Tarnobrzeg: Nie będzie sztucznego lodowiska, droższe bilety na basen, korty i siłownię, opłata za oświetlenie Orlika

Wkrótce czekają nas podwyżki biletów wstępu do obiektów zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, w związku z coraz wyższymi kosztami energii i ogrzewania. Jedynie korzystający ze ścianki wspinaczkowej będą płacić za bilet taką samą cenę, natomiast osoby, które będą chciały pograć przy oświetleniu na Orliku nad Wisłą, za  każdą godzinę będą musiały zapłacić 10 zł. Zarządzenie prezydenta w sprawie cen za korzystanie z obiektów MOSiR czeka na ogłoszenie.

Więcej zapłacimy między innymi za korzystanie z basenu. W przypadku biletu normalnego, cena wzrośnie o trzy złote za godzinę. I tak w zależności od tego w jakich godzinach korzystamy z basenu zapłacimy 10 zł (do tej pory jest 7 zł) lub 12 zł (jest 9 zł). Ceny biletów ulgowych wzrosną o dwa złote, z 5 zł na 7 zł i z 6 zł na 8 zł. Dodatkowo już teraz należy liczyć się z ograniczeniami dostępu do sauny.

– Sauna jest czynna tylko dwa dni w tygodniu, również atrakcje są czynne dopiero po godzinie 18 – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl dyrektor tarnobrzeskiego MOSiR-u Przemysław Smoliński.

– Wcześniej mają zajęcia grupy zorganizowane, które szkolą w pływaniu, więc nie są im potrzebne te atrakcje na zajęciach – dodaje.

Więcej za bilet wstępu zapłacą również użytkownicy siłowni. W zależności od tego w których dniach będą korzystać z obiektu i w jakich godzinach, za 90 minut treningu zapłacą 7 zł (jest 5 zł) lub 9 zł (jest 6 zł).

O sześć złotych podniesiony zostanie bilet normalny za godzinę korzystania z kortów tenisowych przy ul. Zwierzynieckiej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 16. Obecnie kosztuje on 12 zł, nowa cena to 18 zł. W przypadku korzystania z kortów w dni powszednie w godzinach od 16 do 21 cena wzrośnie z 18 zł na 22 zł, w weekend zaś z 14 zł na 22 zł.

Zmianie nie ulegną zaś ceny biletów na ściankę wspinaczkową, normalny nadal będzie kosztować 20 zł, ulgowy zaś 15 zł.

W przypadku Orlika nad Wisłą, nowy cennik wprowadza opłatę za korzystanie z oświetlenia, w wysokości 10 zł za godzinę.

– Wszystko to jest spowodowane wzrostem kosztów energii i energii cieplnej, związane jest to z utrzymaniem obiektów– tłumaczy NW24.pl dyrektor Smoliński. – Za sierpień mamy 30 procent wyższy rachunek a zużycie było niższe niż w poprzednim roku – dodaje.

Pod dużym znakiem zapytania stoi uruchomienie w sezonie zimowym sztucznego lodowiska, znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 9 na osiedlu Dzików.

– Jeżeli będzie zima z siarczystym mrozem, to wtedy będzie łatwiej utrzymać lodowisko i może zostanie podjęta decyzja o jego uruchomieniu,. Natomiast gdy temperatura w zimie oscyluje w granicach 0°C, utrzymanie tego obiektu staje się bardzo kosztowne – wyjaśnia dyrektor MOSiR-u.

P. Smolińskiego zapytaliśmy również o ewentualne odwołanie cyklicznych imprez organizowanych lub współorganizowanych przez MOSiR.

– W tym momencie nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji (wypowiedź z 16 października br. – przyp.red). Jeszcze się zastanawiamy nad organizacją corocznego Pikniku Latawcowego, jest szansa na to, że się odbędzie ale również bierzemy pod uwagę, że się nie odbędzie – dodaje.

Zarządzenie prezydenta w sprawie ustalenia cen opłat za korzystanie z obiektów zarządzanych przez MOSiR: akt

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rzygowiny
1 miesiąc temu

Co za kur…a gówniana mieścina.Co za nieudola rada .Co za głupkowaty wójt.

Kodeks
1 miesiąc temu
Reply to  Rzygowiny

Publiczne wyzwiska to przestępstwo z kodeksu karnego.

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Kodeks

Nie strasz Prezydent już z jednym mieszkańcem poszedł do sądu
I t.nie zostało dobrze przyjęte przez mieszkańców
Może od prezydenta trzeba wreszcie wymagać a nie oglądać fotki

Dzikowiak
1 miesiąc temu

W Stalowej Woli sztuczne lodowisko mają od kilku lat a nawet dostali już środki na kryte całoroczne.

anon
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak

Jest coś, na co w pisowej woli nie „dostali”?

Wyborca
1 miesiąc temu

No i super
Nowy dyrektor powiedział że nie będzie podwyżek a nawet obmizloboon jest frontem do.sportu
A obniżki pensji prezia i jego świty będzie czy nie.

Wydarzenie
1 miesiąc temu

W Majdanie Królewskim ma być, to tam mogą jechać chętni.

Miastowy
1 miesiąc temu
Reply to  Wydarzenie

A ja nie mam.czasu na wyjazdy na wieś

Oberix
1 miesiąc temu
Reply to  Miastowy

tyś z pława, ja wolę do Majdanu niż wdychać pełnym płucem aluminium

Alf
1 miesiąc temu

Tak wygląda Polski Ład . A to dopiero początek. Ostra jazda zacznie się po wyborach

Obatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ty się ciesz, że tutaj nie zaprowadzono „ruskiego ładu”, jak w Ukrainie gdzie usiłują go wprowadzić, bo mogłoby cię już na ziemi nie być.

Oberix
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

jedni (RST i RMI) chlipią kosztem drugich (RT), świństwo i obłuda jest gorzej niż za komuny. Los nierychliwy ale sprawiedliwy,

Gost
1 miesiąc temu

A to niby dlaczego więcej mam płacić za siłownię?? Może ktoś sie zainteresuje i ściągnie te dwa telewizory co je powiesili na siłowni. Po co komu te telewizory? Mam sobie M jak miłość oglądać żeby sobię umilić czas na siłowni?? Ileż tam prądu idzie na takiej siłowni? Zdjąć te idiotyczne telewizory i pobrać resztę pieniędzy od władzy bo sobie podwyżki dali kosmiczne!!! Juz zapomnieliście ile sobie dali decydenci tegoż miasta podwyżki? 9 zl za półtorej godziny masakra. Kiedy ta władza sama odejdzie? Jak im nie wstyd

Gary
1 miesiąc temu

Jesteście mocno żałośni sauna to było jedyne miejsce gdzie tam był zarobek dzień w dzień w nowej dębie wejście kosztuje 11 i już tam jest przepełnione ponieważ ludzie z tbg tam przyjeżdzają żeby skorzystać z sauny. Im nie przeszkadza żeby było otwarte panie k**** prezesie jaka jest ocenie frekwencja na basenie jak sauna zamknięta ta sama? Watpie

Teoria
1 miesiąc temu

Na północy podkarpacia mają się rozwijać Stalowa Wola i Mielec, tylko tyle i aż tyle. Tarnobrzeg nie był traktowany poważnie nawet w czasach województwa tarnobrzeskiego, o czym świadczy m.in. znacznie większy rozwój w tamtych czasach SW. Status stolicy województwa i związane z nim nakłady na rozbudowę miasta, słabo zapisanego w historii COP, były podyktowane głównie potrzebą osiedlenia w zwartym i bliskim obszarze pracowników kombinatu siarkowego i zakładów z nim związanych.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Teoria

Czyniąc długą historię krótką: za komuny miasto wyrosło na kombinacie, a teraz razem z nim zdycha. Ale jaka będzie przyszłość? Obecne opcje upatrują zbawienia w jeziorze. Jednak przy betonowaniu i asfaltowaniu riwiery oraz budowie w pobliżu spalarni czarno to widzę 🙂 Oczywiście jest alternatywa, o której pisałem już nie raz, ale lud wspominający z nostalgią okres prosperity woli obietnice inwestycji i prestiżu 😉

Wyczulony nosek
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Po drugiej stronie jeziora czasem czuć nieprzyjemne zapaszki. Co się będzie dziać kiedy spalarnia powstanie? Smród będzie jeszcze większy, zwłaszcza kiedy dojdzie do awarii spalarni.

fach
1 miesiąc temu

Będzie katastrofa ekologiczna obok cudu ekologii 😉 Tak w ogóle jezioro przy strefie przemysłowej to zagospodarowanie przestrzenne na miarę stanu umysłu Tarnobrzega 🙂

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Co innego można było zrobić z wyrobiskiem niż zalać je wodą?

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Poligon, offroad – to tak z tańszych opcji 😉 Ale było, minęło, przepadło 🙂

Pomysłodawca
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Zasypać ziemią ze zwałki.

Barwy Tarnobrzega
1 miesiąc temu
Reply to  Teoria

nie do końca się zgodzę ,bo STW również miała własną strefę i własne zakłady, rozwijała się w podobnym tempie jak Tarnobrzeg w tamtych czasach. Rozwój naszego miasta zatrzymał sie dopiero w latach 90-tych, a potem zlikwidowano stolicę województwa i uczyniono jakiś chory twój pod nazwą miasto na prawach powiatu, co pogorszyło sytuację miasta, które zamiast zajmować się sobą zajmuje się jakimiś oddalonymi wioskami i ponosi nakłady za nieswoje ziemie i inne koszty z tym związane. Takiego problemu nie ma Stalowa Wola

Fusy
1 miesiąc temu

No tak .Gdyby nie te wioski to Tarnobrzeg liczylby 15 tys mieszkańców i byłby jak Nisko czy Staszow.I tak powinno bys.I myślę że faktycznie tak jest bo nikt poważnie nie traktuje Wielowsi,Zakrzowa czy innych jako Tarnobrzeg

walt
1 miesiąc temu

Korzystam z orlików i chętnie za swoje hobby zapłacę
Czasy trudne a dorośliśmy do tego by płacić za swoje pasje…

Pytanie tylko czy jak zwykle mieszkańcy będziemy tylko płacić a czy kolesiowskie spółeczki elity będą płacić za wykorzystywanie obiektów MOSiR czy jak zwykle będą tylko dostawać od miasta w gotówce bańkę i barterem kolejną ?
Zresztą pytanie jest retoryczne… jedni muszą płacić a inni wcale i są jeszcze obdarowani samorządową kasą… czyli bez zmian.

Grabarz
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To tak jak na cmentarzu, gdzie za placyk , przedłużenie użytkowania miejsca pochówku, jeden płaci, inny nie.

inne lodowisko
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Na lodowisko pojedziesz gdzieś indziej w regionie, ten agregat pożera tyle prądu że cena biletów musiałaby być kosmiczna i nikt by nie skorzystał.A za światło na orliku zapłacisz drożej. Ja korzystam bez światła za darmo, więc bez zmian. Całe szczęście że nie wprowadzili globalnej opłaty za korzystanie, bo to by była katastrofa ,jak w 2020 roku.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  inne lodowisko

nie jeżdżę na lodowisko…
przecież do kina czy teatru też jeżdżę do Siemaszkowej w Rzeszowie,Bagateli w Krakowie czy nawet do stolicy…
ba na baseny jeżdżę od dawna daleko od Tarnobrzegu bo tu dostać się to czasami cud zwłaszcza,że w wybranych godzinach i ograniczonym zakresie można korzystać a i tak głównie można popływać.

lubię kopać się po czole i już kiedyś się płaciło za orliki i absolutnie rozumiem jako dorosły,że za swoje pasje trzeba płacić.
choć inna rzecz,że już od dawna można korzystać tylko z boiska bo cała infrastruktura z roku na rok niszczeje a pryszniców na orlikach nie wykorzystywaliśmy od bardzo dawna.
tak tym zarządza MOSiR.as my do niego co roku dopłacamy miliony…

Gość
1 miesiąc temu

A może by tak nie było poborów dla prezydentów i radnych?! Najwiekszy problem Tarnobrzega (nieudacznicy u władzy) się rozwiąże bo przy pustym korycie nie będą siedzieć i w końcu zrezygnują.

Sportowiec
1 miesiąc temu

W gabinecie dyrektora wyłączyć światło i ogrzewanie dla oszczednosci

Odpowiedz
1 miesiąc temu
Reply to  Sportowiec

A tak miało być dobrze. Prezydent obiecał pomóc dyrektorowi aby sprawdził.
Tymczasem z obietnic nic nie zostało. Ostaly się jedynie wysokie pobory.

Łysy
1 miesiąc temu

Dobrze że mama karnet na siłke na koszt szefa
Pozdrawiam cie szefie!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content