Nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie lądowisko dla helikopterów ratunkowych

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim będą lądować helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko powstanie dla potrzeb szpitala.

Uchwałę o zmianach w planie miejscowego zagospodarowania terenu nad Jeziorem Tarnobrzeskim umożliwiających m.in. powstanie lądowiska dla potrzeb szpitala, miejscy radni przyjęli podczas czerwcowej sesji. Helikoptery ratunkowe mają lądować w pobliżu ulic Wakacyjnej i Kajakowej. Dojazd do szpitala z tego miejsca zajmuje ok. 4 minuty.

Jak wyjaśnia dyrekcja szpitala. wskazany teren jako jedyny położony w pobliżu szpitala nadaje się na utworzenie lądowiska.

Obecnie powstaje projekt techniczny lądowiska.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bez sensu
5 dni temu

Nic nie rozumiem. Gdzie jest ulica wakacyjna i kajakowa( na pewno nad jeziorem?) ? Z tekstu wynika że ten teren przy tych ulicach jest w pobliżu szpitala, a to nad jeziorem? Po co liczyć czas dojazdu, skoro mowa lotniczym pogotowiu ratunkowym? Coś tu nie gra w tekście, albo taki jest oficjalny komunikat

Żartowniś
4 dni temu
Reply to  bez sensu

„Gdzie jest ulica wakacyjna i kajakowa( na pewno nad jeziorem?)”

Nie ma takich ulic. To żart Prima Aprilisowy tylko ktoś później go napisał.

JezioranTarnobrzeganu
5 dni temu

Helikopter, jezioro…

Gość
5 dni temu

Czy w Stalowej Woli lądowisko jest nad Sanem?
A racja w Tarnobrzegu nie może być na szpitalu bo szpital jeszcze z nazwy wojewódzki i wTarnobrzegu a pogotowie mieleckie !!! Tak dla przypomnienia przed wyborami. Szpital bez podstawowego oddziału chorób wewnętrznych i bez tarnobrzeskiego pogotowia ratunkowego
za przyzwoleniem ekipy prezydenta Bozka !!!

Pacjent psychiatryka.
5 dni temu
Reply to  Gość

Ten szpital i oddział wewnętrzny był taki sobie. Niczym się ekstra nie wyróżniał, tylko tyle, że był.

Jeśli ktoś ma doświadczenia z pobytu w okolicznych szpitalach na oddziałach wewnętrznych tj. w Nowej Dębie, Sandomierzu, Stalowej Woli i Nisku, niechaj zapoda info.

Jolka
4 dni temu

Dobrą sobie nazwę obrałeś bo widzę że nic nie kumasz. Oddział wewnętrzny jest najbardziej potrzebny dla zwykłych schorowanych ludzi. Gdy ktoś schorowany i nie zdjagnozowany znajdzie się w szpitalu kierowany jest na oddział wewnętrzny. Tam jest prawidłowo zaopiekowany przez odpowiedni personel. Teraz jak jest? Częściej wypisuje się do domu? Szuka miejsca w sąsiednich placówkach gdzie brakuje im miejsca dla swoich ? Upycha na inne oddziału gdzie lekarz od ucha leczy dupe? Gdy istnieje oddział wewnętrzny to nawet lekarze rodzinni częściej kierują ludzi do szpitala. Czyli jak ktoś tu napisał EUTANAZJA + w woj. Podkarpackim za przyzwoleniem władz naszego miasta.

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
4 dni temu
Reply to  Jolka

152 dzień hańby marszałka woj.podkarpackiego i władz Tarnobrzega.

obywatel
4 dni temu

Zapytaj sołtysa ile już dopłat do wody brak a które obiecał ???
Podpowiedź : możesz liczyć już W LATACH.

Okun
4 dni temu

Nos powinien mu się powiększyć od tych kłamstw.

Propozycja
3 dni temu
Reply to  Jolka

Skompletuj załogę to i oddział wewnętrzny otworzą.

Turystyka
5 dni temu

Dojazd w godzinach szczytu ok. 4 minuty nie możliwy, tak więc ktoś zgubił głowę, albo celowo tak robi, żeby zdyskredytować Tarnobrzeg. Świństwo.

Ivo
5 dni temu
Reply to  Turystyka

Jako pojazd uprzywilejowany spokojnie w 4 minuty dojedzie do szpitala wieć włacz rozum a wyłącz emocje Ważne że lądowisko powstanie

Jur
5 dni temu
Reply to  Ivo

Nie da rady chyba, że karetka pofrunie to dojedzie vel doleci.

Ivo
5 dni temu
Reply to  Jur

Chyba nie wiesz o które miejsce chodzi i jaką trasa będzie jechać do szpitala kareta.Ul Wakacyjną i Kajakowa to okolice przy mini rondzie na końcu ul Siarkowej.Jeżeli karetka jadąc na sygnale ul Siarkową i Mickiewicza nie dojedzie w 4 minuty do szpitala to ja się pytam kto kierowcy tej e-rki dał uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanym.
.

nonsens
5 dni temu
Reply to  Ivo

chyba żartujesz że ulicą Siarkową ,która jest dziurawa jak sito ,karetka może przejechać w 4 minuty, nawet na sygnale. Koła by prędzej urwali. Nie wiem kto wymyślił te 4 minuty, ale tu chyba chodziło że helikopter DOLECI do szpitala w 4 minuty od tej ulicy. Inaczej tekst nie ma żadnego sensu

Jola
3 dni temu
Reply to  Ivo

Czyli „operacja sie udała ale pacjent zmarł” czyli helikopter i pogotowie mieleckie za wyjazd zarobi a Tarnobrzeski szpital juz nie bo pacjent z karetki wprost do kostnicy ?

Kropidlo
5 dni temu

Na placu czerwonym powinno być lądowisko.

obywatel
4 dni temu
Reply to  Kropidlo

A tam , lodowisko chyba dobrze zaplanowane , podejrzewam że Helikopter szykowany jest na sołtysa Tbg a zatem działeczki nad zalewem są to i lodowisko obok potrzebne ???

wyborca
3 dni temu
Reply to  obywatel

ty już swoje wylatałeś

obywatel
3 dni temu
Reply to  wyborca

Jeszcze nie i nie mam zamiaru !

Poszukiwacz
5 dni temu

Gdzie te ulice są? W google map nie mogę znaleźć. Źle szukam czy mapy są do bani?

wrzos
5 dni temu

NARESZCIE, BO WSTYD ZEBY TAK DUZY SZPITAL NIE POSIADAL LADOWISKA DLA HELIKOPTEROW

Marek
4 dni temu

Nie bliżej jest na tym nikomu nie potrzebnym boisku.

Romek
3 dni temu

Parodia szpital upada a lądowisko ma być budowane ? A ile razy w roku ma wylądować helikopter 1 może 2 ? Mamografu brakuje a Radni lotnisko będą budować ? Absurd Radnych ciąg dalszy !!!

wasyl
3 dni temu
Reply to  Romek

Zwróć uwagę na zarząd / parodia – ludzie nie mający z zarządzaniem tą jednostką nic wspólnego / szpitala to ludzie z nadania marszałka województwa , który ma nadzór nad szpitalem , ale kasy jakoś stamtąd nie można wyciągnąć tylko kupa długów . Chore państwo i cały system zarządzania szpitalem . Komu i po co to lądowisko jak za kilka lat odejdzie na emerytury większa część personelu pielęgniarskiego a gdzie młody narybek ? Młode pielęgniarki uciekają po studiach do Mielca a rozmawiając z nimi o warunkach pracy , mówią ,że Tarnobrzeg to zapadła dziura a o szpitalu szkoda słów krytyki .

obywatel
3 dni temu
Reply to  wasyl
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content