22.10 (sobota) Tarnobrzeska Kuchnia Społeczna

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM oraz kolektyw X what’s that noise X zaprasza na spotkanie w ramach październikowej odsłony Tarnobrzeskiej Kuchni Społecznej. Kuchnia Społeczna to regularne spotkania (raz na miesiąc) wokół jedzenia współtworzone przez jej uczestników.

Celem tych wydarzeń jest promowanie diety vege (preferowana w 100% roślinna czyli wegańska) i stylu życia opartego na nie wspieraniu cierpienia zwierząt.
 
Masz ochotę spróbować wegańskich rarytasów na słono i na słodko, na ciepło i na zimno? Wpadnij ze swoim daniem popisowym, podziel się przepisami, porozmawiaj i zjedz z nami!
 
Dołączyć możesz na dwa sposoby:
 
• Przygotuj coś pysznego (w takiej ilości aby kilka osób miało okazję skosztować) i jedz ile chcesz ze współtworzonego szwedzkiego stołu.
• Przychodzisz z pustymi rękoma? Płacisz 10zł i korzystasz z jedzenia przyniesionego przez innych.
 
Uzbierane pieniądze zasilą Schronisko u Machowiaków.
 
Spotykamy się w sobotę 22 października w Wozowni w Parku Dzikowskim, ul. Sandomierska 27A o godz. 17:00
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sok z żuka
1 miesiąc temu

Niezdrowa dla młodych, białko zwierzęce nie ma zamiennika . Ciekawe czy tak naprawdę organizatorzy nie jedzą mięsa?mam wątpliwości

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z żuka

Jak to niezdrowa? wiesz ile białka możesz przyswoić np. z soczewicy, grochu, czy fasoli? Wystarczająco. O białko nie ma co się martwić. Jedyny brak to witamina b12, którą należy suplementować. Reszta jest dostępna w roślinach.
Bądź zdrów, jedz rośliny!

co jedzą psy?
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z żuka

niektórzy(nie twierdzę że wszyscy) wyznają pogląd że W OGÓLE nie trzeba mięsa ludziom, a jednocześnie wpychają samą mięsną karmę psom którymi się zajmują (puszki, sucha, saszetki,konserwy) i zero warzyw. Sa takie osoby i to jest najbardziej obłudna grupa ludzi o zerowym IQ

Gość
1 miesiąc temu

Tak tak przygotuj coś pysznego włóż kasę czas za organizatorów a spotkanie w dawnej wozowni czyli miejscu gdzie cierpiały koniki zaprzęgane do wozu śmiech na sali

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Na to co się działo kiedyś nie mamy wpływu. Mamy jako taki wpływ na teraźniejszość. Próbujmy ją zmieniać na lepszą!
Jedz rośliny, podnoś poziom żelaza!

co jedzą psy?
1 miesiąc temu

Dieta psów też musi zawierać warzywa , a czasem owoce. Ludzie którzy karmią tylko suchą karmą powinni sami się jej nażreći poczuć się tak jak pies. Jak rozumiem organizatorzy są świadomi tego faktu i podzielą się jedzeniem z Machowiakami. Na gotowaniu się nie znam, ale patrząc na zdjęcie, to wystarczy pokroić wszystko,pomieszać i przynieść na szwedzki stół i powinno być dobre. Wozownia powinna zmienić nazwę na prowozownia ,po prostu lepiej brzmi.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content