Tarnobrzeg: Oferty przetargowe na zadania z pieniędzy Polskiego Ładu bez niespodzianki. Znów dużo powyżej zakładanych kwot

Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu dotyczącym remontu dróg w centrum Tarnobrzega i w strefie ekonomicznej, na które miasto otrzymało promesę rządową w ramach 1 edycji programu „Polski Ład”, w wysokości ponad 35 mln zł. Zaskoczenia nie było, podobnie jak w dwóch poprzednich postępowaniach przetargowych, i tym razem oferty znacznie przewyższają kwoty, które miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tych zadań.

Przetarg ogłoszony 17 sierpnia br. dotyczył trzech z pięciu zadań, które mają zostać sfinansowane z resortowych pieniędzy, w ramach pierwszej edycji programu „Polski Ład”. Zadanie nr.1 obejmuje przebudowę dróg Tarnowskiego, Marczaka i Konfederacji Dzikowskiej, zadanie nr 2 to przebudowa fragmentu ul. Bema wraz z obiektami mostowymi, zadanie nr 3 to z kolei budowa dróg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w strefie ekonomicznej.

informacja o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia-4 Informacje z otwarcia ofert-1

Kwota zakładana przez miasto

Oferta STARBAG

Oferta PBI

Oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego

Oferta Primost Południe z Będzina

Zadanie nr 1:

4 527 502,63 pln (brutto)

9 316 179,64 zł

(brutto)

9 277 483, 85 zł

(brutto)

9 114 928, 29 zł

(brutto)

 

Zadanie nr 2:

3 573 707,07 pln (brutto)

6 881 703,74 zł

(brutto)

7 777 811,14 zł

(brutto)

 

8 866 172,85 zł

(brutto)

Zadanie nr 3:

12 978 405 70 pln

(brutto)

 

27 200 722,73 zł
(brutto)

23 054 594, 02 zł

(brutto)

 

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na zadanie pn. „Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno – rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega” – 5 zadań, magistrat rozstrzygnął początkiem maja br. Wybrano wówczas wykonawcę jednego zadania, dotyczącego przebudowy dróg M.Curie- Skłodowskiej, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej i M. Dąbrowskiej. Remont ma być wykonany przez konsorcjum firm PBI za prawie 21 mln zł brutto, przy czym kwota zakładana przez miasto na sfinansowanie tego zadania wynosiła nieco ponad 16 mln zł brutto.

Konsorcjum PBI wygrało również drugi przetarg, rozstrzygnięty w połowie lipca br. W wyniku tego postępowania PBI ma przebudować ul. Kochanowskiego i Moniuszki, za nieco ponad 7 mln zł brutto (na sfinansowanie tego zadania miasto zamierzało przeznaczyć ponad ponad 5,7 mln zł brutto).

Aby otrzymać rządową promesę, miasto musi znaleźć wykonawców wszystkich pięciu zadań.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
7 dni temu

Oddajcie ta kasę jak poprzednio te 8 mln i nie róbcie z siebie ?????? przecież kasy miasto nie ma , ba nawet na energię elektryczną ( za widno i bezpiecznie oraz jeszcze widniej i bezpieczniej) brakuje ??? Jeszcze tylko możecie sprzedać resztę udziałów wodociagów albo obligacje kolejny raz wypuścić , chyba że macie kasy na tyle że sprzedaży majątku( działek) miasta ( mieszkanców ) bez przetargu ??? Pusty Dzban ( kasa miasta) a do tego dziurawy bo sami dziury porobili ” geniusze” z urzędu i rady . Tak trzymajcie ” geniusze” dalej , następne pokolenie mieszkanców będzie to splacać (i obecni mieszkańcy też aż do śmierci) a WY tradycyjnie premie w grudniu i podwyżki dla siebie zaraz po nowym roku a dla mieszkanców ??? podniesienie podatków lokalnych od nowego roku , bo podwyżka opłat za wodę już jest ( od 1 września ) a niebawem podwyżka za śmieci. Grunt to że WY tam macie swoje i będziecie mieć dla siebie w urzędzie . Zawsze można powiedzieć ( lub dać do zrozumienia ) że jak się wam ( zwykłym mieszkańcom czyli owcom, baranom i osłon) to możecie wypierd….z tego miasta jak wielu ( świnie, wieprze, knury i maciory) tak czyni czasami… Czytaj więcej »

walt
7 dni temu

szok i niedowierzanie 😀

a za inflację odpowiada tusk 😀 tak tłoczą tym matołkom do głowy a węgla oczywiście mamy na 200 lat jak mówił mąż niemowy długopis prezesa.

Dzikowiak.
7 dni temu

Widocznie mamy kiepskich urzędników. W Stalowej Woli jakoś zawsze trafiają z cenami i na wszystko ich tam stać. Teraz będą budować Podkarpackie Centrum Tenisa i Lekkoatletyki za ponad 25 mln zł.

Szczepan
7 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Będą budować żeby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów. Akcyza w górę. Mandaty w górę. To rzucą dzieciom paletki żeby się zmęczyły i nie miały sił na protesty! Dobrze, że przynajmniej w Tarnobrzegu nie mamy takiego problemu. Nawet sauna zamknięta żebyśmy mieli więcej czasu na supianie się na tym co istotne!

walt
7 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

będą budować tam bo tam mieli dobrego prezydenta Szlęzaka a nie mleczną ekipę z Janem,Stasiakiem czy katechetą i nie wyprzedali wszystkich „sreber rodowych” jak oni na pniu.
taka subtelna różnica.
inaczej kudłaty z klanu ministrantów sagatowskiej też niczego by nie zrobił gdyby miał tak rozprzedane miasto jak Tarnobrzeg przez mleczną ekipę.
a te ciołki wciąż do sejmiku mlecznego jana wybierają a potem się dziwią,że nic nie robi w sprawie szpitala etc. 😀

Gość
6 dni temu
Reply to  walt

Jak wszystkiemu winien mleczny to dlaczego jeszcze prokurator do dupy mu się nie dobiera?!

walt
6 dni temu
Reply to  Gość

a zerknij może czy czasami to nie partyjny kolega jego jest prokuratorem generalnym ?
podpowiem : minister zero.

widziałeś by w Polsce jakikolwiek polityk odpowiadał za swoje działania ?
widziałeś by tuskowi odpowiadali w pisowskiej Polsce ?
podaj przykłady.
i analogicznie tuskowi mogli postawić zarzuty zerom i kaczkom i co zrobili ? zatrzasnęli się w kiblu ? a może haratali w gałę ?

obywatel
4 dni temu
Reply to  Gość

Bo trzeba wiedzieć z kim pić ?

Zuza
5 dni temu
Reply to  walt

Nie ma na drogi bo dla powiatu urząd wybudował drogi nad zalewem.
Tak trzymać !!! A będzie Tarnobrzeg k. Nowej Dęby !!! 🙂

obywatel
7 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Tam mają nie tylko dobrych urzędników, mają prezydenta mieszkańca że Stalowej i wice też a u nas wybrano mieszkańca Z Krosna za którym stoi mieszkaniec dymitrowa , czyli jak gdyby turyści więc w pierwszej kolejności robią dla turystów , dla samych siebie inwestycje nad zalewem, WITACZE, palmy, nasadzenia, kolekcja i tylko tyle !

dziad ek
7 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

brawo stalowa wola stolica regionu sandomierskiego

walt
6 dni temu
Reply to  dziad ek

kiedyś Tarnobrzeg był stolicą.. dziś to Stalowa jest przodującym miastem północnego Podkarpacia.
nie każdy kto mieszka w Tarnobrzegu a’priori nienawidzi Stalową i jej mieszkańców.
tak bywa w historii,że sobie pałeczkę sztafeta przekazuje.

z zazdrością przez lata patrzyłem i znam wielu,którzy też zazdrościli Szlęzaka Stalowej.
nieprzypadkowo i Tarnobrzeżanie licznie wspierają głosami weberów i innych posłów ze Stalowej.
nie każdy ma mentalność kibola i będzie nienawidził innych tylko dlatego,że urodzili się 30 km dalej na wschód czy północny wschód.
podobnie ma się sprawa z Sandomierzem czy Mielcem.

natomiast wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę,że inwestycje w Stalowej Woli to pokłosie tego,że jest tam sporo dość ważnych pisowskich aparatczyków a kudłatego pompuje się bo po długopisie obok broszki beaty matki niedoszłego arcybiskupa krakowskiego (ach ten pociąg sukienkowych do nastoletnich dzieci !) to on może być proponowany przez partię jako kandydat na kolejny długopis prezesa.
jego więc jak i całego klanu warchołów i innych vicezer wcale Stalowej nie zazdrościmy.wręcz przeciwnie cieszymy się,że nasze złote dzieci partii jakby bardziej niemrawe.
a przecież też mamy klan kalinków,nowaków czy motyków,którzy zawsze z partią 😉

tylko dla polaków
5 dni temu
Reply to  walt

tutaj nie chodzi o miasta czy to bedzie tbg-u czy wawa
tutaj chodzi o mieszkajacych ludzi a wiek taki mieszkanców zaczyna sie od 65+
wyludniajace się szybko miasta lublin 7.1% za drogo itp
i ostatnie zdanie dla mnie grosze to jest tylko złom a zł jest nic nie warta wiec po co utrzymywać złodzieiji zaczynajac od stolicy konczac na małej wiosce

walt
5 dni temu

ale jak pokazują dane GUS z ostatniego spisu jest to trend ogólnokrajowy.
Tarnobrzeg miał swój złoty czas,niespecjalnie go wykorzystał na dywersyfikację wpływów w przyszłości więc z odejściem przemysłu wydobywczego gdy upadł PRL miasto w naturalny sposób ulega degradacji.
kolejno rządzący magicy od pisu po platformę czy niezależnych jak ostatni i obecny też w tej kwestii nic nie zmienili i nie zmienią – bo nie mają czarodziejskiej różdżki i tyle.
każdy rozumny człek to rozumie doskonale.

a inni będą bajać nam o lotniskach,szybkich pociągach,kurortach i mostach na Wiśle 🙂 warto marzyć ! może za naszego życia ktoś te marzenia zrealizuje – amen !

absurd goni absurd
6 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

już widzę to centrum tenisa, skoro od 40 lat nie byli w stanie postawić niczego na terenach szkoły 10-tki, czyli tam gdzie powinno się mieścić centrum sportowe z uwagi na świetną lokalizację. Tyle placu zmarnowane ,a oni będą budować jakieś centrum na peryferiach, znaczy pod samym lasem. Śmiech zbiera

rowerowy
7 dni temu

Tyle milionów różnicy między szacunkami a ofertami? Kiepsko im wyszła ta aktualizacja kosztorysów. Lepiej było skorzystać z mojej rady i przeprojektować części drogi z kostki na asfaltowe. Ale jak nie to nie, niech specjaliści z urzędu sobie radzą. Tylko niech nie zadłużają miasta, lepiej zwrócić dofinansowanie – może taka klapa spowoduje, że będzie normalniej w tym mieście.

obywatel
7 dni temu
Reply to  rowerowy

Jak widać ( cytat z Pogoni): jako że kiepski krawiec to zszywał to i łatwo to rozpruć ” .
Jaki krawiec taki szew !

Za inwestycje się bora a dzisiaj maleńki wiaterek obok przejścia dla pieszych na ul Sikorskiego ( pomiędzy lukulusem a sklepem tzw martyniaka) znak nakazu przewrócił i leży , leży jak to w Tarnobrzegu na kostce betonowej ( czerwonej) i teraz nakazuje pilotom chyba lecieć w kierunku zgodnie z nakazem bo kierowcom raczej nie , chociaż na drodze leży ( kostce pomiędzy padami jezdni).

Komisje sołtys powołał w sprawie prywatnych kamienic na rynku a tu malusieńki wiaterek bez przeszkód znak powalił w miejscu publicznych i ani sołtysa, ani komisji , ani RDM , nawet radnych brak .
Pewnie tak leży aby było bezpieczniej ???

rowerowy
7 dni temu
Reply to  obywatel

Znaków nie kontrolują dwunastoosobowe komisje, toteż jest jak jest. Znaki przykręcane się przekrzywiają lub przewracają, znaki malowane zanikają itd. Nawet na uczczenie honorowych krwiodawców w lipcu nie odmalowali pasów na okolicznych przejściach.
comment image

A mieszkańcy zamiast domagać się lepszego standardu znoszą to co jest. Niektórzy nawet to popierają, bo trzeba zacisnąć pasa ograniczać wydatki itd. Że też na nagrodach i podwyżkach w urzędzie i jednostkach nie trzeba oszczędzać.

Lucas
6 dni temu
Reply to  rowerowy

Przejścia jeszcze jakoś wyglądają. Gorzej jest z przejazdami dla rowerzystów. W niektórych miejscach gdzie są potrzebne wogóle ich nie ma, np. na ul. Sikorskiego przy ul. Dekutowskiego czy na ul. Sienkiewicza przy Kauflandzie. Z kolei niektóre istniejące są oznakowane byle jak, np. ten przy wjeździe na Orlen koło grzyba. Oznakowanie poziome wytarte a znak pionowy za przejazdem zamiast przed. Tarnobrzeg.

comment image

Zbychu
6 dni temu
Reply to  Lucas

Stare malowanie miejscami lepiej widoczne niż nowe. Kiedyś to były farby hehehe.

rowerowy
5 dni temu
Reply to  Lucas

Zmarnowali szansę jaką mieli przy przebudowie Sikorskiego i Sienkiewicza, tzn. mogli przejścia i przejazdy wykonać z różnokolorowych kostek.
comment image

Nie trzebaby odmalowywać co roku i o ile uwielbianej kostki więcej by upchali w drogach.

rowerowy
5 dni temu
Reply to  Lucas

A jeszcze odnośnie tego gdzie są przejazdy rowerowe a gdzie ich nie ma, to może decyduje o tym, tak jak rzekomo o konstrukcji drogi, projektant? Może w Tarnobrzegu projektant sam zatwierdza swój projekt, który opracowuje dla urzędu?

obywatel
4 dni temu
Reply to  rowerowy

Pewnie że sam zatwierdza ! Ba sam projektant decyduje co , gdzie i jak ma być a figuranty są tylko klepnięcia .

Alf
7 dni temu

Czy do tych 35 milionów z Polskiego Łady będzie trzeba pożyczyć około 30 milionów ,żeby sfinansować planowane inwestycje? Jeżeli tak , to może jednak jak twierdzą władze nie robić tego za wszelką cenę i zwrócić te pieniądze. Za chwilę te pieniądze trzeba będzie znaleźć na podwyżki prądu i gazu o kilkaset procent przez najbliższe kilka tat. Wtedy znowu do osranej śmierci znowu się będziemy zadłużać ?

Jutro nadzejdzie
7 dni temu
Reply to  Alf

Gdyby nie oddano 8 mln zabrakłoby tylko 22 mln. Ktoś zapieprzyl? Jak to nazwać? Jaką bajerkę nam sprzedadzą? Przyznają rację tym co trąbili, żeby nie zwracać…

Roman
6 dni temu

To sie tak nie sumuje do tych 8 mln tez trzeba by dołożyć 50%

Juras
5 dni temu
Reply to  Roman

8 mln to dużo czy mało? teraz będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie, bo ktoś nie myślał do przodu. Ludzie trąbili, żeby nie zwracać, a ci zwrócili. Powinni oszczędzać z własnej kieszeni.

obywatel
4 dni temu

Partacze słowem .

ODYSEUSZ
7 dni temu

Od dawna każdy wiedział że praca w UM tylko dla swoich po rodzinie albo znajomościach i nie trzeba być intelektualistą. Ale żeby już do takiego stopnia było to ameby intelektualne to ręce opadają czy Oni żyją w innym czasów wymiarze czy innej planecie że nie widzą rosnących z dnia na dzień cen. ps głąby z UM za parę miesięcy będzie jeszcze drożej , więc jak coś weźcie to pod uwagę:)

smieszek.jpg
obywatel
7 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Podobnie jest w mafii spółdzielczej ( w tym w Tbg) dla przypomnienia w radzie miasta jest pracuś z Siarkowca oraz członek rady w Tam .
Poczytajcie :
https://www.lokalnatelewizja.pl/artykul/22146,nie-wpuszczono-mieszkancow-na-walne-zgromadzenie-w-sm-krzemionki

fach
7 dni temu

Policzyłem i z mitycznego 95% dofinansowania dla większości ofert robi się mniej niż 50%. Czyli konsekwentnie, jak w przypadku 8 mln, należy zwrócić dofinansowanie 🙂 Swoją drogą mistrzostwo pijaru z tym mało realnym do osiągnięcia dofinansowaniem 95% w wykonaniu prawych i sprawiedliwych. Na przyszłość gmina powinna mnożyć wyliczane przez siebie kwoty na inwestycje razy 2 albo lepiej razy 2,5 😉

obywatel
7 dni temu
Reply to  fach

Ale Waść Panie przecież oni ( urzędasy ) dostali DWA CZEKI , każdy na 35 mln złotych ???( Ha, ha, ha).
Razem 70 mln.( Ha, ha, ha)
Jeden przywiózł Siwy uśmiechnięty dziadzia z Rzeszowa a drugi przyniósł radny Kalinka z ministerkiem do urzędu i dał ( chyba) księgowej???

W sam raz wystarczy na to zadanie , jeszcze kupa kasy zostaje , w sam raz na energię i żadnych latarni nie trzeba wyłączać .

Tarnobrzeski Balu
7 dni temu

Czy nie zauważyliście, ze firmy dogadały się? wygląda na zmowę cenową, jak można podwyższyć coś o 100 proc przecież to spekulanci. Nie można tolerować takich machinacji. Niech robi RDM podwykonawcami tarnobrzeskimi za 35 mln i tak będzie sporo do przodu.

obywatel
7 dni temu

Ta pracować będą za darmo, ba jeszcze dołożą chyba że swoich a ich pracownicy będą pracować za darmo ????

Wykonawcy SĄ tylko Miasto ( urzędasy) NIE MAJĄ ???

Na wszystko mają urzędasy: palmy, WITACZE , nasadzenia bożkowe ( i ich plewienie) , scianke wspinaczkową ( dziecko bożka), inwestycje dla turystów, potancówki, dożynki, wyjazdy wodza na wczasy do Krynicy, dofinansowanie na zabawkę dla OSP, dodacje na samochody dla RDM ( się) , dla TTBS ( aby analityk z preziem się woził, na koncepcje miasta podwodnego z tunelami, koncepcje z balonem dmuchanym na zwierzyńcu, podwyżki dla siebie , premie dla siebie itd , itd, itd…
ALE TAM GDZIE DAJĄ Dofinansowanie DZIADY na wkład własny nie mają !!!

„DAJĘ SŁOWO” – Redakcja NW24 ZAPYTA mieszkańca z Dymitrowa
CZY KASĘ MA i SKĄD ???

Z ostatniej chwili.
6 dni temu

W Mielcu trwają prace przy nowym przystanku kolejowym. Tak nowym (!) prezydencie Bożek i bezradni bo w przeciwieństwie do naszego miasta tam się dzieją dobre rzeczy na kolei. PKP wspólnie z miastem nazwało go MIELEC POŁUDNIWY. Może w Tarnobrzegu po przeszło 40 latach przyszedł czas aby zmienić nazwę Ocice na Tarnobrzeg… i Sobow na Tarnobrzeg….? Może też już czas ukrucić sprzedaż biletów w Tarnobrzegu do Rzeszowa tak jak by były sprzedawane w Stalowej Woli. Bilet ze Stalowej Woli ( w ramach czwórmiasta ?) do Rzeszowa jest tańszy niż z Tarnobrzega . Jakim cudem? Skoro trasa krótsza i powinien być tańszy!!! Stalowa Wola nabijała sobie statystyki kosztem Tarnobrzega aby załapać się na szprychę do CPK? Może bezradni na sesji RM skrobną jakieś pismo do PKP w tych sprawach. No bo o co zapyta radna Kapuściak skoro dożynki już za nami? O oddział chorób wewnętrznych w naszym szpitalu pewnie też nie?! Prezydencie i radni Tarnobrzega do roboty bo wakacje już się skończyły. Choć moim zdaniem wasze trwają od początku kadencji 🙁 🙂

Jutro będzie lepiej
6 dni temu

Z biletami to masz rację konduktor sprzedawał ludziom z Tarnobrzega bilety jako pasażerom jadącym ze Stalowej Woli, w ramach poprawy statystyki, sprytnie to ktoś to sobie wymyślił. A to z TBGu jedzie więcej ludzi niż że Stalowej W.

Gość
6 dni temu

Mają w nazwie prawo i sprawiedliwość to mogą takie numery robić? Dla kudłatego dziecka PiS wszystko?
Tylko dlaczego Bożek I bezradni mają to w czterech literach ?

obywatel
4 dni temu

Babulina teraz żyje ” dniami działkowca” oraz ” wigilią” – tam można pochulać, tańczyć , popić, pożreć .
Zresztą emerytka to co ma robić innego skoro nie ma czasu dla wnuków , bo kiedy znaleść ten czas jak impreza goni imprezę .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content