Temat działki pod spalarnię nad Jeziorem Tarnobrzeskim podczas wrześniowej sesji Rady Miasta

Jednym z punktów wrześniowej sesji jest uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych położonych w Tarnobrzegu. Według Stowarzyszenia Nie dla Spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim, chodzi o zamianę terenu należącego do miasta leżącego obok Mariny, na działkę na której ma zostać wybudowana spalarnia śmieci, której właścicielem jest Skarb Państwa. Zgodę tę muszą wyrazić tarnobrzescy radni.

Jak informuje Stowarzyszenie Nie dla Spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim:

„W środę 28 września podczas sesji Rady Miasta Tarnobrzega rozpatrywana będzie uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych należących do Gminy Tarnobrzeg zlokalizowanych nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok Mariny na nieruchomości gruntowe będące własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie usytuowanych po przeciwnej stronie jeziora na obszarze, na którym ma zostać wybudowana przez austriacką firmę FCC  Environment największa na Podkarpaciu spalarnia śmieci. Prezydent Tarnobrzega pomimo protestów mieszkańców, zebranych blisko 3.5 tys. podpisów pod petycją sprzeciwiającą się budowie tej spalarni podejmuje kolejne działania mające na celu doprowadzenia do realizacji tej inwestycji. Jako Stowarzyszenie „Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim” apelujemy do mieszkańców Tarnobrzega i okolicznych miejscowości o liczne przyjście na sesję, która rozpocznie się o godz. 11:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, aby swoją obecnością zamanifestować swój zdecydowany sprzeciw wobec kolejnych działań władz miasta w tej sprawie i przypomnieć radnym, że w swoich decyzjach zobowiązani są kierować się dobrem całej wspólnoty naszego miasta. Musimy być konsekwentni w naszej walce, w której chodzi o to, co mamy najcenniejsze o nasze i naszych dzieci zdrowie oraz o ochronę „cudu ekologicznego”, jakim jest Jezioro Tarnobrzeskie.”

64-zamiana-nieruchomosci_1901454

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezioranTarnobrzeganu
2 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Dokładnie. Kiepska lokalizacja dla spalarni, zdecydowanie lepsza dla kasyna.

Zdegustowany
2 miesięcy temu

Zbudujmy jeszcze elektrownie atomową nad jeziorem

Tomek
2 miesięcy temu
Reply to  Zdegustowany

Nie podsuwaj tej władzy pomysłu? Oni przecież, jak mówią wszystko robią dla dobra mieszkańców. Ekologiczna spalarnia, koń by się uśmiał.

As
2 miesięcy temu

Budowa dwóch planowanych elektrowni atomowych pochłonie prawie 200 miliardów . Za pożyczki oczywiście. Wchodzimy w erę Gierka u schyłku rządów. Może niedługo reglamentacja towarów i kartki będą ?

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Czas aby ktoś zawiadomił ABW i CBA z interwencją sprawdzenia przejrzystości i zasadności budowy spalarni dla miasta i regionu ze wskazaniem na szkodliwe oddziaływanie na środowisko. Zaciekłość i konsekwencja forsowania budowy spalarni w tajemnicy przed opinia publiczna mogą wskazywać na brak przejrzystości i transparentności działania UM !

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Co ciekawe , dzbany urzędnicze w takich sytuacjach już konsultacji z mieszkańcami nie potrzebują , konsultacje takie są zbędne ale dla turystów w sprawie zagospodarowania terenów nad zalewem to ponoć były , podobnie sprawie ” alei dni i nocy ” na serbinowie.
Zakłamanie, obłuda, hipokryzja tej urzędniczej zgrai nie zna granic !

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I na domiar złego nie dość że PIS przedłużył kadencję prezydentów z 4 do 5 lat . To w nadchodzącym roku wyborczym może się wydłużyć kadencja do 6 lat – o zgrozo dla Tarnobrzega !

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czyli wynagradza mieszkanców rozumnych którzy wybrali właściwych ludzi do samorządu i każe baranów, owce i osły którzy źle wybrali a niech się męczą to może zaczną myśleć a nie tylko patrzeć na wygląd ( przystojny, ładny, ładnie mówi).

Tbg stan umysłu.
2 miesięcy temu

Jeszcze lepsze niż parkometry.

szaman
2 miesięcy temu

Akurat to powinien być priorytet dla tego miasta ale niekoniecznie nad jeziorem. Zacofany Tarnobrzeg nawet nie ma pojęcia jak wygląda i funkcjonuje spalarnia. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda w duży miasta w Rzeszowie albo Krakowie.

Szamanka
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

Wygląda, jak wygląda, funkcjonuje, jak funkcjonuje, gorzej z tym , jak truje.

szaman
2 miesięcy temu
Reply to  Szamanka

Ale palone śmieci rok w rok nikomu nie przeszkadzają

Szamanka
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

Jest drobna różnica, w spalarni pali się śmiecie 24 godz. na dobę przez cały rok.

szaman
2 miesięcy temu
Reply to  Szamanka

Eko spalarnie to już normalność w tym grajdole nic się nie da zrobić zaorać do spodu innej szansy nie ma. Las wycieli nie ma problemu, betonoza na całego nikomu to nie przeszkadza jest fajnie

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

Popularny napój coca cola też jest produkowana zgodnie z normami i ponoć całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Więc poczytaj jaki jest skład tego napoju pomijając szkodliwy cukier – kwas fosforowy !!!! Fajnie super bezpieczny dla zdrowia zważywszy że służy do czyszczenia akumulatorów . Więc zanim ślepo zaczniesz wierzyć w tzw normy włącz myślenie !

Szaman
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

To trzymaj sobie te śmieci w domu pod łóżkiem. To co chcecie robić z tymi śmieciami jak już teraz jest problem z ich składowanie i odbiorem? Pojedź kiedyś do Skandynawii i zobacz jak tam to wygląda. Jak nie spalarnie i odzyskiwanie z nich surowców to jaki inny pomysł?

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Szaman

Spalarnia w momencie kiedy cały Świat idzie w stronę recyklingu ! Człowieku poprostu już nie nadążasz za innymi, a jeżeli miałaby powstać niech powstanie w Jeziórku na pokopalnianych terenach z dala od ludzkich domostw. I najlepiej niech będzie inicjatywą tzw czwórmiasta !

kapral
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

recykling termiczny – w przemyśle często określany również recyklingiem energetycznym, ze względu na fakt, iż głównym jego produktem jest energia, uzyskiwana ze spalania odpadów.Przecież cały jest mielone by wyznaczyć inne miejsce na spalarnie i uzyskiwać z niej energie. Ludzie naprawdę nie mają pojęcia o tym temacie co zresztą widać.
https://www.youtube.com/watch?v=9IbiolbDg_M

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  kapral

Recykling czyli powracamy raz zużyte surowce do ponownego obiegu. Po co palić zużyty papier skoro można go z powrotem przerobić na choćby papier toaletowy to samo z plastikiem itd !

kapral
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie wszystkie odpady da się przekształcić a dwa po to by uzyskać energie z nich.EKOSPALARNIA umożliwia przekształcanie 220 tys. ton odpadów komunalnych w ciągu roku. W wyniku spalania wyprodukowana zostaje energia elektryczna (około 65 000 MWh), i energia cieplna (280 000 MWh).

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  kapral

A co z odpadami w postaci żużla, popiołów gdzie to będzie można składować, bo raczej nie da się tego zutylizować. Co z wodami które sączą się ze śmieci – do oczyszczalni która nie będzie w stanie przerobić czy prosto do Wisły ?

tylko dla polaków
2 miesięcy temu
Reply to  Szamanka

jesteśmy ludźmi przyzwyczajonych do wygód za kadencji prezydenta dudy 500+ i tak dalej spalarnie miały powstać ale czy powstaną jedna w sobowie dla ludzi a druga na śmieci a te dwie galeria co miały być i nie wiem co jest obiecywane za kadencji naszego prezydenta ale nie mam juz takich bzdur czytać bo nie wiem czy płakać czy się śmiać?

Szamanka
2 miesięcy temu

Powiem szczerze, że nie wiem o co ci chodzi.

tylko dla polaków
2 miesięcy temu
Reply to  Szamanka

skoro nie wiesz o co biega to po co się udzielasz
albo wychowaj swoje dzieci aby na ciebie zarabiały to w tedy może zrozumiesz

Kpina Bożka
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

Przeczytaj sobie o MILICZU. Przekroczenie dioksym i innych rakotwórczych substancji jest tam 56 krotne!!!!!!! Spalarnia podobnego typu jak w Tbg.
Bożek i radni którzy za tym zagłosują powinni zostać wycięci w następnych wyborach a na plakatach wyborczych powinni mieć dopisek :JA BYŁEM ZA SPALARNIĄ NAD JEZIOREM TBG

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Kpina Bożka

Oni powinni być wycięci nawet bez tego , wystarczy popatrzeć i wygenerowali kosztów dla mieszkanców na wiele LAT razem z dzbanami z urzędu .
Oprócz tego że brali diety żadnej korzyści nie było , nie ma i nie będzie .

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

No tak tylko że w Krakowie są śmieci z Krakowa ( podobnie w Rzeszowie ) ewentualnie dla potrzeb też okolicznych gmin A NIE DLA całej Małopolski czy Podkarpacia,.
Niech mieszkaniec z Krosna pojedzie do Krosna i niech dowie się jak się robi spalarnie z pożytkiem dla mieszkanców miasta Krosna a tam nie chodzi tylko o to by palić śmieci i to z całego Podkarpacia czy kraju ???
W Krośnie jakoś dziwnym trafem to miejskie a ciepło uzyskane nie idzie w powietrze z dymem ???
Głosujecie dalej na PUSTE DZBANY z jedną dziurą , która to dziura przelewa tylko do KORYTA .

Kpina Bożka
2 miesięcy temu
Odwaga
2 miesięcy temu
Reply to  Kpina Bożka

Oby otwarte oczy mieli w środę radni naszego miasta.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Odwaga

Ha, ha, ha – otwarte to mają kieszenie i etery w spółkach miasta – I TYLE .
Puste dzbany i dziurawe to i nawet jak oczy będą otwarte to i tak nie ma wpływu jak w miejscu gdzie powinny być organy służące do myślenia jest PUSTKA a gdzie organy są nie używane od lat tam ulegają zanikowi .

Kpina Bożka
2 miesięcy temu

Kontrola spalarni podobnego typu w Miliczu, jaką funduje nam Bożek w Tbg nad Jeziorem Tarnobrzeskim, przeprowadzona został kilkakrotnie, w różnym czasie i wielokrotnie stwierdziła przekroczenie norm emisji dioksyn i furanów w kominie, raz nawet 56-krotne. Ponadto WIOŚ stwierdził ponad 25-krotne przekroczenie stężenia dioksyn i furanów w ściekach przemysłowych. (Dioksyny i furany, to najgroźniejsze trucizny dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt, zatruwające też ziemię, a więc żywność). WIOŚ stwierdził, że „zagrożenie dla zdrowia ludzi ma realny charakter”

szaman
2 miesięcy temu

Przecież i tak nie będzie żadnej spalarni w TBG bo jest zwykła wrzutka. Jakby komuś zależało żeby zrobić z prawdziwego zdarzenia eko spalarnie to by powstała na nieużytka po dawnej kopalni z dala od terenów mieszkalnych. Dziwnym trafem powstanie w stalowej w nie przypadkowym miejscu 😉

Szamanka
2 miesięcy temu
Reply to  szaman

Szaman, czego się ty nawdychałes dzisiaj? Przestań wrzucać już więcej tego.

ozzi
2 miesięcy temu

Temat odłożą na bank, to słychać w kuluarach i na ulicy

wrzos
2 miesięcy temu

ZNOWU ZYCHY MIESZAJA BO NIC WIECEJ DLA TEGO MIASTA ZROBIC NIE POTRAFIA !!!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Bez prz sądy , jeszcze nie mieli szans w przeciwieństwie do twojego wodza ( nieudacznika z ekipą) .
Tyle kosztów co wygenerowali dla mieszkanców obecne dzbany to poprzednicy tylko grosiki.
A wprowadzenie i pobieranie podatku lokalnego ( cmentarnego) od zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez państwo to nie można nazwać jak tylko moralnym i etycznym zbydlęceniem i na taki pomysł mógł wpaść , wprowadzić opłaty ( tolerować takie czyny) wyjątkowo perfidny, cyniczny , pozbawiony człowieczeństwa kawał skur….KA
Schowaj się tam pod biurkiem w urzędzie zero i sieć cicho ???
Ko

Wyblakły wrzos
2 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Mieszają razem z 3.5 tys. osób, a miało być tak pięknie, bezboleśnie i po cichu. Plan był dobry i postawione zadanie miało być szybko wykonane, a tu nam „mieszają”. Jak tak można, my przecież wszystko co robimy to tylko i wyłącznie dla dobra mieszkańców.

Przeciwni spalarni
2 miesięcy temu

Machów i okolice jeziora nie są dobrą lokalizacją na spalarnię! Wiceprezydent Pluta niech sobie zbuduje spalarnie w swojej gminie

Slajd4.JPG
Poldek Misiak
2 miesięcy temu

Na terenach kopalni Jeziórko niech ją wybudują a nie tak blisko jeziora bo bedzie smród jak z murzynskiej chaty

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content