29.10 (sobota) Koncert legendy polskiego punkrocka – zespołu Moskwa, w Tarnobrzegu

Kolektyw What’s That Noise oraz Wozownia zapraszają na koncert legendy polskiego punkrocka – zespołu Moskwa. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 29 października br., w Wozowni FRAM (w parku w tarnobrzeskim Dzikowie), początek godz.20.

 
Zespół utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej który z przerwami już blisko 40 lat funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej.
Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola – vocal gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Groń – perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu , co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory które osiągnęły popularność radiowa ówczesnych stacji muzyki niezależnej.
 
W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu , i zespół Moskwa , a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood – reż. Andrzej Kostenko w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie .
 
My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata , natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski .
 
Moskwa jeszcze brała udział w filmach – Opowieści Harleya – reż. Wiesław Helak rok prod 1988 ,oraz Więcej Bluesa – reż Krzysztof Magowski prod. Records.
 
Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą Moskwa i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. Życie niezwykle – ukazuje się w 1990 , później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec i wydaje materiały Koncertowe. W 2019 roku ukazuje się płyta XXI Wiek wydana przez Zima Records.
W historii zespołu pojawiały się takie osoby jak choćby Maleo, Stopa czy Gogo Szulc.
 
Obecnie Moskwa występuje w składzie:
Paweł Gumola -voc,gitara
Kamil Rogiński – bas,
Radek Jarzyna -perkusja
 
Support:
Szumy i Trzaski – punkrock Zdzieszowice
Pasożyt – punkrock Tarnobrzeg
 
29.10.2022 (sobota), godz. 20:00
Wozownia
ul. Sandomierska 27a
Tarnobrzeg
Bilety w cenie 30zł do kupienia bezpośrednio przed koncertem na bramce.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
1 miesiąc temu

trza będzię uderzyć w pogo!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content