Tarnobrzeg: Podpisano umowę z wykonawcą zadania na montaż instalacji OZE w domach jednorodzinnych

Miasto Tarnobrzeg podpisało umowę z wykonawcą zadania na montaż instalacji OZE w domach jednorodzinnych

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz prezes firmy FlexiPower Group Michał Post podpisali w środę, 12 października br. umowę na wykonanie zadania pn. „Rozwój instalacji OZE w podsektorze budownictwa mieszkaniowego indywidualnego na terenie miasta Tarnobrzega”. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Czysta energia, działanie 3.1 Rozwój OZE.

– Podpisaliśmy umowę bardzo ważną dla mieszkańców naszego miasta. To kolejny duży projekt realizowany z myślą o mieszkańcach miasta. Po wymianie źródeł ciepła przyszedł czas na fotowoltaikę. W efekcie zadania 673 gospodarstw domowych, domów jednorodzinnych na terenie Tarnobrzega, pozyska instalację fotowoltaiczną. W obecnym, dosyć trudnym czasie, przy zmieniających się cenach energii elektrycznej, zainteresowanie projektem było bardzo duże. Nie bez znaczenia był fakt, że zadanie to finansowane jest w większości ze środków zewnętrznych. Mieszkańcy ponoszą więc stosunkowo niewielki koszt instalacji, a oszczędności wynikające z fotowoltaiki w domowych budżetach pojawią się dosyć szybko – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.  Zaznaczył też, że Miasto Tarnobrzeg będzie ubiegało się o dofinansowanie w kolejnych edycjach programów dotyczących rozwoju instalacji OZE. 

O dofinansowanie do instalacji OZE w gospodarstwach domowych na terenie Tarnobrzega Miasto ubiegało się od dawna.

– Złożony w 2017 roku projekt nie uzyskał dofinansowania z uwagi na limity środków. Teraz, gdy Zarząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył dodatkowe środki na realizację tego działania i podpisaliśmy umowę na dofinansowanie, możemy nareszcie program realizować – przypomniała naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Tarnobrzega Joanna Kozub. Jak dodała, termin zakończenia projektu, zgodnie z umową na dofinansowanie, przypada na listopad przyszłego roku, ale miasto ma zapewnienie wykonawcy zadania, że z realizacją inwestycji wywiąże się w terminie.

– Jesteśmy firmą z blisko 15-letnim doświadczeniem w branży OZE, jedną z najstarszych zajmujących się instalacja fotowoltaiki w Polsce. Podpisana dziś umowa na montaż instalacji w Tarnobrzegu to obecnie jeden z ważniejszych projektów, jaki będziemy realizować. Mając jednak na uwadze zarówno nasze doświadczenie w tej branży, jak i doświadczenie miasta w realizacji podobnych, dużych projektów liczymy, że uda się bez przeszkód, szybko to zadanie zrealizować – zaznaczył Michał Post, prezes f FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K.

**********************************************

Projekt zakłada  montaż 673 instalacji fotowoltaicznych o mocy  do 3 kW na obiektach stanowiących własność osób fizycznych – mieszkańców Miasta Tarnobrzega, z uwzględnieniem, że wytworzona energia elektryczna będzie wykorzystywana wyłącznie na potrzeby gospodarstw domowych.

Wartość inwestycji według wniosku o dofinansowanie:

Wartość ogółem: 10 448 991,00 zł

Poziom dofinansowania: 85%

Kwota dofinasowania: 8 049 670,00 zł.

Zgodnie z założeniami wniosku, każdy zakwalifikowany do projektu mieszkaniec zobowiązany  jest do wniesienia wkładu własnego do przedmiotowej inwestycji w wysokości 15 procent kosztów netto i całości kosztów niekwalifikowalnych inwestycji (w tym koszty inspektora nadzoru oraz ubezpieczenia), mieszkańcy opłacają również należny podatek VAT.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 miesiąc temu

To się ludziska naczekali !!!
Pocieszę was że niektórzy czekali i czekać będą jeszcze dłużej.
– inwestor od budowy galerii czekał na pozwolenia chyba 10 lat .
Gdyby urzędasy się tak nie opiepszali to pewnie galeria była by już przed srovidem.
– krwiodawcy na punkt poboru krwi czekają chyba jeszcze dłużej
– ile poczekamy na remont dworca PKP i kolejowe połączenie Tarnobrzega że światem? Jeszcze 50 lat? Skoro naszym samorządowcom uświadamianie PKP że Sobow I Ocice to części Tarnobrzega zajmuje już 30 lat !!!
– ile starsze i schorowane osoby poczekają na ponowne uruchomienie oddziału chorób wewnętrznych w naszym szpitalu ? Miał już działać w kwietniu. Przynajmniej tak obiecał marszałek Ortyl na sesji RM. Nasi radni mają to w dupach (?) bo nic na kolejnych sesjach nie dopytywali prezydenta o tą ważną sprawę! Mam wrażenie że na sesji czekają tylko na obiad a po wyżerce aby sesja jak najszybciej się skończyła ?
Tak przed wyborami zapytam jeszcze trochę retorycznie
ILE CZEKAŁ PREZYDENT NA PODWYŻKĘ SWOJEJ PENSJI OD CHWILI WEJSCIA W ŻYCIE ODPOWIEDNIEJ USTAWY?!

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

172 dzień hańby marszałka Ortyla i władz naszego miasta.

obywatel
1 miesiąc temu

Lata wstydu bożka mieszkańca z Krosna – ile to jeż LAT przeleciało a dopłat do wody jak NIE BYŁO TAK NIE MA dla mieszkanców a OBIECAŁ publicznie ( w TVL) a woda który to już raz PODROŻAŁA a miała nie podrożeć i mieszkańcy mieli takich podwyżek NIE ODCZUĆ ????

Kasa poszła że sprzedaży udziałów wodociagów na jeb…ą, pierd…ą RIWIERĘ nad zalewem dla turystów a mieszkańcy teraz muszą spłacać w kosztach za wodę WIZJE popie…ch wizjonerów.

Serbinov TBG
1 miesiąc temu

Boże miej w swojej opiece Tarnobrzeg!

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Dworzec jest własnością PKP miasto nie przejęło go za przysłowiową złotówkę ponieważ są to dodatkowe koszty – trzeba go wyremontować a że jest to prawdopodobnie zabytek chroniony prawem to koszta większe. Niech PKP sobie wyremontuje i wtedy nam da.

Gość
1 miesiąc temu

W miastach gdzie władze interesują się dworcami i połączeniami kolejowymi przez swoje miasta, dworce są remontowane przez PKP! Zgadnij gdzie są najgorsze perony na trasie z Rzeszowa do Tarnobrzega. Odp. W zarżniętym przez samorządowców Tarnobrzegu. Jeśli twierdzisz że dworzec należy do PKP I nic nie można zrobić to odpowiedź mi na pytanie. Pod koniec 2018 roku w Rzeszowiw odbyły się konsultacje dotyczące rozwoju kolejnictwa w woj.podkarpackim. Czy prezydent Bożek w nich uczestniczył i co tam załatwił dla Tarnobrzega ?

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Owszem jeśli PKP wyremontuje to ok ale ktoś kiedyś pisał na forum że powinniśmy brać w takim stanie jakim jest

Serbinov TBG
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Boże miej w swojej opiece Tarnobrzeg!

Serbinov TBG
1 miesiąc temu

Boże miej w swojej opiece Tarnobrzeg!

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Rozumie, że nie załapałem się na fotowoltaike i żal dupę ściska?

Serbinov TBG
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Boże miej w swojej opiece Tarnobrzeg!

Alf
1 miesiąc temu

Szkoda ,że dopiero teraz ale może lepiej późno niż wcale. Ciekawe co było powodem dużego opóźnienia tego programu. Niestety ale 1/04 zmieniły się przepisy. Obecne są jakieś dwa razy mniej korzystne niż stare. Ten program pokazuje też nasze zapóźnienia do reszty kraju. Podkarpackie jest jednym z najbiedniejszych województw w kraju

MIRA
1 miesiąc temu

Jak można się na ten projekt załapać?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Wiwi
1 miesiąc temu

Czekać trzeba jeszcze przynajmniej rok. Zamknięcie inwestycji listopad 2023. Dobrze zrozumiałem.?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content