Tarnobrzeg nagrodzony za profilaktykę grypy i COVID-19

W czwartek, 22 września w Sejmie RP odbyła się debata ekspertów Flu&Covid-19 Forum 2022, podczas której Miasto Tarnobrzeg otrzymało tytuł Flu Fighter w zakresie profilaktyki grypy i COVID-19.

– Statuetkę i tytuł otrzymaliśmy nie za ilość wykonanych szczepień, ale za całokształt działań podjętych na rzecz promocji profilaktyki szczepień. W tym roku oceniano zarówno działania profilaktyczne dotyczące  grypy, ale pamiętajmy, że poprzedni sezon grypowy był szczególnie trudny ze względu na współwystępującą z nim pandemię SARS-CoV, więc oceniano także promocję profilaktyki COVID-19 – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. 

Nagrody wręczał prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Forum Flu&Covid-19 to debata niezależnych ekspertów w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie i COVID-19. Jest to największe spotkanie w Polsce przedstawicieli instytucji publicznych, samorządowców, ekspertów medycznych, podczas którego przedstawiane są pozytywne skutki szczepień przeciw grypie i COVID-19.

Miasto Tarnobrzeg posiada już tytuł Lidera oraz  Eksperta w profilaktyce grypy.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Agnieszka Nycz

 

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jurh
2 miesięcy temu

Gdyby to było wykładnikiem dotacji bylibyśmy bogaci i nie musielibyśmy wyprzedawać majątku w centrum. Statuetka na licytację ogólnopolską na WOŚP przynajmniej będzie z niej pożytek, a tak pokryje ją kurz.

obywatel
2 miesięcy temu

Kolejny bełkot na koszt podatników !

rowerowy
2 miesięcy temu

Szkoda że nie są przyznawane też mniej chlubne wyróżnienia, np. ekspert w małomiasteczkowych ciągach rowerowych, albo lider ścieżek pieszo-rowerowych z kostki. Tytuły byłyby murowane.

Chyba
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

raczej dróg pieszo-rowerowych z kostki. Te ciągi nie są zbudowane jak ścieżki tylko chodniki.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Chyba

Racja, tym bardziej że np. na Sikorskiego przy skrzyżowaniu z Kopernika oznaczyli drogi pieszo-rowerowe na starych chodnikach bez ich przebudowy. Zatem czekamy na tytuł lidera dróg pieszo-rowerowych z kostki dla Tarnobrzega.

Kostkobrzeg
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Dobrze napisane, że z kostki. Nawierzchnie betonowe nie są takie złe, o ile są wykonane z dużych płyt zamiast kostki. Nie chodzi jednak o uzyskanie nawierzchni chodników i ścieżek z jak najmniejszą ilością łączeń elementów, skoro prawie na każdej drodze jest stosowana kostka, na dodatek tego samego formatu.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Kostkobrzeg

Beton niezależnie od formy jest dobry na posesje prywatne, parkingi przy sklepach, starówki i place. Na drogach publicznych poza starówkami i placami nie widzę innej potrzeby jego zastosowania niż do krawężników, obrzeży, studzienek itp. oraz do schodów, powierzchni pod obiektami małej architektury itp. Ale w Tarnobrzegu o konstrukcji drogi decyduje projektant, a nie ja.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Nie na drogach publicznych, tylko na drogach ogólnodostępnych.

Kostkobrzeg
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

No ale czy prawie każdy chodnik lub ścieżka muszą być wykonane z kostki tego samego formatu? O tym jaka kostka będzie użyta też decyduje projektant?

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Kostkobrzeg

W projektach są podane chyba tylko materiał, grubość i kolor kostki, więc nie sądzę że projektant. Raczej partenon.

Tomek K.
2 miesięcy temu

„Forum Flu&Covid-19 to debata niezależnych ekspertów w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie i COVID-19.”
Niezależnych ekspertów od rozumu i nauki, zaleznych od pieniędzy koncernów sprzedających szczepionki. Wszyscy wiemy kto zarobił i zarabia na szczepieniach. Dałem sie nabrać na to gówno. Dwa miesiące po 2 dawce zachorowałem nie lekko na nibycovida a po rekomendowanej 3 to jest dramat. Od choroby do choroby i to w okresie kiedy nigdy nie chorowałem. Wielu znajomych tak ma ale o tym cisza w mediach. „Dziekuję” prezydentowi, że swoim „działaniem” nakłonił mnie i wielu mieszkańców do wzięcia tego dziadostwa. Zacząłem szukać i trafiłem na stronę niezaleznych od koncernów lekarzy i naukowców. Przeglądnijcie ich artykuły, zobaczcie co druga strona ma do powiedzenia. O niewygodnych faktach w radiu i tv nie powiedzą. https://ordomedicus.org/

Alf
2 miesięcy temu

Mam nadzieję ,że miasto nie było jednym ze sponsorów tego forum

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

A kto zasponsorował wyjazd kapitana NEMO ???
Myślisz, że pojechał za swoje ???
Zresztą te jego to i tak to mieszkanców ??
Trzeba mieć ku…a zaj…ty tupet pojechać odebrać nagrodę , kiedy SK..EK pobierał opłaty nielegalne, bezprawne wprowadzając podatek cmentarny na cmentarzu komunalnym w Sobowie od zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez państwo !!!
Trzeba być nie lada sku…m aby pojechać , odbierać nagrodę , wystawiać jeszcze swoją mordę po wymyśleniu , wprowadzeniu i pobieraniu od ludzi tego podatku ( opłaty).

Jeszcze jedno , miejmy nadzieję , że wraz z pakietami COVID , które wpierd…ł do skrzynek pocztowych w Siarkowcu , opłacił SKU…EK też koszty dorobienia KLUCZY do tych skrzynek ???

obywatel
2 miesięcy temu

A tupet sku…ek.

https://m.facebook.com/Tarnobrzeski-DiM-team-109647558415830/?refid=52&_ft_=encrypted_tracking_data.0AY-RJusou9eZda-SENG0LwU2UCS5weS2V2EQT7TcPeNeaKu6-18JzixsS3RA7wjLSbiNJuCUzaKLaTe1QBEuqJeTE8ERxErukAOMSCY-IV9TPYY67FVDr56iLxIoIRIkeh0OXVaYvntT986f7sNrIX3R7wB66AXzjTrD1kOXbmnAspb57HE9NxBotyivHyODh-TzrE4eWtjx5l8z37lmXGdT8wFwtrN_A4G1s7MylGF2KnOWisCX6QtiVW_rvkYdL354TgGPCHhSSq14dRSgVI11faXLTEvtcpYvfBOMN-fJaAqkaiZ_1a2SLBSI3Ks9M_IQLmVvHFg7rRYqm6G5NGa_E715Gg9FjhviPDkUy_OTJGnEu0Bl7TAn8XZRTmjInQUfYJIrU45FSBwMMuQEsYe9qoxvsjJb0ktZAfUYwyun-rmf0WU3fwMxz1eDGf2xuwaC4932GfMW1sY72FmZ8_hAg1whvlJcuNLIWEwlOMHs7f6dt5X09PDmV7JiWxa73PssBbIzeI03yVBhGHv6SFV0UCPAIYPkAQG16IhK8E1Wx-ArFblmhBKWB_jtfWtgB2mJPPlbQfJ82-x5mG3VFPDZuX-y5IXIxKT2fN7yUt1AgIy1WNIGVMqk8KxBu4JV6eEkeW4a0k2254dUH1uzFljY4Z1V5bWcATwmaAXbn3E4-LFNx6oNna5jSOdKih-hggeKJ4kbBxnff77qa-LXdHKMsrQguRtB3mF3AWiDhkZm3B-NRIxwnPVPdCZkFB8i-RBr6N4OfezKYpnDPu8RRGv9C5jOmJRW9kXW-qHfQDxEyq3X8OX1HXfssLfDsfICEJRZZbT61YSClbDjhlR7phtkpqBG8JTz-_zWB7DvAXmjtiAvdOWjuCHB18ScRkxPwo29ydS-8hw4IOlgJ3Hd6ECinkr1dUFbxI8DJ1oBEWdXdvo9FS_AHQbo7Xjo8DWeQLeGMxR3t7IHqxC266kMKTW5V_kj62u7FUQY07_lO2GaZpO_7ugWT-oQcMoj20uK8wtmb9I0KOpR77xxXUnGX7aW2yDyZtzZnXGzBFQFCIRPlLksntDd4LSZmmDD-4Aswt0XcNkg3EsJYqO43XlJYP6jCjunwsH272WZx9wo22ZeUBlh-oqa6VzloN592vtdUVzwzZ1UpDGRyszuvIJS961zWZFvmjchKZzXzH7B0pIZe3cBJL5Ck5VrQ3vgFiFTHyrsSelTShiZhrrj_W5kibjXjRUumKLLiof9aVxr85X0FB19bIufBjwRT48rKw-Pt8yTLXbi29PLALarQFBz4_0HJch7GjCv-WDyfpZQAoIwhU_tSXZ5s7VN3PUXrs8-NXrc9pPifAlpFGIgV-JtDaOtZOaiyHIQsnDrGmY9DGFQYgkd4-wuAfvIQp4&__tn__=C-R

Ciocia Pelagia
2 miesięcy temu

Dlatego, siwobrody namawial baranow do szczepien.

kabaret na żywo
2 miesięcy temu

I tak podsumowując na koniec i tak postawili na swoim i stwierdzili że jednak odnieśli sukces „w walce z covidem” i zostali uhonorowane. Chociaż każdy wie że te ich szczepionki na covid g.no dały a wielokrotnie prowadziły do różnych powikłań. Chorowali wszyscy mniej czy bardziej ,czy sie szczepili czy nie. No ale uhonorować trzeba za „walkę” przy pomocy preparatów i maseczek. Bardzo nam wszystkim pomogły.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content