Wyłączą część lamp ulicznych po północy. Tarnobrzeg szuka oszczędności

Grupa zakupowa, której członkiem jest Miasto Tarnobrzeg, dopiero przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dostawę energii elektrycznej, jednak systematycznie rosnące ceny jednej megawatogodziny, a także informacje o stawkach podyktowanym już niektórym samorządom, skłoniły władze Tarnobrzega do przygotowania planu oszczędnościowego.
– Niewykluczone, że konieczne będzie wyłączanie przynajmniej części oświetlenia ulicznego oraz ograniczenie iluminacji świątecznych – informuje prezydent Tarnobrzega.

Grupa zakupowa, w skład której wchodzą podmioty: Miasto Tarnobrzeg, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnobrzeg, Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego S.A. i Rejon Dróg Miejskich S.A. dopiero przygotowują się do przetargu na dostawę energii elektrycznej. Wiadomo jednak, że rachunki za energię elektryczną naliczane wg nowych taryf  będą olbrzymim ciężarem dla miasta.

– Na pewno będziemy chcieli wdrożyć jakieś rozwiązania mające na celu wygenerowanie oszczędności. Obecnie przygotowywane są analizy. Decyzję o tym, w jakich obszarach możemy sobie pozwolić na zmniejszenie ilości zużywanej w mieście energii musimy podjąć bardzo rozważnie, by ewentualnych oszczędności nie uzyskać kosztem np. bezpieczeństwa mieszkańców. Rozpoczynamy objazd miasta pod kątem oceny możliwości wyłączania, czy to w części oświetlenia niektórych ulic, czy co drugiej lampy. Brane jest pod uwagę ewentualne instalowanie tzw. sterowników, a także przekaźników czasowych zmniejszających natężenie oświetlenia. Będziemy wyłączali lampy nad jeziorem,  uliczne górne w całości, a tzw. zmierzchówki będą wyłączane w granicach godziny 24.00 – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. W porze nocnej nie będą oświetlane niektóre budynki użyteczności publicznej.

– W najbliższych dniach, przejedziemy przez wszystkie osiedla, by ocenić, jak i gdzie możemy wprowadzić program oszczędnościowy – zaznacza prezydent Bożek.W planach mamy także ograniczenie liczby iluminacji świątecznych – dodaje.

Cena MWh, jaką ponosiło w tym roku miasto kształtowała się następująco: styczeń – marzec 670 zł; kwiecień 830,77 zł; maj 821,87 zł; czerwiec 835,93 zł; lipiec 914,48 zł; sierpień 974,22 zł;  wrzesień 1121,85 zł.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
128 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gal
22 dni temu

Kierunek słuszny lecz spóżniony

obywatel
22 dni temu
Reply to  Gal

Widocznie betonowe mózgi zagladają na to forum i czytają , dobrze że tym bezmózgowcom obywatele miasta podpowiadają??
Niewykluczone , że mieszkaniec z Krosna był w Krośnie i dowiedział się jak Krosno odzczędza ????

Reszta to brednie bo dojdą niebawem kolejne koszty związane z latarniami na obwodnicy ???

Tak oszczędzają aby sobie premie pewnie dać w urzędzie bo zbliża się koniec roku a premie to tradycja i zwyczaj za panującego sołtysa a histeryk szanuje tradycje i zwyczaje bo to przecież historia związana z tym miastem ??
Jakby premii nie dawał i podwyżek dla swoich kolesi , nie realizował propagandy ( widniej i bezpieczniej), nastawiał latarnie dla ryb nad zalewem , robił potancówek, dożynek , wycieczek na wczasy do Krynicy, generowaniu kosztów na jeb …… ściance ( itd) to i by kasa była a tak bezczelną propagandą w stalinowskim stylu o oszczędzaniu ( brednie, brednie, brednie ).

Wyborca
22 dni temu
Reply to  obywatel

Sama prawda
A ludzie władzy zaraz zaatakują Obywatela

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Wyborca

sami ją wybieraliście więc macie za swoke

tylko dla polaków
21 dni temu

swoje

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wyborca

Wystarczy że Bożek na drodze sądowej zatatakował ZA PRAWDĘ , ocenę opinie i pogląd a bredził że do oceny są mieszkańcy .

Bożek czy już komornika naslaleś ze swoim doradcą prawnym WARCHOŁEM czy też czekasz na decyzję Prezydenta RP jak ja ???

O podatku cmentarnym Bozkowym od zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez Państwo też miałem odwagę napisać w piśmie !
Możesz pisać kolejny pozew o naruszenie dobrego imienia, godności tylko zastanów się czy coś takiego Masz ??
Stać cię, przecież mieszkańcy dali ci podwyżkę ( także z moich podatków) , masz za co !!

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wyborca
Wyborca
22 dni temu
Reply to  Gal

A przecież projekt widno i bezpiecznie to dziecko Bożka
Uparł się na ten projekt w takich czasach kiedy musi likwidować oświetlenie
A radni dalej bezkrytycznie brną w ten projekt
Ręce opadają

obywatel
22 dni temu
Reply to  Wyborca

Zgadnijcie co to za radny wymyslił , ten bubel” widno i bezpiecznie”,
” jeszcze widniej i bezpieczniej ” ????

Bo mi się nasuwa że to jakiś z mafii spółdzielczej , bo tam czy coś potrzeba czy nie to jak pracuś spółdzielczy wymyśli to tak ma być a lokatorzy panszczyżniani nie mają nic do gadania bo ich rolą jest tylko placić .
Znam takiego milicjanta radnego co upierał się aby postawić latarnie na działce prywatnej spółdzielni i najlepiej żeby to zfinansowała spółdzielnia ( czyli lokatorzy panszczyżniani).
Przez lata bredził że ma prawo jako radny ( miasta i osiedla) występować z takimi żądaniami !!!Nawet członkiem tej spółdzielni nie był bo zasiada w radzie innej .

Asterix
22 dni temu
Reply to  Wyborca

Nie zgodzę się choć nie popieram obecnego prezydenta. Choćby ulica Konwaliowa na Ocicach gdzie było tak ciemno, że ciężko było przejść choćby kilka metrów. Faktem jest, że ilość lamp i ich moc mogła by być mniejsza. Jednak jeszcze nie znalazł się taki co by dochodził wszystkim. Sugerowałbym zweryfikowanie czy powinny się palić mimo, że jeszcze jest jasno lub już jest jasno bo to powszechne zjawisko.

Wyborca
21 dni temu
Reply to  Asterix

Tylko o tym powinien myśleć ten kogo wybraliśmy
Tymczasem decyzje podejmowane nie maja cech rozsądku i celowości
Wirus pozwolil rzadziec bez odpowiedzialności to i buta się wkradła na całego.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wyborca

Wasć powiadasz ” dziecko bożka” i racja , takie samo dziecko jak bliźniak jego czyli ŚCIANKA która miała kosztować tylko coś około 600 tysięcy a wyszło że kosztuje ( chyba) ponad 3 mln .
Jakie drzewo taki owoc ????

Walet
21 dni temu
Reply to  Gal

nie szczędzili grosza w sezonie. Oświetlenie przy zalewie było bardziej zajebiste niż niż na Marszałkowskiej w stolicy. Zamiast oszczędzać jechali na petardzie. To teraz trzeba się dusić.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Walet

Czyli jak pisałem LAS BAGNAS , była jasno a jest bagno !

droga do Miechocina wazniejsza
21 dni temu
Reply to  Walet

z jeziorem też nie było kolorowo, bo ścieżka pieszorowerowa prowadząca od Mariny w kierunku Wisłostrady i miasta( kamienista) w ogóle nie była oświetlona, a uczęszczana cały sezon i tłumnie, również nocą. No według władz miasta ważniejsze jest oświetlanie jakiejś asfaltowej drogi w kierunku Miechocina ulicy Siarkowej, czyli prowadzącej na peryferia miasta. To jest ważniejsze ,niż droga DO MIASTA. I tyle mają w głowie nasze władze.

Alf
22 dni temu

Może jednak pomysł z farmą fotowoltaiczną nie był tak głupim pomysłem jak to pisali niektórzy na tym forum. Obecne ceny w kontraktach na przyszły rok to już ponad 2000 za Mwh. Co ciekawe państwowe firmy produkujące prąd pracują na 50 % marżach obecnie. Następny rok też zapowiada się ciekawie , bo do 2000 kW rocznie zapłacimy trochę drożej niż w tym. Nadwyżka będzie dużo droższa niestety. Wygląda na to ,że ogrzewający domy pompami ciepła bez fotowoltaiki zapłacą majątki

obywatel
22 dni temu
Reply to  Alf

A co ma pomysł z farmą z realizacją i kosztami ???
Za cudze to każdy by budował a od siebie nic nie dając !

fach
22 dni temu
Reply to  Alf

Zdecyduj się po ilu latach przy obecnych trendach zwróciłaby się taka farma zakładając, że gmina wyłożyłaby 100% kosztów, to ocenimy jej sens. Bo że dofinansowania do niej nie będzie, to raczej pewne 🙂 Nie uciekaj po napisaniu pochwały farmy, tylko podaj konkrety 😉

Alf
22 dni temu
Reply to  fach

Konkrety są takie ,że od 1.04 taka inwestycja jest praktycznie nieopłacalna. Temat farmy jest wałkowany od 2-3 lat mniej więcej. Gdyby powstała wcześniej , to przy tych cenach bez dofinansowania zwrot w 3 lata max

Alf
22 dni temu
Reply to  Alf

Może tak , po 1.04 opłaca się tylko wtedy gdy na bieżąco konsumujesz produkcję lub masz magazyny energii, które na razie są zbyt małe i drogie

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Alf

jak dobrze pamietam kiedyś była mowa o platformach wiatraków ale juz o tym nie słychać padło tak samo jak chodowla swin w baranowie

fach
22 dni temu
Reply to  Alf

No to pójdź do Pana Prezydenta albo Pana Zastępcy i namów ich do realizacji tej inwestycji w całości za pieniądze miasta. Przy tak krótkim czasie zwrotu powinni w to pójść jak dzik w żołędzie w znaczeniu jak najbardziej pozytywnym 🙂 Podobno pracujesz w urzędzie, więc chyba nie będziesz mieć daleko. Daj znać co uda Ci się załatwić w tej sprawie 😉

Alf
22 dni temu
Reply to  fach

Rozczaruję Cię. Nie jestem ani pracownikiem urzędu ani osobiście nie znam nikogo z władz miasta

obywatel
22 dni temu
Reply to  Alf

Sołtys przyjmuje w gabinecie , możesz pójść i mu podpowiedzieć , przyjmie cię na pewno przecież w kampanii obiecał wschuchiwac się w głos mieszkanców ale ostrzegam weś dyktafon lub nagraj rozmowę na telefon komórkowy bo czasami to co mówi a jak jest to dwie różne rzeczy ?

fach
22 dni temu
Reply to  Alf

Czyli to były fałszywe pogłoski na Twój temat, wybacz. Ale nie musisz pracować w urzędzie ani znać osobiście kogokolwiek z władz miasta, ponieważ Panowie Prezydent i Zastępca przyjmują wnioski od wszystkich mieszkańców na pewno pisemnie, a i osobiście chyba też po falach covidu 🙂 Powodzenia i daj proszę znać co uda Ci się załatwić w sprawie farmy 😉

Chłopak na opak
22 dni temu

Im ciemniej tym przyjemniej 🙂

zelazny
22 dni temu

uwazaj zebys sie nie zdziwil gdy ktos wlaczy swiatlo

obywatel
22 dni temu
Reply to  zelazny

Ale bez światełka to najlepiej zrobić potancówkę a wtedy ohoho ????

obywatel
22 dni temu

Niech TTBS odda 3 mln to na jakiś czas kasa będzie !!!!

obywatel
22 dni temu

W Stalowej Aborygen ( czyli swój, miejscowy) ściągał inwestorów a w Tbg mieszkaniec Krosna przy pomocy mieszkańca z Dymitrowa nasciągał tylko koszty ( widniej i bezpieczniej , latarnie dla ryb nad zalewem, ścianka wspinaczkowa , plewienie nasadzeń itd itp).
Odyseusz wklej ten mem ” o wlożeniu mózgu na swoje miejsce” bo to oblicze miejscowej oligarchii samorządowej i urzędniczej , najlepiej z detykacją ” dla mieszkańca Krosna i Dymitrowa oraz bezradnych „( ha, ha, ha).

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  obywatel

Proszę bardzo , mówisz i masz 🙂

mózg.jpg
obywatel
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dzięki !!! a detykacja ???

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  obywatel

Ponoć obraz więcej mówi niż same słowa 😉

Adam
22 dni temu

Iluminacje swiąteczne będą?

Szczepan
22 dni temu
Reply to  Adam

Ograniczone. Choć moim zdaniem można by w ogóle od nich odejść. Niepotrzebne wydatki.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Adam

Nie wyobrażam sobie aby JELENIA przed urzędem nie było ” tradycja”ha, ha, ha a tym bardziej oświetlonego serduszka na walentynki przecież zakochali muszą mieć takie miejsce ( to już tradycja tarnobrzeska)????

Gość
22 dni temu

Moim zdaniem jest jeden sposób na oszczędności. Rezygnacja Bożka i Pluty. Radnych oczywiście też. Odchudzanie UM czyli pozwalnianie osób z poza naszego miasta. Powołanie PiS-owskiego zarządu komisarycznego. Sam pojadę błagać prezesa Kaczyńskiego aby byli to fachowcy ze stolicy a nie radny Kalinka i radna Peker. Ten pierwszy miał szansę się wykazać ale zdezerterował. Radna też nic ciekawego w samorządzie nie dokonał no i ma chyba coś z pamięcią bo na sesji zapomniała na jakim osiedlu dostała stołek. Zadałem sobie trochę trudu i dokładnie sprawdziłem. Ośrodek w którym pracuję znajduje się na oś.Mokrzyszow i szpeci swoim ogrodzeniem centrum tego osiedla. Więc do roboty i proszę się wykazać. Ale wróćmy do oszczędności. Na samych poborach przez 1,5 roku miasto trochę zaoszczędzi, brak durniwatych imprez na których władza brylowała I dopłacała . A korzyści z zarządu komisarycznego? Ukrócenie odwiecznych układzików. Bez wyjątku tych od prawa do lewą. No i myślę że PiS nawet w Tarnobrzegu będzie chciał się wykazać przed wyborami.

olo
22 dni temu
Reply to  Gość

to z ciebe musiałby być niezły pisior ,zeby u jarka audiencje dostac mysle ze bredzisz ale jak nie to zapytaj kiedy na sklady wegiel ten co plynie dotrze bo czekam i czekam

obywatel
22 dni temu
Reply to  olo

Zapytaj tych z KO wtym sołtysa kiedy w końcu będą dopłaty do wody dla mieszkanców???

Niech mieszkańcy sobie sprawdzą na rachunkach za wodę od września ( lub pażdziernika , bo ci pod zarządem mafii spółdzielczej dostaną już niebawem informację i rachunki do zapłaty .

Sprawdż sobie w słownikach słowo ” oszust”, ” kłamca” i skąd się wzieło słowo ” żlodziej” i ” złodziejstwo”???

Alf
22 dni temu
Reply to  obywatel

Ostatnio słyszałem ,że rząd da w tym roku samorządom 13,5 miliarda ,żeby tych podwyżek wody nie robili. Inna sprawa ,ze da pieniądze w tym roku , które miał dać w przyszłym

obywatel
22 dni temu
Reply to  Alf

Ale rząd nic nie mówił o pożyczce ze sprzedaży udziałów w Tarnobrzeskich wodociągach i że SPŁACI .
Barany, owce i osły teraz muszą płacić na odkup udziałów a ktoś obiecywał że mieszkańcy nie odczują podwyżek wody ???Miasto dopłaci ???

Taryfy zaklepane były trzy lata temu dla tarnobrzeskich wodociagów

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  obywatel

możesz pisać jak chcesz jak pl jest wolnym krajem
ale tutaj zadza same układy wiec ludzie co mają olej w głowie ucekaja z tego karju

obywatel
21 dni temu

Ja na razie widzę że z tej mieściny kto może ucieka bo ani miejsc pracy, ani przyszłości , opłaty :woda droga jak ch.., ciepło też, śmieci a widoku na poprawę nie widać wręcz przeciwnie , zwłaszcza młodzi spier… , wrócić nie wrócą bo niby po co ??? Dla kolekcji zalewu ???
Nawet oddziały w szpitalu zamykają
– słowem JAK TU ŻYĆ i kto może to spier ..a tylko Oligarchia ( władza ) nie narzeka ( podwyżki były, premie były i będą bo to dla siebie).

Seksmisja
15 dni temu

Najlepiej uciekać na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Alf

Ja ostatnio słyszałem że kadencję samorządów chcą wydlużyc ( w tym sołtysom).
Nawet PIS chce karać mieszkanców Tbg za wybory nieudaczników .
Pół roku dłużej a Kaśka wpadnie , jakieś 120 tysięcy dodatkowo
Mieszkańcy wybrali na pięć lat a teraz okaże się że na 5,5 roku ???
Jaja jak berety ! Skrócic nie można bo niezgodne z prawem ale wydłużyć to już tak bo to zgodne z prawem.

Gość
22 dni temu
Reply to  olo

Nie pisior ale fakt wole tych od prawa niz lewakow, komuchów co donosili na rodziny i znajomych i ktorzy upaśli sie po okrągłym stole ! Wole ich też od tych kolorowych co w psich maskach spacerują w paradach po ulicach Polskich miast. Nic do nich nie bede miał jeśli bedą to robić w swoich czterech ścianach i nie będą chcieli adoptować dzieci !!!
Ale to i tak bez znaczenia bo na wybory nie chodze.
A POD DOMEM PREZESA ZAWSZE MOGE NAMIOT ROZBIĆ JEŚLI TYLKO COŚ TO POMOZE MOJEMU MIASTU.

Janusz
22 dni temu
Reply to  Gość

Bożek niech już zostanie do końca swojej kadencji ale ten Pluta – jego zastępca niby jest ale tak jakby go nie było więc miasto pożytku z niego żadnego nie ma. Bożka w urzędzie czy w okolicach widziałem wiele razy a Pluty nigdy a jestem częstym petentem w UM. A może zastępca burmistrza to jakieś fikcyjne stanowisko ?

obywatel
22 dni temu
Reply to  Janusz

Waść Pan twierdzisz, że zamiana dwóch nieudaczników na jednego nieudacznika coś da ???
Waść twierdzisz, że pozostawienie eksponatu z Krynicy, modela do zdjęć, lansera od tańca, popierdówek, potancówek, dożynek coś zmieni ???
Gratulacje !!!! toku rozumowania !

Równie dobrze można Pusty Dzban postawić w urzędzie ( w gabinecie tymczasowego obecnego lokatora) i oczekiwać zmian , przecież też Waść będziesz mógl go zobaczyć ( jak dopuszczą )??

Waść oczekujesz , że pozostawienie czegoś ( kogoś) kto nie ma lub nie korzysta z organów myślowych – rozumu poprawi coś ???
ORGAN NIEUŻYWANY ULEGA ZANIKOWI a zadomowiona pustka w miejscu gdzie powinien być mózg slłużacy do myślenia DA SIĘ USUNĄĆ ???

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Janusz

no to mnie cieszy wiec odp mi na takie pytania
jest on nauczycielme historii
1 1939 ile polaków umarło do 1945 a teraz co z tego mamy
2 2020 wojna na ukrainie z rosja a polacy sa poszkodowani bo jest za drogo

obywatel
22 dni temu

Do Redakcji ???
Nie przeginajcie – ” Dariusz wielki mówi”
A GDZIE ZDJĘCIE ???jak mówi !!!

Koń Gienek
22 dni temu

Wyłączyć wszystko w pi.. tylko niech jakiś salun karczma będzie oświetlona żeby kowboje z pobliskich dzielnic bardzo dobrze oświetlonych i wyasfaltowanych mogli trafić do wodopoju

Z ostatniej chwili
22 dni temu

Ciężkowice – małe miasteczko za Tarnowem pozyskało pieniądze i wykonało odwiert wód siarczkowych. Badania okazały się bardzo obiecujące. Dalsze plany to budowa uzdrowiska za pieniądze z Polskiego Ładu.
UCZ SIĘ PREZYDENCIE BOŻEK I UCZCIE SIE RADNI. PODOBNO NA NAUKĘ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO.

Adam
21 dni temu

Do Tarnowa to oni trochę mają. Ciężkowice to już prawie Beskid Niski, mają sporo atrakcji turystycznych w okolicy, cieżko ich porównywać do Tarnobrzega.

Ciocia Pelagia
22 dni temu

I tak to ,,dzieki” Koniowi Trojanskiemu z Krosna, do Tarnobrzega wraca sredniowiecze.Wracaja czasy pochodni ilamp gazowych.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Ciocia Pelagia

Jak w średniowieczu już jest w tym mieście :” wielcy panowie urzędasy” i reszta : niewolnicy pańszczyżniabi

waldek
22 dni temu
Reply to  Ciocia Pelagia

ludu galicyjsko tarnobrzeski w sredniowieczu nie bylo zadnego tarnobrzegu

Ciocia Pelagia
21 dni temu
Reply to  waldek

Dlatego ze nie bylo, to Stanczyk z Krosna chce, zeby bylo.

Kierownik
22 dni temu

Kara Boska za brak wybrania Kamila. ,

fach
22 dni temu
Reply to  Kierownik

Gdyby mieszkańcy wybrali na prezydenta Pana Kalinkę, to byłoby wiadome, że prezydent jako organ realizuje politykę PiS-u i zasadne byłoby obwinianie partii za jego ewentualne niepowodzenia. Wybrano jednak bezpartyjnego Pana Bożka, więc za niepowodzenia prezydenta nie można obwiniać żadnej konkretnej opcji politycznej 🙂 Alternatywa wyborcza zadziałała 😉

obywatel
21 dni temu
Reply to  fach

Waść Pan zapominasz kto za plecami Bożka stał ( i stoi) a stało KO, PO, Nowoczesna , Korwin ,SLD ( itd) czyli OPCJE POLITYCZNE i że jest to kandydat bezpartyjny nie ma prawa być głoszone . Warto popatrzeć kto się znalazł w komitecie wyborczym i jacy ludzie .
Podobnie jest w Rzeszowie i niczym oni się nieróżnią a jedynie tym że ten z Rzeszowa tylko jak dorwał się do koryta to od razu dał podwyżkę sobie i swoim kolegom z urzędu ( słuchy chodzą o podwyżce rzędu 100 proc) a sołtys czekał na dogodna tylko sposobność .
To jest zwykle cyniczne ogłupianie ludzi ” niby bezpartyjni a kandydatami z nadania i poparciem konkretnych ludzi związanych z partiami politycznymi .
Ciekawe czy Bożek by wystartował jakby go ludzie z partii nie namawiali .
Takie rzeczy powinny być zakazane i karane jak za oszustwo.

fach
21 dni temu
Reply to  obywatel

Niby stały za nim partie opozycyjne, a po jego wyborze ludzie związani z PiS-em mają się dobrze w mieście, były uprzejmości z Panem Ortylem, z Panem Weberem itd. 🙂 Także spokojnie, Pan Bożek jest prezydentem wszystkich opcji, niezależnie z którą partią telewizyjną związanych 😉

obywatel
21 dni temu
Reply to  fach

Mają dobrze i ci z PIS a zwłaszcza ci z KO bożka lokalnego .
Słowem koryto podzielili w zaciszu gabinetów .

A opcja to tylko jedna ma nazwę ” KORYTO”

Miećka Aniołowa
21 dni temu
Reply to  Kierownik

Ja głosowałam na panią Ele bo może by się sprawdziła jako prezydentowa.

Trs
22 dni temu

Trzeba budować małą spalarnię śmieci dla miasta i powiatu tarnobrzeskiego wespół z Siarkopolem (bez FCc), która będzie produkowała prąd. Pożyczka z WT powinna iść na takie inwestycje, które przyniosą w przyszłości zyski.

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Trs

jak na byłem wojewodzkie miasto to nie mamy nic
spalarni smieci
pola z wiatrakami
farm strusiów
produkcji wody siarczkowej pomysł panstwa zychów
i paru markowych sklepów które są w galeriach tego też brak

obywatel
21 dni temu
Reply to  Trs

Waść ZA CO jak nawet na energię brakuje ???
Chyba że sprzedadzą resztę udziałów Wodociagów czyli zamienią siekierkę na kijek tak jak na ten zalew i drogi w strefie , jakieś tam drogi zrobił za kasę że sprzedaży ( zbycia udziałw ) a ci ze strefy nawet na imprezę sołtysa nie zaprosili ( bo zdjęć brak z jubileuszu) .
Pokazali sołtysowi miejsce w szeregu ( ha, ha, ha).

WERONIKA
22 dni temu

Jak to mówią OSTATNI GASZĄ ŚWIATLO

Ewa
21 dni temu

Trzeba było jeszcze więcej latarni nad jeziorem postawić! A teraz się głowią jak prąd oszczedzać. Brak słów.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Ewa

No cóż jak widać DZBANY w urzędzie nie dość że PUSTE to jeszcze gdzie nie popatrzysz DZIURAWE .
To taki opis wybranców narodu tarnobrzeskiego ,
same kłody kladą się pod ich łapskami , za co się wezmą i co zrobią obraca się przeciwko NIM oprócz potancóek, dożynek , zabawy .

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  obywatel

z pustego nawet samuel nie naleje

obywatel
21 dni temu

Ha, ha, ha – nawet Salomon niebylby taki głupi żeby do dziurawego LAĆ.

tylko dla polaków
20 dni temu
Reply to  obywatel

moge każdego wymienić co siedzi przy korycie a to jest tylko imie a nazwiska nie bbede wymieniał bo kazdy co mieszka w polsce je zna a juz mnie gedba od smiechu boli

ODYSEUSZ
21 dni temu

Spokojnie spokojnie Ukraina zadeklarowała pomoc Polsce w postaci odsprzedaży (nie darmowej czy też w ramach odwdzięczenia za przygarnięcie milionów ukraińców, edukację , opiekę zdrowotną, sprzęt wojskowy , paliwo) węgla i energii !!!! Czy dalej nie widzicie kozackie onuce że coś tu śmierdzi? Że rzekomo walczącej Ukrainie jest wszystko i brak jest deficytów zaś w w Polsce gdzie nie prowadzi się wojny są braki nie tylko energii ale również artykułów coraz bardziej pierwszej potrzeby ? W Polsce rządza albo debile albo agentura pozbawiając Nas Polaków Ojczystej Ziemi !

upadlina dwojga.jpg
wrzos
21 dni temu

I DOBRZE INNE MIASTA OSZCZEDZAJA TO I TARNOBRZEG NIECH TEZ W GODZ NOCNYCH NA ULICACH I PLACACH RUCH ZNACZNIE MNIEJSZY NIZ NP. WIECZORAMI DO GODZ 23

ODYSEUSZ
21 dni temu

Polaku obudź się bo cię ruchają w biały dzień !

prawda o wojnie upadlina.jpg
były wojak
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

W jednym miejscu wojna jest, w innych nie ma. To proste, że żołnierzy przy żolnierzu nie stoi tylko w określonych miejscach, skupiskach.

jerry
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

kacapy i inne trole do domu

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  jerry

Widzicie flagę czerwono czarną ? Nawet się nie kryją i plują wam kozackie onuce prosto w mordę , a i tak jak świnie nic nie widzicie !

bandera i debile.jpg
Piotrek
18 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Na cmentarzu łyczakowskim we Lwowie pełno takich flag na grobach poległych żołnierzy ukrainskich. W zachodniej UA założyciel uon-upa i lider nacjonalistów to bohater narodowy jak Piłsudski w Polsce.

Asterix
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

TROLL

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  Asterix

Twój autoportret;)

tępa dzida 1.jpg
wyborca
21 dni temu

obywatel na sołtysa, będzie lepi

paliwo dla śmieciarek
21 dni temu

idą trudne czasy dla finansów i nadszedł czas na zaciśnięcie pasa. Trzeba zacząć oszczędzać. Iluminacje z pewnością można wyłączyć, w parku koło zamku na pewno za dużo lamp w nocy, można wrócić do tego co było. Więcej kamer noktowizyjnych, mniej lamp. Przestępcy i tak mają świadomość że są nagrywani mimo ciemności. Ja czekam aż miasto zacznie oszczędzać na paliwie dla śmieciarek, bo aktualnie podjeżdżają po 4 razy dziennie pod te same bloki ,po różne pojemniki. No chyba ich porąbało na łeb z tą nową firmą FCC co podpisali kontrakt. Paliwo jeszcze nie poszlo w górę, ale po co takie marnotrastwo?

Ludzie ludzie
21 dni temu

Śmieciarki FCc powinny jeździć zadziwi bo tak jak pisze przedmówca jeżdżą po 4 dziennie! A miasto im dopłaciło więcej niż w przetargu? Czy ktoś to sprawdza co oni wożą ?

Ludzie ludzie
21 dni temu
Reply to  Ludzie ludzie

Powinny jeździć żadziej,

Kloszard
21 dni temu
Reply to  Ludzie ludzie

Powietrze najczęściej wożą 🙂

obywatel
21 dni temu
Reply to  Kloszard

Bo tu nie chodzi o to żeby coś wozić ale to był kasę brać .
Podobnie zapewne będzie ze spalrnią FCC nad zalewem .

kontrola działalności FCC
20 dni temu
Reply to  Ludzie ludzie

prawdopodobnie sprawa wymnęła sie spoza kontroli a sprawę należy zgłosić do mediów aby zarządzić kontrolę w tej firmie i przejrzeć protokoły przewozu odpadów, co ,ile ,skąd. Sytuacja jest patologiczna ,szczególnie w czasie wdrażania oszczędności

Kloszard
21 dni temu

O to to. Też widuje po cztery śmieciarki dziennie przyjeżdżające do… pustych pojemników. Nie ma siły aby z dnia na dzień zapełnić pojemniki.

jeżdżą puste śmieciarki
20 dni temu
Reply to  Kloszard

ich na mózg popier..ło z tymi śmieciarkami. Ciekaw jestem czy robią protokół zapełnienia pojemników i mają świadomość o zbyt częstym odbiorze. Byćmoże są bloki gdzie zapełnia sie codziennie, ale to wyjątki i jeśli takie są to powinny być w protokole. Sprawe trzeba zgłosić do lokalnych dzienników

Jan
14 dni temu

Jak płacimy za wywóz smieci 2 razy drozej jak okoliczne miasta to sie worzą,kto bogatemu zabroni?

Swój
21 dni temu

Wyłączcie wszystko! Tarnobrzeg – miasto grozy! Tylko nie zapomnijcie o premiach dla urzędników, w końcu to duży elektorat!

tancerz
21 dni temu
Reply to  Swój

w tbg u najlepsze sa potancowki

walt
21 dni temu

to może czas by dumni akcjonariusze wzięli na swoje barki finansowanie swojej kopaniny a nawet płacili za wynajem obiektów miejskich ?
czy rządzący i bezradni się na to zdobędą ? wątpię 🙂

jak płacić to mieszkańcy,jak obcinać to mieszkańcom… ,tak ?

As
21 dni temu
Reply to  walt

Nie zdziwię się , jeżeli w przyszłym roku znacząco wzrośnie subwencja i z innymi bonusami przekroczy 2 miliony. Drużyna , która szoruje po dnie tabeli na 3 poziomie rozgrywkowym ma być podobno najlepszą wizytówką naszego miasta

obywatel
21 dni temu
Reply to  As

Oczywiście jeszcze na piłeczki pingpongowe – wizytówka a akcjonariusze bawić się bedą .

As
21 dni temu
Reply to  obywatel

Wiesz ile miasto daje w sumie na ping ponga a ile na kopaną ? Porównaj sobie skalę to pogadamy

walt
21 dni temu
Reply to  As

niech kopacze ocierają się o europejskie puchary i zdobędą jedno nie 20 mistrzostw świata to pogadamy.
akurat One rozsławiają nasze miasteczko na całą europę.

obywatel
21 dni temu
Reply to  walt

Biorą za to pieniądze i to spore niby dlaczego mieszkańcy mają składać się na ich wynagrodzenie ???
Obowiązki gminy są jasno określone w ustawie a co ma z tym wspólnego miasto i mieszkańcy ???
Lewandowski też rozsławił swoje miasteczko a kasy nie dostaje od miasta .
Podobnie Świątek , tenisistka ?
ENEA jest miejska ??? Czy też Siarkopol ????

walt
21 dni temu
Reply to  obywatel

już ustaliliśmy nieraz,że z tobą nie warto nawet muchy w kiblu ubić więc wybacz ale lepiej z mądrym zgubić niż z tobą znaleźć.
daruj mi tą wątpliwą przyjemność zatem 😛

obywatel
20 dni temu
Reply to  walt

W sumie masz rację po co dyskutować z kimś kto wywozi na slowację na skrobanki ????
Lepiej psa wyruchać niż z Tobą na ulicy się spotkać a tym bardziej dyskutować , tak więc skoro tyle wiesz o ubijaniu w kiblu co oznacza że wiesz o czym gadasz i wiesz jak to robić .
Przykre tylko że musisz to robić sam.

walt
20 dni temu
Reply to  obywatel

ziew 🙂 odkąd cię zidentyfikowano tym bardziej nie warto,płyń w swoją stronę prostaczku.

walt
20 dni temu
Reply to  walt

zdradzę ci nawet,że teraz nadal skrobią tam w najlepsze 🙂
a potem robią sobie wywar z polskich,katolickich zygotek 😛

obywatel
20 dni temu
Reply to  walt

Właśnie wy to urzędasy macie – zbydlęcenie i pogardę dla zwykłych ludzi.
Jesteście tylko dzbanami pustymi i dziurawymi .

walt
20 dni temu
Reply to  obywatel

ino ze mnie taki urzędnik jak z ciebie człowiek bydlaku bez szkoły.

As
21 dni temu
Reply to  obywatel

Mówisz o ludziach a sprawa dotyczy klubu , który w nazwie ma jednak nazwę naszego miasta. Myślę ,że obu klubom należy się jakieś wsparcie. Jednak wsparcie na miarę naszego miasta i to nie miasto powinno być sponsorem dominującym dającym rocznie grube miliony w prywatnej spółce bez udziałów miasta.

obywatel
20 dni temu
Reply to  As

To co się dzieje od czasu jak powstały spółki akcyjne to nie ma nic wspólnego z miastem .
CWANIAKÓW act dorabiają się kosztem mieszkanców .
Skoro miasto dopłaca to niech postawi warunki np: maksymalne wynagrodzenie w spółkach 150 procent minimalnego wynagrodzenia dla zawodowców i pracowników klubu ( w tym prezia) oraz zakaz brania kasy za wyszkolenie młodzieży która nie ma miejsca w pierwszym składzie .
Na młodzież tarnobrzeska nie żalować skoro na emerytów się nie skąpi ale na zawodowców absolutnie ???

As
21 dni temu
Reply to  walt

Zgadza się a dostają niewspółmiernie mniej. Poza tym mają sponsora strategicznego

obywatel
21 dni temu
Reply to  As

A co to za różnica ile ???
Przecież dr facto to mieszkańcy wszyscy się na to składają a dodacje to na ich koszt .
Jakby to było miasta to można byłoby dydkutować.
Zresztą są ważniejsze sprawy dla miasta niż dodacje do prywatnych spółek i stowarzyszeń – kasy brak i na wkłady własne , nawet na energię .
Podobnie było że zbyciem udzialów w Wodociągach , równie dobrze można powiedzieć że to było na splatę zadłużenia do ZUS a budżet miasta i podział kasy na zadania to wtórna rzecz .

walt
21 dni temu
Reply to  As

znając naszych bezradnych i z kilkoma przed laty o tym dyskutując to nie zdziwi mnie to wcale.
ba ułoży się nawet to w jedną całość.
no ale jak się ma kolegów w spółce i można liczyć na catering by poudawać elytę to dlaczego nie ? 🙂

As
21 dni temu
Reply to  walt

Dokładnie , pamiętam jak na sesji Prezes mówił ,że klub jest jednym z największych pracodawców w mieście i zatrudnia z tego co pamiętam coś koło 100 osób na różne rodzaje umów. Nikt z radnych chyba nie zadał sobie trudu ,żeby chociaż jedno pytanie zadać

walt
21 dni temu
Reply to  As

jak radna zapytała o kasę to jej prezes odpowiedział,że to prywatna spółka i ch.j jej do tego.
a kasa leci hehehehehehehe 😀

obywatel
21 dni temu
Reply to  As

O rodziny mają pytać czy też o znajomych ???

Foxi
21 dni temu

Wyłączmy wszystko co się da i podnieśmy opłaty ! Jepis

Jan
14 dni temu
Reply to  Foxi

tu rządzi komuna z lewactwem dzieciaku resortowy

Zbyszek
19 dni temu

Wyłączyć co drugą latarnie po 22,00 i po sprawie. Ale kto sie nabtym zna? No i……………krótko przeróbka na oszczędne LEDY……..w całym mieście. Ale to za trudne, bo urzędników ci u nas dostatek……….i ciągle przybywa………..ale wiedzy im brak? Ot tyle…….

wyłączyć wszystko!
18 dni temu
Reply to  Zbyszek

ja bym wyłączył wszystko po 22 ,totalna ciemność .Wszyscy mieszkańcy dostaliby bezpłatnie latarki czołówki i kamizelki odblaskowe. Wtedy dopiero byłyby oszczędności!

ogrzewanie elektryczne
18 dni temu

pożera najwięcej prądu.Tu trzeba mocno zaoszczędzić, najlepiej przerzucić się na piece węglowe, czyli te bez prądu. Konieczna będzie wymiana wszystkich pieców. Najlepszym paliwem w piecach są opony, dają dużo energii no i są za darmo, bo leżą na składowiskach. To dopiero oszczędności!

wasyl
17 dni temu

Zamiast premii dla urzędasów założyć farmę fotowoltaiczną . czy w tym urzędzie nie ma osób myślących , tylko same pajace nastawione na premie . Inne miasta jakoś mogą tylko w tym mieście nikt nie myśli , a może zakład siarki się podzieli energią z paneli . Gryzipiórki urzędnicze brać się za myślenie , działać a nie wieszać jak tabliczki typu ZAKAZ WYRZUCANIA ŚMIECI od spichlerza do zamku – dalej wyrzucają a tabliczki przybite do drzewa , to się ma nazywać ekologia . Po drugie po co tyle lamp – co 2 wystarczy i po zygzaku , raz po jednej stronie druga po drugiej . UM czeka na pomysły od mieszkańców , brak jest dobrej woli w ich rozwiązywaniu . Może zrobić raz w miesiącu GIEŁDĘ POMYSŁÓW – to lepsze niż podział premii.

Pol
17 dni temu
Reply to  wasyl

Wasyl UM czeka Ruszaj bryłe z posad świata boTwoja tu napinka tyle znaczy co zeszłoroczny śnieg.Zostań urzędnikiem czyli gryzipiórkiem wstrętnym urzędasem, zmierz się z gąszczem często sprzecznych przepisów i pokaz jak to się robi .Będę bił brawo bo na razie to dyrdymalisz .Zarządzanie budżetem domowym a gminnym to dwa światy i jak czytam Twój wpis to nie masz o tym żadnego pojęcia choć Ci się wydaje że jesteś kozakim.

wasyl
16 dni temu
Reply to  Pol

Znalazł się oświecony bez chęci pomocy , lepiej oglądaj TVPiS tam zawsze mówią prawdę ale z czasem i ją mogą mogą ci wyłączyć / brak prądu /. Czy też wtedy będziesz taki wielki kozak znający się na przepisach . Potrzebne tylko chęci w UM i nie premie .

Jan
14 dni temu
Reply to  wasyl

resortowe dziecko?

wasyl
17 dni temu

A czy policja godzi się na wyłączanie oświetlenia , czy będzie wtedy wolna amerykanka , głośny huk motocykli jak dotychczas na przełomie zmiany w pracy policji ? Nie trzeba tego widzieć ale dobrze słychać na osiedlach .

Pol
17 dni temu
Reply to  wasyl

Sezon motocyklowy się kończy bo idą chłodne a potem zimowe okresy więc to nie jest problem przez najbliższe pół roku

Grzegorz
17 dni temu

Już w roku 2003 przy dobrej współpracy na linii miasto/ZE Tarnobrzeg wprowadzono ograniczenie na głównych ciągach o 1/3 mniej oświetlenia w godz. 23 do 4 rano .Inwestycja stosunkowo niedroga ale ograniczała znacząco koszty.
Niestety potem po zmianach władzy w Magistracie współpracy już nie było.
Do dzisiaj ten problem byłby rozwiązany i koszty o wiele niższe.
Niestety dzisiejszy Samorząd to kariera i kasa a praca dla mieszkańców na dalszym miejscu.

Jan
14 dni temu

Wyłączyć wszystko nad jeziorem,po jakiego tam się w nocy swieci!!!

Zuza
14 dni temu

Na oświetlenie dla mieszkańców brak kasy ale na parkingi i drogi nad zalewem dla ludzi z całego powiatu były !!!!
To świadczy tylko o tym, że mieszkańcy miasta wybrali nie prezydenta miasta tylko starostę powiatu 🙂
Więcej takich wyrobów a Tarnobrzeg na mapie będzie określany np. jako koło Nowej Dęby 🙂
TAk trzymać !

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
128
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content