Uchwała dot. sprzedaży działki z budynkiem po Gimnazjum nr 3 również zdjęta z porządku obrad

Po wycofaniu uchwały dot. zamiany działek nad Jeziorem Tarnobrzeskim, prezydent miasta zawnioskował o zdjęcie z obrad kolejnego punktu. Chodzi o punkt nr 2, dotyczący sprzedaży działki przy ul. Dekutowskiego, z budynkiem po Gimnazjum nr 3.

W przypadku zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego zamiany działek prezydent nie podał powodów swej decyzji, tak w odniesieniu do uchwały w myśl której rada miała wyrazić zgodę na sprzedaż terenu po Gimnazjum nr 3 Dariusz Bożek wyjaśnił, że powodem podjęcia takich kroków,  jest wcześniejsze wystąpienie Magdaleny Jarosz, członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i mamy 22 letniego Dominika, którego niepełnosprawność spowodowana jest błędem lekarskim. Rodzice Ci apelują, aby w budynku tym powstał ośrodek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Od ok. czterech lat poszukujemy w naszym mieście, którego jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami miejsca, w którym moglibyśmy stworzyć bezpieczne i godne warunki dla dzieci na przyszłość. Miejsca na terapię, rehabilitację, prace wytwórcze ale również wsparcia dla rodziców. Miejsca, w którym zapewnimy taki wachlarz działań, aby każda z niepełnosprawnych osób mogła wykorzystać swoje możliwości i talenty, realizować się, być częścią społeczeństwa i nie czuć się wykluczonym. Do tej pory kilkakrotnie przedstawialiśmy plan utworzenia ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Tarnobrzegu u panów prezydentów, ale z marnym skutkiem. Staliśmy się w naszym odczuciu ofiarami tzw. spychologii – mówiła Magdalena Jarosz. – Jesteśmy tu dzisiaj ponieważ wiemy, ze pojawiła się szansa pozyskania budynku po Gimnazjum nr 3 na ul. Dekutowskiego, w Tarnobrzegu. Zdajemy sobie sprawę, że budynek wymaga gruntownego remontu i ogromnych nakładów finansowych, ale jak dotąd nie potrafiono nam niczego innego zaproponować. Dlatego też, chcemy zawalczyć o ten obiekt. Jesteśmy mocno zdeterminowani, mamy świadomość, upływającego czasu. Te dzieci proszę Państwa rosną, one za chwilę skończą szkołę(…) Chodzi o te dzieci, które mają ciężkie upośledzenie, to nimi musimy się też przede wszystkim zająć, o nich musimy pomyśleć. Jesteśmy mocno zdeterminowani (…) wiemy, że musimy zawalczyć tu i teraz. Wiemy, że ten czas jest teraz trudny dla nas wszystkich ale ponieważ pojawiła się teraz szansa dla nas i dla naszych rodziców, chcemy spróbować. Spróbujcie nas zrozumieć, jako władze tego miasta, jako radni, ale też jako rodzice i dziadkowie. Tak wiele mówi się o wsparciu dla niepełnosprawnych, o empatii, o działaniu przeciw wykluczeniu. Pomóżcie nam uwierzyć, że nie są tylko puste słowa – dodała.

Prezydent potwierdził spotkanie z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu w najbliższy poniedziałek.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezioranTarnobrzeganu
2 miesięcy temu

Ale jaja…

obywatel
2 miesięcy temu

To nie jaja to hipokryzja , bezczelność i cwaniactwo – tak się wysługiwać innymi ??
Zwłaszcza niepełnosprawnymi ?? Co za cynizm ???
To kolejny dowód na to że brak jakiejkolwiek WIZJI w sprawie majątku mieszkańców ( miasta) !

As
2 miesięcy temu

No to jednak miękiszon

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  As

Ale jesteś łagodny ??

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  As

Oligarchia ( Tarnobrzska i urzędnicza) ma tylko jeden cel – czytaj to na końcu :
https://www.onet.pl/informacje/nowaeuropawschodnia/bogacze-ukrainy-co-czeka-ukrainskich-oligarchow-po-wojnie/k4bkeq7,30bc1058

Ludzie, ludzie
2 miesięcy temu

Ludzie bardziej świadomi i mniej podatni na piękny bajer. Gdyby tak dało się cofnąć czas to Tarnobrzeg dalej miałby MKS i pewnie już z nową flotą, własny zakład PGK z nową flotą śmieciarek i zakładem obróbki termiczne, własny zakład ciepłowniczy przynoszący ogromne zyski, i większy majątek, a tak wyprzedano za bezcen i zostawiono nas z ręką w nocniku, a winni tego stanu udają że nic się nie stało, tylko Tarnobrzeg biedny i mieszkańcy biedni.

:-/
2 miesięcy temu
Reply to  Ludzie, ludzie

I nikogo za sprzedaż majątku nie rozliczono.

tylko dla polaków
2 miesięcy temu
Reply to  Ludzie, ludzie

ale nikt tutaj nikogo nie trzyma
nie tylko jedno miasto w kraju klepie biede
ale głupoty tutaj nie brakuje

As
2 miesięcy temu
Reply to  Ludzie, ludzie

Mieszkańcy to raczej głupi są , bo głosują na grabarza miasta w wyborach

Wiesla
2 miesięcy temu
Reply to  Ludzie, ludzie

Pozdrawiam Pana Jana Dziubinskiego…….

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Wiesla

Ja też , bo drugiego takiego szpeca nie było i nie ma .
Tak zaczął likwidować ( sprzedawać) majątek miasta i miejsca pracy w Tarnobrzegu , że doszło do tego , iż ” MLECZARZ zlikwidował MLECZARNIE , swoje miejsce pracy a jak mieszkańcy Mleczarza odsunęli od korytka to nawet nie mógł wrócić na swoje miejsce pracy w MLECZARNI i musiał dorabiać w TSM czyli utrzymywać się na koszt członków spółdzielni w TSM.
A jakim cudem dostał etacik w TSM i po co to wiadomo do kogo kierować pytanie bo na pewno wiedzą, kwalifikacje , przydatność nie były tego powodem ?????

Wini
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jak ten człowiek może spokojnie chodzić po ulicach?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wini

Chodzi a jakże i jeszcze się ŚMIEJE !

wrzos
2 miesięcy temu

U DOMINIKANOW JEST W SAM RAZ BUDYNEK OBOK MALEGO KOSCIOLA NA TAKI CEL, TYLKO KLER JEST NA KASE LAKOMY, WIEC ZA DARMO TEGO NIE UDOSTEPNI POTRZEBUJACEJ GRUPIE MIESZKANCOW MIASTA CHYBA, ZE PANI DZIKOWSKA PALCEM ZA CHCIWOSC IM POGROZI TO MOZE ZDANIE ZMIENIA?!

Walet
2 miesięcy temu

Zaraz będzie żebranie o windę.

To dobry pomysł
2 miesięcy temu

Należy dodać że budynek już teraz jest gotowy do utworzenia warsztatów terapeutycznych i domu dziennego dla niepełnosprawnych. Jak rozumiem Pani która wystąpiła miała na myśli elewacje i konieczność docieplenia, tu jest spory koszt, to fakt.
Jednak aby pomysł się ziścił do budynku muszą się wprowadzić jeszcze inne organizacje, gdyż miejsca jest bardzo dużo. Kilkunastu Ukraińców NIE PRZESZKADZA w tym aby w budynku była np świetlica dla młodzieży na ten sezon jesienno zimowy. Jest wiele rzeczy które można tam ulokować teraz i w przyszłości.

obywatel
2 miesięcy temu

Poczytaj bo to jest prawdziwe oblicze sołtysa z ekipą ??
CZYŚCICIELE tak jak czyścili kamienice w Warszawie, Łodzi itd !

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0nJqTnn4xFj5cs566fs7cC5QrzFaQBaSKYwTqRo13pyuJxU2smKoHFWxpSNBwYq9Ul&id=109647558415830&m_entstream_source=timeline&__tn__=-R

lol
2 miesięcy temu

Czy ośrodek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami nie powstałby w budynku obecnej szkoły specjalnej? To wielki obiekt, z wieloma pomieszczeniami niewykorzystanymi, dwoma salami do gimnastyki, terenem zielonym dookoła. Należy ten budynek wykorzystać w 100 procentach a nie w 60 jak obecnie. Co myślicie?

absurdy tarnobrzeskie
2 miesięcy temu
Reply to  lol

To jest dobre pytanie. Budynek „dwójki” na Kopernika obecnie nazwa została odebrana, na rzecz innej szkoły, ale i tak każdy mówiąc dwójka ma na myśli obecną szkołę specjalną. Radni jak zwykle zechcieli odkręcić historię miasta robiąc roszady w nazwach szkół i numerkach. Głupie. Budynek okazały, jeszcze większy niż budynek po gimnazjum nr 3, dziwne że niewykorzystany, dziwne że są jakieś puste sale, dziwne że nie ma tam warsztatów terapii, skoro są pomieszczenia. Nie wiem co sie dzieje w mieście. Ale to nie zmienia faktu że budynek gimnazjum powinien mieć jakieś przeznaczenie, tym bardziej że od pół roku wyremontowany

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content