problem z głowa jak barierta jezykowa stanowi dla ciebie problem a ludzie sa tacy sami jak kazdy

Tytus
1 miesiąc temu
Reply to  live

Wyjeżdżaj gamoniu

obywatel
1 miesiąc temu

A ten siwy uśmiechnięty od ucha do ucha Bajerant pierd…li o rozwoju miasta ( powiatu). Jebał takich błaznów pies !! Od imprezy do imprezy, Od konferencji do konferencji, od dożynek do dożynek, Od dni Tbg do dni Tbg, Od koncepcji do koncepcji, Od podjęcia decyzji, uchwał, zarządzeń do unieważnienia przez wojewodę, Od uchwalenia BO, wyboru zadań w BO do Wyroków WDA, NSA ( czyli do upierdolenia ), Od ustalenia podatku cmentarnego do Ustakenia podatku cmentarnego od zasiłku pogrzebowego aż wojewoda unieważnił blaznowi zarządzenie , Od premii do premii, Od podwyżek do podwyżek dla urzędasów( tylko aby ten ZUS nie żądał), Od podwyżek wody do podwyżek wody , Od dopłaty do wody dla mieszkańców do dopłaty ( ch…obiecał i chyba są ). Od udziału w komisji d/s ogródków działkowych do dnia działkowca ( żarcie i chlanie za darmo za udział w komisji), Od wycięcia drzew w Zwierzyńcu do chęci wycięcia 160 na przywislu, Od ścieżki rowerowej z kostki do ścieżki rowerowej z betonu, Od pakowania kasy w zalew do pakowania ponownie kasy w zalew, Od zbycia bez przetargu działek miasta do zbycia działek bez przetargu, Od wypuszczenia obligacji do wypuszczenia obligacji , Od pożyczki do czasu wzięcia jeszcze większych pożyczek, Od… Czytaj więcej »

Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

OT TAKĄ SOBIE DEMOKRACJE WYMYSLILI. Zrujnowali miasto i śpiewająco (27.08.22 sobota)smieją sie mieszkańcom w twarz. GDZIE PROKURATURA I SĄDY? Ty bidny podatniku pilnuj groszy w pitach i dat wpłaty haraczy bo zaraz skarbowka zrobi z ciebie przestępce. A oni marnotrawią miliony i nic! Za takie rzeczy jak np. bzdurne nasadzenia wzdłuż Sikorskiego i Warszawskiej prokurator powinien ich ścigać z urzędu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Gdzie prokuratura, sądy – w kieszeni i dlatego się bawią na koszt baranów, owiec i osłów . Milicja też w kieszeni , dostawali karne nad zalewem a w nagrodę swój wypiol klatę po medal – swoich nie ruszają wystarczy fotkę zrobić z baronami , ministrami z Podkarpacia z PIS-u .
Nie po to do rady nadzorczej został powołany gościu że znajomościami w prokuraturze, zresztą milicjant czy ten z CBA czy CBŚ ( z komitetu) znalazł się w komitecie wyborczym.
Była mafia podkarpacka i jest tylko osoby inne są tam

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A CBA co robi w urzędzie Cisza jakąś

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Emeryt mundurowy startował z listy ” razem z Tarnobrzega .Nie wiecie o tym kto jest kim w radzie , poczytajcie oświadczenia majątkowe zwłaszcza emerytów a reszta drogą dedukcji ( inaczej ochrona ).

Jeśli coś wiesz o CBA w urzędzie to daj cynk .

Prokuratura powinna I Ziobro też jeśli prawdę mówił o ochronie obywateli przed kastą ????
Czekamy na decyzję Prezydenta RP i ciekawe jak na wniosek obywatela zareagował prokurator ????
Pożyjemy zobaczymy o ile dożyjemy ??? Może zdążą za życia ???

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

A w urzedzie to para idzie na zaskarżanie wyrokow sądowych i orzeczen RIO
Bo. Nasze musi być na wierzchu.

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ja mam nadzieje że złotousty nie zostanie wybrany na 2 kadencje tylko jakiś młodszy, zdolny menedżer z zapałem bo naprawdę szkoda patrzeć jak to miasto upada z roku na rok. Tu potrzeba chleba a nie igrzysk.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Dla kasiory zrobi wszystko ?
Ma za sobą baronów z Podkarpacia i ministra warchoła ( zdjęcia co chwila z działaczami PiS) a tu się liczy budowa nowej oligarchii :

https://wiadomosci.wp.pl/klub-milionerow-dobrej-zmiany-astronomiczne-zarobki-ludzi-zwiazanych-z-pis-6800300344855040a

gienek kopacz siary
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

u wos ni ma zadnego jeziora a to co widac tna tym zdjeciu to byla kopalnia machow kolo sandomierza zalana woda

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Ale merytoryczna petycja Brawo dla autora Pani M Zych

Tytus
1 miesiąc temu

Chcemy rozwoju miasta poprzez budowę nowych zakładów z nowymi miejscami pracy, rozwój budownictwa dla młodych, rozwój infrastruktury miejskiej. Jezioro tak, ale niech poczeka na lepszy czas dla miasta, najpierw miasto później jezioro, a u nas odwrotnie, trendu wyludnienia nie zatrzymamy, jak będziemy ładować w jezioro. Wyzyskując tarnobrzeska biedotę (patrz zastaw WT)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

A macie to ??? Potańcówki, dożynki, wspólne śpiewanie i inne popierdówki, pomniki , festyny !

Popatrz jak inteligentnie inaczej świętują

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/patriotyczny-odlot-na-kasztance-pilsudskiego-kuriozalne-przemowienie-urzednika-w-miechowie-6800229260646912a%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwiBz47YqL_5AhVF_CoKHaIHAVYQ0PADKAB6BAgIEAE&usg=AOvVaw3T_IAdsf28NNfZY-ybPqVy

Debile się rodzą same i są bez względu na wykształcenie i zajmowane stanowiska – poczytaj ( cała Polska drwi i kpi z tego bo KOŃ JAKI JEST to KAŻDY WIDZI ( miała być kasztanka a wyszedł kucyk – tak jak po wyborze siwego bajeranta ).

live
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

ale ty jesteś bogiem ze za kazdego decyzje podejmujesz
nie wiesz ze w tym kraju juz panuje cicha śmierć?
wiec mow w swoim imieniu a nie czyjimś?

bajkopisarz
1 miesiąc temu
Reply to  Tytus

alez przyjacielu to nie jest koncert zyczen

wrzos
1 miesiąc temu

DO CZEGO TEN PIS DOPROWADZILO JEDNE MIASTA FAWORYZUJE W POLSCE A INNE MA W DUPIE, GDZIE TA ICH SPRAWIEDLIWOSC W DZIELENIU SRODKOW NA SZCZEBLU CENTRALNYM !? ALE NADEJDZIE CZAS KIEDY ROLE TE ODWROCA SIE O 18O STOPNI !!!

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Poprzednicy nie byli lepsi .Podzielili PL na PL A i B.Podkarpacie niestety umieścili na śmietniku inwestycji.O Via Carpati można było tylko marzyć, zwijali na wschód od Wisły jednostki wojskowe.Wówczas Cię to nie bolało nie bulwersowało.Niby dlaczego.

Eliasz
1 miesiąc temu

Niemożliwe. Dostali przecież podwyżki! Jak to możliwe???

Nuncjusz
1 miesiąc temu

Jak wyliżecie nam berła to może dostaniecie ochłapy

TBG
1 miesiąc temu
Reply to  Nuncjusz

zamiast lizać możemy obciąć i podrzucić na trakcję linii TBG- SW, tak by poiskrzyło, może wtedy miękkim głosem powiesz coś mądrego, gamoniu

Alf
1 miesiąc temu

Ale moim zdaniem miasto dostało drugą szansę po upadku siarki. Było zdaje się jedną z trzech pierwszych stref ekonomicznych w kraju. Jak ta szansa została czy wykorzystana czy zaprzepaszczona to już odpowiedzcie sobie sami i kto za to odpowiada

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Wykorzystana szansa ale pod Wrocławiem !

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Radomiem,Stalową Wolą Janowem Lubelskim.Itd.TSSE obejmuje 7 województw i jak najbardziej się rozwija Gdzie i jak średnio zainteresowany wie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Ha, ha, ha wszędzie się rozwija tylko nie w Tbg !

live
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ale pierdoły chłopie walisz nie właczaj komputera i jezdzij palcem po mapie tylko zwiedzaj

breslau
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

no tarnobrzegu wroclawiem to ty nie jestes raczej

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  breslau

Tarnobrzeska strefa a inwestycje w innych miastach – po ch..j taka strefa w Tbg ????
Aha , już wiem tą strefę nazwali Tarnobrzska tak dla podniesienia prestiżu i na nazwie skończyli a inwestycje i przemysł przenieśli do innych miast ?

Podobnie z parkiem przemyslowo- technologicznym w Tbg,
w którym jest wszystko oprócz przemysłu i technologii ?

hmhm
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

no widzisz jaki ty bystry jestes

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  hmhm

Bystry ???
To są bystrzaki poczytaj jak się kasę kroi w fundacjach , podobnie w Tbg w tym stowarzyszeniu dla psów w Machowie

A CIEMNE barany i owce kasę dają charytatywnie w zbiórkach , ha młode barany i owce jeszcze pracują jako wolontariusze !

https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-tajemnice-lasow-panstwowych-w-tle-fundacja-pieniadze-i-kosci,nId,6210086

Gość.
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Prezesów tej strefy było może że 100. Każdy podoił strefę pojadł w korytku. Otworzył jakiś zakład na drugim końcu kraju no żeby nie było . I wszystko to w majestacie prawa bo żaden nie siedzi i siedzieć nie będzie. Ot taką sobie demokrację wymyślili. A ty człowieku rób na tych wszystkich darmozjadów.

fach
1 miesiąc temu

Możnaby przy tej okazji poruszyć wiele spraw, począwszy od niesprzątanych psich gowien na trawnikach, na planach riwiery 2.0 skończywszy 🙂 Ale myślę, że wystarczy stwierdzić, że Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg 😉

Wieśka K
1 miesiąc temu

Jak sobie wybraliście,,fachowca,,na prezydenta to macie Było wiadomo że potrzeba kogoś z pojęciem o ekonomi zarządzaniu. Ale wszyscy byli szczęśliwi To są efekty I lepiej nie będzie bo nikt mądry do tego koryta pchać się nie bedzie

Wieśka K
1 miesiąc temu
Reply to  Wieśka K

Aaaa i jeszcze rada miasta też sami fachowcy .połowa to nauczyciele

live
1 miesiąc temu
Reply to  Wieśka K

ale fachowca można zawsze zaskarzyć jak coś spier….. ale że mieszkancy tbg-u trzesa spodnami to jest widać i tego są efekty widoczne z dnia na dzien?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wieśka K

Wybieraliśmy kogoś kto podawał się za kogoś innego – słowem TAKI MAŁY SIWY UŚMIECHNIĘTY. ” SKUR……EK”

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Wieśka K

Czy Ty w ogóle znałeś kandydatów ? Kto był lepszy ? Teraz niestety będzie podobnie. Wybierzemy mniejsze zło

Gal
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A ty wiedziałeś w ogóle, że kandyduje Pani Ela Miernik-Krukurka? Gorsza była? Krytykujesz Pana Bożka, ale jak przychodzi do tematu wyborów, to sugerujesz, żeby jednak na niego głosować. Podstępne popieranie, czy pożyteczna krytyka?

walt
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg mimo,że go kochamy to prowincja… przeżył czas prosperity za komuny gdy wydobywano siarkę.. styropianowcy położyli kombinat do grobu i pewnie za jakiś czas wrócimy do stanu sprzed eksploatacji złoża.

a to zawsze była wioska,mniejsza,większa nazywajcie jak chcecie,więc takim miasteczkiem zawsze będzie.

najbardziej zadziwia fakt,że gro mieszkańców nadziei upatruje w partii i jej funkcjonariuszach,miasto,które najwięcej straciło i najbardziej zdegradowali dziubińscy ze świtą kalinków i reszty solidaruchów,swoje dołożyli harcerze i wędkarze….ale to już była musztarda po obiedzie.

a z drugiej strony to senne miasteczko gdzie w koło tyle zieleni jest naprawdę fajnym do mieszkania.
pozdrawiam współplemieńców choć wiem,że jakiś piasek,obywatel czy inny zainteresowany dostaniem się do koryta przyjdzie i mnie opluje ale zbliża się długi weekend i nie będę na zaczepki odpowiadał.

hmhm
1 miesiąc temu
Reply to  walt

oj wrocicie wrocicie cale tabuny wisniakow ktore kiedys zasiedlili te osade wrqaca na swoje ojcowizny i wcale sie im nie dziwie

walt
1 miesiąc temu
Reply to  hmhm

niejeden i niejedna marzy dziś o własnym domku na wsi.
ja bym nie narzekał.
patrząc na czynsze w mieszkaniach i koszty to zaraz nie będzie wcale różnic a komfort jakby inny…

tomek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

cos ci powiem przyjacielu bo zyjesz w nieswiadomosci albo kto ci do glowy kladzie sieczke to nie styyropianowcy rzadzili w tym kraju od 1945 do 90 lat rozjeb ali ten kraj a jak juz widzieli ze nic z tego niebedzie postanowili podzielic sie wladza tak uczynila wlasnie ta twoja czerwona brac a siarka owszem mogla przetrwac a le nie ta wydobywana w machowie

tomek
1 miesiąc temu
Reply to  tomek

a poza tym miej pretensje do zwiazku radzieckiego ze sie rozlecial

walt
1 miesiąc temu
Reply to  tomek

z tym przyjacielem to nie przesadzaj….
nie no ZSRR istniał i Siarkopol istniał.przyszło nowe i co mogło rozkradło i położyło na łopatki.

WALDEMAR
1 miesiąc temu

Może,, gospodarz,, tbg przeznaczy zyski z jeziora na dofinansowanie mieszkańcom rachunków na wodę lub na prąd jak robią to w innych częściach polski

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  WALDEMAR

A to jeszcze siwy dziadzia NIE DOPŁACA ????
Obiecał publicznie ( nawet w TVL) ???

A TO mały siwy uśmiechnięty skur…..ek!

Woda podrożała a dopłat NIE MA ???

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Stajemy się nędzarzami we własnym kraju zarządzanym przez polsko-języczne władze ,kontrolujące nasze umysły za pomocy polsko-języcznych masmediów ,nadzorowani i kontrolowani prze post komunistyczne władze sądownicze !

obudz się Polaku.jpg
olo
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

a ten konfederat ruski troll znowu swoje

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Typowy przedstawiciel homo idiotus 🙂

ukrainopierdolce.jpg
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Zacznij myśleć bo od twojej głupoty ręce opadają !

prawda o wojnie ukraina.jpg
tomek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ruskie trole do domu

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  tomek

Japa kozacka onuco . Niedługo obudzimy się z ręką w nocniku dzięki takim pożytecznym idiom jak ty!

tresura.png
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Można z tego pisania wyżyć? Płacą od postu czy miesięcznie jakąś kwotę ? Ile rubli miesięcznie można wyciągnąć. Możesz w dolarach podać ?Pytam bo o robotę coraz trudniej i się rozglądam

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Płacą w baryłkach ropy – już wkrótce nowa stacja benzynowa w tbg zainteresowany 🙂 A tak serio wy nie widzicie że Polska coraz bardziej idzie na dno? Pamiętacie jak do bogatych Niemiec szło 100 tyś imigrantów z Afryki i ci krzyczeli żeby rozdysponować pomiędzy wszystkie kraje UE bo Niemcy nie będą w stanie udźwignąć ciężaru wiktu i opierunku ? Co zrobiła Polska wzięła na utrzymanie ponad 5 milionów ukraińców którym zapewnia wszystko począwszy od kwaterunku , wyżywienia po zapomogi pieniężne !!!! Czy nie zastanawia was gdzie się podziali ci ukraińcy z pierwszej fali – przyjechali, zarejestrowali konto po wpłaty i pojechali skąd przybyli. Że Polakom co miesiąc podnoszą stopy procentowe kredytów tylko dlatego że chcieli mieć swój własny kąt- już wkrótce rozpocznie się dramat dziesiątek tysięcy polskich rodzin których nie będzie stać na spłatę raty. Czy zastanawialiście się skąd bierze się inflacja m.in z rozdawnictwa pieniędzy, czy nieustannego dodrukowywania kolejnych coraz bardziej pustych pieniędzy ! Polsko języczne władze RP dążą do bankructwa Polski -wszystkie począwszy od lewej po prawa stronę ław sejmowych

polak drugiej kategori.jpg
wojto
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ruskie trole do domu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wojto

A co ty na to ???
Oligarchia się bawi, wypoczywa a Polacy pomagają , co rusz to zbiórki charytatywne , nawet sołtys Tbg organizuje konta do wpłat .
Oligarchia w czasie wojny się bawi, robi sobie wycieczki ( jak mer Czernichowa do Davos), zatrudniają wice w Tbg w urzędzie, nawołują co chwila do darowizn, datków a tu proszę Oligarchia ma w dupie wojnę ??

https://wiadomosci.wp.pl/wiadomo-dokad-uciekli-abramowicz-i-stolar-ukrainskie-media-ujawniaja-6802341054372416a

CZY TAK MA BYĆ ???
Dalej zbierajcie dary !

Milicja tzw. Obywatelska
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tutaj częściowo się zgodzę. Zachodnia Ukraina nie jest okupowana.

szczepan
1 miesiąc temu

bardzo dobrze. ludzie są biedni, cukru nie ma, niech pieniądze wychodzą z miasta bo jeszcze platforma do władzy wróci i powywraca wszystko wspak. A tak mamy swoją biede, ale przynajmniej trzaskowski nam gejów z unii nie wysyła!

Zbyszek
1 miesiąc temu

Dobrze że sa te płatne parkingi w mieście i na Dołku Machowskim ,bo by było….cienko. Ale zwiększy sie i bedzie dobrze, nawet bardzo dobrze….

Brawo KOchani!
1 miesiąc temu

No i tu należy pogratulować niezastąpionym urzędnikom – gdyby nie przyjęli sowitych podwyżek i wynagrodzeń to już byśmy zamykali tabelę a tak, to mężnie pociągnęli w górę tarnobrzeski wózek 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Brawo KOchani!

Takie CWANE SKUR….KI i też z uśmiechem na ryjach ” dla dobra mieszkańców ?

Larry Fox
8 dni temu

Próbowałeś bezskutecznie uzyskać pożyczki w bankach? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na ekspansję lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
79
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content