W Tarnobrzegu odbyły się dożynki miejskie (fotoreportaż)

Miejskie dożynki odbyły się w miniony poniedziałek, przed zamkiem Tarnowskich w Dzikowie. Tarnobrzeskie święto plonów połączono z ogłoszeniem wyników tegorocznego konkursu na Wzorowy Ogród Działkowy, oddano też hołd ochotnikom dzikowskim w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Uroczystości rozpoczęła plenerowa msza w podziękowaniu za tegoroczne plony, ale sprawujący ją o. Karol Wielgosz OP,  przeor klasztoru ojców dominikanów w Tarnobrzegu, podkreślał także inne wymiary sierpniowej uroczystości, wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Do zwycięskiego zrywu sprzed 102 laty, zwanego Cudem nad Wisłą, nawiązał także prezydent Tarnobrzega w okolicznościowym wystąpieniu.

– Jeżeli są plony, jeżeli są ludzie, którzy pracują na roli, zawsze jest za co dziękować. 15 sierpnia to również zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej, więc dziękujmy również za to, że możemy dziś cieszyć się wolnością – prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek mówił do zgromadzonych na placu przed Zamkiem Tarnowskich mieszańców miasta.

– To sprzed tego zamku latem 1920 roku wyruszyła grupa 53 ochotników, by wesprzeć walczących z bolszewikami. Ochotniczy oddział z Tarnobrzega biorący udział w Bitwie Warszawskiej był odpowiedzią na wezwanie hrabiego Zdzisława Tarnowskiego do obrony ojczyzny przed najeźdźcą – dodał. 

Podczas poniedziałkowych uroczystości pod tablicą z nazwiskami ochotników dzikowskich, znajdującą się na frontowej ścianie jednego ze skrzydeł Zamku Tarnowskich, złożono wiązanki kwiatów.

Dożynkom towarzyszyły prezentacje tarnobrzeskich osiedli oraz występy artystyczne. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół „Ocicanki”, Miejska Orkiestra Dęta oraz Ukraińska Orkiestra Roksolana. Nie zabrakło stoisk ze znakomitymi wypiekami, a plonami pochwaliły się tarnobrzeskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Była to też okazja do ogłoszenia wyników konkursu na „Wzorowy Ogród Działkowy w 2022 r.” na terenie miasta Tarnobrzega. W tym roku ten tytuł wraz z Pucharem Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz nagrodą pieniężną w wysokości pięciu tysięcy złotych otrzymał Rodzinny Ogród Działkowy „NADOLE”.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości trzech tysięcy złotych zajął ROD „WYMYSŁÓW”. Na trzecim miejscu, z nagrodą w wysokości dwa tysiące złotych, uplasował się ROD „MOKRZYSZÓW”. Wyróżnienie trafiło do ROD „SIARKOPOL”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

info: UM Tarnobrzeg
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Dożynki ????
ROD w akcji ???
A gdzie osiedla : Przywisle, Siarkowiec, Wielopole, Serbinów ??? Gdzie ci rolnicy i rolniczki ???
Bluźnierstwo na całego ! Dla zabawy dożynki i jak zawsze fotka pierwszego rolnika w Tbg musi być !!

A tak z ciekawości – KTO STAROŚCINĄ i kto STAROsTĄ na tych dożynkach ??
Profanacją a nie dożynki, kpina !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jeszcze chleb podarowali , ku…a komu , nie dość że skur….k skoczył na maksa na kasę to jeszcze towarzysze z ROD mu chleb podarowali , pewnie zboże z ogródków działkowych .
Zabawa trwa na całego a że błazenada z tego wychodzi to inna sprawa ??
Oligarchia siedziała a mieszkańcy stali i jeszcze browar chyba poświęcony i wesołe miasteczko dla dzieci.

Dożynki w mieście i mieszczuchy z urzędu , bloków( w większości ) świętują ale dla towarzyszy z PZPR , po, ko, SLD , ZSL , milicji, ORMO każda okazja dobra do świętowania a przy okazji do nazarcia się i pochłania za darmo ( na koszt mieszkańców) tak jak za komuny komuniści świętowali tak do tej chwili.
Już się nie dziwię że u dominikanów coraz to większe pustki na mszach i tłumy nie ciągną jak dawniej .

Wieś tańczy i śpiewa a skur…ki świętują, żrą i popijają na koszt biednych ludzi ( mieszkańców) – igrzyska , zabawa, chulanki NAJWAŻBIEJSZE .
Wstyd .

Gość.
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

No to urzędasy pośpiewali ,popili i pojedli to niech teraz wysilą się na maksa i choć trochę pomyślą. Niech pomyślą ilu mają mieszkańców na sumieniu (jeśli takowe posiadają) .Srowid już w odwrocie a w Tarnobrzegu klapsydr wisi mnóstwo ! Przyczyną? Niech prezydent Bozek z radną Kapuściak popytają na SO-rze, u lekarzy rodzinnych i na mieleckim pogotowiu (tarnobrzeskie jeśli pamiętacie pozwoliliście zlikwidować !!!) Mieszkańcom powiem co się w tej sprawie mówi na ulicach naszego miasta.Zgonow w Tarnobrzegu jest dużo bo nie ma oddziału chorób wewnętrznych. Lekarze rodzinni nie kierują do szpitala bo nie ma gdzie ! Sąsiednie szpitale nie chcą nas przyjmować bo nie mają miejsc dla obcych. A jeśli już ktoś trafi na SOR to się okazuje(?) że już za późno. BELZEBUB JUZ SMOŁE GRZEJE DLA TYCH PRZY KORYTACH I ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN STAN !!!

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
1 miesiąc temu
Reply to  Gość.

116 dzień pilotażowego programu EUTANAZJA PLUS ?

obywatel
1 miesiąc temu

Sprawdź sobie ogłoszenia – szpital przyjmie lekarzy – jak jesteś chętny to startuj ( dobrze płacą) .
.
Zapytaj dlaczego lekarze ( zwłaszcza młodzi) nie chcą tu pracować ani wiązać przyszłości ????

Policz ile już nie ma dopłat do wody obiecanych przez Bożka ???

Jola
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

No chyba nie tak dobrze płacą. Polecam TN nr.33 z 18.08.22. To ogłoszenie też w Tygodniku Nadwiślańskim było ? 🙂 🙂 🙂 Niech likwidator oddziałów poprosi ministra Błaszczaka o wojskowych lekarzy a nie zamyka oddziały !!!!
A jeszcze mam pytanie do pań pielęgniarek. Czy to prawda że dyrektor zapytany o pieniądze dla pielęgniarek które im się należą miał odpowiedzieć : pinidzy nima a jak Wam się płace nie podobają to droga wolna.

urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

Kto rozliczy Stasiaka , który w nagrodę za likwidację połowy szpitala poszedł na kasę do spółki.
Partia PiS nie zawiedzie.

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Stasiak to jest „fachowiec” od wszystkiego i jeszcze chyba tylko w WORD go nie było choć jeszcze nic nie wiadomo.

Ela
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

A dla kochanki stanowisko i pieniądze są ? 😉 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość.

Jeszcze tylko przestaną przyjmować tych z Tbg do pracy w innych miejscach i będzie GIT .

Tbg to jednak Tbg ???

smile
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Spojrzenie ze zdjęcia 87 mówi wszystko…..:))))

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Nie wiem co to ZA PARA , nie znam .
Ciekaw jestem kto to ??

Ale ten siwy Bajerant ohoho to jest mi znany ten ?????

WERONIKA
1 miesiąc temu

Wieś tańczy i spiewa

Alf
1 miesiąc temu

Zawsze myślałem ,że dożynki są świętem rolników. Tymczasem w naszym mieście to święto głównie działkowców. Czy to już nie jest trochę profanacja?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

I urzędników ???
Jak wcześniej pisałem – jest histeryk niczym przedwojenny hrabia , przynajmniej tak się chyba czuje i na o sobie takie mniemanie – PAN na włościach – przyszli poddani – niczym parobkowie, lokaje , służba dworska ????
Do czego to doszło , PZPR – nie korzenie zmieniły się w hrabiowskie ???

Zigi
1 miesiąc temu

Presidente zrób w końcu coś dla tego miasta,( czasu coraz mniej) samym jeziorem i wizytami na dożynkach, ROD itp. Chleba nie będzie. Podpowiedź – jedź do Rzeszowa, Warszawy, pukaj, stukaj, jak nie oknem to drzwiami, jest szansa. Tu trzeba inwestorów, miejsc pracy!!! ?

Zigi
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

A,za chwilę po zabawie braknie kasy, więc najprościej dowalić mieszkańcom podwyżki- wody, ścieki, śmieci, grunty, a co?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

Spoko , dadzą sobie radę .
Jak kasy braknie na tańce, chulanki, swawole to tradycyjnie będzie uchwała zmieniająca uchwałę która zmieniła uchwale zmieniająca uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta i tradycyjnie ostatnie zmiany w budżecie będą w grudniu ( coś od 26 do 31 grudnia ).

live
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

nie wymieniłes opłate za kostke brukowa i ze po wakacjach mandaty maja być droszę i prad

zygfryd
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

nik to nie zainwestuje za mala liczba mieszkancow

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Zigi

Czasu coraz mniej ? A co koniec swiata nadchodzi? To jest najbardziej pracowity prezydent ze wszystkich co byli do tej pory. Obwodnica która była planowana 30 lat temu jest już w ciągu roku praktycznie gotowa, inwestycje nad jeziorem ruszyły z kopyta, drogi w mieście remontowane na bieżąco, nowych mieszkań więcej niż chętnych a w strefie coraz więcej firm i według moich informacji będą kolejne.
Zresztą nie widać żeby Tarnobrzeg był biednym miastem choćby po markach samochodów jakie jeżdżą po ulicach miasta. Bywałem w innych miastach podobnej wielkości i nie widziałem tyle aut klasy wyższej co tutaj.

Szczwanylis
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

muzycznie też się poprawiło w mieście https://www.youtube.com/watch?v=0_q45AE3bA8

Wieśka K
1 miesiąc temu

Psy szczekają, karawana jedzie dalej .

historyk
1 miesiąc temu
Reply to  Wieśka K

Urząd Miasta z urzędnikami za Bożka przypomina budynek komitetu miejskiego partii PZPR>
Ludzie przechodzili obojętnie ,lub plując na chodnik a wewnatrz zabawa :, dożyniki , potańcówki, konsumy , talony i ośrodki rządowe. Nikt sie nie przejmował opiniami mieszkańców
Obecnie Bożek zachowuje się taka jak napisano : Psy szczekają karawana idzie naprzród . Tylko zapomiał ,że do czasu .
Nawet najdobniejsza krytyka jest traktowana jako zamach na władzę ,która według urzędników jest święta i się nie myli.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  historyk

Demokracja ma to do siebie , że nie reprezentuje większości społeczeństwa a tylko tych co biorą udział w wyborach i tak jest w Tbg ( własne interesy nade wszystko ) .

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/288-filozofia-el/4187-dobra-zmiana-od-demokracji-do-demokratury&ved=2ahUKEwib_qWOz9L5AhWos4sKHTR2BRYQFnoECCcQAQ&usg=AOvVaw34i_M3gbP6w2As_X8E56kL

wierzący
1 miesiąc temu

Ewangelia św. Mateusza, rozdział 23. „13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. 15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. 16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada. 23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wierzący

Farmazony puste a tymczasem poczytaj ???
Świętują oszołomy tylko co ???

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-wyjezdzaja-za-granice-chca-dorobic-ale-to-niejedyny-powod-to,nId,6224147

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wierzący
Jan
1 miesiąc temu

KIEDY DOPŁATY DO WODY?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Dostałeś rachunki do zapłaty – CO w górę od sierpnia ( około 100procent wzrost) , czekaj do września a od września wzrost wody i odprowadzania ścieków ???

Kiedy dopłaty ???
Z tym zwróć się do KOZ – obiecał już dawno ???

Te barany myślą że dożynki, śpiewanie, potańcówki SĄ za darmo i aż dziw że barany i owce tarnobrzeskie tańcują, śpiewają , chulają na dożynkach ???

live
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

słusza jest a kto odre zatruł ze minister poleciał ze stołka i nie tylko
sa dwa rozwiazania polska lub niemcy którzy chca darmowy gaz od nas
my mielismy podczas 1 i jak 2 wojny swiatowej jak nas gazowano

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan
Prawy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Spier** pseudo obywatelku

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Prawy

Odezwało się skur..z KOZ .
Prawda BOLI fałszywych skur…i.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Prawy

O masz ??? Następne ścierwo z komunistycznym rodowodem , jak za komuny ” nie podoba się to spier…j??
Jak nie mirabelki, szczaw, chrust itd to ścierwo by innych wypierd…ło z tej mieściny .
Gnida jak to gnida !

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przecież widać że to jakiś lewak a z takimi to nawet szkoda dyskutować!

też prawy
1 miesiąc temu
Reply to  Prawy

Prawy się znlazł z pisu.
Na dobrze płatnych stołkach w spółkach w Tarnobzregu siedzą ludzie z pisu z kręgu Klinkowych.
Kiedy wreszcie Bożek odwoła tych ludziz pisu w radach nadzorczych miejskich spółek. Przeciez do polityki nie idzie sie dla pieniędzy.Motto Prezesa.
Poczytajcie skład rad nadzorczych spółek miejskich .Od pisu aż czarno.

statystyk
1 miesiąc temu

na 18 komentarzy (na tą chwilę oczywiście) dziesięć to dzieło niejakiego „obywatel’a”, wszystkie w jednym tonie: byle się przypyerdolić

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  statystyk

Taki poltyczny folklor na którego ściekowy język mało kto zwraca uwagę.Nie odnajduje się w nowej rzeczywistości ,zabrnął w ślepy zaułek niemocy więc tylko krzyk mu pozostał.Współczuć i nie zawracać sobie głowy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Czerwona zaraza od koryta się przebudziła .
Chcielibyście aby były tylko pieśni pochwalne i ani mru, mru .
Albo dobrze albo wcale tak jak bolszewicy – kłamać oszukiwać kraść ile się da .
Właśnie dzięki takim jak ty i tobie podobni jest w tej mieścinie jak jest .

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jestem bardzo zadowolony -wsi wesoła wsi spokojna, żyć nie umierać a jak wiesz czerwona zaraża żyje długo natomiast napinacze ideologiczni z torbami zusu nie puszczą.Więc po co ta napinka.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Czyli oczekujesz i wyczekujesz waść miasteczka 10 tys. mieszkańców z korytem dla wybranych, jako takimi zarobkami dla zależnych od nich oraz codziennymi dojazdami do pracy do innych ośrodków albo zarobkami na granicy utrzymania lub brakiem pracy dla reszty? Napisz konkretnie co tu widzisz, zamiast pleść o jakiejś wsi wesołej.

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

Widzę ciszę ,spokój bezpieczeństwo a moja przedsiębiorczości pozwala mi tutaj żyć ja na wsi spokojnej .Gdybym czekał że mi władzą coś zrobi to dziś bym chodził w gumofilcach,zajadał się szczawiem i mirabelkami.Kazdy ma wybór .Dobrze radzę-umiesz liczyć licz siebie a jak nie
to potem będziesz słyszał -czemuś biedny boś głupi czemuś głupi boś biedny.. i jak niejaki obywatel wszędzie będziesz widział czerwoną zarazę.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Czerwona zaraza z PZPR -mi korzeniami jest w Tbg od lat a nie wszędzie i nie dopinaj tego czego wywnioskować nie można Mi.
Popatrz kto i gdzie w Tbg????

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Odpowiedź mętna, czyli skazujesz nas na domysły. Ja ze swojej strony domyślam się więc, że nie masz nic przeciwko przedstawionej przeze mnie wersji przyszłości Tarnobrzega. Jeśli leży ci wyludnienie miasta z 40 tys. do 10 tys. mieszkańców, to gratuluję.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

No tak – ty jesteś , skur…..ki z urzędu ( kapitan Nemo , bosman z dymitrowa i elita urzędniczą), radni z rad nadzorczych i prezesi że spółek miasta no i analityk – tylko że to za kasę mieszkańców i na ich koszt a zawdzięczają to tylko działalności politycznej ( z politycznego nadania) , znajomościom a nie pracy, kwalifikacjom, wiedzy ???

Pamiętasz oszustów i kłamców ” nie idą dla pieniędzy ” ??????
Patrz tylko na siebie a wokół to niech się dzieje co chce ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit
rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Niby jesteś w kontrze do władz miasta, ale już któryś raz spychasz komentarz o treści dla nich niewygodnej robiąc wpisy na ilość. Pomagasz im w ten sposób.

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Może urzędnik- taki kubantos partizantos

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Dla wyjaśnienia ” żaden urzędnik a zwykły obywatel ” .
Zapytaj się Dariusza Bożka – wie bo poznał w sądzie .

Niech będzie przeklęta ziemia w której spocznie ten co wprowadził podatek cmentarny w Tarnobrzegu od zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez państwo ( wraz z kolesiami którzy mu w tym pomagali – bezprawny , uchylony przez wojewodę).
Wpisz sobie w google słowo ” złodziejstwo ” .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Przecież w Tbg nie ma demokracji a władza ma gdzieś mieszkańców i ich potrzeby – zrobią coś pod publiczkę a większość kładka i się bawi ( ta większość od koryta).

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://oko.press/polska-tylko-dla-31-proc-polakow-jest-panstwem-demokratycznym/&ved=2ahUKEwiY-dD41tL5AhXmiIsKHRjcDGIQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw1MFPcGUyYuCjjKjeSj1eOa

Tacy jak obecni powinni zniknąć w tym mieście i jak najdalej od samorządu !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  statystyk

Możesz i ty pisać , kto ci broni ???

Aha ty to jeden z tych co im wszystko jedno aby tylko koryto było dla ciebie ?

Szczwanylis
1 miesiąc temu

mozna by rzec że na widowni kwiat młodziezy tarnobrzeskiej

Drzymała
1 miesiąc temu

szkoda że zabrakło namiotu w którym można byłoby się wyspowiadać

Spowiednik na życzenie
1 miesiąc temu
Reply to  Drzymała

Możesz się wyspowiadać u mnie :-). Duszyczkę Ci oczyszczę 🙂

Szczwanylis
1 miesiąc temu
Walduś
1 miesiąc temu

z tą blond ocicanką w okularach i czerwonych bucikach to ja bym poszedł w krzaki i to nie jeden raz!

Marianoitaliano
1 miesiąc temu
Reply to  Walduś

Musisz być przystojny jak Ronaldo albo mieć gruby portfel a najlepiej jedno i drugie wtedy każda kobieta twoja

Wieśniak
1 miesiąc temu
Reply to  Walduś

Chyba zrobić sobie kupkę w te krzocki chcesz iść 🙂

Łysy
1 miesiąc temu

Ale ten pomidor z foto 57 to nie za bardzo taki konkursowy to już lepiej było podmienić na bazarowy albo z marketu

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
68
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content