Policja pilnie szuka świadków wypadku w Wielowsi

Tarnobrzeska policja pilnie poszukuje świadków wypadku, do którego doszło na osiedlu Wielowieś, w Tarnobrzegu, w czwartek 7 lipca br.., około godz. 17.

W rejonie Kościoła pod wezwaniem Św. Gertrudy i Św. Michała Archanioła przy ul. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu, 93-letni mężczyzna jadąc rowerem, najprawdopodobniej został potrącony przez samochód marki Volkswagen Passat, który poruszał się tym samym pasem jedni.

W wyniku zdarzenia, kierowca jednośladu upadł na asfaltową nawierzchnię doznając obrażeń. Niestety mimo udzielonej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informacje w sprawie wypadku drogowego z udziałem 93-letniego mężczyzny, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, pokój 121, lub telefonicznie nr 47 825 34 31, 47 825 34 24.

info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hanna
25 dni temu

Bardzo proszę rodzinę potrąconego rowerzysty o wiadomość na email:h.nowak@onet.pl, Chciałam przekazać sprawe związaną z wypadkiem.

Alf
25 dni temu
Reply to  Hanna

Nie lepiej na Policję zgłosić ? Rodzina zmarłego może tego komunikatu nie przeczytać

Jan
23 dni temu
Reply to  Hanna

https://nowagazeta.pl/artykul/wypadek-na-milickiej/997892.amp Wtej sprawie też miałaś coś do powiedzenia. Żerowanie na bliskich ofiar.

Alf
23 dni temu
Reply to  Jan

Hiena ?

rowerowy
25 dni temu

Dlaczego wcześniej nie było komunikatu o tym zdarzeniu? Teraz pilnie szukają świadków wypadku z 7 lipca? Tempo jest. Cóż, kolejny rowerzysta, który przepłacił życiem jazdę po tarnobrzeskich ulicach. Ważne że autkami można wygodnie pomykać.

Patrol
25 dni temu
Reply to  rowerowy

To co, pewnie trza zbudować asfaltową drogę rowerową na tej ulicy, która jest ulicą osiedlową na osiedlu wiejskim?

rowerowy
25 dni temu
Reply to  Patrol

Z opisu wypadku wynika, że kierowca najechał na rowerzystę z tyłu, ewentualnie uderzył lub zaczepił o niego z boku przy wyprzedzaniu. Dlatego absolutne minimum to pomalowanie skrajów jezdni, o którym pisał Lucas.
comment image

Jednak osobiście ostudziłbym zapędy kierowców ograniczając dopuszczalną prędkość do 30 km/h wraz z montażem progów zwalniających lub szykan. Natomiast gdyby i to nie pomogło, pozostaje budowa drogi rowerowej, oczywiście że asfaltowej.

rowerowy pajac
25 dni temu
Reply to  rowerowy

ty jak zwykle odklejony i już emanujesz swoimi fociami chyba z drugiego końca świata i będziesz wprowadzał. Nudzi ci sie człowieku,oj nudzi. Znajdź sobie zajęcie stary zgredzie i zejdź na ziemie

Lucas
24 dni temu
Reply to  rowerowy pajac

Czyli Pana zdaniem w Belgii funkcjonuje cywilizacja zbyt daleka od polskiej. A ta z Białogardu w Polsce może być?

comment image

Proszę nie obrażać innych dlatego, że czerpią wzorce z innych krajów tego samego bloku, do którego należy Polska (UE). Chyba że chce Pan wyjść na takiego, który jak to się mówi był w de i gie widział.

rowerowy
24 dni temu
Reply to  Lucas

Szkoda czasu na anonimowych ujadaczy. Odnośnie Białogardu, jak widać można i stosuje się takie malowanie w Polsce. Jaka wymówka tarnobrzeskiego urzędu że nie stosują? O znakach i malowaniach na drodze też decyduje projektant?
comment image

Lucas
23 dni temu
Reply to  rowerowy

Większość rozwiązań z zakresu inżynierii ruchu drogowego stosowanych w krajach zachodniej Europy można stosować legalnie w Polsce. Jednak to wymaga zmiany podejścia do planowania, projektowania oraz modernizowania lub budowania dróg z samochodo-centrycznych na zrównoważone.

AKRYLOKAUCZUK
23 dni temu
Reply to  rowerowy

Ogólnie jeśli chodzi o malowanie znaków, oficjalna wersja jest taka, że w budżecie nie ma na to dość pieniędzy.

http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/519.pdf

Tylko kto ustala kwoty przeznaczone na poszczególne wydatki w budżecie? Jak to jest, że na wynagrodzenia jest wpisana wystarczająca kwota w budżecie, a na malowanie znaków nie?

Piotrek
22 dni temu
Reply to  AKRYLOKAUCZUK

„Trwałość malowania tego typu farbą na kostce brukowej betonowej stanowiącej nawierzchnię w tym wypadku ścieżki pieszo-rowerowej wynosi max 3 miesiące, a na nawierzchni asfaltowej max. 10 miesięcy.
Istnieje trwalsza (3-4 lata), grubowarstwowa technologia malowania farbami chemoutwardzalnymi, a nie rozpuszczalnikowymi, ale pociąga to za sobą 6-7 krotny wzrost kosztów wykonania zadania, co z uwagi na przeznaczone w budżecie środki na coroczne odnawianie oznakowania poziomego zapewniłoby pomalowanie max. 2500 m2 podczas gdy w 2021 roku wykonano malowanie na powierzchni 15000 m2.”.

Hit! Wojewoda nie widzi w tym problemu?

01.jpg
rowerowy
22 dni temu
Reply to  Piotrek

Mieszkańcy się nie przejmują, to dlaczego Wojewoda ma się przejmować? Byle autkami można było wygodnie pomykać.

fach
22 dni temu
Reply to  rowerowy

Nie takie rzeczy przechodzą, np. niesprawiedliwa opłata za wjazd na riwierę 🙂 Generalnie realia idą w kierunku jak najdrożej za jak najgorzej 😉

ręce opadają...
23 dni temu
Reply to  Lucas

co mnie k..a obchodzi jakaś Belgia? Ja biorę przykład z sąsiadów. Nie widziałem takich głupot ani w Stalowej Woli, w Rzeszowie, w Sandomierzu. Skąd wy z tym rowerowym bierzecie te durnoty i skąd te fantazje? Oderwane o realiów i zresztą niezgodne z naszymi przepisami ruchu drogowego. Sama kwestia zamalowania całego pasa, ile farby potrzeba i jak długo wytrzyma i gdzie spłynie? Ktoś pomyślał?

Lucas
22 dni temu

Pominął Pan to, co napisałem o Białogardzie leżącym w Polsce, pominął Pan podlinkowane przeze mnie zdjęcie z Białogardu. Pominął Pan też obszerne malowania na tarnobrzeskich ulicach, m.in. na ul. Wyszyńskiego.

comment image

W związku z tym nie mam ochoty z Panem dyskutować. Na marginesie jeżeli nie widzi Pan świata poza Tarnobrzegiem i sąsiednimi ośrodkami, to współczuję.

ręce opadają...
22 dni temu
Reply to  Lucas

Białogard nie leży w okolicach Polski wschodniej. A pasy przez jezdnie mają raptem kilka metrów ,więc z czym tu porównywać? Ja widzę świat, ale PRZEDE WSZYSTKIM widzę sąsiadów i nie chcę aby Tarnobrzeg był ewenentem, a taki jest, bo wszystko tu jest inaczej czyli gorzej niż u sąsiadów, widać że was znajomi siedzą na samej górze i zarządzają. Jesteście odklejeni od rzeczywistości

obywatel
22 dni temu

Hm???

https://wiadomosci.wp.pl/dbac-o-kazdy-splachetek-zieleni-6808393719126528a

Więcej jeszcze betonu , zwłaszcza nad zalewem bo miasto prawie całe zabetonowane , jeszcze tylko ” aleje noce i dnie ” na Serbinowie oraz Przywisle ( wycinka około 160 drzew I BĘDZIE GIT !!!

projektant
22 dni temu

Jest wersja „light” tej metody z kolorową linią uzupełnioną odpowiednikami polskich znaków P-27. Dużo mniej farby.
comment image

rowerowy
22 dni temu
Reply to  projektant

Dla urzędu i ujadacza nawet tyle za dużo i nie trzeba. Chodniczek szerokości 2,0 m dla pieszych i „radzących” sobie rowerzystów, a reszta dla autek.

rowerowy
24 dni temu
Reply to  rowerowy pajac

Coś jeszcze, czy tyle szczekania zza płotu anonimowości?

ręce opadają...
22 dni temu
Reply to  rowerowy

rowerowy, ja wcale sie nie ukrywam za płotem, powiem ci to prosto w twarz, wraz z komentarzami na twoje brednie wypisywane w dziesiatkach tematów odnośnie jazdy rowerem po mieście. Jesteś fantastą i nie wiem czy świadomym ,czy celowo siejesz zamęt. Ale zasługujesz na bezpośrednią konfrontację

rowerowy
22 dni temu

Jakoś nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem tam gdzie piszesz, że ktoś jest głupi jak but itp., taki z ciebie kozak. Ujadasz zza płotu anonimowości i tyle. A w twoje urojenia nie będę się zagłębiał, bo nie jestem psychologiem ani księdzem.

wdwk
25 dni temu

To jakaś kpina wypadek prawie dwa miesiące temu a oni sie dopiero obudzili i świadków szukają, parodia jakaś czy prima aprilis ??????????????????????????????? 

obywatel
25 dni temu
Reply to  wdwk

Bo teraz jest czas – wcześniej było święto , przygotowania, ordery, medale, imprezy itd ..

inspektor
24 dni temu
Reply to  obywatel

masz na myśli struktury policji? zdrowy ty jesteś ignorancie?

obywatel
24 dni temu
Reply to  inspektor

Mam na myśli MILICJĘ !
Policji w Polsce nie na tylko jest nazwa – być może niektórym młodym się tylko wydaje .
Przecież order dla sołtysa Tbg to za co ??? Chyba że wam wóz kupił za kasę mieszkańców ???
Tam w radzie nadzorczej w Siarkowcu był taki milicjant ( chyba w latach 2007-2012) – poczytaj uchwały WZC w sprawie podziału nadwyżki z GZM – art 6ust1 USM i wyroki ) ???
Mała Rybka (ten co dostał wyrok za 20 tysięcy ) TO ANIOŁ przy tym z rady !!!

Alf
25 dni temu

Rychło w czas ten apel. Sprawa z przed dwóch miesięcy prawie. Swoją drogą to trzeba mieć odwagę i zdrowie ,żeby w takim wieku rowerem jeździć

Adik
25 dni temu

A zdrowie miał 20 km dziennie rowerem przejeżdżał i zadyszki nie miał..Tylko policja zadyszkę ma zaje……..

Ewa
22 dni temu

Może Policja w końcu zajmie się łysym bandytą, złodziejem z Serbinowa. Wielki łysy łeb i twarz jak po spotkaniu z ciężarówką?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content