Bezpieczna praca z piłą radialną. O tym należy pamiętać

Rekomendowane jest przed rozpoczęciem pracy z piłą radialną zapoznanie się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa, ale również instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. O czym dokładnie należy pamiętać? Co zrobić, by praca z omawianym rodzajem piły nie stanowiła dla nikogo zagrożenia?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Jeżeli jakakolwiek osoba w danym zakładzie stolarskim będzie chciała obsługiwać urządzenie, należy wcześniej przekazać jej wspomnianą wcześniej instrukcję obsługi. Piła radialna jest specjalnie odpowiednio zapakowana, by zapobiec ewentualnym uszkodzeniom w trakcie transportu. Godny uwagi jest fakt, że opakowania są surowcami. Dzięki temu możliwe jest ich ponowne wykorzystanie czy poddanie recyklingowi. Należy zwrócić uwagę na wszystkie ostrzeżenia podczas czytania instrukcji

O czym nie można zapomnieć?

Bardzo istotne znaczenie będzie miało podłączenie maszyny oraz urządzenia do ziemi. Oczywiście omawiana piła do drewna została wyposażona przez producenta w podwójną izolację ochronną, nie można jednak pod żadnym pozorem ignorować ważnych środków bezpieczeństwa elektrycznego. Urządzenia ochronne muszą być utrzymywane w stanie roboczym, a także właściwie zainstalowane i wyregulowane. Ponadto koniecznie trzeba usunąć wszelkie narzędzia czy pomoce regulacyjne. Należy wyrobić sobie nawyk polegający na dokładnym sprawdzeniu za każdym razem czy wszystkie pomoce regulacyjne na pewno zostały usunięte przed włączeniem omawianego rodzaju piły. Nie można zapomnieć, aby w miejscu pracy był utrzymywany porządek. Warto wiedzieć, że zaśmiecone materiały lub narzędzia mogą doprowadzić do wypadków. Z kolei trociny i wosk powodują, że podłoga będzie śliska.

W jaki sposób można jeszcze zadbać o bezpieczeństwo?

Można zaobserwować, że w coraz większej liczbie zakładów stolarskich wykorzystywana jest używana piła radialna. Rekomendowane jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa tak samo, jakby to był zupełnie nowy produkt. Nie można nigdy pracować w zagrożonym środowisku. Pracownicy muszą pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie używać elektronarzędzi w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach. Zabronione jest również wystawianie ich na deszcz. Zalecane jest zapewnienie w miejscu pracy odpowiedniego oświetlenia, a także wystarczającą przestrzeń do poruszania się pracowników.

Osoby odwiedzające zakład stolarski muszą zawsze znajdować się w rozsądnej odległości od miejsca, w którym używana jest piła radialna. Należy pamiętać, aby nie doprowadzić do przeciążenia maszyny. Dzięki temu można będzie wykonać pracę szybciej i lepiej.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content