Trzecia odsłona anielskiej kąpieli w Jeziorze Tarnobrzeskim dla Hospicyjnego Domu Aniołków (fotoreportaż)

Około 300 osób weszło dziś o wschodzie słońca do Jeziora Tarnobrzeskiego, by wspomóc budowę hospicjum dla dzieci, które ma powstać w Zaleszanach. Była to trzecia odsłona cyklicznego wydarzenia, które ma odbywać się każdego pierwszego dnia miesiąca, o wschodzie słońca nad akwenem.

Jezioro Aniołów to cykliczna akcja charytatywna. Spotykamy się na wspólnym wejściu do wody nad Jeziorem Tarnobrzeskim, razem celebrując wschód słońca. Zbieramy pieniądze na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków – dla dzieci z nowotworami – tłumaczy organizator tarnobrzeskiej akcji Łukasz Szpunar.

Uczestnicy akcji mieli  do wyboru trzy pakiety: 20 złotych – ANIOŁ, 50 złotych – SUPER ANIOŁ, 100 złotych – MEGA ANIOŁ. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto zbiórki.

Hospicyjny Dom Aniołków to miejsce, gdzie dzieci chore na nowotwory będą mogły odnaleźć swoją oazę spokoju, spędzić swój czas z najbliższymi i spełniać dziecięce marzenia. Dom Aniołków to niezwykły Dom, który służy tym najbardziej niewinnym, bezbronnym dzieciom dotkniętym chorobą i cierpieniem. To wyjątkowy Dom, gdzie każde dziecko może odpocząć i znaleźć ulgę pośród swojego cierpienia i choroby. To nie tylko Dom dla małych pacjentów, ale i ich rodzin. Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemiączytamy w opisie zbiórki.

Koszt budowy hospicjum dziecięcego w Zaleszanach to przeszło 6.500.000 złotych. – budowę wesprzeć można wpłacając pieniądze na konto zbiórki – link tutaj

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jerry
1 miesiąc temu

a jednak woda w kranie jest droga

Vit
1 miesiąc temu

Z samego rana nad Jezioro przybywa ok 300 osób i w tym samym prawie czasie rocznice wybuchu II wojny światowej czci niewiele ponad 30 osób Dziwny jest ten świat

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Vit

Dajcie spokój , chcą to się bawią i robią imprezy , fotki, fotki, fotki .

koordynator
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

nie miksuj tej inicjatywy z zabawami/imprezami, siedzisz za klawiszami i beczysz juz etatowo

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Dla szpanu i lansu – nie ważna historia data wybuchu II wojny światowej. Tylko byle tanim kosztem zrobić sweet focie i pokazać Światu jaki jestem fajny – smutne ! Czy od takich zlotów zorganizowanych w dziwnych strojach nie zaczynały się wszelkiego rodzaju sekty ?

jerry
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

niestety ruski trol ma tu racje

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  jerry

Widzisz kozacka onuco pomału i ty się nawracasz na prawidłowy i racjonalny tok myślenia;) Może jeszcze trochę i będzie z Ciebie homo sapiens;)

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

a ty byłeś na cmentarzu wojskowym?

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

mundurki szkolne, uniformy pilotów, sutanny – wszystko to sekciarskie gadżety!
A co jeżeli część z tych osób zarówno uczciła pamięć pomarłych wskutek wojny, jak i wsparła zbiórkę na hospicjum?! Wiesz, że można robić więcej niż jedną rzecz jednego dnia? Sprawdź sam!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Odezwała się wyrocznia mądrości i przebiegłości. Gdybyś był przebiegły masz zdjęcia na tym forum z uroczystości na cmentarzu i porównaj ile jest osób tu a tu i co to za osoby – no chyba ze to przekracza twoje możliwości intelektualne. Z tego co da się zauważyć jedynie pan Bożek zaliczył dwie imprezy no i może ewentualnie dziennikarze robiący zdjęcia

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ale wiesz, że można czcić Pamięć poległych w różnych porach dnia i miejscach?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Jednak rocznica to rocznica spytaj się rodziców albo żony. Spróbuj zapomnieć rocznicę ślubu to ci żona tak szybko nie zapomni;)

szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ale to cały dzień mam obchodzić rocznicę? nie można nic innego robić w tym dniu?! albo ku chwale ojczyzny zbierać kasę na hospicjum pływając o świcie w zalewie?

glupota nie zna granic
1 miesiąc temu

tych odwaznych panstwa zaprasam do kapieli na starym porcie w sandomierzu

dlaczego o świcie?
1 miesiąc temu

Na początku było że w pierwszy piątek miesiąca. No ale teraz już 1 dzień miesiąca. Ok. Ludziom sie chce wstać o 4 rano pędzić nad jezioro, ok. Jednak uważam że akcja powinna być późnym wieczorem, a nie o świcie, wtedy większe szanse na udział więcej ludzi, przede wszystkim udział młodzieży. Tymczasem sami dorośli. Niech będzie. Akcja nie dla mnie.

Kazimierz
1 miesiąc temu

Młodzież nie jest niczym zainteresowana tylko telefonem

bzdura
1 miesiąc temu
Reply to  Kazimierz

bzdura kompletna. To działania władz są odstraszające młodzież, robią wszystko na sztywno i po staroświecku.

pozdrawiam
1 miesiąc temu

bo to sa zabobony tzw czary mary

walt
1 miesiąc temu

i dobrze,że byli nad jeziorem…. historię trzeba znać,trzeba kultywować pewne rytuały… ale też nie każdy,zwłaszcza z młodego pokolenia będzie żył traumą wojny sprzed 80 lat…. trzeba też czasami patrzeć w przód i myśleć o dziś i o jutrze a nie tylko rozdrapywać na okrągło niezabliźnione jeszcze rany.
ta straszna wojna gdzie ani nie potrafiliśmy się sami obronić ani tym bardziej wyzwolić zebrała krwawe żniwo w każdej rodzinie ale też trzeba się kiedyś odbić i wyzwolić z traum by żyć i wychowywać następne pokolenia bez owej traumy.amen.

pozdrawiam
1 miesiąc temu
Reply to  walt

chce ci sie tak pier lic?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  pozdrawiam

podeślij żonę/córkę to się przekona 😉 😛

tak samo jak tobie produkować takie bzdety-owszem chce :*

ferdynant
1 miesiąc temu
Reply to  walt

ponoc krowa ktora bardzo ryczy malo mleka daje

pozdrawiam
1 miesiąc temu
Reply to  walt

e no nie wierze naprawde jestes taki macho? na miasteczku gadaja co innego

walt
1 miesiąc temu
Reply to  pozdrawiam

to raczej nie jest kwestia wiary… tylko maczugi 😉

Man
1 miesiąc temu

Nooo… fajowa impreza, fajowe doopcie. Następno razo wskakujemy do wody tylko w majtusiach i biustonoszach. Przez zimę dbajcie o należyty wygląd Waszych ciałek.

Man
1 miesiąc temu

Fotografia 99. Ten psiak na fotografii bardzo wystraszony.

Dorian
1 miesiąc temu

Banda żenujących atencjuszy, na czele z organizatorem tego żałosnego widowiska, który raz pobiegnie w slipach do Sandomierza w zimie a innym razem założy białe skrzydełka z papieru i wbiegnie do wody skoro świt.
O więcej rozsądku podejrzewałem natomiast redakcję nw24, która za każdym razem fotografuje to kiepskie widowisko, zaspokajając niskie instynkty jego uczestników.
Włodarz miasta jak najbardziej na swoim miejscu, gdyż jest to osoba wybrana przez zmobilizowanych, sentymentalnych absolwentów liceum i to jest impreza na poziomie LO a nawet niższym, na której ten pan, czuje się jak nomen omen ryba w wodzie.
Nie zobaczymy go na zdjęciu na którym ściska dłoń nowo sprowadzonego inwestora, ale wśród bab w mokrych kieckach i chłopów w slipach

zolciak
1 miesiąc temu

najwazniejsze pytanie zebrali jakas konkretna kwote? jesli nie to po co ten cyrk?

4as
1 miesiąc temu
Reply to  zolciak

najważniejsze , że stare dupy się lansują w necie

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Dziwne że koleś który biega w zimie w slipach przy głównej drodze do Sandomierza staje się niczym guru lemingów zamiast zostać przebadanym przez psychiatrę:) Budowane hospicjium ma być przez prywatną fundację czy ktoś słyszał czy za przyjęcie i ewentualne leczenie to stowarzyszenie nie będzie pobierało opłat , czy może to kolejni cwaniacy którzy ciągną kasę na szczytny cel aby później bez skrupułów pobierać opłaty ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ciekawe czy za WJAZD zapłacili , bo miasto biedne i każdy grosz się przyda ???

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Raczej nie sądzę widząc obecność p. Bożka i jego ukłony w stronę organizatora. Wystarczy powiadomić aby straż miejska w tych godzinach nie pojawiała się nad jeziorem !

4as
1 miesiąc temu

psychiatrę bym tam wysłał

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content