Michał Wojciechowski wygrywa XLIV edycję Biegu Nadwiślańskiego (fotoreportaż oraz video)

Michał Wojciechowski wygrał tegoroczną, XLIV edycję Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Do pokonania 15 km dystansu tarnobrzeżanin potrzebował 49 minut i 19 sekund.

Łącznie bieg open na trasie od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Tarnobrzegu pokonało 21 kobiet i 71 mężczyzn.

Najszybszą biegaczką w tym roku okazała się być Marta Prajzner z Krościenka Wyżne, która na mecie zameldowała się po 59 minutach i 56 sekundach. Druga była Małgorzata Siembida z Borek 1:01:51, trzecia zaś Kinga Walania – Bronhard z Głogowa Małopolskiego 1:02:05.

Pierwszy na mecie Michał Wojciechowski zdystansował swoich tegorocznych rywali. Marcin Nowak ze Stalowej Woli ukończył bieg na drugim miejscu, ze stratą 3 minut i 37 sekund do 34 latka. Jako trzeci linię mety miną kolejny reprezentant Stalowej Woli – Grzegorz Wójs 53:15.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Zbiórka na leczenie SMA przecież to jest już w pełni refundowane przez państwo Polskie !

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ale nie dla wszystkich tylko dla dzieciaków urodzonych po określonej dacie od kiedy wpisano lek na listę leków refundowanych. Czyli niesprawiedliwość w stosunku do dzieci urodzonych nieco wcześniej i wcześniej !

TVTwarz
1 miesiąc temu

Regulamin 44. Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera:

III – TERMIN, DYSTANS, TRASA BIEGU
6. Godz. 9:40 – wyjazd zawodników autokarami do Baranowa Sandomierskiego (…).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Autokar
Autokar (autobus turystyczny, autobus dalekobieżny) – autobus przystosowany do przewozów pasażerskich na duże odległości, na trasach międzymiastowych i międzynarodowych. Według definicji Europejskiej Komisji Gospodarczej, Eurostatu i Międzynarodowego Forum Transportu jest to pasażerski mechaniczny pojazd drogowy przeznaczony do przewozu więcej niż 24 osób (wliczając kierowcę) i posiadający wyłącznie miejsca siedzące (…).

Tymczasem przyjechały autobusy typowo miejskie.

XI – UWAGI KOŃCOWE
3. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki. Rzeczy osobiste będzie można zostawić w depozycie u organizatorów (…).

Organizatorzy udzielali sprzecznych informacji. Ostatecznie rzeczy osobiste czekały na swoich właścicieli pod jednym z namiotów bez opieki / bez żadnego nadzoru.

Róbcie tak dalej MOSiR Tarnobrzeg!

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

bo dyrektorowi z nadania jak nikt nie powie to nic nie wymyśli sam. on się pyta wuja z kitą czy może siusiu na hali 🙂

oceniacz
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

Jak zwykle organizacja szwankuje.

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

Z transportem robisz widły i igły.W kodeksie drogowym brak definicji autokaru .Jest natomiast definicją autobusu i pewnie o to organizatorowi chodziło co nie zmienia faktu że na przyszłość słowo autokar powinien zostać zamienione na autobus.Co do pozostawionych bagaży uczestników nie przesądzam winy organizatorów bo opieką czy nadzór nie sprowadza się tylko do tego że jakiś gość ma przy nich stać co chyba oczywiste Generalnie fajna impreza i szacun dla organizatorów że im się po raz 44 jeszcze chce

TVTwarz
1 miesiąc temu
Reply to  Nord

Niech Ci będzie, ale co roku autobusy (czy autokary) odjeżdżały w odstępie ok. 20 min., pierwszy nie wcześniej niż 9:40, drugi ok. 10:00 (np. dla spóźnialskich itp.). W tym roku oba ruszyły punktualnie 9:40 i kilku może kilkunastu biegaczy musiało dobiec i wymusić otwarcie drzwi autobusu. To transport jest dla biegaczy czy biegacze dla transportu?

TVTwarz
1 miesiąc temu
Reply to  Nord

W spr. depozytu info. była konkretna: wszyscy biegacze mogą zostawić swoje (oznaczone w Biurze Zawodów) „tobołki” w autobusach. Tymczasem kierowcy autobusów oświadczyli, że nie dostali żadnej info. n.t. depozytów i że nie będą odpowiadać za rzeczy pozostawione w autobusach. I kto zawinił? Może sami uczestnicy Biegu? Jak podsumować taką sytuację?

najwyższy standard
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

ciekawe jakie te autokary przyjechały. Czy to były te spod znaku polkar? Jeśli tak to wyrazy współczucia dla zawodników, cóż w koncu jakie autobusy takie miasto

Stara gwardia
1 miesiąc temu

Tak. Dno i wodorosty.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content