Nowy zawód bez wychodzenia z domu? Sprawdź jakie masz możliwości

W dobie nauki i pracy zdalnej coraz bardziej doceniamy możliwość aktywności online. W sieci uczymy się, uczestniczymy spotkaniach biznesowych. Dzisiejsza technologia pozwala w pełni na zorganizowanie edukacji i pracy bez wychodzenia z domu. Czy można jednak zdobyć nowy zawód bez nauki stacjonarnej? Wygląda na to, że jak najbardziej. Sprawdziliśmy, jakie są możliwości i czego można nauczyć się dzięki kursom online, co przełożyć może się na zdobycie konkretnych kwalifikacji do nowego zawodu.

Programista – zawód na czasie

Nauka programowania to bardzo opłacalna inwestycja pod względem szans na zatrudnienie. To właśnie dzięki specjalistom w tej dziedzinie mamy dzisiaj tak zaawansowany stopień funkcjonowania w wirtualnym świecie. Sprawy urzędowe załatwiane online, kupno biletu komunikacji miejskiej przez internet, odnowienie recepty przez sieć czy korzystanie z komunikatorów – to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie praca programistyczna. Jako programista zajmować się będziesz tworzeniem kodów np. do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. A programowania z powodzeniem można nauczyć się zdalnie! Specjalistyczne kursy zawodowe nauczą Cię tworzenia kodów w konkretnym języku programistycznym. Jednym z najpopularniejszych jest Python, który wciąż intensywnie się rozwija, czego efektem są rozbudowane biblioteki i frameworki. Z kolei opanowanie Javy, na której oparte jest bardzo wiele aplikacji biznesowych, daje szansę pracy w przedsiębiorstwach, gdzie wykorzystuje się aplikacje mobilne, webowe czy desktopowe. Jeśli mowa o możliwościach nauki zawodu online, programowanie jest idealnym przykładem na to, że nie trzeba uczęszczać do szkoły stacjonarnej, aby zdobyć potrzebną wiedzą i umiejętności praktyczne.

Finanse, rachunkowość – zawsze potrzebne

Jeżeli podstawy rachunkowości nie są ci obce, masz szansę na przebranżowienie się i zasilenie załogi odpowiedzialnej za rozliczenia i finanse. Jeśli widzisz dla siebie miejsce w biurach księgowych, w przedsiębiorstwach w działach księgowości czy innych instytucjach finansowych lub otworzyć chcesz własne biuro doradztwa finansowego, warto pomyśleć o nauce finansów i rachunkowości oraz zdobyciu odpowiedniego certyfikatu. TEB Edukacja na przykład proponuje roczny kurs online. Dzięki niemu nie tylko zdobędziesz konkretną wiedzę, ale też otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane na podstawie Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i zaświadczenie o przebiegu kształcenia z certyfikatem InsERT. Najlepsi kursanci otrzymują referencje zawodowe, które nie pozostają bez znaczenia podczas ewentualnych późniejszych procesów rekrutacyjnych. W zajęciach uczestniczysz bez wychodzenia z domu, a kształcenie online prowadzą doświadczeni w zdalnym nauczaniu wykładowcy, którzy jak najlepiej przekazują wiedzę teoretyczną i praktyczną. Kurs daje wiedzę i zapoznaje z narzędziami prowadzenia rozliczeń podatkowych, sprawozdawczości finansowej i wielu innych.

E-commerce – sposób na biznes

Marzysz o prowadzeniu własnego sklepu internetowego? A może chcesz zajmować się e-handlem z ramienia doświadczonej już w branży firmy? Zostań specjalista ds. sprzedaży internetowej. Poznasz wówczas tajniki analityki sprzedażowej, zapoznasz się z zagadnieniami prawnymi związanymi z e-handlem, nauczysz się monitorować zachowania użytkowników na podstawie danych ze strony sprzedażowej. Będziesz też potrafił przewidywać przyszłe trendy wśród konsumentów. Możesz również dowiedzieć się jak promować produkty, usługi i jak optymalizować koszty z tym związane. Zarządzania sprzedażą w sieci, handlu i marketingu w internecie możesz nauczyć się dzięki zdobywaniu wiedzy właśnie przez internet. Zdalna nauka oznacza brak wydatków na dojazdy do szkoły, zakwaterowanie czy wyżywienie. Program nauczania zaś niczym nie odbiega od tego, który realizowany byłby stacjonarnie. 

Szkoły, które kształcą w wielu zawodach, pomagając tym samym w przebranżowieniu się lub uzyskaniu większej wiedzy z danego obszaru zawodowego, proponują przyszłym kursantom czy studentom naukę zdalną. E-learning praktykują szkoły policealne, zawodowe, technika, szkoły wyższe. Ten sposób zdobywania wiedzy wpisuje się w rzeczywistość XXI wieku i umożliwia zdobywanie kwalifikacji nawet wtedy, kiedy wykładowcy znajdują się w innym kraju czy kontynencie.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content