Tarnobrzeg: Teren po Gimnazjum nr 3 jednak na sprzedaż? Uchwała w porządku obrad wrześniowej sesji

W trakcie wrześniowej sesji tarnobrzescy radni zdecydują, czy działka z budynkiem po Gimnazjum nr 3 zostanie wystawiona na sprzedaż. Obecnie w budynku przebywają uchodźcy z Ukrainy.

Działka na której stoi budynek po Gimnazjum nr 3 nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na wniosek prezydenta D. Bożka zostały dla niej ustalone warunki zabudowy, dotyczące budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową oraz infrastrukturą techniczną.

O tym, czy teren ten zostanie sprzedany mieli zdecydować radni w listopadzie ubiegłego roku. Decyzją prezydenta uchwała ta została jednak zdjęta z porządku obrad.

– Doszedłem do wniosku, że dzisiaj to jest jeszcze ten moment, kiedy możemy jeszcze dyskutować na temat przyszłości tego miejsca – mówił wówczas Dariusz Bożek.

Temat budynku po gimnazjum powrócił w lutym br., kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. Głównie dzięki ofiarności mieszkańców, którzy w czynie społecznym odnowili i wyposażyli wnętrza, w budynku tymczasowe schronienie znaleźli uchodźcy z Ukrainy.

O tym czy działka zostanie sprzedana zdecydują radni podczas sesji, która odbędzie się w środę 28 września br. Pozytywnie sprzedaż terenu zaopiniował Zarząd Osiedla Wielopole.

 

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
5 dni temu

Sku….ki sprzedadzą wszystko ??
Zabawa kosztuje a PUSTE DZBANY i Dziurawe Bawili SIĘ oj bawiły : na całego ?
WITACZE, ścianka, kolekcja, nasadzenia, jeb…e inwestycje nad zalewem, premie, podwyżki, centrum dziada i babajagi ( raczej czarownicy) , potancówki, popierdówki, dożynki, wyjazdy na wczasy do Krynicy, pojeb…e czwórmiasto a teraz jeszcze KSSYNO ( tańce, swawolna, hulanki), i BETONOZA PUSTYCH DZBANÓW DZIURAWYCH w Tbg .
Pozostanie jeszcze do budowy BURDEL i jest LAS BAGNAS w wydaniu pustych dziurawych dzbanów po histerii, politologii , socjologii , marketingu i zarządzaniu , w-f , milicjantów, pracusiów z mafii spółdzielczych, ub-ów, SB- ów, dziadostwa z ORMO, ZOMO, PZPR, ZSL .

Dziady urzędnicze – sprzedajecie budynki urzędu i siebie to najlepsze co może spotkać mieszkanców miasta a później WYP…Ć z tego miasta DZBANY.

JezioranTarnobrzeganu
4 dni temu
Reply to  obywatel

A ja bym tam otworzył kasyno, można by było pograć np. W rosyjską ruletkę.

obywatel
4 dni temu

I burdel I LAS BAGNAS gotowe , bo lądowisko niebawem będzie !

Piotr
4 dni temu
Reply to  obywatel

ZNÓW KORYTO SIE ZAPEŁNI PO BRZEGI. IDĄ ŚWIĘTA WIEC NA PREMIE TRZEBA MIEĆ.
A TARNOBRZEG DALEJ LEZY I NAWET NIE KWICZY.
BEZ KRWIODAWSTWA
BEZ MAMOGRAFU Z POZAMYKANYMI ODDZIAŁAMI W SZPITALU
BEZ DWORCA PKP I POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH ZE ŚWIATEM
BEZ ŻADNYCH PLANÓW NA PRZYSZŁOŚĆ

Pasażer... hulajnogi elektrycznej
4 dni temu
Reply to  Piotr

I niebawem bez dworca PKS.

Ela
4 dni temu

A co z tym dworcem PKS?
Czy tym towarzystwem co sprzedali działki po dawnym dworcu i tą co teraz jest market mrówka nie powinien zająć się prokurator?. Gdzie są pieniądze za te działki? Moim zdaniem powinni wybudować dworzec PKS koło dworca PKP I kupić nowe autobusy. A oni co zrobili z tymi pieniędzmi ?

obywatel
4 dni temu
Reply to  Ela

Gdzie – przeżarte !

Jutro nadchodzi już dziś
7 godzin temu

Czemu bez dworca?

obywatel
4 dni temu
Reply to  Piotr

Bez dopłat do wody OBIECANYCH ??
Grunt że turyści mają super i to na koszt mieszkanców !

obywatel
9 godzin temu
Reply to  Piotr

Trochę świecidelek powieszą na okres świąteczny ( np jelenia przed urzędem) i lub będzie syty i zadowolony ??

ODYSEUSZ
5 dni temu

Ewidentnie śmierdzi sprawa zarówno z Gimnazjum jak i spalarnią śmieci to parcie do zamierzonego celu-szkoda ze takiej samej zaciekłości nie mają w stosunku do kupna mammografu, działalności szpitala, przyciąganiu inwestorów nie trucicieli . Czy nie ma w tym mieście jednego sprawiedliwego aby zawiadomił CBA o tym aby sprawdzili działania i praworządność UM ?!

Nie dla sprzedaży
5 dni temu

Coś śmierdzi. Ktoś bardzo pragnie ten teren. Czy rządzący muszą sprzedać ten teren?

?????
4 dni temu

Pod następny wie(ś)żowiec?

Wyborca
4 dni temu
Reply to  ?????

Teren dla developera znad Wisły???

Jola
4 dni temu

Pewnie ptak chce wybudować kolejne szare pudła w centrum miasta? Ulotki Bożkowi drukował ? 🙂 czy moze coś więcej ?

fach
5 dni temu

Czyżby zaczęło się szukanie hajsu na remonty dróg z dofinansowaniem z ładu? Czy tradycyjnie na inwestycje w riwierę? 🙂 Tak w ogóle ile hajsu za ten teren mogłaby dostać minimalnie gmina? I gdzie w razie jego sprzedaży podzialiby się przebywający tam Ukraińcy? Hotel nad jeziorem jeszcze nie zbudowany 😉

Łysy
5 dni temu
Reply to  fach

Ukraince niech już wracają do siebie przecież w zachodniej UA wojny nie ma tylko na wschodzie poza tym z tego co wiem to za ich pobyt płaci miasto czyli wszyscy mieszkańcy

fach
4 dni temu
Reply to  Łysy

Już dawno pisałem, że wszyscy zapłacimy za pomoc Ukraińcom w podatkach, więc kto chce niech płaci za nią po raz kolejny osobistym wysiłkiem 🙂 Oczywiście że mogliby przenieść się do zachodniej UA, ale tam po pierwsze powołania do armii, po drugie ciężko o bezpłatne lokum i utrzymanie, po trzecie nie ma 500+ itp. Poza tym nasza opiekuńcza gmina (przynajmniej dla uchodźców i plażowiczów) przecież ich nie wyprosi 😉

kto ich wybrał na urząd?
5 dni temu

Ze 2 miesiące temu prezydent mówił że tematu gimnazjum nie będzie ruszał w najbliższym czasie, bo funkcjonuje tam centrum dla uchodźców i ma finansowanie z urzędu wojewódzkiego. Teraz nagle głosowanie. Radni chyba sami są zdumieni tymi perturbacjami w urzędzie miasta i z góry można założyć że głosowanie upadnie, ale przy okazji prezydent, przewodniczący ,wice się kompromitują takim zachowanie ,a wyborcy patrzą i punktują. To jest dokładnie to co z tym wyrokiem WSA w sprawie budżetu obywatelskiego. Zachowanie jak dziecko we mgle ,ani w prawo ani w lewo. Paranoja. Pytam ponownie, kto wybrał tych ludzi do władania miastem?

obywatel
4 dni temu

To co mówi a robi ??- oj to dwie różne rzeczy .
Jedno zaprzecza drugiemu a największym zaprzeczeniem to jest sołtys !!!

Ivo
4 dni temu

Najbliższy czas to ile ?- w układzie SI nie jest znana taka jednostka czas wiec żale na Berdyczów. – Sprzedać jak najszybciej deweloperowi pod budynki mieszkaniowe póki jest koniunktura bo deweloperka zaczyna dostawać zadyszki.Kase przeznaczyć jako wkład własny na gminne projekty.Proste, logiczne,
potrzebne.Płacz,żale,sentymenty i inne popierdułki pozostawić zawodowym narzekaczom i miejscowym geniuszom co zawsze wiedzą najlepiej.

obywatel
4 dni temu
Reply to  Ivo

A może parking zrobić ???
Miejsce w sam raz – blisko do sądu, urzędu miasta, rynek !
Sprzedać a na ulicach parkometry postawić ?? Po to aby oligarchia urzędnicza miała za co żreć ( podwyżki, premie !

teren pod shellem na blok
2 dni temu
Reply to  Ivo

na twoje brednie mam jedną odpowiedź- sprzedać jak najszybciej plac pod dawnym Shellem na Wyszyńskiego, ma idealny wymiar pod blok a nawet wieżowiec wielorodzinny. Atrakcyjny, w centrum miasta, w czym problem

Ivo
2 dni temu

A od kiedy to się sprzedaje tak po prostu nie swoje czyli prywatne .

wrzos
5 dni temu

BARDZO DOBRZE NIECH TEN PASKUDNY BUDYNEK ZNIKA Z CENTRUM MIASTA MIMO IZ PRZED LATY TAM DO SZKOLY CHODZILEM TO ZADNEGO SENTYMENTU DO TEGO PASKUDZTWA NIE MAM. DRUGIE PASKUDZTWO DO WYBURZENIA TO STRASZACY OD LAT OBOK PAWILON DAWNEO MERKUREGO

ban dla wrzosa
5 dni temu
Reply to  wrzos

niech ten paskudny twój nick razem z twoimi postami wreszcie dostanie bana na ten stronie ,najlepiej po IP. Szkodnik i trol forumowy , widać że nie jesteś z Tarnobrzega, tylko działasz na szkode interesu mieszkańców. Albo sie urwałeś z jakiegoś psychiatryka i masz coś z głową. No to powinno być zbadane

Wojak Szwejk
4 dni temu

Chce w nim widzieć Wojska Obroty terytorialnej Kraju. Znakomity teren do zamieszkania, szkolenia.

tylko dla polaków
4 dni temu
Reply to  Wojak Szwejk

czemu nie moze powstać jednostka wojskowa w tarnobrzegu
ale po za terenami szkoły jest wiecej przedmiotów do licytacji jak dworzec pkp jak hotel nad wisła i nawat nasz prezyden pan dariusz cena wywyoławcza 1 zł

Ivo
4 dni temu

Batalion WOT powstaje i będzie miał siedzibę przy ul chyba Turystycznej gdzieś za schroniskiem dla zwierząt

Ivo jesteś chory
2 dni temu
Reply to  Ivo

ty Ivo masz naprawdę coś z głową i mam nadzieję że nie z urzędu. JAKIM PRAWEM chcesz zepchnąć WOT na peryferia gminy, gdzieś w Machowie? Dlaczego nie może stać W MIEŚCIE? Kto tak zarządził?

Ivo
2 dni temu

Nie ja ich spycham.Tylko stwierdzam fakt że tam mają działkę.TO czy to dobrze czy żle to temat na inną dyskusję.Teraz stan prawny jest taki a nie inny

DEVIL
4 dni temu
Reply to  Wojak Szwejk

weź się człowieku nie ośmieszaj 🙂 paru debili bawi się w wojsko a my mamy ich jeszcze utrzymywać ??

eź zołnierzyk
4 dni temu
Reply to  DEVIL

Wyzwiska publiczne to przestępstwo.
Już nie raz okazali się przydatni. Im więcej ludzi ma pojęcie o wojsku tym lepiej. Nasza armia powinna liczyć 500 tys żołnierzy. Podobno za PRL-u tyle liczyła. Pora do tego stanu wrócić.
Zajęcia z Przysposobienia Obronnego ponoć wróciły do szkół. Wreszcie coś konkretnego a nie tylko modlitwy.

obywatel
9 godzin temu

Jak u Putina – prawda to przestępstwo ??
Czyli żadnej różnicy tu a tam .
Przestępstwo zawsze jeśli mówisz, piszesz prawdę która jest niewygodna dla oligarchii ( władzy)???

Ada
3 dni temu
Reply to  Wojak Szwejk

Podobno WOT chciał użytkować i przecież nie za darmo, ale deweloper wygrał.

?????
2 dni temu
Reply to  Ada

WOT chciał przejąc ten budynek, ale deweloper chce wybudować wie(ś)żowiec.
Na WOT zapewne kasa by była od państwa.

Jeśli powstanie wie(ś)żowiec to będzie więcej samochodów w centrum bo przecież gdzieś trzeba samochody mieszkańców wie(ś)żowca postawić. Będzie więcej smrodu spalin i zakorkowane samochodami centrum.

dokładnie tak
2 dni temu
Reply to  Wojak Szwejk

to jedyny sensowny pomysł, dla niedawno wyremontowanego budynku. Na tę jesień ,zimę można natomiast tam utworzyć świetlice i warsztaty zajęciowe dla młodzieży, żeby budynek tętnił życiem

Jan
4 dni temu

Idzie w ślady Dziubińskiego.

Sok z siusiaka
4 dni temu

syny marnotrawne…

DEVIL
4 dni temu

A ANIOŁY KIEDY NASTĘPNY RAZ DUPĘ MOCZĄ ??

Zdegustowany
4 dni temu

Złoże zawiadomienie do CBA. Niewiarygodne co się w tym mieście wyprawia.

Śledzący
2 dni temu
Reply to  Zdegustowany

To przy okazji złóż zawiadomienie w sprawie kostki na drogach rowerowych. Niechaj sprawdzą czy i jakie, kto i z kim ma powiązania.

rowerowy
2 dni temu
Reply to  Śledzący

W Tarnobrzegu panuje nieco inny porządek prawny niż w reszcie kraju, mianowicie o konstrukcji drogi decyduje projektant.
comment image

Widocznie projektant ceni kostkę.

obywatel
9 godzin temu
Reply to  rowerowy

Tak ma być i tyle , chyba od pustych dzbanów nie można wymagać niczego .

Wyborca
4 dni temu
  1. To to nic
  2. Na sesji będą decydować o lokalizacji spalarni w zmianie w planie przestrzennym nad jeziorem tarnobrzeskim
  3. Tyle interesuje władze stanowisko mieszkańców co nic
Alf
4 dni temu

Najbardziej tragiczne jest w tym wszystkim to ,że najprawdopodobniej według mnie te pieniądze ze sprzedaży dostaną w całości lub w zdecydowanej większości przejedzone na bieżące potrzeby miasta

obywatel
4 dni temu
Reply to  Alf

Lub urzędników ! Zbliża się grudzień to i premie zwyczajowo i tradycyjnie , będą mieć za co ŻREĆ.?

Bojówkarz.
4 dni temu

Na terenie kopalni Siarki jeszcze zbudować elektrownię atomową 🙂

Miniaturka
3 dni temu
Reply to  Bojówkarz.

Miniaturową :-). Wersję amerykańską.

ODYSEUSZ
3 dni temu

W środę 28 września podczas sesji Rady Miasta Tarnobrzega rozpatrywana będzie uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych należących do Gminy Tarnobrzeg zlokalizowanych nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok Mariny na nieruchomości gruntowe będące własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie usytuowanych po przeciwnej stronie jeziora na obszarze, na którym ma zostać wybudowana przez austriacką firmę FCC Environment największa na Podkarpaciu spalarnia śmieci. Ludzie mobilizacja Godz 11 TDK czas pokazać władzom TBG że liczy się zdrowie mieszkańców a nie szemrane pod stołem interesy ….

nie dla spalarni.jpg
Ada
3 dni temu

Za grosze? Deweloper zyska, a mieszkańcy stracą.

STOP sprzedaży
2 dni temu

PIEKŁO ISTNIEJE!!

I CZEKA NA ZASŁUŻONYCH, A W TARNOBRZEGU JEST JUŻ ICH CAŁKIEM SPORO.

rozdwojenie jaźni
2 dni temu

2 miesiące temu prezydent mówił że tematu gimnazjum nie będzie ruszał w najbliższym czasie, bo funkcjonuje tam centrum dla uchodźców i ma finansowanie z urzędu wojewódzkiego. Teraz nagle głosowanie. Radni chyba sami są zdumieni tymi perturbacjami w urzędzie miasta i z góry można założyć że głosowanie upadnie, ale przy okazji prezydent, przewodniczący ,wice się kompromitują takim zachowanie ,a wyborcy patrzą i punktują. To jest dokładnie to co z tym wyrokiem WSA w sprawie budżetu obywatelskiego. Zachowanie jak dziecko we mgle ,ani w prawo ani w lewo. Paranoja. Pytam ponownie, kto wybrał tych ludzi do władania miastem?

Ivo
2 dni temu

Prosta odpowiedź Ja Ty On Ona My Wy Oni mądry głupi debil dzban itd-urok demokracji z przyswojeniem których najwyraźniej niektórzy mają jak widać problem

Tbg stan umysłu.
2 dni temu

No to macie PO.

obywatel
1 dzień temu

Zaopiniował zarząd osiedla Wielopole – dobre sobie A NA JAKIEJ PODSTAWIE i ramach jakich uprawnień ???
Nie prościej napisać , że to Milicjant emerytowany z kolesiami popierającymi Sołtysa ????

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content