450 mln dla Stalowej Woli, 65 mln dla Mielca. Tarnobrzeg wnioskował o ponad 280 mln, nie dostał nic

Rozstrzygnięto piątą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.  W ramach bezzwrotnego wsparcia do Stalowej Woli trafi 450 mln zł, do Mielca zaś 65 mln zł. Dofinansowania nie uzyskał żaden z dwóch projektów złożonych przez Tarnobrzeg, który wnioskował o ponad 280 mln zł.

W tej edycji programu rząd postawił przede wszystkim na rozwój obszarów przemysłowych. Do programu Tarnobrzeg złożył dwa projekty, o łącznej kwocie dofinansowania wynoszącej nieco ponad 280 mln zł:

1.” Rozwój strefy przemysłowej na terenie miasta Tarnobrzega-I etap”.
Zakres projektu dot. budowy i modernizacji infrastruktury drogowej, elektroenergetycznej, technicznej oraz wodno – kanalizacyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewidywał modernizację drogi w obszarze terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej.
Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 70.000.000,00 Deklarowana kwota udziału własnego (w PLN): 1.400.000,00 Procentowy udział własny Wnioskodawcy w realizacji inwestycji: 2,00 % Kwota wnioskowanych środków (w PLN): 68.600.000,00

2. „Poprawa funkcjonowania strefy przemysłowej w mieście Tarnobrzeg”.
Zakres projektu dot. budowy i modernizacji infrastruktury drogowej, elektroenergetycznej, technicznej oraz wodno – kanalizacyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą. W ramach zadania przewidziano modernizację drogi w obszarze terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej wraz z drogami dojazdowymi.
Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 216.000.000,00 Deklarowana kwota udziału własnego (w PLN): 4.320.000,00 Procentowy udział własny Wnioskodawcy w realizacji inwestycji: 2,00 % Kwota wnioskowanych środków (w PLN): 211.680.000,00

– Wnioski miasta nie uzyskały dofinansowana w 5 edycji Programu – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Bezzwrotne rządowe dofinansowanie w ramach V edycji Polskiego Ładu otrzymały zaś Mielec – 65 mln zł i Stalowa Wola – 450 mln zł.

Inwestycja w Mielcu obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie i rozbudowie elementów układu komunikacyjnego obsługującego Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i lotnisko Mielec. Droga zostanie włączona do przebiegu DW 984 i będzie połączona z zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Inwestycja jest komplementarna z szeregiem innych zadań województwa i PKP PLK w tym połączenie z północno-zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 984 i wiaduktem nad linią kolejową nr 25 i ul. Sienkiewicza w Mielcu oraz połączeniem z ul. Lotniskową i Kosmonautów. Nowa droga przejmie ruch tranzytowy w kierunku wschód-zachód i praktycznie odciąży centrum miasta. Projekt pozwoli również na uruchomienie nowych, potencjalnych terenów inwestycyjnych poprzez zapewnienie dogodnej infrastruktury komunikacyjnej. Wartość inwestycji to prawie 66,5 mln zł, z czego rządowa dotacja to 65 mln zł.

Z kolei Stalowa Wola otrzymała 450 milionów złotych na budowę nowych dróg i uzbrojenie terenów inwestycyjnych. 200 mln złotych będzie realizować miasto na budowę nowych dróg strefowych, z kolei 250 milionów złotych będzie pochodzić od samorządu województwa podkarpackiego na powstanie „południowej obwodnicy” – drogi wojewódzkiej łączącej układ komunikacyjny istniejącej Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan oraz powstającego Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Ponadto nowa droga będzie łączyć tereny inwestycyjne w Stalowej Woli z niezagospodarowaną jeszcze powierzchnią dla inwestorów w Nowosielcu (gmina Nisko).

Piąta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych cieszyła się dużym zainteresowanie. Z pośród wielu wniosków, 52 inwestycje otrzymają bezzwrotne dofinansowanie. Do gmin, powiatów i województw, z budżetu państwa, trafi łącznie blisko 5 mld zł. To pieniądze, które samorządy przeznaczą na rozwój stref przemysłowych. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 proc.

info: własne, www.podkarpackie.pl
foto: www.podkarpackie.pl

Subskrybuj
Powiadom o
162 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zuzia
1 miesiąc temu
WDMT
1 miesiąc temu
Reply to  zuzia

dla balonów?

Radny
1 miesiąc temu
Reply to  WDMT

Loty cargo plus średnie pasażerskie embrarery.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

PiSSowski nepotyzm, a tyle mówią o nierównym traktowaniu Polski w UE a sami nie lepsi. Następnym razem głupi tarnobrzeski wyborco zastanów się dwa razy na kogo zagłosujesz! Głosujecie na przybłędy żebrujące o Wasze głosy z ościennych miast, wchodzących z obietnicami w dupę byle tylko dostać się do koryta ! Później ci sami ludzie w sposób brutalny i oczywisty niszczą to miasto i Jego mieszkańców sprowadzając do poziomu nędzy społecznej !

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nepotyzm, obłuda, kłamstwo, hipokryzja itd. To domena polityki tak już jest i nic z tym nie zrobisz. Gdyby nasz był z ramienia PiS to dostalibyśmy te pieniądze. Czego nie rozumiesz?

Tarnobrzeg najlepsze miasto, tylko ludzie ....
1 miesiąc temu

Boże widzisz i nie grzmisz!

Zdenerwowany
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

To po co prezydent był.u premiera Po co zawarł czwormiasto e po co jeździ do Ortyla po co wspierac Warchoła itp
Współpracować trzeba umieć Dobrze to robił sp Ferenc a my na ściance wspinaczkowej ćwiczymy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zdenerwowany

Zdjęcie sobie zrobić – po to był , bo tacy to mają wizję historyka i turysty.

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zgadzam się W tej kadenji dokonując wyborów do władz miasta trafiliśmy jak kulą w płot

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Waść – jaki nepotyzm ????
Rzecz podstawowa w Tbg nie ma inwestorów i długo nie będzie a zawdzięczamy to patologii tarnobrzeskiej , bo wielu inwestorów ( co prawda małych) zrealizowało swoje inwestycje tylko dzięki batalion sądowym z miastem ( urzędasami) – to jest efekt braku inwestorów z prawdziwego zdarzenia.

Zgłoszone inwestycje przez nieudaczników nie zasługiwały na akceptację – WSZYSTKO Za CUDZE a wkład miasta ( kwoty) to śmiech na ulicy, kasy nie ma na wkłady własne to po ch…j zgłaszać wnioski .
Miernoty miejskie polityczne pakują wszystko nad ZALEW , nawet udziały wodociągów sprzedali na te pierd…e inwestycje nad Bajorem !

Może z innej beczki – CO TO BYŁY ZA PROJEKTY i kto a właściwie jak napisał ??? To jest właściwe pytanie ??
W końcu mieszkańcy może zobaczą jacy to są nieudacznicy w urzędzie a wynagrodzenia mają jakby to było geniusze ??

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nepotyzm 2 czystej postaci senator Sagatowska to prywatnie teściowa Lucka,. Warchoły, Webery to kumple Lucka. Przecież trzeba dawać swoim inni niech palce liżą !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

W tym właśnie problem , sagatowska wiele jak kasę się załatwia dla swojego środowiska a Waść czym może się pochwalić były poseł z Tbg , Stępień, czy też poseł Pluta ???
Poza tym , że byli częstymi gośćmi na imprezach : dni miasta, dni okolicznych gmin, gospodyń wiejskich, imprezach strażaków, działkowców, spółdzielców ( pracusi spółdzielczych i zarządów, dni emerytów itd ???
Są tacy posłowie, senatorowie co załatwiają kasę dla swoich rejonów ( miast, wsi, gmin) i tacy jak z Tbg od imprezy do imprezy.
W tbg wybierają od imprez, potancówek, obchodzenia świat i tyle !!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Chwila chwila gdyby nie głosy Tarnobrzeskich moherów na Sagatowską to nie wiem czy by się do tego Senatu dostawała. A że nie pomaga Tarnobrzegowi to już tylko o niej źle świadczy. Bardzo źle. Nawet pies gdy do michy dostanie to z wdzięcznością ogonem macha.

Aplauz
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ostatnimi Laty stała się bardzo arogancka. A była taka sympatyczna gdy była wojewodą (bo tak trzeba było). Już PODZIĘKUJEMY stalowowolskim pisowcom, którzy za wszelką cenę chcą upodlić nasze miasto.
wypad!!!!

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

A gdzie Kalonka który agitował za Sagatowska przy oparciu Bożka

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

On tylko plakaty rozklejał a później wiadomo ETAT za to ???

mmm
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

dobre powiedziane!!!!!!!!!

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Trudno pieniędzy nie dostaliśmy ale na Pisiorów nigdy nie zagłosuje!!!!

life
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

no to na kogo głosować jak każdy kombinuje pod siebie

jak polscy ludzie maja poprawić pisowkie rządy pod wzgledem zbytu polskich produktów i aby ludzie byli normalni jak to było przed 21 wiekiem

teraz nic sie nie opłaci przez 16 lat dostawali za darmo a teraz nie ma nic i jak to ludzie co dawali maja odzyskac jak wszystko pada i nie mam rzadnej pomocy aby się to poprawiło i nie zapowiada się to szybko chyba ze wroca czasy prl-u

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Na pis nie ale na Bożka też nie

Swój
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Odgryź sobie jeszcze łapę.

Jak tu zyć
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tarnobrzeg krwawi!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Jak tu zyć

Bo zarzneli go tzw samorządowcy 🙁

Ada
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Po co mają dać Tarnobrzegowi, który ma zwyczaj oddawać pieniądze, a gdy przyjeżdża minister, nasz pan prezidą jedzie na pokazy do Sandomierza. To było bardzo mądre!

Nord
1 miesiąc temu

Każda władzą czy z dobrej czy złej zmiany. świecia czy duchowna wspiera swoich .Tak było i będzie do skończenia świata.Zapewnienia jednych i drugich o sprawiedliwości, równości czy innych rzeczach to bajki dla takich ludków jak wielu z Was którzy w to wierzą i nie tylko na tym forum skaczą sobie do gardła nie zdając sobie sprawy że są pionkiem w grze czy kółkiem w maszynie .Nie trzeba być jasnowidzem by stwierdzić że skuteczność Prezydenta St.Woli skończy razem ze zmianą władzy.Wybory parlamentarne są przed samorządowymi więc będzie wiadomo kto kasę będzie rozdawał.Wybór u nas właściewj władzy zależy od nas tylko trzeb a mieć mózg a nie słomę w głowie .

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  Nord

Nasze projekty były nie rozwojowe to dlatego nic nie dostały

Brak wizji rozwoju tego miasta
Pomysl sprzeczny z drugim Kleska za klęską dla miasta
A Rada śpi Byle do wyborów .

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Człowieku ocknij się. Tu projekty są trzeciorzędne. Pierwszorzędne jest jedynie namaszczene partyjne. Tak działają ustroje totalitarne

Radny
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Gratuluję braku rozumu jeśli rozwój strefy przemysłowej i uzbrojenie 1000 ha nowych terenów inwestycyjnych nazywasz projektem 3 rzędnym. W tej strefie pracę może znaleźć nawet kolejne 15 tyś osób.

Nie radny
1 miesiąc temu
Reply to  Radny

Obudzil się radny z głębokiego snu.
Co mówił prezydent na sesji w tej sprawie
Po co te umizgi do pisu.Lepiej zawalczyć a nie udawać slabego

jaki rozwój?
1 miesiąc temu
Reply to  Radny

JAKI ROZWÓJ STREFY??? Kolejne przebudowanie jakiejś drogi na strefie, ile razy juz były remontowane? Są gładkie jak stół! Kanalizacji brakuje, słabo rozwinięta? To nazywasz uzbrojeniem? Gdyby chodziło o BUDOWE np hali produkcyjnych ,to dostaliby dofinansowanie. Ale nasi umieją tylko kostkować i asfaltować drogi i takie piszą projekty

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Czytałeś ???
Pewnie się tam uśmiali i to nieźle z tych bajeczek ???
Dziwnym trafem te ich projekty są odrzucane – pytanie tylko dlaczego ???

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Bo nie są to projekty z poparciem jedynej słusznej partii rządzącej. Nad merytoryką myślę ,że nikt się nie pochyla. Dla mnie to zwykłe draństwo i zawszaństwo jest, żeby nawet ochłapów nie rzucić temu upadłemu miastu. Wszędzie w tym kraju najważniejsza jest polityka i temu jest to podporządkowane. Może za kilka lat jeżeli Lucek będzie startował wyżej , to usłyszymy jaki to dobry gospodarz le dobrego zrobił .Ciemny lud kolejny raz to kupi bo nie zna naszych realiów

Aplauz
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Luckowi to słowo Tarnobrzeg przez usta nie chce przejść. Zawsze będzie ciągnąć na korzyść stw. Wiec nie dajmy się zwieść przyszłym umizgom tego karierowicza.

Seweryn
1 miesiąc temu

Co za kur****wo! Pchają tylko do swoich.
ta ignorancja się wam skończy niedługo. Coraz bardziej nakręcacie spiralę niechęci do siebie, pisowczycy.

Pan
1 miesiąc temu
Reply to  Seweryn

Wręcz odwrotnie.Zadnej zmiany nie będzie bo wygra PIS i dobrze.A spirala się raczej nakręca na sukces PIS.

Seweryn
1 miesiąc temu
Reply to  Pan

Kolega partyjny 😉 wasz statek płynie na minę. Niedługo się skończy ta arogancja i kolesiostwo z niekompetencją.

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Pan

Nie być taki pewny że pis wygra wybory. Poparcie im spada i nawet lewe sondaże w tvp info im nie pomogą ani łojciec dyrektor

Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Tylko Konfederacja

? ? ? ? ?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

To żart?

Tarnobrzeżanin niezadowolony
1 miesiąc temu

Szczyt bezczelności, arogancji i zwykłego olewatorstwa wobec takich co nie z PiSem. Tak było za PełO i tak jest za PiS-u. Może ktoś tam na górze zapyta, czy przewidują likwidacje powiatu tarnobrzeskiego?

Robert
1 miesiąc temu

To tak wygląda w praktyce wyrównywanie szans Podkarpacia według Pana Kaczyńskiego

Emerytka
1 miesiąc temu

Tak się kończy miłość Bożka do pisu.
Otyl obiecywał Pluta mówił że to załatwione Okey Panowie prezydenci Tarnobrzega
Nie jesteście skuteczni
Jak uważacie ze to wina pisu to to uzasadnijcie. Dotychczasowe dzialania o wspolpracy z Nadbereznym Ortylem czy Warchołem jest na poziomie poboznych życzeń. Prezydent stosuje zasade mieć ciastko i zjeść ciastko
Tak się nie prowadzi optyki dla dobra miasta.

ANNA
1 miesiąc temu
Reply to  Emerytka

trzeba było głosować na pis,patrz stalówka

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ANNA

Z takimi pisowcami z Tbg ( Kalineczką, nowaczek, itd) to wyborów nigdy w Tbg nie wygrają , każdy kto wie co to za jedno i kto za nimi stoi GŁOSU nie odda na takich.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Emerytka

A to jeszcze Bożek zajmuje stołek prezydenta Tarnobrzega ?! Może jestem bardzo naiwny ale myślałem że jak dotrą te katastrofalne wiadomości do mieszkańców zrezygnuje z zajmowanego stanowiska!!! Sam jest sobie winien bo jego ekipa przygotowała złe projekty. Nie szanują siebie i miasta to ich każdy olewa. Przykład ze szpitalem. Marszałek Ortyl obiecał na sesji RM ze oddział chorób wewnętrznych wznowi swoją pracę przed 25 kwietnia. Mija pół roku od tej daty i co ?! Ile pism z pytaniami w tej sprawie wysłał Bożek do Ortyla ? Czy go zaprosił ponownie na sesję RM? ! Zareagował gdy władze wojewódzkie mianowały likwidatora oddziałów czyli Stolarskiego na nowego dyrektora szpitala? Dziadka bez wizji rozwoju szpitala chodź był młody ambitny kandydat z poza zgniłego Tarnobrzeskiego środowiska. Analogicznie jest z połączeniami kolejowymi i dworcem PKP . Strefa ekonomiczna praktycznie w Tarnobrzegu nie działa. Czy Bożek pytał o taki stan rzeczy odpowiedniego ministra?! Moim zdaniem NIE PREZYDENCI TYLKO TARNOBRZESCY SOŁTYSI myślą tylko o remontach dróg I chodników w centrum miasta tylko po to aby przypodobać się emerytom. Ni jak ma się to do rozwoju terenów inwestycyjnych np.w Zakrzowie albo innych osiedlach gdzie miasto ma jeszcze duże tereny. Zamiast przygotowywać te tereny pod dużych inwestorów to oni… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Stołek trzyma i trzymać będzie ile się da , każdy z odrobiną honoru i godności już dawno by zrezygnował ale nie z KO co pchali się tylko aby do koryta się dostać i aby było tak jak było ( jak za PZPR).

Dosc
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Racja Dość latania dziur betonem jako wielkie myślenie o rozwoju miasta
Dymisja natychmiastowa

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dosc

Świnie, wieprze, knury SAME OD KORYTA nie ODEJDĄ !!!
Chodzi o to aby tym obecnym , poprzednim ( sołtysom, bezradnym i ich znajomym, rodzinom, kolesiom) KORYTO ZABRAĆ ??? RAZ NA ZAWSZE !

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Emerytka

O dofinansowanie trzeba sie starać i to bardzo. Nie ywstarczy nadać odznaczenie ,Trzeba jeszcze przekonać ,że jest się dobrym włodarzem i miec dobre projekty. U nas idzie kasa na autora projektów bo podobno są najlepsi a później wychodzi ,ze projekt nie dostał wystarczajaćej liczby punktów i zero stąd dofinansowania.
Należy dodatkow zauważyć ,ze nasz prezydent to nie pracuje miasto-twórczo. Bo jak ma znaleść czas na analizy ,spotkania, decyzje o rozwoju miasta itp skoro jest:
na każdej potańcówce
na każdym biegu przedszkolaków , seniorów i sportowców
wspina się na ściankę
przebywa w klubie seniorów
na otwarciu każdego klubu osiedlowego
na dniu strażaka, przedszkolaka, seniora, pracownika socjalnego, nauczyciela, samorządu, działkowca ,energetyka,pocztowca i wszystkich na których został zaproszony.
Na takie spotkania to chodzi urzędnik .Tak jest w każdym mieście. Kto to widział aby prezydent przez parę godzin tańczył na placu zmiast myśleć nad pomysłmi dla miasta i nadzorować aby projekty o dofinansowanie były najlepsze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Przecież to jest wizja obecnej ekipy – potancówki, popierdówki, konferencje, imprezki, dożynki, świecidełka, lans, pijar, propagandą turyści, zabawę w historię itd itp .
Od początku nastawieni tylko czyszczenie koryta .

ciepła woda w kranie
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

wystarczy popatrzeć na ten projekt, tam nic nie ma. Kto to w ogóle pisał? Ile wziął kasy za taki projekt? oni wnioskowali o 280mln na przebudowę istniejącej drogi, żeby była ładniejsza. A to jest strefa przemysłowa ,trzeba inwestować w fabryki, w sprzęt, w technologię. Nasi projektanci nie mają o tym zielonego pojęcia. Brakuje fachowców. Ten Machów tylko cudem jest w granicach Tarnobrzega, bo już lepiej się rozwija strefa w Chmielowie ,ci z Nowej Dęby mają lepsze pojęcie

prawda
1 miesiąc temu

Najwyższy czas rozliczyć prezydenta z jakości projektów
Kto pisze? ,za ile ?,kto w urzędzie odbiera taki projekt ?

Te projekty które nie znalazły uznania i to nie wina pisu. Są po prostu złe i tyle.
Sam Prezydent mówił ,że było mało czasu. Takie projekty winny leżeć w szufladzie prezydenta i zostać wyjete jak jest ogłoszony konkurs.
Mielec potrafi Sandomierz potrafi nie mówiąc o Stalowej bo to inna bajka.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Emerytka

To tylko cwaniactwo i tylko tyle !
Chcieli mieszkańcy dwóch geniuszy nauczycieli , no to mają ???
Jeśli ktoś myślał , że farbowane lisy z KO, PO, SLD, PZPR coś załatwią dla miasta to chyba już wiedzą , że to POMYŁKA , bo im chodziło tylko o KORYTO dla siebie i swoich ( vel parking, mądrala , gorzki itd).

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  Emerytka

To jie wina pisu To projekty nieudane. Drogi i chodniki.

ANNA
1 miesiąc temu

A dla nas tylko wysokie opłaty,brawo

life
1 miesiąc temu
Reply to  ANNA

ale skoro na to poznawla 40 milionów polaków którzy urodzili się w polsce to sa tego widoczne efekty kazdej godziny potem dnia i miesiecy a na koncu lat

nie znam notowan bezrobocia w kazdym zamieszkanym domie w naszym kraju
ile pracuje ludzi na legalu potem na umowe zlecenia a na koncu na czarno i ci co sadza ze nie jest warto bo ludzie czuja się nieswojsko bo wiedza co tutaj jest grane

powinno być rowno uprawnienie każdy powinien byc traktowany tak samo jak każdy

mieszkaniec
1 miesiąc temu

I znów kasa przeleciała koło nosa. A włodarze wcześniej odtrąbili sukces.

fach
1 miesiąc temu

Powtórzę: gdyby prezydentem był Pan Kalinka, to bylibyśmy grodem pisowskim, ale za to pieniądze płynęłyby do miasta szerokim strumieniem. Lud wybrał jednak kandydata bezpartyjnego, więc ma bezpartyjnego prezydenta, który teraz współpracuje z partią, przeciw której kandydował, która nawet jest dla niego w pewien sposób miła, ale z racji jego bezpartyjności nie musi mu pomagać 🙂 Tak o to Stalowa Wola nie musi dzielić się rozwojem z Tarnobrzegiem 😉

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Waść daj już spokój z Kalinką , bo właściwie kto to jest ???
To właśnie dzięki kalince jest obecny sołtys !!!
Tak kończy się bratanie z KO aby stołki ( koryto) było dla swoich .
Waść może zapytasz się kalineczki ile zaplacił za swoje plakaty wyborcze rozklejanie w gablotach w blokach należących do SM Siarkowiec ???

walt
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Szacun że w końcu się ujawniłeś

fach
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jesteś mało spostrzegawczy, bo z logiką i pragmatyzmem ujawniłem się już dawno 😉 Skoro nie chcecie naszego ruchu obywatelskiego, to pozostaje wybrać spośród polityków. A skoro tak, to chyba lepiej wybrać kandydatów partii rządzącej, którzy nie będą mieć wymówek dlaczego pieniądze nie płyną do miasta szerokim strumieniem, zamiast innych, np. reprezentujących partie opozycyjne 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Owszem nie chcę.
I doceniam że w końcu uczciwie postawiłeś sprawę.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jak powiadam, jesteś mało spostrzegawczy, bo pisałem o tym nie raz wcześniej 😉 Także bądź uczciwy i daruj sobie teksty w stylu W KOŃCU się ujawniłeś 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Nie każdy będzie takim.bystrzakiem jak ty ,poza tym nie śledzę każdego twojego wpisu bo nie szastasz mądrościami;)
Doceniam szczerość i nie ma powodu do zmartwień wszak większość tu mieszkających i piszących jest za pisuarem

fach
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Popatrz, ale mój wpis tutaj wyśledziłeś. Ty to masz nosa kiedy i gdzie wejść, żeby błędnie mnie ocenić. Jakbyś dostawał cynk 😉 I faktycznie, nie pozjadałem wszystkich rozumów jak niektórzy, ale przynajmniej odróżniam pojęcia „partia rządząca” i „PiS” 🙂

Maryjan
1 miesiąc temu

Hahahaha brawo, brawo, dalej nic tu nie będzie, dalej mieszkańcy będą stąd uciekać, to jest jakaś masakra…..

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Maryjan

Ta obecna ekipa z mieszkańcem z Krosna ma tylko takie sukcesy jak tu: https://wydarzenia.interia.pl/podlaskie/news-o-tym-dworcu-kolejowym-mowi-cala-polska-brakuje-torow,nId,6357430 Kasa spakowana w zalew, kolekcje, gabloty, WITACZE, szafy, nasadzenia bożkowe, ściankę wspinaczkową, potancówki, dożynki ( z ogródków działkowych) , centrum seniora, świecidełka noworoczne i walentynkowe, droga obwodową ( lokalna droga miejska), konferencje , oddanie 8 mln ( i chyba dwóch czeków , każdy na 35 mln), przegrane sprawy w WSA i NSA ( BO, parodia parku), uchylone 40 decyzji nieudaczników z urzędu przez wojewodę, wydojenie kasy z miasta ( 3mpn) dla TTBS ( i sprzedaż działki przez TTBS na pokrycie kosztów sądowych – ponad 1 mln), sprzedaż udziałów wodociągów ( na inwestycje nad zalewem lub spłatę zadłużenia do ZUS), sprzedaż działek nad zalewem bez przetargu ( dla LOK), wyprzedaż działek miasta ( w większości bez przetargu, wycięcie drzew w zwierzyńcu pod drogę obwodową, dofinansowania z kasy miasta ( mieszkanców) samochodów dla RDM ( SUV) i dla TTBS ( aby analityk z mądralą mogli się wosić nad zalew w lecie ) itd, itp a śni się jeszcze popaprancom miasto podwodne z tunelami nad zalewem, balon ( na boisku pod zwierzyńcem), wycinka drzew na Powiślu pod betonową kostkę zgodnie z wizją projektanta ???? WSZYSTKO na KOSZT Mieszkańców obecnych… Czytaj więcej »

Alf
1 miesiąc temu

Poczułem się tak , jakby PIS po raz kolejny napluł mi w twarz. Będę pamiętał przy urnie . Już nawet nie dziwię się tym , którzy pomimo tego na nich tu głosują

???
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

To na kogo zagłosujesz?

Dosc
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A kto rządzi w mieście zarząd miasta pełen ludzi zatrudnionych przez Kalinkę.To oni przygotowują te nieudaczne projekty.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dosc

Ha, ha, ha – i słynny DOKTOR chyba też ???

Tarnobzsek
1 miesiąc temu

Obowodowke trzeba rozbudować popatrzcie jak Mielec rozbudowuje drogi. Drogi to podstawa inwestycji czy nikt tego nie widzi? Czy Tarnobrzeg został opuszczony nawet przez Boga? Boże dopomóż miastu! Inwestycje i inwestorzy potrzebni na już, a nie jeziora i zabawy dla wąskiej grupy!

Wodnik
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobzsek

Powiedz to Bożkowi Ile kasy wpompowal w jezioro na 3 miesiące w roku ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wodnik

Wpompował tyle z bezradnymi , że ZYSK będzie za 100 lat a i jeszcze mieszkańcy miasta będą musieli to utrzymywać – te pierd..e parkingi, kible , ławki, kosze, grille i monitoring a jeszcze Wizjoner chce miasta podwodnego z tunelami, posterunku dla milicji, pomostów dla wędkarzy itd !!?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobzsek

BOGA w to nie mieszaj bo w TBG lud wolał BOŻKA , takie NIC.

Zresztą wystarczy tylko sprawdzić ilu jest tu tzw ” fachowców” – NAUCZYCIELI na stołkach w urzędzie i BEZRADZIE a to wszystko poszło tylko po koryto dla siebie .
Młodzież niech się uczy jak się KASE klepie bo tego w szkole na lekcjach nie uczą młodzieży ??
Do czego są nauczyciele pchający się do polityki ZDOLNI to wystarczy popatrzeć na samorząd TBG autorytety tarnobrzeskiej oświaty jasno dają przykład młodzieży co ważne KASA, KASA, KORYTO za wszelką cenę i wszelkimi sposobami .

pan B
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobzsek

tarnobrzeg dostal juz swoje za komuny

Rozważny
1 miesiąc temu

Dobrze ze nie dostali tych pieniędzy
Według. Projektów szły na zabetonowanie chodników i nic miasto tworczego

Taka polityka od początku drogi, chodnik,i krzewy w pasie drogowym,paliki i latarni tysiac nad jeziorem
Stalowa Wola i Mielc myślą to mają
Kto te projekty wymyślił dl Polskiego Ładu
Trzeba poznać autora

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Rozważny

Zapewne wspaniała CZWÓRKA ( ta od koryta) – miał być sukces propagandowy przez wydział lansu, pijaru, propagandy a wyszło dziadostwo takie jakie tam pracuje .
Zresztą jakby dostali to i tak BOLSZEWICKA propagandą by twierdziła że to ONI ZAŁATWILI ( tak jak poprzednio się chwalili , że to tylko zasługa ŚWIN, WIEPRZY, KNURÓW i IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY BO to ” fachowcy”).

Ciemność
1 miesiąc temu
Reply to  Rozważny

Nad tzw jeziorem już po 18-tej godzinie jest ciemnica. Latarenki nie świeco.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ciemność

Ojej – ryba mają ciemno bo latarnie nie świecą , co za tragedia ??!
A komu te latarnie są potrzebne , zwłaszcza w okresie letnim ???
To są właśnie wyjeb…e pieniądze w błoto !
A ekipą wizjonerów najpierw wizję ” widno i bezpiecznie”, później ” jeszcze widniej i bezpieczniej” jeszcze później ” doświetlamy ulice, miasto”
– tylko pytanie KTO ZA TO KUR..A będzie PŁACIŁ ???
Wygenerowali koszty na lata za energię a później jełopy kombinują skąd kasę wziąść na rachunki i jeszcze niedorobieni bezradni dociekają skąd takie koszty ???

Zdegustowany
1 miesiąc temu

Przyłączyć Tarnobrzeg do Stalowej Woli jako dzielnice i też będzie rozwój i kasa. STW tereny są potrzebne i w planach mają przyłączenie sąsiednich gmin do granic miasta. 450 mln na budowę największej w Europie strefy przemysłowej.

WDMT
1 miesiąc temu
Reply to  Zdegustowany

oj biada wam powiadam, oj biada

Lopez
1 miesiąc temu
Reply to  Zdegustowany

Ciekawe kiedy dostaniecie przelew… 😉
Kowalski wam załatwi ze swoją „merytoryką”?

SOT
1 miesiąc temu

No i na co było całe to lizanie rowa w Warszawie?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

Ha, ha, ha – jakie lizanie ???
To pojechało jako tło, eksponat , otworzyć drzwi i je po spotkaniu zamknąć !!!
Pojechał by mieć w albumie zdjęcie z premierem i tyle !!!?

prawda
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

Była fotka ?.To jest sukces.

Zbigniew
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg się skończył razem z siarką. Brać umieli garściami a teraz jesteśmy jak to piąte koło u wozu. Zabrali nam szpital i tak po kawałeczku łykną wszystko

Czarność widzę
1 miesiąc temu
Reply to  Zbigniew

i podepną do Stalowej Wólki.

Zenon
1 miesiąc temu

Przecierz tarnobr,eg juz jest narazie nieformalna dzielnica Stalowej.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

Kiedy cię z psychiatryka wypuścili ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zbigniew

Szpital jeszcze jest , tylko lekarzy brakuje bo nikt myślący nie chce pracować , nawet młodzi lekarze z korzeniami z TBG !
Waść powiadasz ” zabrali” ???
A kto sprzedawał majątek miasta : PEC, Zakład Komunalny,PKS, MKS, tereny dla LOK, działki miejskie ( bez przetargu), udziały w Wodociągach ???
Czy przypadkiem nie ci sami ludzie co nawet są w obecnej radzie ( dożywotni radni ) ????
Byle MENEL potrafi tylko sprzedać , wziąć kredyt , wpuścić obligacje
a wszystko po to aby TRWAĆ PRZY KORYCIE !!!!?

Jolka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zgadzam się z tobą tylko nie rozumie dlaczego marszałek Ortyl powołał likwidatora oddziałów na nowego dyrektora szpita choć podobno był młody ambitny i doświadczony kandydat. Jego jedyną „wadą” było tylko to że nie jest z tego zgniłego Tarnobrzeskiego środowiska. Obecny ma kwity na Stasiaka?! Tłumaczenie że nie ma lekarzy to zagrywka nieudaczników. Bo brakuje w całej Polsce a szpitale funkcjonują z podstawowymi oddziałami jakim jest oddział chorób wewnętrznych. Tylko nie w Tarnobrzegu.
Ale kto ma o to zadbać stary wiekiem dyrektor który tam siedzi aby mieć na utrzymanie młodej k…? Prezydenci z radnymi ? 🙂 Oni przez pół roku nie zapytali marszałka co im w lutym obiecał na sesji RM !!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jolka

To że nie ma lekarzy to wina samych lekarzy – tych starych co pilnują swojego koryta i w tym problem ???? To środowisko jest zgniłe to fakt bezsporny i wyjątki wśród lekarzy nic tu nie wnoszą .
Obecny , jak poprzedni jak i ich poprzednicy z nadania politycznego tylko GRZEBALI ten szpital.
Co do Ortyla, Warchoła , wojewodziny to rzecz nie pojęta , że afiszowali się z obecnym sołtysem ( chluby to im nie przynosi).

Otto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„To środowisko jest zgniłe to fakt bezsporny i wyjątki wśród lekarzy nic tu nie wnoszą .”

O to to, czasem aroganckie, niegrzeczne wobec pacjenta, nienapasione kasą i tylko mają żądania wygórowane. Drodzy tarnobrzeżanie, nie dajcie sobą pomiatać. Otwórzcie sobie buźki jak wam nie chcą dać skierowania na badanie, kiedy do was pyskują.
Szacun dla lekarzy z prawdziwego zdarzenia, ale tych coraz mniej.

Sagat
1 miesiąc temu

To teraz popisali się pisowyczycy z stw… Nie ma głosowania na to kolesiostwo w naszy mieście. Niech ta klikę wybiera sobie stw, skoro jej tak dobrze robią.
Głosujemy na ludzi z TBG, a nie wynalazki, które są u nas w okręgu. Wypad!

Swoją drogą, ciekawy jestem skąd wezmą tą kase dla stw, skoro KPO zablokowane….

Radny
1 miesiąc temu
Reply to  Sagat

Fundusz inwestycji strategicznych. Najwyżej innym miastom się zabierze w podatkach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Radny

Zabierze się tylko obywatelom z kieszeni !!! Tylko im !!!

Władcy Podkarpacia
1 miesiąc temu

Taka jest wasza rola drodzy mieszkańcy Tarnobrzega. Jesteście poddanymi stalowowolskiej rasy Panów !!!!!!!!!

WDMT
1 miesiąc temu

jesteś chory

Lasowiak
1 miesiąc temu

Już ci od felg i propagandy z TVP popier*** się w głowie.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

PIS-PO jedno zło !

pisiory kłamliwe.jpg
Pytam
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mateuszek to powiedział? A teraz się „przebranżował” i jest grzeczniutki? Z jakiej formacji przyszedł do PiS-u, z PełO?

walt
1 miesiąc temu

Znowu proroctwo stonogi się kłania.
Nikt was tak jak pis ruchał nie będzie.
Pewnie znowu w mieście 45% zagłosuje na pisuar a w powiecie jedyne 60% xD

wrzos
1 miesiąc temu

PO TEJ DECYZJI WIDAC TO PRAWO I TA SPRWIEDLIWOSC KACZORA I JEGO PIS-U TFU….!!!! GLUPI LUDZIE NIECH DALEJ GLOSUJA NA TEN POJ…..NY RZAD. ALE PRZYJDZIE CZAS KIEDY MIASTU SYPNIE ROG OBFITOSCI !!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Ha, ha, ha ??????

krolewskie miasto
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

tarnobrzegu wielki i starozytny grodzie ochlonij troche i spojrz 50 lat temu kim wtedy byliscie?i tak otrzymalo to miasteczko bardzo duzo pieniazkow publicznych a ze ktos zrobil wam krzywde czyniac wojewodzka wioska to juz inna sprawa proponuje zejsc na ziemie i spojrzec prawdzie w oczy czym wy dysp[onujecie i jaki macie potencjal?

Tbg
1 miesiąc temu

Gdzie masz króla? Parobku, pańszczyzna odrobiona, czy będziesz musiał oddać naturę?

ciepła woda w kranie
1 miesiąc temu

Gdy tak porównam sobie zakres projektu w Tarnobrzegu a projekty w Stalowej Woli i Mielcu, no to tam jest modernizacja infrastruktury wraz z budową nowych elementów. U nas natomiast skupiono sie na modernizacji drogi i budowie kanalizacji. Ciekawe co to ma wspólnego z funkcjonowaniem strefy i to ZA TAKĄ KWOTĘ??? Żeby woda w kranie była jeszcze cieplejsza(kampania wyborcza PO) a chodniki jeszcze bardziej kolorowe a drogi jeszcze bardziej gładkie niż gładkie. I co, pewnie znowu powiedzą, a zły rząd bo nie lubią Tarnobrzega i nie dają kasy??? No śmiechu

anon
1 miesiąc temu

Kogoś to jeszcze dziwi? PiS realizuje skrzętnie program rodzina na swoim. I oni mają czelność mieć ptetensje do Niemców o Europę dwóch biegunów

Tarnobrzeg moje miasto.
1 miesiąc temu

Nam dadzą na jezioro bo inwestycji rozwojowych w mieście nie potrzeba, tu na koszt mieszkańca Tarnobrzega za darmo ma wypocząć mieszkaniec Stalowej Woli lub Mielca – nie widzicie jak robią Nas w konia, ludzie obudźcie się!!!!!!! Dają kasę na jakieś goowna związane z jeziorem, chcemy rozwoju, chcemy inwestycji, chcemy pracy w Tarnobrzegu – czy chcemy dużo? Niiiiiiiiiie do ku…y nędzy…

obywatel
1 miesiąc temu

Oni sołtysa w Tbg nie wybierali .
Wybraliście nauczycieli, politologów, socjologów, urzędników, pracusi z mafii spółdzielczej, milicjantów i pseudo – biznesmenów CO DORABIAJĄ się kosztem miasta ( mieszkanców) to do kogo te żale ???
To ludzie co do niczego nie doszli by gdyby nie działalność polityczna???

Koczi
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

kudłaty ma podobne wykształcenie, ale ma plecy (teściowa)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Koczi

Aborygen ( czyli swój, miejscowy) obsadza się dobrymi ludźmi – fachowcami a nie przybłędami z okolicznych wsi ( dymitrowa i innych) , poza tym miał się od kogo uczyć ( od poprzednika) a tu co następny to większa miernota???

Gorecki
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Widać tę „fachowość” po zarządzie stalowolskiego klubu piłkarskiego…
póki góra daje to się Kudłaty bawi

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gorecki

A co tam klub ma wspólnego z inwestycjami w mieście, w miejsca pracy ???
A u nas nie ma NIC !

Gorecki
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Chwalisz tych fachowców od Kudłatego, to masz jeden przykład.
Taka jest prawda, ze pieniądz płynie szerokim strumieniem tylko do stw, wiec efekt inwestycji zawsze będzie. Czasem przepłacone, czasem niepotrzebne, ale są. I wyborca pisowski to widzi. I zagłosuje. Pomimo inflacji, rozpieprzenia gospodarki i rozdawnictwa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gorecki

KASA płynie do Lucjana co jest faktem bezspornym a żeby komuś dać to komuś trzeba zapiera…ć co jest oczywistą oczywistością i wystarczy tylko przyjrzeć się kto stoi za SW ( patrz Sagatowska, Weber, Warchoł itd) , podobnie w Mielcu ( Skowrońska, Chmielowiec , Poręba )

a za Tbg kto ???
Przecież te miernoty polityczne z Krosna, Dymitrowa to tylko pionki bez znaczenia tak jak Tarnobrzescy pisowcy ( Kalineczką, nowaczek, mleczarz) , niby są ale to bez znaczenia i bez wpływu na co cokolwiek poza Tbg ???

Tarnobrzeżanie lubią się bawić, tańczyć, pojeść , popić ( działkowcy, wędkarze, aniołki itd), sponsorować wspinaczy ściankowych, turystów nad zalewem a że ich lokalni politykierzy DOJĄ z każdej strony to ich nie obchodzi , tak jak inwestycje w miejsca pracy dla mieszkanców.
Urzędasy mają dobrze, śmietanka w spółkach miasta też , emeryci mają klub seniora ( dziadów i babajag) , pracusie w mafii spółdzielczej też się bawią na całego ( nawet tv za kasę frajerów ) A RESZTA to oligarchię nie obchodzi .

Jędrzej
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Fakt jest faktem. Tarnobrzeg i inne niepisowskie miasta został wydymany przez sitwę stalowowolskiego pisu i nikt tego nie podważy. Będzie im to zapamiętane, gdy będą się pchać do senatu czy na urząd prezydenta RP.
Nosił wilk.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jędrzej

Tam ściągają inwestorów dających miejsca pracy i podatki do kasy miasta a w TBG ścigają miernoty polityczne Turystów !

Dzikowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Koczi

Nadbereżny skończył prawo na KULu i politologię na UMCSie. Także i tak ma dużo lepsze wykształcenie od Bożka

Jjj
1 miesiąc temu

PiS jeszcze rok później przez dekadę Polska będzie w kryzysie dochodzić do normalności po ich socjalistycznych rządach

Neutralny
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Po nich z nową partią będzie gorzej, zapewniam.

Neutralny
1 miesiąc temu

W TV-PiS jęczeli, że Niemcy zgarnęli jakąś większą pulę kasy, a inne kraje w UE, dużo dużo mniej. To nie dziwota, że St.Woli przyznano aż 200 mln zł na całe podparpacie, które dostało 350 mln zł.
Patrz: fotografia powyżej.

Neutralny
1 miesiąc temu
Reply to  Neutralny

Sorry, poprawka: powinno być 315 mln zł, a nie 350 mln zł.

Bolo
1 miesiąc temu

Nadbereżny czyli pisowskie „cudowne dziecko”, łatwo się rządzi jak dostaje się w przeciwieństwie do innych miliony legalnie i kolejne po cichu pod stołem. Nadbereżny ma kandydować na prezydenta Polski po Dudzie i te wszystkie inwestycje mają pokazać hako on to nie hest obrotny. Brak słów.

jarek
1 miesiąc temu

jacy urzędnicy ( z wiedzą merytoryczną- sic, jej brakiem ) i prezydent – taki efekt starań o dofinansowanie

Lasowiak
1 miesiąc temu
Reply to  jarek

A nasi pisowcy to nie wiedzą z kim pić po lini partyjnej i załatwiać sprawy?
na co czekają? Za niedługo pisu może nie być, wiec trzeba stawiać na przyszłościowe rozdanie kart.

Kamilka
1 miesiąc temu
Reply to  Lasowiak

Kalinka bratał się Bozkiem.
Jaka Kalinka ma pozycje w pis.?
Zadana ..Tylko Bożek widzi to inaczej !

Lasowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Kamilka

A reszta zakonu PiS z TBG? Jest paru panów, piastujących prominentne fuchy..

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kamilka

Ha, ha, ha – sołtys przemyślał i chyba doszedł do wniosku , że nie ma zadzierać z PIS i bardziej korzystne jest LIZANIE !!! Bo kto to wie co będzie ???

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-wybory-kopertowe-sasin-nie-mozna-karac-samorzadowcow,nId,6360192

Dzikowiak
1 miesiąc temu

Nadbereżny coś czuję zostanie następcą Dudy. Ostatnio pełno go w ogólnopolskich mediach.

Aplauz
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak

Ponoć prezydent Chelma jest pierwszy w kolejce, później kudłaty.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Aplauz

Zdaje się ,że ostatnio z poparciem Sasina Otwock na pudło wskoczył .

Aplauz
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Młodzi Wilcy w takim razie. Stary zakon przechodzi do lamusa, więc namaszczają młodych. Nie tylko szefa braknie, to ta koalicja rozleci się z hukiem przy takim poziomie oszołomów.

Dzikowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Aplauz

Banaszek ma startować na prezydenta Warszawy bo tam przez wiele lat mieszkał.

BeataPierdzimąka
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak

Pełno w mediach to jest prezesa pisu który na swoich spotkaniach robi ludziom wode z mózgu

qqryq
1 miesiąc temu

w następnych wyborach na sołtysa głosuję na kandydata PISU 🙂 tylko to zapewni miastu pieniądze 🙂 papa smerf łasi się do pisu i dostaje fige z makiem 🙂

AntyPiS
1 miesiąc temu
Reply to  qqryq

PiS to przegrywy w kolejnych wyborach. Trzeba myśleć perspektywicznie i wybrać kogoś z TBG, a nie z stw.

qqryq
1 miesiąc temu
Reply to  AntyPiS

bez jaj 🙂 odkąd żyje to nie było tu dobrego gospodarza 🙂 tamte przynajmniej piniondze przynoszą

jakniejaktak
1 miesiąc temu
Reply to  AntyPiS

Wyjdź na ulice,popytaj.PIS nie ma konkurencji na następne 20 lat.I dobrze

AntyPiS
1 miesiąc temu
Reply to  jakniejaktak

Pytam i więcej widzę przeciwników niż wyznawców.
Inflacja, rozdawnictwo, kolesiostwo i wojowanie z sojusznikami. PiS w pigułce.

Umbrella man
1 miesiąc temu

No i git

Mateusz
1 miesiąc temu

Widzę że Tarnobrzeg jedzie na tym samym wózku co Ostrowiec. Jest tak samo marginalizowany przez obecna władze tylko dlatego, że… Eh wiadomo dlaczego. Ostrowiec też nie dostał pieniędzy za to pisowskie Starachowice gdzie strefa ekonomiczna dobrze funkcjonuje już tak. To samo u Was… Tutaj ta sama analogia ze Stalową wola. Żałosne

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mateusz
P&C
1 miesiąc temu
Reply to  Mateusz

Niestety, tak pis (specjalnie z małej litery) definiuje wyrównywanie szans. Wyrównywanie swoim klakierom i pucybutom. Pycha kroczy przed upadkiem, pisowczycy… Ludzie wam to zapamiątają, a wybory tuż tuż.

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  P&C

Jeżeli sądzisz- że kolejna władza będzie robić inaczej to żeś najwny jak małe dziecko

Tarnobrzeg moje miasto.
1 miesiąc temu
Reply to  Mateusz

Nam nawet CKP zabrali, żeby ludzie z Tarnobrzega nie używali kolei, lub jeździli do stw, ja na pewno nie będę jeździł z przesiadką w stw, wybiorę inny transport

Lotczik
1 miesiąc temu

Np. samolot :-). W Tbg Mokrzyszowie było kiedyś lotnisko dla małych samolotów :-). Pora go odbudować.

kania
1 miesiąc temu

Ale ty jesteś głupi i zawistny.

TMM
1 miesiąc temu
Reply to  kania

nie głupi, nie będę korzystał z tego badziewia u pławiaków

obywatel
1 miesiąc temu
wrzos
1 miesiąc temu

TO KACZA SPRAWIEDLIWOSC I JEGO KLAUNOW Z PISU. NASZE MIASTO IM TO ZAPAMIETA. A ALUMINIOWA WOLA NIECH SIE UDLAWI TYMI RAKOTWORCZYMI WYZIEWAMI TFU!!!

Tarnobrzeski patriota
1 miesiąc temu

Drodzy tarnobrzescy działacze PiS, poczytajcie sobie co o waszym ugrupowaniu i ich działaniach sądzą tarnobrzeżanie…

Pancur
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Elyta, Panie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Pancur

Ta Waść – może się bawić bo Kaśka płynie co miesiąc na konto z wiejskiej , ” czy się LEŻY czy się stoi kasa się należy ” , jak widać można i na ławce i na izbie wytrzeźwień a Kaśka i tak na konto wpływa a robić nic nie potrzeba tylko trzeba załapać się na listę właściwej partii ???
TAK SIĘ BAWI OLIGARCHIA na koszt podatników ??

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Skoro w sejmie są przedstawiciele narodu to nie dziwota że nie brakuje tam ludzi że skłonnościami nie przynoszącymi chluby,ktoś też musi być ich głosem w tak ważnym organie Panie ;);)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nord

????
Czyli Mietek spod sklepu monopolowego też może być wybrańcem , tylko na listę wyborczą musi się załapać ???
Jak zwykle ” Polacy nic się nie stało „???

TMM
1 miesiąc temu

znowu poniżyli Tarnobrzeg

TMM
1 miesiąc temu
Reply to  TMM

los się zemści

Tarnobrzeżanin z Tbg
1 miesiąc temu

Podzielono wszystkie pieniądze równo, Stalowej Woli prawie wszystko, Tarnobrzegowi gó…o. Sorry za nietakt, ale taka prawda.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
162
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content