Tabletki z jodkiem potasu trafiły do Tarnobrzega

Tarnobrzeg otrzymał tabletki z jodkiem potasu. – Za pośrednictwem wojewody otrzymaliśmy z rządowej Agencji Rezerw Materiałowych zapas tabletek z jodkiem potasu – odpowiada portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM.

Tabletki z jodkiem potasu trafiły do regionów w całym kraju z rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. W razie potrzeby będą one dystrybuowane wśród mieszkańców poprzez samorządy lokalne.

Według rzecznika W.Lisa, do Tarnobrzega trafiła wystarczająca ilość tabletek.

– Dla wszystkich, którzy zgodnie z wytycznymi MSWiA opartych na wskazaniach medycznych powinni przyjąć jodek potasu tabletek wystarczy – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM. – Zorganizowaliśmy punkty dystrybucji w całym mieście, zostały też wyznaczone i przygotowane do wydawania tabletek osoby. Szczegóły dystrybucji wraz z listą punktów podamy do wiadomości, gdy zajdzie konieczność ich uruchomienia – dodaje.

************************************************

Przygotowanie tabletek z jodkiem potasu to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi, procedura zostanie uruchomiona dopiero po zaistnieniu zdarzenia uzasadniającego jego podanie (np. awarii elektrowni na skutek działań wojennych na Ukrainie).

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jjj
1 miesiąc temu

Po co?

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

zaczyna się, zaraz będą anty-debile tak jak z covidem,nikt nikomu nie karze przyjmować!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Poczekamy zobaczymy kto był debilem a kto szczurem laboratoryjnym 😉 Powikłania po szprycy będą nasilały się z każdym rokiem zaś szczyt zgonów będzie około 5 lat !

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

łał szczyt głupoty pokazujesz od 2 lat

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

To że przestrzegam ludzi przed zbytnim ufaniem mediom, politykom czy mafiom farmaceutycznym jest według ciebie głupotą ? Ja tylko podaje kontrargumenty to ludzie powinni wyciągać wnioski i sami decydować !

szczypawki chorobowe.jpg
JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Na logikę: po co mieli by nas wytępić? Kto płacił by podatki itd. Szczepionka jest w fazie eksperymentu bo musi być żeby ją podać. Inaczej by nie można było za kilka lat ja ulepsza lub coś zmienia. Niestety ale nauka i medycyna od zawsze wymagała ofiar. Skąd wiemy że polon jest szkodliwy? Dalej już chyba nie muszę tłumaczyć. Nie chcesz to brać nie musisz.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Może dlatego że Światem rządzą chorzy psychopaci !

ludzie na rzez.png
JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Psychopata nie będzie bawić się w tabletki i szczepionki tylko zrobi tak jak zrobiło to wielu tyranów których nosiła i nosi matka ziemia. We wojnę też nikt nie wierzył że może wybuchnąć w 21 wieku. Jak widać może. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Zrozum że technika i technologia poszła do przodu. Ty dalej myślisz kategoriami z minionych epok. Jeżeli cytat powyżej nie daje Ci nic do myślenia to tylko możesz mieć pretensje do Bozi o tak mały rozumek:)

309345671_158670446774071_2688883174226526333_n.jpg
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Może to jakoś dotrze do twoich smutnych szarych zwojów mózgowych ?!

radioaktywny pył.jpg
ANNA
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Jak sypnie pyłem radioaktywnym to będziesz prosił na kolanach o tabletkę głąbie

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Ludzie to szaleństwo nie ma końca . Próbują Nas z każdej strony skoro nie idzie szpryca w strzykawkach trzeba w tabletkach. Pomyślcie logicznie straszą rzekomo możliwym wybuchem w elektrowni atomowej Zaporoże oddalonej od Polski o 1200 km przy wiatrach wiejących z zachodu na wschód !!!! Mało tego mają Nas ludzi za idiotów albo sami gubią się w kłamstwach- elektrownia w Zaporożu jest opanowana przez wojska rosyjskie a na drugi dzień w tej samej stacji słyszymy że Rosjanie ostrzeliwują właśnie tą samą elektrownię – czyli co sami siebie ostrzeliwują ? A co z Ukraińcami po drodze czy ktoś słyszał o takiej nagonce i sianiu paniki jak w Polsce ? Mało tego skąd oni wiedzą że taki wybuch nastąpi i kiedy mieli czas na przygotowanie 50 milionów tabletek ?! Ale zwróćcie uwagę co podają w telewizji te są specjalne bo w aptekach są gorsze bo rzekomo słabsze mają działanie- czyli co jak weźmiesz nawet 10 tabletek kupionych w aptece to nie będzie to samo co rządowa „specjalna”. Kto mądry niech myśli , smutne w tym że globalistyczne zapędy do depopulacji i zniewoleniu nie poprzestają w działaniach !

309345671_158670446774071_2688883174226526333_n.jpg
Gospel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zdziwiony że ruskie ruskich ostrzeliwuja .Przecież u nich go norma choć takie rzeczy nie tylko w Rosji bo amerykanom też się zdarza przyjacielski ogień czy ostrzał

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Gospel

Szkoda czasu na polemikę z Toba . Mądremu wystarczą dwa zdania , głupcowi i epopei mało. Idź , ustaw się już w kolejce i zjedz cały zapas włącznie z moim przydziałem – na zdrowie albo raczej na pochybel globalistom !

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Małe sprostowanie nie 50 a 66 milionów dawek !

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

to ile w końcu?

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

a w chlebku i bułkach jest szpryca?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Widzisz jesteś człowiekiem małego rozumku jeśli myślisz że nie jesteś truty na każdym kroku. Poczytaj skład artykułów spożywczych i zapoznaj się co oznaczają wszelkiego rodzaju oznaczenia typu E. Mało tego trują nas każdego dnia opryskami z samolotów i w to też nie wierzysz? Dopóki nie powiedzą czegoś w tv niczym wyroczni , w nic nie wierzysz czyli dalej żyj w swoim matriksie

chemitrals 1.jpg
ANNA
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

rozumiem ,ze ty nic ze sklepu nie jesz?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ANNA

Zwracam uwagi na skład i nie kupuje marketowego gównianego jedzenia. Niestety realia nie pozwalają na to by być w pełni samowystarczalnym 😉

Szur
1 miesiąc temu

Te piguły mają sens tylko przy awarii reaktora RBMK… więc albo chodzi o placebo, albo w składzie są niespodzianki.

F6A24CD5-4351-444F-B263-49B6D613B6FF.jpeg
Misiek
1 miesiąc temu
Reply to  Szur

Nie wklejaj głupot jak nie masz pojecia o czym piszesz. Zadna szkola, zadna higienistka nie poda dziecku nawet zwyklej tabletki od bolu glowy bez zgody rodzicow czy opiekunow prawnych. Tylko ze myslenie boli co niektorych wiec pierdoly wypisuja.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content