Resort nie kupi mammografu dla szpitala w Tarnobrzegu. Marszałek wciąż milczy w tej sprawie

Od Moniki Stępień z Tarnobrzeskiej Rady Kobiet otrzymaliśmy odpowiedź, jaką TRK dostało z Ministerstwa Zdrowia, w sprawie możliwości zakupu mammografu do szpitala w Tarnobrzegu z resortowych pieniędzy.
„W roku 2022 nie przewiduje się przeprowadzenia kolejnego konkursu na dofinansowanie zakupu nowych mammografów cyfrowych czy też wymiany przestarzałego sprzętu.
Jednocześnie informuję, że Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu nie składał oferty w postępowaniach konkursowych na zakup mammografów w ramach NSO.” – czytamy w piśmie.
Odpowiedzi od marszałka w tej sprawie wciąż nie ma.

Przypomnijmy, w sierpniu br. po sygnałach i prośbach od pacjentek, członkinie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet wysłały pismo do ministra zdrowia oraz do marszałka województwa podkarpackiego, w którym proszą o zakup nowego mammografu do szpitala. Będący na stanie placówki sprzęt zepsuł się w lutym br. a jego naprawa jest nieopłacalna.

W odpowiedzi z ministerstwa czytamy m.in.

Harmonogram zakupu sprzętu na rok 2022 zaplanowany został na podstawie opinii członków Krajowej Rady ds. Onkologii, w tym Konsultantów Krajowych z różnych dziedzin medycyny. (…) 

W latach 2019 – 2021 zostały przeprowadzone konkursy pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy”, których celem

była wymiana wyeksploatowanych mammografów analogowych i ucyfrowionych na nowe aparaty cyfrowe. Konkurs w roku 2021 obejmował również dofinansowanie na rok 2022. W związku z powyższym w roku 2022 nie przewiduje się przeprowadzenia kolejnego konkursu na dofinansowanie zakupu nowych mammografów cyfrowych czy też wymiany przestarzałego sprzętu.

Jednocześnie informuję, że Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu nie składał oferty w postępowaniach konkursowych na zakup mammografów w ramach NSO.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, co do zasady Minister Zdrowia nie posiada podstawy prawnej do finansowania ze środków krajowych, tj. dotacji celowej, zadań realizowanych przez jednostki, dla których nie jest organem tworzącym

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, co do zasady Minister Zdrowia nie posiada podstawy prawnej do finansowania ze środków krajowych, tj. dotacji celowej, zadań realizowanych przez jednostki, dla których nie jest organem tworzącym. Zgodnie bowiem z art.115 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, Minister Zdrowia może przyznać dotacje na inwestycje samodzielnemu publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej, dla którego podmiotem tworzącym jest Minister Zdrowia albo uczelnia medyczna.

Ponadto informuję, że istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na zakup mammografów ze środków funduszy europejskich dostępnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Instytucją odpowiedzialną za wdrażanie ww. instrumentu finansowego jest Urząd Marszałkowski, który prowadzi nabory konkursowe i pozakonkursowe na inwestycje w swoim regionie (m.in. w obszarze zdrowia), w tym określa harmonogramy ww. naborów i kryteria wyboru projektów. – czytamy w piśmie podpisanym przez zastępcę dyrektora w Departamencie Zdrowia, Agnieszkę Beniuk – Patołę. (Odpowiedź MZ do Tarnobrzeska Rada Kobiet, dot. możliwości zakupu mammografu – Woj. Szpital w Tarnobrzegu )

– Obecnie TRK oczekuje na odpowiedź również z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w tym temacie. Miesięczny termin odpowiedzi minął 1 września – informuje NW24.pl Monika Stępień, z Tarnobrzeskiej Rady Kobiet.

 

Subskrybuj
Powiadom o
99 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
21 dni temu

Myślę, że jeszcze jedno odznaczenie dla Pana Marszałka od władz miasta mogłoby pomóc 🙂 O takie np.:

comment image

obywatel
21 dni temu
Reply to  fach

Kto tu jest LOKAJEM???
Kto tu spogląda jak na pana i kto patrzy jak lokaj ???

obywatel
20 dni temu
Reply to  fach

Waść popatrz i poczytaj co czeka niebawem LUD Tarnobrzeski bo niebawem otwarcie drogi obwodowej i chyba będzie co najmniej tak jak tam ( tam 2 km a w Tbg 9 km).
Pewnie będę jeszcze baldachimy no bo jak inaczej .

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.o2.pl/informacje/bareja-by-na-to-nie-wpadl-na-otwarciu-zabraklo-miejsca-przy-wstedze-6812634747898624a%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwi94N3op5f6AhVs-yoKHU7tD34Q0PADKAB6BAgEEAE&usg=AOvVaw16W9aEzWZPa0DGISCYY0Lb

( Że się skur….i nożyczkami niepochlastali)

fach
20 dni temu
Reply to  obywatel

Dobre. Ale jeśli przy wstędze zabraknie księdza jak na Podlasiu, to będzie gafa 😉 Cóż, poziom posiadanej władzy i, co za nią idzie, osiąganych zysków jest wprost proporcjonalny do stopnia oderwania od realiów życia. Doszedł do tego w XIX w. John Acton stwierdzając, że władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie. W uproszczeniu jest jeden front „hajs i władza” i jeden postulat „wynagrodzenie +” 🙂

olo
20 dni temu
Reply to  obywatel

po bibliotekoznastwie ?

obywatel
20 dni temu
Reply to  olo

To człowiek renesansu ??
Absolwent trzech uczelni ( chyba na wszystkich (politologia) , przypadkowo został urzędnikiem po wpadce rybki ( PO sołtysa i wice sołtysa) a reszta to zasługa partii i znajomych – na tym KONIEC, KROPKA , FINAŁ ????

Z takimi ludźmi z PIS w Tbg
NIGDY NIE WYGRA zwłaszcza po latach mleczarza i jak wychodzi to nawet DZBAN PUSTY i DZIURAWY może zostać sołtysem .

Krótka ŁAWKA w PIS tarnobrzeskim i do tego z połamanymi DESKAMI a tego nawet pomalowanie farbą nie ukryje ????

Co najwyżej i tylko na radnego z wyboru ludu tarnobrzeskiego jak podobnie reszta – to szczyt ich możliwości !!!

Symetria
20 dni temu
Reply to  fach

Ten komitet obywatelski który kiedyś promowałeś tak samo dążyłby do uzyskania władzy. Gdyby ludzie z niego zdobyli władzę to wedle tego co piszesz by się zdemoralizowali.

fach
20 dni temu
Reply to  Symetria

Ideą komitetu, a właściwie ruchu obywatelskiego w moim rozumieniu jest to, że wybrani z niego radni lub/i prezydent byliby jawnie tylko figurantami realizującymi formalnie wolę ruchu. Natomiast w ruchu decyzje byłyby podejmowane większością głosów i publikowane, więc pojedyncze osoby nie miałyby realnej władzy. Co więcej przy takim sposobie podejmowania decyzji ruch mógłby funkcjonować także bez swoich przedstawicieli w gminie jako ciało opiniotwórcze wywierając nacisk polityczny na władze miasta. Ale więcej nie będę się o tym produkował na darmo 🙂 Lepiej zmieniać miasto narzekaniem na forum, dużo to już dało, m.in. gmina zaprzestała zwężania jezdni na ulicach oraz przyznawania nagród i sowitych podwyżek dla urzędników 😉

Tomek
20 dni temu
Reply to  fach

Szkoda strzępić sobie język. Dla Tarnobrzega nie ma nadziei, za 50 lat to będzie miasteczko z 10 tys. mieszkańców.

olek nie przejmuj sie
20 dni temu
Reply to  Tomek

raczej wczesniej ale nie przejmuj sie nie takie metropolie padaly

fach
19 dni temu
Reply to  Tomek

Na to wygląda. A do tego czasu bogaci młodzi emeryci będą mieli raj na starość na riwierze, na potańcówkach itp. 🙂 Mieszkańców w wieku produkcyjnym i dziecięcym, z którymi musieliby dzielić przestrzeń będzie co raz mniej. Jeden prezydent będzie zazieleniał plac czerwony, drugi na powrót go brukował, trzeci znowu zazieleniał itd. Może w mieście będzie dziadostwo, ale za to będzie miło i swojsko 😉

Miećka Aniołowa
19 dni temu
Reply to  obywatel

Zdjęcie roku

Wyborca
20 dni temu
Reply to  fach

Na zdjęciu Polański a Rada Kobiet z panią Polański nie umie rozliczyć marszałka i Stasiaka

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
20 dni temu
Reply to  fach

145 dzień. Poczekajcie jeszcze 145 dni to marszałek moze wam odpowie. Przypomne ze marszałek na sesji RM obiecał ze oddział wewnętrzny wznowi swoją działalność przed 25 kwietnia. Pacjęci czekają dodatkowe 145 dni w ktorych nic w tej sprawie sie nie dzieje. Dyrektor olewa temat i głupio sie tłumaczy. Marszałek czyli pracodawca dyrektora olewa mieszkańców? Zresztą nie tylko w tej dziedzunie ale moim zdaniem po całości!!!! Prezydenci i bezradni nie dopytują marszałka ? Siedza i udają głupich ? Będą robić nasadzenia na placu Bartosza Głowackiego .

Jan
20 dni temu

A moze nie udają?

maniek z dwikoz
21 dni temu

K*** po prostu dość! Dość tej władzy.

tomek
20 dni temu

nie nie wladza jest spoko tarnobrzeg musi oszczedzac tak jak inne masta i miasteczka i nie podszywaj sie pod dwikozy gyeyu

? ? ? ? ?
19 dni temu

A dlaczego dość? Poprzednie były lepsze? Następne będą lepsze?

Paweł
18 dni temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Chociaż nie byłem fanem Kiełba, to patrząc z perspektywy czasu sądzę, że za jego prezydentury miasto było lepiej zarządzane.

Alf
21 dni temu

Pamiętajmy ,że socjalistom zawsze kończą się kiedyś cudze pieniądze. W mediach słyszymy ciągle o ile rosną co roku nakłady na służbę zdrowia. Tymczasem rosną ale kolejki do specjalistów i zepsute mammografy

walt
20 dni temu
Reply to  Alf

ja tam patrzę na państwa socjalne w Skandynawii i chciałbym by się i u nas kiedyś tak kończyły pieniądze a szpitale,szkoły i wszystkie usługi publiczne wyglądały właśnie tak a nie jak w kapitalistycznych stanach gdzie dla ludzi egzystencjalnym wyborem jest czasami wykupienie ubezpieczenia 😉
pis to nie socjaliści a populiści i to bardzo cyniczni.
inna rzecz,że u nas socjalista miller okazał się być jednym z bardziej liberalnych premierów i bodaj jedynym,który rzeczywiście…. obniżał podatki… paradoks ?

Pol
17 dni temu
Reply to  walt

Miller idolem.Normalnie koniec świata

Jola
20 dni temu
Reply to  Alf

Nakłady rosną ! Tylko na te nakłady kładą łapy lekarze.
P.s. nie mylić z pielęgniarkami

Alf
17 dni temu
Reply to  Jola

Winny jest niewydolny system a nie lekarze. Dlaczego przepisy pozwalają aby lekarz po studiach , które nas wszystkich kosztowały prawie milion od osoby wyjeżdzał bezkosztowo na zachód , gdzie i tak zarobi kilka razy tyle co u nas . Wśród młodych prawie jedna trzecia tak właśnie robi

Pol
17 dni temu
Reply to  Alf

Podobnie jest też w innych zawodach.Niby dlaczego lekarze mają zostawać w kraju a inżynerowie, fizycy czy chemicy wyjeżdżać bezkosztowo

Alf
17 dni temu
Reply to  Pol

Tylko wyszkolenie pilota drożej kosztuje .

Pol
17 dni temu
Reply to  Alf

Też w kraju nikt go nie trzyma.Z niewolnika nie ma pracownika.Tak trudno zrozumieć oczywistą oczywistość jak mawia klasyk

Ludwik
21 dni temu

Tarnobrzeg przeznaczyli do utylizacji. Tyle w temacie. Otwórzcie oczy i patrzcie co robią.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Ludwik

Ja bym też ani grosza nie dał !
Stać ich na zabawy, dożynki, potancówki, centrum seniora, ścianki , ośrodek wypoczynkowy dla turystów, itp to znaczy że bogaci ???

pozdrawiam
20 dni temu
Reply to  Ludwik

tarnobrzeg juz otrzymal swoje teraz czas na sprawiedliwosc

walt
20 dni temu
Reply to  Ludwik

nie do utylizacji tylko po siarkowym prosperity w czasach PRL,którego nie potrafiliśmy zdyskontować,będziemy wracać do roli sprzed wojny czyli wiochy/miasteczka na te kilkanaście tyś ludzi.
będzie przytulniej po prostu 😉 😛

fajnie się to miasto za komuny rozwijało i fajnie je styropianowcy rozwalili 🙂 ale ludzie tu wciąż na popis styropianowy głosują to sami tego chcą przecież,prawda ? 🙂

pozdrawiam
20 dni temu
Reply to  walt

te chce ci sie tak pier lic w kolko to samo?

walt
20 dni temu
Reply to  pozdrawiam

lepszą rozrywkę w takiej dziurze trudno znaleźć 😉 😛

pozdrawiam
20 dni temu
Reply to  walt

acha no tak

obywatel
21 dni temu

Panowie o co tyle krzyku ?? Niech sołtys dowie się jak w szpitalu sandomierskim kupuje się sprzęt , niech zapyta się burmistrza Sandomierza ??? Sołtys zamiast pakiwać kasę w dodacje dla hobbystów kopaczy , piłeczki z tworzywa sztucznego, dodacji dla stowarzyszeń, ośrodka wczasowego dla turystów nad zalewem , oświetlenia dla ryb itp pierdołów zajmie się potrzebami nieszkanców także . Burmistrz Sandomierza nie tłumaczy się w taki prymitywny sposób że to szpital powiatowy a nie miejski i korzystają także mieszkańcy powiatu a nie tylko Sandomierza. Najwyraźniej lepiej kasę przeznaczyć na turystów, hobby ( ścianka, boisko dmuchane, spółki akcyjne ) jak na leczenie w Szpitalu ( bez względu komu podlega). Jakoś miasto ( sołtys) kupił ponoć sanochód dla milicji ( za co chyba order dostał) a Milicja jest państwowa i państwo odpowiada za stan i potrzeby milicji a TU DLA SZPITALA KASY nie MA na sprzęt???? Ker..a na zabawy, potancówki, popierdówki, dożynki, na potrzeby turystów nad zalewem , utrzymanie ścianki dla hobbystów,, kopaczy, tenisistek, stowarzyszeń , lojalnych medialnych szmatlawców , psiarni , palmy, WITACZE KASA ZAWSZE JEST ! Jakoś nie bredzi wtedy , że to turyści z innych miast, miejscowości . Jak pisałem wcześniej wygląda na to, że współpracują urzędasy z ZUS… Czytaj więcej »

wyborca
16 dni temu
Reply to  obywatel

startujesz na stanowisko sołtysa? tyle „pomysłów” tu przedstawiasz

Jopek
21 dni temu

Marszałek piękna bajerkę sprzeda i będzie git. Jak się zepsuł to nie ma i jedzta tam gdzie jest. Wstyd!

Kopernika
21 dni temu

Na marszałka bym nie liczył, bo sprzeda jakiś kit, że w 2023 kupią lub coś w tym stylu. Jest plus z tego, że otwierają nam oczy i umysł. Widzicie gdzie mają Tarnobrzeg. W stalowej woli za 1 zepsuty dostałby 3 najnowocześniejsze, gdzie sprawiedliwość i zrównoważony rozwój? Fikcja dla głupich i upośledzonych. Czy są warci??? Jeszcze przyjdą do ludu tarnobrzeskiego. Tylko ludu nie bądź głupi.

obywatel
21 dni temu

Tej radzie odpowiedzieli tylko z grzeczności bo to taki twój jak dzban .

Jak pisałem ” pisać to każdy może”, ważne jest kto pisze, co się pisze , do kogo i po co ???

wieśniak z Tbg
21 dni temu

Służba zdrowia i tak w Tbg jest do bani. (m.in. przybyli ułani pod okienko).Udają, że leczą a nie leczą.Nie mają czasu dla pacjenta, tylko 10-15 minut i wypad z gabinetu. Gdyby leczyli szybko i skutecznie mniej byłoby zgonów.
Proponuje zlikwidować miasto,Urząd Miasta, szpital,Komende Państwowy Straży Pożarny.
Zamiast miasta wprowadzić wieś, mianować sołtysa,przemianować budynki Straży Przeciwpożarnej na remizę strażacką z OSP. Będzie taniej.

ODYSEUSZ
20 dni temu

zamilcz trollu zamieszkujący bliższe czy dalsze okolice Tarnobrzega 🙂

tomek
20 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

17 09 39 ten noz w plecy pamietamy

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  tomek

Również nie zapominajmy o Wołyniu !

ukraińskie ofriary.jpg
Łysy
16 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ciekawe co za k**** bite dały ci łapki w dół

dziad ek
16 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

nikt raczej nie powoluje sie ze mieszka w poblizu tej miejscowosci

wrzos
21 dni temu

TAK KACZOR I JEGO PISOWSKA KLIKA DBAJA O ZDROWIE POLEK ! ZENADA !!! TYLKO W TV PIS UMIEJA PROPAGANDE SIAC ILE TO DOBRA DLA POLAKOW I POLSKI ROBIA ZWLASZCZA TERAZ PRZED WYBORAMI, A CIEMNY LUD W TE BREDNIE WIERZY SMIECHU WARTE !

Pol
20 dni temu
Reply to  wrzos

Adresatem żalu pownnia być w pierwszej kolejności dyrekcja szpitała bo to do jej obowiązków należy zabiegać o nowy sprzęt ( programy pomocowe, granty itd itp ).Pytał ktoś co zrobili w tym temacie bo z artykułu nic nie wynika.Samo stwierdzenie że się zepsuło nie spowoduje że inni będą nam prezenty podsyłać.To już inna epoka o czym chyba niektórzy zapomnieli bo się zasiedzieli.

Kopernik ty kobita
20 dni temu
Reply to  Pol

Ta samą opcja w szpitalu co rządzi, zarządca tego szpitala igra z losem i zdrowiem ludzi. Los nierychliwy ale sprawiedliwy

Fiskus dębolistny
19 dni temu
Reply to  Pol

W punkt! Teraz Tarnobrzeski Rada Kobiet powinna wystosować zapytanie do dyrektora szpitala, jakie podjął kroki w celu pozyskania środków na zakup nowego mammografu, a jakie zamierza podjąć i kiedy. Również media lokalne mogą o to zapytać.

ODYSEUSZ
20 dni temu

Trzeba było napisać że mammograf jest przeznaczony dla badań i ochrony ukraińskich kobiet . wtedy ministerstwo w zębach by dostarczyło już na drugi dzień. Ale że chodzi o zdrowie Polek kogo to obchodzi zwłaszcza polsko-języczne władze RP !

bandera i debile.jpg
Hutnik.
20 dni temu

Macie nieudolnego włodarza miasta , który nie potrafi załatwić kasy. A jeździć możecie się leczyć w Stalowej Woli zresztą i tak robicie tam już zakupy i spędzacie wolny czas. Dodatkowo pracujecie w Stalowej Woli. Wasz los jest jasny za 10 lat miasto Tarnobrzeg przestanie istnieć i stanie się dzielnicą Stalowej Woli. Tarnobrzeg zawsze był odmienny niż reszta województwa kiedyś czerwony a teraz peowski. Ale winni są tylko głupi mieszkańcy tego miasta. Głosujcie na Kalinkę to kasa się znajdzie a jak na razie to żebrajcie gdzie indziej bo na pewno nikt w Stalowej Woli i Mielcu was nie traktuje poważnie co najwyżej jako parobków i niewolników. Nawet prezes ARP w Tarnobrzegu mieszka w Stalowej Woli i jest mężem tamtejszej radnej. Tarnobrzeg niech się przeniesie do województwa Swiętokrzyskiego bo nie pasuje do Podkarpacia i nikt go tutaj nie chce.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Hutnik.

Nawet wice sołtys z dymitrowa a sołtys z Krosna .

Yhy ta
20 dni temu
Reply to  Hutnik.

Macie swoje 5 minut bo Lucjusz siedzi głęboko w tyłku kaczora, ok. Czas tej władzy minie, dług Hutnika i sp. zostanie, nowa władza nie zapomni wam obecnej buty i arogancji i zakręci kurek z mamoną. Do roboty to i tam można owszem ale nic poza tym bo w Stalowej Woli zwyczajnie śmierdzi. Spędzać wolny czas podejrzewam że masz na myśli vivo bo co niby innego???? Chyba się potniesz gdy coś podobnego powstanie w centrum TBG a tak w ogóle to ilu was spędza wolny czas, dzień w dzień nad jeziorem od rana do wieczora to już hipokryto nie widzisz. Tarnobrzeg był na setki lat przed twoim komunistycznym tworem to i będzie setki lat po nim, wbij sobie to do pustego łba. BTW jesteś co najwyżej 3 pokoleniem miasta w lesie, potrafisz przyznać skąd tam się wzięli dziadek z babką? 🙂

wojto
20 dni temu
Reply to  Yhy ta

to wlasnie komunie tarnobrzeg zawzdiecza swoj rozkwit inaczej bylby do tej pory dziura wielkosci zaklikowa przed wojna a i po niej nikt o tej dziurze w Polsce nie slyszal

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  wojto

Intelektualna amebo zapamiętaj że Tarnobrzeg nie zawdzięcza rozwoju komunie a odkryciu i wydobyciu polskiej siarki ! To siarka pociągnęła rozwój nie tylko TBG ale również ościennych miasteczek i wsi !!!

wojtek
20 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

a ktoz to uczynil wojewodztwem jak nie komuna? cala para szla w tarnobrzeg inne miasta jak sandomierz byly dojone i skubane nic wiecej

D jak Dekiel
19 dni temu
Reply to  wojtek

Nawet gdy Tarnobrzeg dostał województwo to już wrzód grzyb huba pławo doił i sączył więc nie pitol tu czereśniaku co tu niby nie było bo nic a nic w lesie nie mieliście gorzej.

ODYSEUSZ
18 dni temu
Reply to  wojtek

Co z tego że Tarnobrzeg był województwem jak przyssała się do niego stalowa wola. Wojewodowie również w głównej mierze pochodzili ze wsi pomiędzy lasami , bo taką była stalowa do powstania programu COP !

Yhy ta
19 dni temu
Reply to  wojto

Nie wiesz nic o Tarnobrzegu a tym bardziej jakie miał perspektywy, gdyby nie wybuch wojny. Twoja wiedza ogranicza się do siarki i tego się trzymaj tłumoku z lasu 🙂

wojtek
19 dni temu
Reply to  Yhy ta

tak tak mial byc stolica copu

obywatel
18 dni temu
Reply to  Yhy ta

Ta ty wiesz ???
Potwierdź dlaczego zaprzestano inwestycji w Tbg związanych z COP- m???
Rząd chciał tylko nie Tarnobrzska oligarchia ??
Nie pisz historii na nowo ???

Piotrek
18 dni temu
Reply to  Hutnik.

To co napisałeś ma tyle wspólnego z prawdą jak to że dla kobiet liczy się charakter faceta

Siarkowiec
20 dni temu

A Bożek nie ruszy dupy i nie załatwi kasy ? W końcu jest prezydentem miasta.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Siarkowiec

Własbie w tym rzecz , cwaniaczek chyba myslał że jakiś bankietowy zlot ( sabat) załatwi sprawę .
Błazenada

Eryk
20 dni temu

Kobitki po co Wam jakiś mammograf? Ja Wam cycunie pobadam 🙂

Tarnobrzeżanki
20 dni temu
Reply to  Eryk

Nie chcemy mammografu, wolimy potańcówki na Placu Głowackiego.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Eryk

Ty to sobie du..e pogadaj i, zrób rentgena czy mózgu nie potrzeba ci wlożyc a mommograf jest potrzebny naszym kobietom,. żonom, córkom mieszkającym w tym mieście DZBANIE !!!

Obserwator mimo woli
20 dni temu
Reply to  obywatel

Więcej kultury by ci się gościu przydało. Tym to ty raczej nie grzeszysz.
Pojadą do innej miejscowości, bo nie będą mieć innego wyjścia. Tarnobrzeg w likwidacji. Nie widać? Nie czuć? Niebawem zlikwidują dworzec PKS i dworzec PKP. Utworzą przystanek jak wiejskie autobusowe z jednym słupkiem i jedną tablicą o autobusach i przystanek kolejowy, bez zadaszenia i bez budynku stacji.

obywatel
20 dni temu

Kultura a co to jest ??
Prawdę trzeba jasno wyrażac aby doszło .
Mammograf nie potrzebny, może jeszcze rentgen, rezonans a po ch…wogule szpital – przecież można nawet do Warszawy jechać bo kto komu zabroni CO ???
Mammograf niepotrzebny ale ścianka tak, WITACZE tak dożynki tak, potancówki tak , parkingi nad zalewem tak ( itd) .
Jeszcze niech tylko cmentarz komunalny zlikwidują sołtys z Baronem i kolesiami i będzie GIT??
Oni wszyscy są za to odpowiedzialni ( za mammograf) baron, sołtys, emeryt dyrektor szpitala, urzędnicy marszałka, wojewody urzędu miasta , ministerstwo , radni za to że NIE MA !

Niedługo puste dzbany będą mówiły ” że w Niemczech jest i każdy może pojechać , na premie dla siebie mają na podwyżki też a ku…kutasy na na sprzęt dla zdrowia obywateli nie mają !
No tak oni kasiorę biorą STAĆ ICH , jeszcze pojadą służbowym samochodem do Niemiec aby sobie badania na mommografie porobić ???

Pacjent psychiatryka
19 dni temu
Reply to  obywatel

„Mammograf nie potrzebny, może jeszcze rentgen, rezonans a po ch…wogule szpital ..”

Szpitale, Urzędy, firmy nie są dla obatela. One są dla paniczy siedzących na stołkach i dla ich rodzin. Kasa misie kasa się liczy. Powstawiane klany rodzinne.

Taka ciekawostka. Swego czasu chciałem wykonać odpłatnie badania. Nie pamiętam czy to był Rezonans Magnetyczny czy Tomografia Komputerowa. Prawdopodobnie to drugie badanie. W szpitalu w Tarnobrzegu mi nie wykonano. Odpłatnie nie bylo mozliwości.
Szpital najwyraźniej nie chciał zarabiać. Badania wykonałem w Rzeszowie.

obywatel
19 dni temu

Poczytaj Waść – można , można , nawet sołtys w szmatlawce zdjęcie sobie na porobił ???

Gwarantowane że jakby miasto ( czyli mieszkańcy ) dołożyli choćby 5 tysięcy na mammograf to sołtys byłby pierwszy do zdjęć MODEL !

walt
20 dni temu

miał rację prorok stonoga,że nikt was tak nie wyrucha….

a tu ruchani i tak mlecznego promują i gromadnie na pis głosują.

teraz podobno nadzieją partii nie kamil a Łukasz ma być 🙂 ciekawe kto da się nabrać ? sądząc po stanie świadomości ludzi – nadal bardzo wielu, a potem będą udawać zaskoczonych hehehehe

ilicz
20 dni temu
Reply to  walt

ty som zes jak porok lenin

walt
20 dni temu
Reply to  ilicz

Lenin na zawsze w pamięci za to,że rozmontował carską Rosję dzięki czemu odrodziła się Rzeczpospolita 😉 😛

olelek
20 dni temu
Reply to  walt

na niedlugo

walt
20 dni temu
Reply to  olelek

to już jednak nie jego wina 🙂

obywatel
18 dni temu
Reply to  olelek

Za cara przyszedł inny car – Lenin , później Stalin a teraz Putin a w pozostałym względzie nic się nie zmieniło tylko nazwy , za cara nastał i był I sekretarz a teraz prezydent Rosji, a szlachtę rosyjska zamieniono na oligarchię a reszta bez zmian , te same aspiracje, metody , zwyczaje ( pogardą dla zwykłych ludzi bez praw) .

Gość
20 dni temu
Reply to  walt

To niech wasz wybranek z platformy kupu. Poseł z okregu rzeszowsko-tarnobrzeskiego ktorego w Tarnobrzegu wybraliście czyli pan Poncyliusz. Ciekawe czy jeszcze pamieta z jakiego okregu sie dostał do Sejmu ? :):

walt
20 dni temu
Reply to  Gość

wasz ? towarzyszu ? jeśli mnie waść oskarża o zagłosowanie poncyliusza co był w pisie i w peo to już lepiej od razu mnie gościu nazwij ..ujem do kwadratu

obywatel
18 dni temu
Reply to  Gość

Drugi to taki z konfederacja Braun , wpada tylko przejazdem z Rzeszowa do Warszawy .

Wyborca
20 dni temu

Gdzie był Stasiak
To to rozliczy
Rada Kobiet Chyba nie bo trzyma z pisem .

Szarańcza
19 dni temu
Reply to  Wyborca

Stasiak to następny „skoczek” w regionie. Skoczył na inne stanowisko. Opłaca się bo przed skokiem dostaje się odprawy. Sowite. Zawód „skoczek” wpisany w Polską politykę i nie tylko w politykę. Takich skoczków jest mnóstwo. np. niejaki Kurski.

As
19 dni temu
Reply to  Szarańcza

To domen PiS u

Szarańcza
19 dni temu
Reply to  As

i PO.

obywatel
17 dni temu
Reply to  Szarańcza

I tak się żyje od odprawy do odprawy , pracy szukać nie muszą bo odprawa wystarczy na kilka lat a za jakiś czas znowu posadka w jakiejś spółeczce i znowu odprawa ( na klika lat wystarczy ) .

Piotrek
18 dni temu

A nie można zrobić zrzutki na taki mammograf ? Myśle że szybko uzbierano by taką kwotę od osób prywatnych i firm.

Pawelek
18 dni temu
Reply to  Piotrek

Panie płacimy podatki, a ktoś sobie jaja z nas robi. Kpina i buta

obywatel
18 dni temu
Reply to  Piotrek

Właśnie o tym jest w kabarecie ( wigilia 2022) – AKCJE CHARYTATYWNE – ofiary od frajerów ???
Polacy płacą podatki a świnie, wieprze, knury i maciory kasę dzieła ( najpierw dla siebie podwyżki premie) a to co zostanie dla swoich i tylko odpadami ( resztami) się dzięki z resztą .

Wiatrakowiec
18 dni temu

Nic mi Panie Boże nie jest żal, jak upadku Tarnobrzega.

Bolące serce
18 dni temu

Niczego mi proszę pana. Tak nie żal jak Tarnobrzega.

obywatelski
16 dni temu

destrukcja tarnobrzeskiego szpitala . z niechlubnym udziałem pana ortyla postępuje zatrważajaco do przodu – dziwne , że tarnobrzeżanie nie reagują = przecież to jest najwieksza PORAZKA miasta od lat …

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
99
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content