Amatorzy ścigali się w ramach IV edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów (video HD)

Dawid Nytko (7R ROWMIX TEAM p/b 72D) wśród panów i Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) wśród pań – tak zakończył się Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w kategorii open.

Dokładnie 100 kilometrów po równych drogach, z widokiem na malownicze krajobrazy Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej, mieli do pokonania mężczyźni, którzy wystartowali w czwartej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Z kolei kobiety miały do pokonania dwukrotnie krótszy dystans. Trasa była płaska jak stół, więc sprzyjała zawodnikom dobrze czującym się na finiszu z peletonu.

Profil trasy nie zniechęcał jednak przed podejmowaniem samotnych akcji, widać to było choćby na wjeździe na ostatnią rundę. Jako pierwszy czwarte okrążenie rozpoczął bowiem  Damian Bartoszek z Agrochest Team. Jego przewaga nad pędzącym peletonem z obrońcą tytułu – Dawidem Nytką na czele, była jednak niewielka i szybko została zniwelowana. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się więc na finiszu z przerzedzonego peletonu – zupełnie inaczej, niż w zeszłym roku. Wtedy kwestię zwycięstwa rozstrzygnęła czwórka, w której najlepszy okazał się Nytko.

Teraz scenariusz wyścigu ułożył się inaczej, ale zwycięzca… pozostał ten sam, ponieważ kolarz z Tarnowa na finiszu okazał się szybszy od wspomnianego Bartoszka i Piotra Tomany (również Agrochest Team) którzy uzupełnili podium

Zanim panowie zakończyli swój 100-kilometrowy wysiłek, rozstrzygnęła się rywalizacja kobiet. Najlepsza wśród nich okazała się Sonia Cięciel, jedyna kobieta, której nie tylko udało się dojechać do mety drugiego okrążenia razem z najlepszymi panami, ale jeszcze przekroczyła ją jako pierwsza

Pełne wyniki zawodów znajdziesz pod linkiem: https://wynikizawodow.eu/zawody/57

info: organizator
foto: UMiG Baranów Sandomierski
video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content