Rozpoczęła się renowacja herbu na budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega

Rozpoczęła się renowacja herbu na budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega, przy ul. Kościuszki 32. Do czasu prowadzenia robót nad głównym wejściem do magistratu, dostęp do budynku możliwy jest jedynie od strony liceum.

– O te prace herb prosił się od dawna. Liczyliśmy, że zostanie odnowiony przy okazji remontu całego budynku, który także jest już konieczny, ale póki co, monitorujemy programy, z których moglibyśmy się ubiegać o korzystne dofinansowanie tego zadania.  Nie czekając więc na remont całości, w odpowiedzi na liczne sugestie mieszkańców, by herb odnowić, wpisaliśmy to zadanie w budżet miasta. Prace właśnie się rozpoczęły – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Prace ruszyły we wtorek, 18 października, a potrwają do 29 października. Ich zakres to bieżąca konserwacja znajdującego się na frontowej ścianie magistratu herbu miasta Tarnobrzega, czyszczenie elementów kamieniarskich, naniesienie nowej powłoki malarskiej, ale także wyczyszczenie, odnowienie i wymiana fragmentów rynien.

Wszystkie prace są zgodne z przedłożonym i uzgodnionym z konserwatorem zabytków programem prac remontowo- konserwatorskich. Prace wykonuje firma PBPH Eldo-Bud Krzysztof Wątroba z Tarnobrzega. Całkowity koszt zadania to 7 804 zł netto.

Do czasu prowadzenia robót nad głównym wejściem do magistratu przy ul. Kościuszki 32, dostęp do budynku możliwy jest jedynie od strony liceum.

foto&info: UM Tarnobrzeg

 

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusława
1 miesiąc temu

Prezydent ciągle opowiada ze stara sie o środki .Jak na razie tylko sie stara webalnie..

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bogusława

Opowiadać to można – nawet baśnie, bajki, bzdury ???
Opowiadać a wciskać KIT to dwie różne rzeczy ???

Gość
1 miesiąc temu

Jedyna słuszna decyzją prezydenta Bożka bo przykro było patrzeć. Trochę mało jak na 4 lata 🙁

Wodnik
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Tylko pytanie Czy to sukces aby trąbić w mediach? Czy dzialanie biezacego remontu budynkow komunalnych.
.U nas to zawsze sukces.
Rozpoczęcie remontu herbu za 7 tys New Dnia
Zejście wykonawcy z drabiny New Dnia
Wypowiedzi prezydenta też dwa przed i o zakończeniuNew Dnia
Może też jeszcze dojść do otwarcia herbu i poświęcenie
Brak słów

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Przecież wszystko to co odbierał sołtys TO dzieło POPRZEDNIKÓW .
jego to kolekcja, nasadzenia , ścianka, witacze, gabloty nad zalewem, szafa w bibliotece , remont PALM – I TYLE????

fach
1 miesiąc temu

Nawet w dziedzinie estetyki miasta, w której lubuje się gmina, takie zapóźnienia 😉 Tyle czasu zajęło przeznaczenie 8 tys. na renowację herbu, symbolu miasta i pośrednio urzędu prezydenta? Ile co roku kosztuje zbyteczne sadzenie kwiatków na rondach itp.? Tarnobrzeg to stan umysłu 🙂

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Ja jestem ciekaw ile kosztuje roczne utrzymanie dwóch prezydentów, rzecznika i 21 radnych Tarnobrzega? Wie ktoś może?

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Do tego grona osób należy dodać wynagrodzenia sekretarz i skarbnik
To dopiero są kwoty

Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Nie zapomnijamy o osobistym fotografie.

SOT
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Jednym?

obywatel
1 miesiąc temu

Ale KUR..A SUKCES sołtysa i ekipy ,że trzeba to rozgłosić ??? Potańcówki zakończone, dożynki zaliczone , ordery odebrane, z wczasów z krynicy się wróciło, zwiedziło siedzibę premiera , komisja w ogródkach działkowych zaliczona, turyści znad zalewu znikneli, stołki dla swoich porozdawane, podwyżki i premie podzielone TP TERAZ CZAS NA OGŁASZANIE SUKCESÓW bo czym tu się chwalić jak * mln oddane , teraz chyba trzeba oddać dwa czeki ( po 35 mln), z ładu wyszedł wielki CH….j ( a liczyli na kasę), podwyżki wody były od września ( A DOPŁAT JAK NIE BYŁO TAK NIE MA dla mieszkańców), odebrano gabloty nad zalewem i szafę w bibliotece, ścianka otwarta ( a koszty lecą na utrzymanie), plewienie zakończone nasadzeń bożkowych ( od wiosny do jesieni na okrągło). Zabawa na razie zakończona bo pogoda już nie sprzyja więc trzeba się schronić w gabinetach – bo tam ciepło , przytulnie, kawkę można wypić na koszt mieszkańców itd. Tu trzeba się tylko wstydzić !!! ZA TO DZIADOSTWO !!! kasy na remont budynku nie ma ( tylko na herb) TO SPRZEDAĆ razem z tymi urzędasami – mieszkańcy ODETCHNĄ bo i tak pożytku z tego NIE MA ??? CIEKAWE CZY NA PREMIE DLA SIEBIE MAJĄ bo grudzień się… Czytaj więcej »

wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

masz coś więcej do powiedzenia poza czepianiem sie „sołtysa”? i wklejaniem linków z internetu?

udało sie taniej
1 miesiąc temu

I warto podkreślić że NIE PROSIŁ SIĘ, tylko tu na tym forum, na początku tego roku zostało to ZGŁOSZONE że herb jest wyblakły, przy okazji nagłośnienia innego malowidła na szkole katolickiej na innym forum. I tak sprawa nabrała rozpędu. I prosze bardzo, a jednak się tanio, tak jak było napisane, nie za miliony. Tak samo powinno udać się wyczyscić i odnowić schody do urzędu, też kamienia, wiec podobną techniką

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content