Dieta owocowa najważniejsze fakty

Wszyscy wiemy, że owoce są bardzo zdrowe i warto je zjadać każdego dnia. Istnieje również coś takiego jak dieta owocowa, która jest jedną z form tzw. diety oczyszczającej. Co to za forma odchudzania oraz na czym dokładnie polega? Czy taka forma diety może pomóc Ci schudnąć i poprawić wygląd ciała?

Dieta owocowa jest krótkoterminowa, więc powinna trwać jedynie trzy dni, ponieważ prowadzona dłużej może wpłynąć negatywnie na nasz organizm. Polega na tym, że przez trzy kolejne dni jemy wyłącznie owoce, wszystkie inne produkty żywnościowe na ten czas powinny zostać wyeliminowane z naszego jadłospisu.

Witaminy w owocach

Owoce zawierają stosunkowa niską ilość kalorii, dzięki czemu można zgubić 2-3 kg w czasie trwania trzydniowej diety. Owoce są za to cennym źródłem wielu witamin (zwłaszcza C i A) i minerałów, a ich skórka zawiera błonnik. Zawierają też sporą ilość wody, więc mogą być sprzymierzeńcem naszego odchudzania.

Owoce można spożywać w różnej formie np. surowe, ugotowane, zmiksowane, pieczone, duszone, przecierane itd. lub przygotować sałatkę owocową. Jak widać opcji jest naprawdę dużo. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie dodatki są zabronione. Nie należy też wtedy jeść, według zasad diety owocowej, suszonych owoców, ponieważ zawierają więcej kalorii niż te świeże. Ilość oraz rodzaj owoców są dowolne, dowolne są również pory takich posiłków.

Najważniejsze w diecie owocowej

W czasie trwania diety owocowej należy zrezygnować ze wszystkich napojów oprócz wody i herbatek ziołowych. Po upływie trzech dni należy rozpocząć kolejny etap, czyli wychodzenie z diety. Pierwszego dnia dodajemy do owoców jeden lekki posiłek, drugiego kolejny i w ten sposób powracamy do normalnego żywienia. Jeśli chcemy utrzymać dobre efekty diety lub je ulepszyć, to oczywiście należy w dalszym ciągu unikać słodyczy, gazowanych napojów, słonych przekąsek, przetworzonych produktów, tłustych potraw oraz dużych ilości alkoholu oraz pamiętać o dziennej dawce ruchu. Odwiedź stronę jedzmy-zdrowo.pl wiele ciekawych informacji na temat zdrowia .

Jak widać dieta owocowa może być jednym ze sposobów na szybkie zgubienie kilku kilogramów, poprawienie wyglądu naszej skóry oraz oczyszczenie z toksyn. Należy jednak pamiętać, że nie można jej stosować dłużej niż trzy dni, ponieważ nasz organizm do prawidłowego rozwoju potrzebuje też innych składników odżywczych. A więc śmiało można spróbować tych kilku dni diety owocowej, ponieważ jest łatwa i nie trzeba specjalnie dużo czasu poświęcić na przygotowanie skomplikowanych posiłków, ale pamiętajmy, że wszystko trzeba robić „z głową”.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content