Zlew granitowy idealny do Twojej kuchni – jaki model wybrać?

Zlewy granitowe charakteryzują się nie tylko wyjątkową wytrzymałością i odpornością, ale także pięknym wyglądem. Połączenie wysokiej jakości z estetycznym wykonaniem sprawia, że coraz częściej decydujemy się właśnie na tego typu zlewozmywak. Dostępnych jest jednak wiele rodzajów zlewów granitowych. Jaki model warto wybrać? Jaki rodzaj będzie idealny właśnie do Twojej kuchni?

Rodzaje zlewów granitowych

Zlewy granitowe są produkowane z kompozytu, który w różnych sklepach nieco się różni. Najbardziej wytrzymałe są te, które podobnie jak zlewy granitowe od Sinkquality, zawierają 80% kruszywa granitowego. Oprócz zróżnicowanej zawartości granitu, zlewy można podzielić przede wszystkim ze względu na sposób montażu oraz ilość komór. 

Sposób montażu:

Zlewy granitowe nakładane – są najprostsze w montażu. Zlew po prostu nakłada się na szafkę pozbawioną blatu. Niektóre modele mają od frontu przedłużony bok, co daje ciekawy efekt estetyczny, a także zabezpiecza meble kuchenne. 

Zlewy granitowe podwieszane – inaczej zwane podbudowanymi, nieco trudniejsze w założeniu. Lepiej skorzystać tutaj z pomocy fachowca, ponieważ zlew zakłada się od dołu, w otworze wyciętym wcześniej w blacie szafki. Ten rodzaj wygląda jak najczęściej stosowane tradycyjne zlewy kuchenne.

Zlewy granitowe wpuszczane – inaczej podblatowe, dają wyjątkowy efekt estetyczny, ponieważ ich brzegi integrują się z powierzchnią blatu kuchennej szafki. Przy tym rodzaju warto zadbać o dobry montaż, a blat musi być dobrej jakości.

Ilość komór:

Zlewy granitowe jednokomorowe – najprostsze i najmniejsze zlewy. Idealne do niewielkiej kuchni, dla małej rodziny, a także wszędzie tam, gdzie pojawia się zmywarka. Niektóre modele mogą mieć wbudowany ociekacz, przydatny na naczynia lub warzywa.

Zlewy granitowe półtorakomorowe – ciekawe, nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz głównej, dużej komory takie zlewy mają drugą, dużo mniejszą przestrzeń. Może być wykorzystywana do różnych celów, a przy intensywnie użytkowanej kuchni z pewnością ułatwi przygotowanie posiłków.

Zlewy granitowe dwukomorowe – posiadają dwie pełnowymiarowe komory. Są to zdecydowanie największe modele, które zajmą odpowiednio dużo miejsca. Dwie głębokie komory przydadzą się tam, gdzie zmywarki nie ma, a także w dużych kuchniach, w których wyjątkowo dużo się gotuje. 

Zobacz również – https://kb.pl/porady/jak-wybrac-idealny-zlewozmywak-podpowiadamy-_wp22/

Jak zlew granitowy wybrać?

Poszukując zlewu idealnego do naszej kuchni najlepiej zdecydować się na dobrze wyposażony sklep, który pozwoli na swobodny wybór wśród wszystkich wariantów. Dlatego warto zwrócić uwagę na zlewy granitowe od Sinkquality. W tym miejscu dostępne są wszystkie rodzaje zlewów, podzielone także ze względu na wysokość szafek kuchennych, co znacznie ułatwia dopasowanie.

Najważniejszym kryterium wyboru jest wielkość kuchni, ilość domowników i ich styl życia oraz posiadanie zmywarki. Jeżeli tej ostatniej w domu nie ma – najlepiej wybrać zlew dwukomorowy. Jeżeli w domu niewiele się gotuje, lub meblujemy niewielką kuchnię dla singla, wystarczy mały jednokomorowy zlew. Jeżeli zależy nam na samodzielnym montażu zlewu, wybieramy model nakładany. Ale gdy chcemy uzyskać wyjątkowy efekt wizualny, lepiej wybrać wariant wpuszczany.

materiał zewnętrzny

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content