Tarnobrzeg: Można złożyć wniosek o dodatek węglowy

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym oraz ogłoszeniu rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego tarnobrzeski magistrat informuje, że wnioski o ustalenie prawa do dodatku węglowego można składać od dnia 17 sierpnia 2022 r. do 30 listopada 2022 r.

Informacje o wsparciu w postaci dodatku węglowego uzyskać można w Urzędzie Miasta Tarnobrzega telefonicznie, dzwoniąc pod numer 15 81 81 257 lub bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta – budynek UM przy ul. Mickiewicza 7, Sektor A, Sala 3, Stanowisko nr 3.

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się: węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Komu nie przysługuje dodatek węglowy?

Dodatek węglowy nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw (Dz. U. poz. 1477)

Kwota dodatku: to 3000 zł – przyznawana jednorazowo.

Przyznane środki zostaną przekazane na wskazane we wniosku konto. W przypadku braku wskazania konta Urząd Miasta poinformuje o przekazaniu środków do Banku PKO S.A.
w Tarnobrzegu, ul. Piłsudskiego 8. Środki będzie można wypłacić w godzinach urzędowania banku. Miasto Tarnobrzeg będzie miało miesiąc na wypłatę dodatku od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę.

Termin składania wniosków:

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie od dnia 17 sierpnia do dnia 30 listopada 2022 r. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego złożone po dniu 30 listopada 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania.

Wnioski można składać:

– bezpośrednio w Urzędzie Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7 – Biuro Obsługi Interesanta, Sektor A, Sala 3, Stanowisko Nr 3.

elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP, opatrując go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniając z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego Tarnobrzeg_3wL5B5-1

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 miesiąc temu

Dodatek jest tylko węgla nie ma a jak już jest to mega drogi. Ten kartonowy kraj staje na głowie a rząd gasi pożar benzyną

Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Polski węgiel jest exportowany do UA gdzie kosztuje 800 zł za tonę i dlatego go brakuje zresztą jeszcze nikt nie otrzymał dodatku a kopalnie podwyższyły cenę z 600 do 3500 za tonę.

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

ciebie powinn wyexportowac do mongolii

Mieszkaniec TBG
1 miesiąc temu

Bo wszyscy robią PiSowi na złość. Sztandarowy ich program, który miał zwiększyć dzietność 500+ wg. danych ją zmniejszył zamieniając się w często w program kieliszek+

<<<<<<
Najnowszy news jest taki, że nowo zakontraktowany gaz z Norwegii będzie droższy ok 10 razy od ceny sprzed roku… Ciekawe po ile będziemy za niego płacić?

As
1 miesiąc temu

W przyszłym roku wybory , więc nie spodziewałbym się podwyżki , która będzie odpowiadać cenie rynkowej. Z wszelką cenę utrzymają jeszcze ten socjalizm. Natomiast za rok nośniki energii staną się już dobrem luksusowym w naszym kraju.

walt
1 miesiąc temu

https://www.youtube.com/watch?v=ed-Dzpj85Nc

mamy węgla na 200 lat mówił,górnictwem Polska stoi…

a jak przyszło co do czego to ani z Norwegami się nie byli w stanie dogadać i teraz ten zły gaz przez Niemcy może być potrzeba brać.

żałośnie groteskowi frajerzy,którzy czego się nie dotknął to spieprzą ale ile się przy tym słodkich pierdów naopowiadają o oblężonej twierdzy i zataczającym światowe kręgi spisku antypolskim.

już niedługo Polska w ruinie czyli zapowiedź i obietnica stanie się faktem.
widzicie podwyżki cen wszystkiego ? widzicie ile płacicie za prąd i energię ?
a może być jeszcze gorzej.
dodrukowane pieniądze bez pokrycia glapińskiego i jego kurtyzan już nie cieszą jak kiedyś ? 😉

Vit
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Czyli zmiana władzy konieczna .tyle tylko że główny chętny do sprawowania władzy nie ma przycisku -niskie ceny.,takie są zasady w eu doda a na koniec oświadczy że wójta nam nie wybierał.Wiec drogi waltcie na czym ma polegać zmiana by nam się żyło lepiej czyli niższe ceny a PL rosła w siłę ?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

zmiana władzy przy takiej kondycji intelektualnej i moralnej ludzi,którzy uwierzyli w smoleński zamach,wyzwoliciela kaczyńskiego oraz zamieszkali w oblężonej twierdzy Polska wiedzeni przez toruńskiego papieża ? 🙂 w dodatku na tuska w którego też część wierzy,że jest geniuszem bez skazy ? od 17 lat w ramach popisu to kiepskie towarzystwo zgarnia od 80 do 65% głosów więc trudno oczekiwać jakiejś wielkiej poprawy,ot natchnionych idiotów i pozerów zamienią ludzie bardzo słabi i miałcy,których fatalne bezideowe rządy okazały się tylko administrowaniem. choć owszem absolutnie mimo niechęci do tarnobrzeskich platfusów byli oni mniejszym złem niż pisuar. zdążyłem dojrzeć do tego by nie mieć za wielkich oczekiwań,ba ostatnie dekady dobitnie dowodzą moim skromnym zdaniem dlaczego Polska jest krajem z tak trudną historią i dlaczego od ponad 300 lat dosłownie kto chciał dmuchał naszych Przodków,dlaczego wygraliśmy w tym czasie jedną wojnę a i tak minęło 20 lat i oni wrócili…. a i tak jak na przedmiot a nie podmiot polityki mieliśmy sporo więcej szczęścia od takich Serbów czy Kurdów…. natomiast cudów nie będzie,a zaklęcia o liderze środkowej europy powstałym z kolan są tylko dla idiotów. choć oczywiście dałoby się ten nasz kraj usprawnić i zarządzać efektywniej. no ale mało to zdolnych pisowskich dzieci i klienteli politycznej… Czytaj więcej »

chinska rep ludowa
1 miesiąc temu
Reply to  walt

wiejski medrzec sie odezwal

walt
1 miesiąc temu

trudno będąc z Tarnobrzega być wielkomiejskim dandysem 😉

chinska rep ludowa
1 miesiąc temu
Reply to  walt

e tam nie badz taki skromny

walt
1 miesiąc temu

nie ma nic ze skromnością wspólnego fakt,że pochodzę z prowincjonalnego miasta czy nawet miasteczka…
ba ja z tego tytułu nigdy nie czułem się gorszy.

wczoraj też koleżanka z Rzeszowa podziwiała uroki Tarnobrzega i zalewu zwanego jeziorem i była zadowolona wielce widząc jak fajnie można żyć w takim miejscu gdzie po pracy w kwadrans jedzie się rowerem nad jezioro.

przy tych cenach za energię to jesienią i zimą morsowało będzie sporo więcej osób 😛

chinska rep ludowa
1 miesiąc temu
Reply to  walt

i dobrze miasetczko tarnobrzeg tez ma swoje uroki

ALICJA
1 miesiąc temu

No to będzie smród i brud cała zimę Ani wyjść z domu ani otworzyć okna Pozdrawiam z czadowego osiedla Piastów

brykiet torfowy
1 miesiąc temu

A ja znalazłem brykiet torfowy na olx, cena za tonę w okolicach 1000zł. Przy założeniu że w ciągu zimy się spala 4 tony węgla, to obecnie węgiel kosztuje 2000zł z tonę ,dodatek to 3000zł, to taniej mi wyjdzie kupić brykiet niż brać dodatek węglowy

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Zamiast ustawowo określić cenę węgla i usunąć z rynku pośredników spekulantów to ci idioci z rządu rozdają kolejne pieniądze . I znowu inflacja w górę – brawo wy !!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content