Rachunki grozy w Tarnobrzegu. Niemal 50% wzrost czynszów w TTBS!

Mieszkańcy bloków w Tarnobrzegu otrzymują coraz większe rachunki za czynsz. Nowe wyliczenia dotarły właśnie do mieszkańców bloków należących do Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Okazuje się, że od lutego 2023 roku kwota czynszu wrośnie nawet o niemal 50% !

W sprawie drastycznej podwyżki czynszu w TTBS skontaktowali się dzisiaj z naszą redakcją dwaj mieszkańcy bloku przy ul. Kopernika. Byli nie tylko oburzeni, ale również zrozpaczeni, opłata za czynsz w ich mieszkaniach wzrośnie bowiem o prawie 50%.

– Ja rozumiem, podwyżki są wszędzie ale nie 50 procent!  – mówi jeden z nich. – Do tej pory płacę 10,70 zł za metr 2, po nowemu będzie to 15.20 zł! Nie dość, że mi raty kredytu rosną, bo musieliśmy wziąć kredyt na partycypację w kosztach w wysokości 50 tys. zł, to teraz jeszcze ta podwyżka, która sprawi, że od lutego 2023 roku będę płacić prawie 1 tys.760 zł „gołego” czynszu. Oni doprowadzają ludzi do bankructwa, nic, tylko się powiesić – dodaje.

Lutowa podwyżka czynszów w blokach należących do TTBS waha się od 12,70 zł za metr2 do 15,20 zł. Mieszkańców oburza i dziwi ten drastyczny wzrost kosztów, bowiem rachunek ten nie zawiera opłat za prąd, ogrzewanie, internet czy kablówkę. Na te usługi każdy zawiera umowy indywidualne.

– Na co więc idą nasze pieniądze – pytają retorycznie, bo informacja zawarta na rachunkach kompletnie do nich nie przemawia. Można tam bowiem przeczytać, że cyt: W związku z ogólnym wzrostem cen na rynkach krajowych, a co za tym idzie pogłębiającą się inflacją sięgającą 17%, Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z O.O. zmuszone zostało do podniesienia stawek czynszu najmu w swoich zasobach. Podwyżka ta jest niezbędna, aby móc przeprowadzić konieczne remonty w przyszłości – koniec cytatu.

W sprawie podwyżek próbowaliśmy się skontaktować z prezesem TTBS, Łukaszem Mędrykowskim. Obiecał, że do nas oddzwoni, niestety nadal czekamy na telefon. Z kolei na sesji, która odbyła się w minioną środę, w trakcie sprawozdania z działalności spółek, prezes Mędrykowski powiedział m.in.:

-„Koszty wszystkim rosną i to bardzo znacząco (…) starałem się, abyśmy tą podwyżkę odłożyli w czasie, mając na uwadze, że sytuacja się polepszy ale niestety sytuacja się nie polepsza, stąd też podjąłem decyzję o ponownym przekalkulowaniu czynszów najmu. Złożyłem propozycję do Rady Nadzorczej, uzyskaliśmy pozytywną opinię i niestety czynsze od 1 lutego 2023 roku będą musiały iść w górę. Jest to trudna decyzja, niestety mieliśmy w tym roku znaczące koszty, ponieważ koszt tych czynszów, dokładamy do nich 550 tys.zł tylko w tym roku, w styczniu, ponieważ podwyżka wejdzie od 1 lutego, to będzie też ponad 50 tys. zł, które będziemy musieli dołożyć”.

Jeszcze wyższych rachunków mogą również spodziewać się w niedługim czasie mieszkańcy tarnobrzeskich spółdzielni.

W galerii zdjęcia rachunków jednego z mieszkańców bloku przy ul. Kopernika, przed i po podwyżce

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
190 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

A czego się spodziewaliście – bożek lokalny dał podwyżkę preziowi, zatrudnić kolesia zbędnego ( analityka), zakupili dwa samochody do TTBS – to kto za to zapłaci ???

Wiadomo – mieszkańcy a świnie, wieprze, knury KORYTO czyszczą ???

Brednie – ryje wyciera sobie przyszłymi ” remontami ” , czyli kasę chcą a przeszłość , przecież to jest SKUR…o,
– najpierw trzeba dożyć ( tych remontów) a zwłaszcza mieszkać ????

SKK NA KASĘ był a teraz bełkot w wykonaniu lokalnych politykierów ( od koryta) o inflacji, wzroście kosztów) z Komitetu Oszustów ???
Dziwnym trafem prezio ” nie szedł dla pieniędzy ” ( tak w kampanii) a okazuje się że szli tylko po KORYTO ???

JurekOgórek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Naprawde myślisz że tak jak powiedział karzeł z Żoliborza do polityki nie idzie sie dla pieniędzy tylko społecznie ? Komuna była jest i będzie jeszcze co najmniej jedno pokolenie

Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  JurekOgórek

Nie obrażaj Donalda, on jest z Gdańska i nie ma nic wspólnego z tym Grajdołem.

Papa
1 miesiąc temu

To dopiero początek złodzieje zaczynają nas okradać z każdego grosza a będzie jeszcze gorzej bo w tej mieścinie tylko potrafią podwyżkami ludzi gnębić nie dając nie pomagając nic od siebie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Papa

Jeszcze tylko mafię spółdzielcze z rodowodem komunistycznym dołożą lokatorom pańszczyźnianym w Tbg i będzie GIT , bo coraz więcej takich rzeczy się dzieje :

https://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/42362_radny-a-borzestowski-jakies-fatum-wisi-nad-spoldzielnia-mieszkaniowa.html

W Siarkowcu od lat tak tępili ciekawskich ludzi na wzc , że teraz same pracusie, prezie, członkowie rad (w obecności milicji – bo milicja nawet zasiadała w radzie nadzorczej podobnie jak komunistyczny aparatczyk z tarnobrzeskiej egzekutywy PZPR ) biorą udział w WZC i sami decydują od kilku lat o wszystkim – resztę dociekliwych czlonków wykasowali według najlepszych komunistycznych nawyków.

Jak okraść ludzi na ponad 2,5 mln to poczytajcie uchwały w sprawie podziału nadwyżek za lata 2008-2012 i ponoć trwa to do chwili obecnej ).

.

Mafioso
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W TiVi w programach z udzialem publiki mówili, że sundy i spółdzielnie mieszkaniowe to mafie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mafioso

Pewnie że tak – takim przykładem w Tbg jest Siarkowiec ( jak okradać to na miliony).

Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Papa

Ale mamy za to ………..tzw. Jezioro, a żyła złota siarka zalana, a na świecie ceny …..siarki kopalnej w …….góre

obywatel
29 dni temu
Reply to  Zbyszek

Żyła złota do włożenia i koszty, koszty, koszty dla mieszkanców ?

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Papa

Tak jest, zero wsparcia dla mieszkańców, a W Stalowej poczytajcie sami….

https://www.salon24.pl/newsroom/1261182,w-stalowej-woli-wegiel-tanszy-niz-w-minionym-sezonie-grzewczym-jak-to-mozliwe

Nandor
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

To jest wszystko pod publiczke żeby zrobić z Nadbereżnego bohaterem narodowym. Gdy PiS przegra zostaną z długiem że im ten chiński węgiel wyjdzie bokiem a więc chwilo trwaj

Robert
29 dni temu
Reply to  Nandor

Mogą robić z niego i Napoleona, ale zwykłego człowieka interesuje aby kupić węgiel w miarę tanio, czego komuchy z tbg nawet nie planują, niech wam za to wystawią kolejny kibel, albo scianke i se na nią wskakujcie z uśmiechem z zachwytu.

obywatel
29 dni temu
Reply to  Nandor

Może i tak ale nie ulega wątpliwości , że to korzystne dla mieszkańców w SW a w Tbg tylko ku…a o turystach ( zalew, kolekcja, pomniki, potancówki, popierdówki) dla turystów na koszt mieszkanców Tbg.
Tym właśnie różni się Złote Dziecko PIS-u od sołtysa histeryka mieszkańca z Krosna ( ten ma w du…e mieszkańców )!

wkr. mieszkaniec Tbg
1 miesiąc temu

1756zł za sam czynsz do którego dojdzie prąd i ogrzewanie czyli ok 2500zł miesiecznie za mieszkanie w TTBS czyli spólce miejskiej w której decyzje ma wpływ prezydent Bożek. Boże widzisz i nie grzmisz. Teraz bozio i spółeczka ma mieszkańców w du….e biorąc po podwyżkach co miesiąc po 20 tysiaczków. Czy prezes TTBS Mędrykowski wliczył w tą podwyżke pensję dla przyjaciela prezydenta i swojego radnego Partyki? Którego zatrudnienie w TTBS w momencie gdy stracił inna ciepłą polityczną posadkę u pani poseł było konieczne. Ci kolesie jawnie dymają mieszkańców miasta. Woda podrożała, gdzie dopłaty dla mieszkańców które obiecał prezydent Bożek?

obywatel
1 miesiąc temu

I WAŚĆ jeszcze używasz słowa ” prezydent” ???
Ocipiałeś Waść ???

maniek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Masz coś ze zwrotem „waść”

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  maniek

Masz coś pod sufitem ??
Jakbyś miał to byś wiedział co oznacza słowo ” waść” ???
Zapewne do ciebie nigdy nie zwrócę się takim zwrotem bo to byłoby bez sensu ( i tak nie załapał byś ).

Najemca
1 miesiąc temu

A pensja premia To wszyscy kolesie

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Ale bezradny Partyka już nie pracuje w TTBS. Ta posadę też stracił taki z niego pracownik.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Swoje dostał CO ???

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Mial być dyrektorem szkoły ale przegral. I układ nie pomógł

pomoc
1 miesiąc temu

czy wy jesteście właścicielami tych mieszkań?jak nie to morda w kubeł!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  pomoc

To że są tylko lokatorami nie uzasadnia traktowania ich jak niewolników od płacenia ( czytaj : utrzymywania darmozjadów żerujących na ludziach jak pasożyty ).

mariusz sandomierz
1 miesiąc temu

to w tarnobrzegu jest nprezydent a nie burmistrz?

As
1 miesiąc temu

Może ten skarżący się zamiast 115 m2 mieszkania poszuka mniejszego lokalu ? Myślę ,że ludzie będą weryfikować swoje potrzeby mieszkaniowe w kryzysie

Mieszkaniec ze 115 metrami
1 miesiąc temu
Reply to  As

Człowieku o jakich ty 115 metrach piszesz widzisz rachunek poniżej że dotyczy to 69 metrów naucz się czytać a później pisz głupoty

Endrju
1 miesiąc temu
Reply to  As

Asie masz załączony dokument z podwyżkami, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś, że tu chodzi o 69m2. Pieski już bronią swoich. Po tym wpisie „As” widać jak wysoki poziom intelektualny reprezentują broniący koryta…

Oburzony
1 miesiąc temu
Reply to  Endrju

Jak jednak ta władza odleciała
Prezesi prezydenci skarbnik sekretarz po 20 tys a As zwolennik władzy każe mieszkanc zmniejszać powierzchnie.mieszkania
Ja bym jednak chciał wiedzieć kto się kryje za AS.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Najlepiej może ” pod most od razu” – co ??

Ludzie co z wami jest ???
Świnie dostały się do koryta a wy dalej tego nie widzicie ???
Po to TO szło w ostatnich wyborach w TBG !!!

wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

No to na kogo teraz głosować? Jakie świnki widziałbyś u korytka?

fach
1 miesiąc temu
Reply to  wyborca

Pozwolę sobie odpowiedzieć za siebie. Świnek u korytka bym nie widział, są za młode 😉 Ale zostawiając przenośnie, skoro nie chcecie naszego ruchu obywatelskiego, to na kandydatów z partii, która jest partią rządzącą w czasie kampanii do wyborów samorządowych. Dlaczego już tłumaczyłem 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wyborca

Już pisałem wiele razy – PANA MIETKA spod sklepu monopolowego ( tego od sklepu , który należy do rodziny radnego) – uczciwy FACET a nie taki z KOMITETU OSZUSTÓW ??

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przysłowiowy Mietek spod monopolowego jak prosi o drobne to często przyzna, że zbiera na wino. Mało który z polityków chcących dostać się do kasy publicznej przyzna, że kandyduje dla pieniędzy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

No widzisz ???
Uczciwszy o tych z KOZ (” nie dla kasy ” lub „służyć mieszkańcom”).
Kiedyś pożyczył 5 złote – oddał oczywiście , zatem słowa dotrzymał ???
A lokalny bożo obiecał dopłaty do wody dla mieszkanców i CO ???

life
1 miesiąc temu
Reply to  wyborca

skoro ludzie nie sa rasistami to proponuje jakiegoś sąsiada bo maja dowody osobiste i wiedza co to jest bieda i sa robotni i moga zarabiać w hrywnej

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

A może właśnie tacy jak mądrala prezio, bożek lokalny , mieszkaniec dymitrowa, doktor z urzędu, naczelnicy, prezie że spółek miasta i z rad nadzorczych ograniczyli by te ŚWIŃSKIE APETYTY i trochę zmniejszyli KORYTO – tak do minimum ???
Może by kur..a zakończyć z potancówkami , centrum seniora, dożynkami, kosztami pierd…e zalewu , ściankami i pierdol…i pomysłami histeryków, nauczycieli i porąbanymi wizjami ???
Zacznijcie tam od siebie w urzędzie , od swoich znajomych, kolesi itd ??

R...
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zapomniałeś,,gościu,, o flagowej inwestycji ,,Casino Royale,,. Ale do brzegu.Wróciłem do tego ,,miasta” 7 lat temu, nie trzeba być „Scherlock-iem,, żeby stwierdzić:
Z roku na rok jest coraz więcej banerów,,wynajmę, sprzedam,, . A dla młodych w sensie na tzw.,,rynku pracy jest: strefa Chmielów, Mielec bądź Stalowa…a ci po szkołach wyższych, jak nie mają znajomości to… wyjeżdżają…
Stając wprawdzie to miasto i okolica ,,_składają sie”(wiem że to problem nie tylko Tbgu. Ale mam wrażenie że ci ,,rządzący,, gdyby nie robili nic .mniejszą szkodę by czynili).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  R...

Przecież te flagowe inwestycje to zwykła KICHA , propagandą, lans, pijar ( podobnie z zalewem).
Bez inwestycji w miejsca pracy to miasto się zwija.
Jakoś ościenne miasto już dawno o tym wiedzą ( Stalowa, Mielec, nawet Nowa Dęba, Górzyca ) a niby wykształceni ludzie w Tbg jeszcze do tego nie doszło ( nie doszło do ich mózgów) .
Może zbyt dużo jest nauczycieli w urzędzie i radzie ???

Jeśli ktoś chce opierać rozwój miasta na muzeum ( kolekcji), zalewie ( turystach) , ściankach , centrum sportu ( na zwierzyńcu) itp badziewie to świadczy tylko o wielkich ograniczeniach umysłowych tych ludzi ( bo tworzą tylko koszty dla mieszkańców).
.
W tbg czas skończyć z tym popieraniem TTBS bo co chwila problemy i wyciagają kasę od miasta .
Czas zmienić to w zakład komunalny ( mieszkaniowy) i jak budować to tylko tanie mieszkania komunalne dla mieszkanców w potrzebie i mieszkania socjalne BEZ jebanych luksusów ( garaży podziemnych i
wind).

Po Mastalerz i pozostał blok socjalny ( przynajmniej jedna pożyteczna rzecz) i długi a po Bożku tylko pozostaną koszty, długi, kredyty, obligacje .

As
1 miesiąc temu
Reply to  As

Faktycznie nie doczytałem do końca

Do As
1 miesiąc temu
Reply to  As

As chyba oszalal.on wie najlepiej jak.mieszkaniec ma zyc i wylicza mu metry do mieszkania.
Wstretny wpis

Do As
1 miesiąc temu
Reply to  As

A As to ile ziaujesz powierzchni mieszkalnej.

Zdrowy na umyśle.
1 miesiąc temu
Reply to  As

Dureń jesteś. Musi być jakiś przyzwoity standard życia. Zmieniać mieszkanie musi lokator na mniejsze, aby siedzący przy korytach mieli na swoje wysokie pensyjki i zapewne niebawem podwyżki? Zmiana mieszkania to zawsze dodatkowe koszty.

obywatel
1 miesiąc temu

Człowiek , który sam stwierdza ” dokładamy 550 tysięcy , tylko w tym roku „- mówi wszystko kto jest prezio i kto zasiada w radzie ???

To działanie na szkodę spółki i właściciela ( miasta )???

Znowu kur..a mieszkańcy będą musieli dokładać do TTBS ??? Czy o to chodzi by kolejny raz wydoić kasę od mieszkańców w postaci dodacji ???

Jeszcze mądrale podobno chce budować kolejny blok , ponoć największy w Tbg – ZA CO ???

OD RYJA niech SOBIE ODEJMIE ???
( Podobnie cwaniactwo pracujące w spółdzielniach tarnobrzeskich ).

Tam już powinien być prokurator i zabezpieczyć dokumenty ????

Zdrowy na umyśle.
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„Jeszcze mądrale podobno chce budować kolejny blok , ponoć największy w Tbg …”

Pytanie: po co duże bloki budować? Po co te wstrętne molochy mają szpecić miasto? Życie w takich molochach jest uciążliwe. Im więcej mieszkańców tym gorzej, bo, tak naprawdę, więcej zwierząt w ludzkich postaciach, a nie ludzi.

obywatel
1 miesiąc temu

Nie wiesz po co ???

Przecież pasożyt zawsze na cudzy koszt żyje a czym więcej żywicieli ( lokatorów pańszczyznianych ) tym lepiej mają pasożyty ???

Tylko frajerzy chcą obecnie mieć mieszkania w TTBS, spółdzielniach !

As
1 miesiąc temu

Co zrobić plewienie nasadzeń kosztuje. Swoją drogą to ciekawe czy miasto zapłaciło za tę usługę , czy też zrzucili się na to mieszańcy ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Oby tylko plewienie ???A ZALEW to CO ???
Zatrudnili analityka w TTBS i razem po przeanalizowaniu analiz wyszło w analizie , że trzeba podnieść opłaty bo zatrudnienie analityka kosztuje ???

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Inflacja na poziomie 17% a te kanalie podnoszą od razu o 50, 100 % w górę ! Czy aby ten pan i włodarz miasta nie z tego samego ugrupowania PO. Najłatwiej jest dusić ludzi podwyżkami !!!

Neutralny POlitycznie
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

PO zawsze „miłowała” tzw. naród. Widać choćby po Donaldusiu. Ćwierka, w zależności od strony wiejącego wiatru.

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bo raty kredytów poszły w górę, ośli łbie.
Poczytaj sobie na jakich zasadach działa TTBS.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Czyli debilu raty kredytowe według ciebie poszły o 50 % w górę. Kretynie jak nie masz podstawowych wiadomości to się nie ośmieszaj aktualna stopa procentowa kredytów oscyluje w granicach 10 – 14%

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Może o tyle wzrosły raty kredytów u was w Rosji. Niestety ale u nas płacimy dwa razy wyższe ratyn niż przed wojną którą wywołalście i przed pandemią

edward
29 dni temu
Reply to  Gość

tego russka nie przekonasz,a powiedz o szczepieniu coś to się zacznie…

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Widzę, że zorientowany jesteś jak zwykle w temacie.
W październiku 2021 płaciłem 1850 zł raty, dzisiaj płacę 2750 i to tylko dlatego, że nadpłaciłem w ciągu kilku miesięcy ok. 100 tys. zł.
Więc stul dziób jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz.

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Poczytaj jak to działa, może się czegoś nauczysz wreszcie na tym forum.

Clipboard01.jpg
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Jaką masz aktualnie stopę procentową? Rozróżniasz procenty od raty ? Czy taki tępy jesteś a jak wziąłeś kredyt na całe życie to co się dziwisz. Stopę procentową masz w skali rocznej rozumiesz to amebo ?

Józiek
29 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Chłopie, wracaj do łopaty, bo taki z ciebie intyligent jak z koziej piczki woreczek na machorkę xD
Nie kompromituj się już.

ODYSEUSZ
29 dni temu
Reply to  Józiek

Idioto po raz kolejny piszę jaką stopę procentową masz kredytu w skjali rocznej? Ile byś zapłacił odsetek za jeden rok kredytu? Czy rozróżniasz zadłużenie w krótkim okresie czasu a długim? Więc jak nie pojmujesz podstawowych zagadnień to morda w dziób !

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Zauważyliście jak dziwaczny system mają rozliczania wody w TTBS niby podają jakieś zużycie wody mnożą przez liczbę mieszkańców- to jakiś ryczałt czy co. Czy już zabrakło wodomierzy aby zliczał zużycie wody dane do mieszkanie a nie jakieś dziwne rozliczenie !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dziwaczny ??? System , który jest nie zaoferowania jeśli nie ma dostępu do faktur !!!
Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę jak również prawo energetyczne jest jasne – Nie WOLNO ZARABIAĆ a TTBS ( czy spółdzielnia , wspólnota ) jest tylko POŚREDNIKIEM dostarczającym wodę CO, CCW i rozliczającym odpady ???

Zapytajcie mądrale prezia na jakiej podstawie on chce KASĘ na REMONTY przyszłe ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Waść poczytaj !
W tarnobrzeskiej mafii spółdzielczej jeszcze stosują CUDA – podzielniki wypadkowe a o zaworach to pewnie jeszcze nie słyszeli ( uniemożliwiajace zakręcanie zaworów poniżej 16 st. C)???

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://orzeczenia.sieradz.so.gov.pl/content/%24N/152520000000503_I_Ca_000271_2020_Uz_2020-09-16_001&ved=2ahUKEwj0xvCalIX7AhVNpIsKHRbyAbYQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw3iJhX–Y0KMPzYWi8iXO5H

edward
29 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

a skąd wiesz jaki mają system osli łbie?

fach
1 miesiąc temu

Spokojnie, lud tarnobrzeski udźwignie i to 🙂 Wolę nie myśleć o ile jeszcze droższe i gorsze musiałoby być życie tutaj, żeby mieszkańcy w końcu zaczęli protestować przeciwko polityce gminy 😉

Mieszczuch
1 miesiąc temu

Bredzi ten „prezes”.
Mieszkam w tbs, który nie był remontowany od nowości. Zalewa mnie 2 razy do roku. Przez tyle lat nie zrobili żadnego remontu a mnie odsyłają ze slowami, ze lada chwila beda caly dach robić. Gdzie zarządzanie, gdzie fundusz remontowy? inflacja 17% a podwyżka 50. To jest tbs czyli budownictwo spoleczne dla społeczeństwa, nie prywatna firma.Trzeba się zainteresować tematem na poważnie bo plują ludziom w twarz. Niech się spodziewają niewygodnych pytań w najbliższym czasie w trybie informacji publicznej, a pytań jest wiele.

Oburzony
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczuch

Trzeba kontroli w spółce Tylko kto to zrobi.
Może radni is z Kalinka Tylko czy oni się znają na zarządzaniu spółka.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Oburzony

Ha, ha, ha – a kancelaria z Rzeszowa to z kim powiązana ????

ja pierd...
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczuch

jesteś właścicielem mieszkania?bo jak lokatorem to nie masz za bardzo duzo do powiedzenia,wszyscy by chcieli wpłacić kilkadziesiąt tys i mieszkać na czyjś koszt!

123
1 miesiąc temu
Reply to  ja pierd...

Kuba daj spokój. Tutaj Wasze trolle nie zadziałają.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  123

A co nie ma racji ???
Tam są właściciele lokali ( wyodrębnienie lokale ) czy typowi LOKATORZY jak w spółdzielni ( z tytułami spółdzielczymi : spółdzielcze lokatorskie , spółdzielcze własnościowe) ??????

Wojciech
27 dni temu
Reply to  Mieszczuch

No cóż, koniecznie lokatorzy muszą walczyć o swoje i wnioskować o udostępnienie przepływu pieniążków w TTBS. Zastanawiam się czy władza jest dla społeczeństwa czy społeczeństwo dla władzy. Kto tu kogo będzie wybierał?

A co
1 miesiąc temu

Dajcie więcej podwyżek prezesom naczelnikom kierownikom

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  A co

Na razie zbliża się grudzień – najpierw tradycyjne PREMIE !!!!

tak se myśle:
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

że po Nowym Roku podwyżki pensyjek.

Tomek
1 miesiąc temu

Ale w czym problem. Ja wziąłem kredyt żeby kupić mieszkanie. Rata kredytu poszybowała dwukrotnie, wszystkie rachunki w tym czynsz również wzrosły. To spółka miasta rozumiem więc w imię czego moje podatki mają sponsorować mieszkańców TTBS . Niech płacą tyle ile trzeba a jeśli nie podoba się to wziąść kredyt i kupić mieszkanie na własność.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Co racja to racja – ten twór sztuczny powinien być zlikwidowany .
Został w Tbg wymyślony jako spółka do tworzenia stołków dla swoich ( politykierów). i drenowania kasy od mieszkanców miasta.
Wystarczy budować wzorem innych miast ” mieszkania komunalne i socjalne) .

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Społeczny to on jest tylko z nazwy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Taki sam społeczny jak w mafii spółdzielczej ???
Tam też sami społecznicy ???
Waść wiesz gdzie się podział niejaki Żmuda ( były prezio z TTBS ) – zgadnij gdzie teraz działa społecznie ???

Teraz ponoć bawi się w radzie spółdzielni ???

Poczytaj co to jest :

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/magazyn-sledczy-anity-gargas-odcinki,275024/odcinek-248,S01E248,376963

123
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Radzę pocztyac zanim napisze się bzdury. W zamian za nabycie partycypacji (1/3 kosztu) w mieszkaniu najemca TTBS płacił dużo wyższy czynsz niż rynkowy. Nie każdego bowiem stać na 400 tys kredytu na mieszkanie z wolnego rynku. NIC w działalności TBS nie jest z podatków tarnobrzeżan tylko z WYSOKiCH CZYNSZÓW MIESZKAŃCÓW teraz podwyższonych o 50%. Rata kredytu Ci o tyle wzrosła?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  123

Bez jaj A 3 mln od urzędu miasta to niby SKĄD ????
Nie bredź – o tym było w mediach ???

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  123

Rata kredytu wzrosła o 100% rok do roku

Asterix
1 miesiąc temu
Reply to  123

A myślisz ile raty wzrosły ? 50% ? Nawet więcej.

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Zobacz ile mają płacić za podgrzanie wody,19 zł ! w tsm płacę 24 zł od lipca!co to ma być?

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

sory od lipca płacę za wodę 32,85 bo podnieśli 2 razy z rzędu,a tu 19 zł?o co tu chodzi?do tego też się wam podatnicy dokładają?za m3 oczywiście

Dzikowiak.
1 miesiąc temu

Czas się przeprowadzić do Stalowej Woli bo Tarnobrzeg jest już miastem przeznaczonym do utylizacji.

tak
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak.

spoko,do aluminiowej woli

Pingwinek Pik Pok
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak.

A z śmierdzącej wólki dokąd? bo tam jeszcze szybciej ludzi ubywa pomimo nuncjuszowych cudów inwestycyjnych

Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak.

Już bym wolał Rzeszów niż Stalową wolę

daro
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

No tak bo w Rzeszowie jest tanizna hahah.Tam dopiero bys sie zlapal za kieszen.

iga
28 dni temu
Reply to  daro

co?woda tańsza,wywóz śmieci tańszy,zarobki wieksze

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak.

Podano, że w Pławie żyje się krócej niż w Tarnobrzegu średnio o 10 lat, wybieraj sam! I nie ciągają innych boruto z Pława.

Najemca
1 miesiąc temu

Ieniadze najnow pokryły koszty kancelarii prawnych za prowadzenie spraw.TBS ma własnego.prswnika ale i tak zleca sprawy kancelaria zewnętrznym
Wypada Prezesa o to zapytać bo obiecywał że to on poprowadzi Spółkę do sukcesu

Jeszcze trzeba zapytać
Ile spraw przegrał i ile to kosztowało Spółkę oraz o to.ile miasto dołożyło do Spółki jako dotacje i na wynagrodzenia prezesa zarządu

Marble
1 miesiąc temu

Głosujcie dalej na PiS.

Wzrost cen to nie wina Covidu czy Putina tylko rozdawniczej, socjalistycznej polityki PiSu.

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  Marble

A to że pieniędzy nie na i nie będzie to czyją wina geniusiu .Głosuj na PO a w miodzie i mleku będziesz się kąpał i rosyjski kawior i szampana będziesz pił.

SOT
1 miesiąc temu
Reply to  Nord

Głosuj na PiS a za 3 lata o ile będziesz miał pracę to zarobisz może i 6000 zł ale wystarczy Ci to na czynsz do TTBSu.

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

Pracy to nie było za rządów geniusiów z PO a młodzież spierdzielala za granicę bo od rad Prezydenta Komorowskuego
zmien prace weż kredyt głowa bolała albo że za 6 tys tylko frajer pracuje – ja problemów z pamięcią nie mam w przeciwieństwie do Ciebie

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

nie wszyscy mieszkają w ttbs tak jak ty,głosuj na tuska to bedziesz miał wiek emerytalny 80 plus

Mam większego !samochoda
1 miesiąc temu

Jak ktoś więcej zarabia to wydaje mu się że jest mądrzejszy czasami tak bywa niektórzy myślą że są piękniejsi młodsi mają większego ludzie darzą ich większym szacunkiem a to tylko zaciemnianie swoich słabości kompleksów

Do redakcji nadwisla24
1 miesiąc temu

Zapytać ile kosztowały spory sądowe
Jak zakończyły się sprawy które wytoczył TBS i jak spory przeciwko.TBS w tym koszyka zasadzone na rzecz kancelarii rzeszowskich
Za te procesy zapłacili.najemcy

obywatel
1 miesiąc temu

Czyżby to była ta słynna prawnych warchołów co i w urzędzie miasta ( sołtysowa) ????

O jednej przegrane wiadomo ( chyba ponad 1 mln ) a na pokrycie kosztów poszła na sprzedaż działka , którą miasto przeznaczyło dla TTBS – miał być blok wybudowany a poszło ( kasa) w CH ..

TarSan
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

która to działka? wiesz może

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  TarSan

To nie wiesz ???
Może Redakcja zapyta tak przy okazji ” mądrale” ( tak przy okazji).?????

Panie
1 miesiąc temu

Panie Darku obserwując pana tzw.karierę polityczno społeczną i medialną jest bardzo drogo i szumnie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Panie

I NIC POZA TYM !

tbg
1 miesiąc temu

Jeszcze wyższych rachunków mogą również spodziewać się w niedługim czasie mieszkańcy tarnobrzeskich spółdzielni. Wcale mi was nie żal. Mam jedynie pretensje, że ciągnięcie mnie na dno z wami. Po pierwsze. Zmanipulowano was, że wejście do Unii to samo dobro. Może przez pierwsze kilka lat tak było. Unia z 2022 roku nie jest jednak Unią z 2004 roku. Teraz Unia to siedziba gangsterów z gangsterzycą na czele za którą już krąży prokurator. Ale jak pisali bracia klęczący: wybranie Ulki to NASZE ZWYCIĘSTWO. No to mamy: zieloną energię i samochody wodorowe. Długie jesienne wieczory nie dają prądu z paneli a i wieczorna cisza nie daje się kręcić wiatrakom. A świecić by się chciało! Tylko nie ma czym! Po drugie. Podobała się wam praca zdalna? I deszcz pieniędzy z helikoptera pani Emilewicz, który przeleciał nad Polską? No to teraz mamy WYRÓWNANIE. Wyrównanie CEN do ilości rozrzuconych pieniędzy. Po trzecie. Myślicie, że doradca Tuska został premierem ot tak sobie? Naiwności! Nikt nie rzuca pracy na wysokim kierowniczym stanowisku w banku, żeby pójść do polityki. On ma MISJĘ. I jej realizacja jak na razie przebiega zgodnie z planem: wygaszanie oczekiwań, wojna zmienia perspektywę w pięć minut, Tylko mnie zastanawia skąd facet już 8 lat temu… Czytaj więcej »

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

My może nie , ale ty ruskim trollem jesteś

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

Juz są wyższe i to od lipca (dwie podwyżki) ,np. podgrzanie wody 32,85 zł za m3,a nie 19!!!

Gost
1 miesiąc temu

A skąd oni tego prezia wynaleźli?? Zapytajcie skąd on w ogole się wziął w Tarnobrzegu! Jakie on ma kwalifikacje ? To że na szybko robił szkołę to już znaczy że ma kwalifikacje aby być preziem? w jakby nie bylo dużej spółdzielni? To wszystko jest z nadania w podzięce za to że szło sie w wyborach w szerokiej koalicji i ówczesna Nowoczesna ktorej był szefem w tbg ten aktualny prezio popierała aktualnego prezytenta w wyborach. Tenże prezydent został prezydentem i tak pchał teraźniejszego prezia ttbsu powoli na stanowisko. Najpierw robiąc go prokurentem az wkoncu preziem i to wszystko w podzięce za poparcie w wyborach na prezydenta. Tyle i aż tyle. Teraz nie spodziewajcie się cudów w zarządzaniu TTBSem. NIESTETY trzeba poczekać do następnych wyborow i rozliczyć to wszystko przy urnach ale to już niedługo

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gost

Takich ” geniuszy” mądrali jest w bród w spółkach miasta jak i urzędzie ( spółdzielniach i innych) gdzie obsadza się tylko ZA ZASŁUGI POLITYCZNE miernotami intelektualnymi tylko dlatego że są po studiach dla bezrobotnych ( jakichkolwiek) .

Zielonego pojęcia o zarządzaniu, kierowaniu ludźmi i jednostką, , brak kwalifikacji, doświadczenia , predyspozycji itd .Zero kompetencji .

TO TAKIE ŚCIERWO co dla KORYTO zrobi wszystko .
Akurat w Tbg przy obecnym sołtysie tego ŚCIERWA kart pełno , gęsto i gdzie nie spojrzeć tam ŚCIERWO z KOZ .

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Gost

Jak został preziem to dopiero skończył studia
W radzie nadzorczej tbs sami prawnicy koledzy prezia
A prezio mocny bo jego mentor jest kitka .

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Gost

Oczywiście że prezio dostał stołek i kasę za sfinansowanie kampani wyborczej Bożka. A trochę na selekcja poczekał bo musiał skończyć studia i przenieść się że wsi do miasta.

wrzos
1 miesiąc temu

DROZYZNA IDZIE W KRAJ OD GORY CZYLI OD KACZORA KAZDY MA OCZY T WIDZI CO TEN STARY KARZEL WYRABIA W TVPIS BREDZI OD RZECZY OBIECUJAC POLAKOM AMERYKE W POLSCE A WIELU GLUPICH W TO WIERZY I KUPUJE. TEN CZLOWIEK JEST ODREALNIONY OD RZECZYWISTOSCI A CENY CODZIEN TO W GORE W SPOZYWCZYM WIDAC TO NAJLEPIEJ!!!

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Jak zatem wytłumaczysz wzrost cen w krajach gdzie Kaczora nie ma i Ameryka obiecywana nie jest miejscowy ludkom

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Daj spokój już cwaniaku z Komitetu Oszustów , kit wciskają w TVN .

Opowiedz lepiej jak Balcerowicz okradł tysiące ludzi z dorobku życia !!!

Zdrowy na umyśle.
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Ceny podwyższają media: telewizja i internet.

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

lepsze reklamówki z bidry?

Tasmansky
1 miesiąc temu

Piszą o skoku na kasę mieszkańców TTBS

https://tarnobrzeg.naszemiasto.pl/tarnobrzeg-ogromna-podwyzka-czynszu-w-blokach-ttbs-stawka/ar/c1-9065227

Radni powinni zająć się sprawą, tylko nie zatrudniani w tej spółce.

Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  Tasmansky

Jest tylko 2 może 3 radnych którzy coś sobą reprezentują a reszta to niemowy i maszynki do głosowania bez własnego zdania. Kto obserwuje sesje ten wie o kim mowa.

Jjj
1 miesiąc temu

Niestety trzeba to przyznać z całą stanowczością że Polska to dno , a szykuje się katastrofa

Nord
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Brak w słowniku człowieka kulturalnego słowa którym można określić osobę nazywającą Polskiem dnem.

Zdrowy na umyśle.
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Wszędzie jest dno, nie tylko w Polsce. Patrz na ten przykład: Rossija, Chiny, Kuba, Korea Północna, Indie…

Andrzej
1 miesiąc temu

Rozumiem,ze opłata 19 zł za podgrzanie wody to jeszcze bez podwyżki,bo w tsm płacę ponad 24 zł i to już od lipca!

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

nie 24 zł,tylko od lipca płacimy 32,85 za m3 w tsm

Emil
1 miesiąc temu

Już niedługo Pan Łukasz skończy kadencję i pewne osoby. Wyciągnie się asy z rękawów, i skończy na imprezie u Piotra.

i co tu komentować?
1 miesiąc temu

Rzeczy oczywistych sie NIE KOMENTUJE. To jest sprawa ogólnej inflacji która dotyka każdą dziedzinę życia i bicie piany nie ma sensu. Można walić w klawiaturę pół dnia i debatować to i tak bez sensu. Jeśli już coś mam komentować to sprawy na ktore mam jakiś wpływ i które zależą od władz miasta, coś podpowiedzieć. Tutaj absolutnie wpływu nie ma.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Jak to nie mamy wpływu

A koszty bezsensowne za przegrane sprawy.a zatrudnienie radnego doradcy itp
50 % podwyzki i mówisz ze to bicie piany

Widać benegicjenta tej władzy Jak tak piszesz.

to inflacja
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Naprawdę myślisz że globalny wzrost czynszów i opłat ma jakiś związek jednostkową opłaą sądową, albo wynagrodzeniem jakiegoś pracownika czy ilości zatrudnionych osób w urzędzie? To chyba ci się skala pomieszała. To niestety jest inflacja na którą nic nie poradzisz

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  to inflacja

Jakiś w Stalowe Woli nie na inflacji ? INFLACJA PLUS NIEGOSODARNOSC I NIEUDOLNOSV DAJE TAKIE PODWYZKI CZYNCZU
ZE STRACH SIE BAC

naprawdę taniej?
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Chcesz powiedzieć że w Stalowej czynsze i opłaty za media są niższe niż w Tarnobrzegu w mieszkaniach porównywalnej klasy i powierzchni? Bardzo ciekawa teoria

Jan
1 miesiąc temu

Podwyżka 17% byłaby jeszcze zrozumiała.

Siarkowiec
1 miesiąc temu

Najważniejsze że prezesowi TBS żyje się lepiej. Duży dom, zagraniczne wycieczki, samochody. A ty mieszkańcu Tarnobrzega się na to składaj.

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkowiec

trzeba było kupić mieszkanie na wolnym rynku

otóż to
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

otóż to,stać ich było na ogromne nowe mieszkania,to teraz płacą. Ludzie rozsądni kupili mieszkanie na miarę mozliwości i brali pod uwagę zmiany w przyszłości, płacą mniej. Cóż poradzić, płacą dużo ci co dużo zaryzykowali

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkowiec

Trzeba jeszcze dodać miejskie bankiety

Alfred
1 miesiąc temu

Zapraszamy do współpracy Mieszkańców Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i odwiedzenia strony obywatel tbs.pl

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alfred

W takim razie , może dowiecie się tam w TTBS – ile kasy poszło na sponsoring imprez w mieścinie ( typu: dożynki, potancówki itp pierdoły ) z waszej kieszeni ???

Bo tam we Wrocławiu lokatorzy pańszczyźniani sponsorowali nawet klub sportowy – A WY CIEKAWE CO ??

Tam ludzie z komitetu oszustów ( KO) rządzą w mieście i w Tbg TEŻ – ten sam typ podobny do homo sapiens , to samo środowisko ?????

MarekiAnia
1 miesiąc temu

Kuźwa jakoś w Stalowej Woli czynszów nie podwyższają >Nie wzrastają tez opląty za wodę ,śmieci itd.Chyba czas sie przeprowadzić.

niedługo wzrosna
1 miesiąc temu
Reply to  MarekiAnia

Gdy nadejdzie nowy rok, to wszędzie podniosą, nie tylko w Tarnobrzegu. U nas jest już policzone, nikt nie owija w bawełne. Tam wolą przeczekać

Jan
1 miesiąc temu

Jedyne co trzyma ludzi w tym mafijnym miasteczku to tanie mieszkania. Praca i tak w stalowej lub w Mielcu.

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

tanie mieszkania?za 45m 330000 i to jeszcze 8 m. od drogi,budynek z lat 60 bez windy

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Były tanie. Senny spokój na ulicach. Teraz mieszkanie w Tbg straciło sens. Jeszcze droga benzyna.

przeprowadzka
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Co sprytniejsi i mądrzejsi już dawno przenieśli sie do Stalowej albo do Mielca. Tanich mieszkań już nie ma, a codzienne dojeżdżanie to kiepska sprawa

Kurierem czy Samolotem?
1 miesiąc temu
Reply to  przeprowadzka

Ukryta reklama?

Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  przeprowadzka

Ewentualnie wybudował lub kupił dom na wsi choćby do remontu

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  przeprowadzka

Mówisz o aluminiowej stalówce gdzie patrzeć ludzie będą umierać na nowotwory spowodowane aluminium ? Mówisz o Mielcu i zasyfionym powietrzem z płyt wiórowych zanieczyszczającym trwale płuca? rzeczywiście super alternatywa !

iga
28 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ale mniej zaszczepionych

Garfield
1 miesiąc temu

No vipy dostały podwyżki od prezydenta czyli pseudo prezes ttbs dostał super podwyżkę, ulokował sie w swoim nowym domu gdzie czynszu nie trzeba płacić a podwyżki ale czynszu daje mieszkańcom i to takie podwyżki!!! Czy ktoś powstrzyma tą parodie?? Jak można dawać podwyżki np jeśli piszemy w tym temacie to prezesowi ttbs i to tak wielką podwyżkę a preses podwyższa czynsze nie licząc się z zarobkami. To tak ma to działać? A ile ttbs zapłacił za wszystkich prawników, porady prawne itd??? Niech ktos wkoncu zada jakieś trudne pytania decydentom ale nie tydzień wcześniej żeby się przygotował jak ma ściemniać tylko na konferencji i niech odpowie natychmiast

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Garfield

O tuż to.Obecna władza osiągnęła najwyższe umiejętności w gmatwaniu w odpowiedzi na proste pytania.W zakłamywaniu rzeczywistości i kombinowaniu przy przekazie faktow.
A radni to łykają. Za wyjątkiem Kalinki nikt o nic nie pyta Po co dietka leci
A podwyżki świty prezydenta w stosunku do mieszkańców trąci pogardai pycha

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Ona nic nie gmatwa — to tylko BEŁKOT odzwierciedlający stan umysłów rodem z PRL.

walt
1 miesiąc temu

chcieli pisuaru to mają.
szkoda,że podwyższone kredyty,ceny prądu,opału ponosimy wszyscy a nie tylko członkowie oblężonej twierdzy- lotniska Smoleńsk.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Chłopie – w Tbg rządzi i dzieli KO ( komitet oszustów) więc co do tego ma PIS ????
Podwyżki dla sitwy ( urzędasom, preziom, radnemu , kolesiom z partii KO – PZPR, po, SLD, ZSL, , nowoczesnej ) w Tbg dał PIS , co najwyżej kilku nominatów ( farbowanych pisowców tarnobrzeskich) dla KORYTA zmieniło obcje ( dla kasy )???

Tu rządzi postkomuna od lat !

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Szkoda czasu skoro obłąkańcy nic nadal nie rozumiesz.
Dlatego płać w najlepsze…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Daj spokój – podwyżki w Tarnobrzegu urzędasom , ( zwłaszcza czwórce wspaniałej i naczelnikom w urzędzie), prezesom spółek miejskich, radnym z rad nadzorczych DAŁ PIS ???

To PiS robił potancówki, dożynki, palmy, WITACZE, itd ????

Nie siej propagandy ???
PIS jest wszystkiemu WINNY w Tbg ???

To nie wiesz , że wszystkiemu jest Tusk ( rudy) winny ( ha, ha, ha) ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Przejedź się nad zalew , popatrz ile na nowym parkingu ( od Wisłostrady ) pojeba.i i chorzy ludzie postawili latarni ( latarnia przy latarni ) ???

Tylko nie pisz tu , że to normalni ludzie takie coś zrobili ????

z Tbg-u
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Latarnie już nie świeco.

obywatel
28 dni temu
Reply to  walt

Co ty na to ????

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwihmfLagZX7AhUOiIsKHfUzCXcQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Wcześniej czy później i tak by to wyszło !!

Aż chce się krzyczeć – gdzie jest prokurator i asesor że stalowej ???

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  walt

PIS masz w stalowej baranie.

walt
29 dni temu
Reply to  Jan

mam też u głównego koryta i to ich radosne 8 lat doprowadziły do tego.
a będzie jeszcze gorzej,bo ci partacze niczego nie potrafią i są bardziej chciwi od tuska z kolegami.

z Tbg-u
1 miesiąc temu

Na foci jeszcze jeden „uzdrowiciel” w upadającym mieście, tym razem z TTBSu. Może pora ogłosić upadłość tej mieściny i podpiąć się pod Stalową Wolę, he?

Andrzej
1 miesiąc temu

halo,halo my juz 2 podwyżki mamy za sobą w czerwcu i lipcu(tsm)!a za was kto płacił różnicę przez te miesiące? czyżby mieszkańcy?

3 razy Nie
1 miesiąc temu

Niech Bóg ma w opiece mieszkańców. Została modlitwa

edward
29 dni temu
Reply to  obywatel

czytaj ze zrozumieniem,masz napisane ,ze opłaty wzrosną o 12,5 %,opł st. o 1.1 %,tymczasem w tbg opłata za ciepłą wodę wzrosła z 24,03 za m 3 w maju do 32,85 za m3w lipcu,czyli ponad 40%,a gdzie jeszcze opłaty stałe ?za c.o. też poszło do góry około 30%

obywatel
29 dni temu
Reply to  edward

A gdzie ci przyszło za CO 30 procent ( lepiej sprawdź sobie a później pisz ) a zimnej wodzie z Wodociągów to zapomniałeś ???

Jeśli chodzi o CO i CCW to ECO ( dawniej PEC) czym podgrzewa ???
Nie przypadkiem gazem ???
Energia poszła do góry, gaz też więc musiało zdrożeć – proste jak drut ???

Jeśli chodzi o Rydzyka to sprawdź – wszystko ( cała inwestycja ) z dodacji publicznej a jakbyś wiedział to byś był świadomy , że wydobycie wód geometralnych jest opłacalne jak temperatura wody wynosi 90-100 st C .
Od początku to przekręt za który będą musieli teraz płacić zwykli mieszkańcy miasta ( czy chcą czy nie ) a to jest wielka różnica ???

fach
1 miesiąc temu

Ponarzekaliście? To od jutra wracajcie do pracy po długim weekendzie zarabiać na działalność i majątki naszych wybawicieli 😉 A z protestem czekajcie do wyborów, gdy wyrazicie swój sprzeciw wrzucając anonimową kartkę do urny z zaznaczonym kandydatem zapowiadającym tzw. mniejsze zło. Albo i nie wyrazicie 🙂

3 razy Nie
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Została modlitwa

edward
29 dni temu

O bidule znów płaczą,proszę wziąść pozyczkę

Maria
29 dni temu

A przy ul. Listopada blok jak slams elewacja się sypie, okna nie szczelne, piecyki gazowe z przed 20 lat. No i usługi TTBS w razie awarii też pożal się boże więc pytam co w tym czynszy jest że tak wysoki i na co on będzie przeznaczony ?

edward
29 dni temu
Reply to  Maria

a co może ci jeszcze piecyk wymienić?kibel też?i co jeszcze? może dywan?może meble?

Maria
28 dni temu
Reply to  edward

w ttbs jesteś najemcą lokalu a nie właścicielem w związku z powyższym włściciel budynku musi zadbać o stan techniczny lokalu a więc o piecyk, okna, instalację wodną, elektryczną i gazową i kibel też nawet niech sobie Pan wyobrazi o wanne lub kabinę prysznicową zależy w co jest wyposażony lokal i w razie usterki to właściciel ją usuwa a nie najemca bo leż to po jego stronie. Radzę też poczytać i uzupełnić wiedzę. Inaczej wygląda sprawa gdy się jest właścicielem lokalu i administruje go ttbs.

iga
28 dni temu
Reply to  Maria

spoko,to jeszcze niech wam zakupy robią i odbierają dzieci z przedszkola,a wy tylko wymagajcie

Maria
28 dni temu
Reply to  iga

Szkoda polemiki na take rozumienie prawa i nie poppisuj się swoja głupotą, a weź mądra ksiażkę i poczytaj skoro chcesz zabierać głos

Lokator
29 dni temu

Ludzie trzeba się zebrać i iść tam do nich do ttbs i zastrajkowac a nie pisać tylko trzeba działać. Bo to jest karygodne to co wyrabiaja z nami . I ten Prezydent Tarnobrzega takie pensje mają.wysokie 19tys zł. Miesięcznie zarabiają

edward
29 dni temu
Reply to  Lokator

wez sie w garsć i przestań płakać,wszyscy są już po podwyżkach!

obywatel
29 dni temu
Reply to  edward

Są PO i jeszcze PRZED

Lokator
29 dni temu

W Stalowej Woli tam się żyje normalnie dobry Prezydent jest . A nie co u nas syf i złodziejstwo Ludzie trzeba wyjść na ulice bo nas oskubią wladze z ttbsu

edward
29 dni temu
Reply to  Lokator

nie wszyscy mieszkają w ttbs!kup mieszkanie na wolnym rynku!

Roland
28 dni temu

Pan Mendrykowski jest najgorszym prezesem ttbs tłumaczenie jakie przedstawił udowodnił jaki jest mało wykształcony w zakresie zarządzania i ekonomii to miały być mieszkania dla ludzi o średnich dochodach za takie podwyżki i doprowadzrnie budynków do takiego dramatycznego stanu powinni ludzie złożyć petycję o natychmiastowe odwołanie go ze stanowiska z pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. Jak pana nie stać na utrzymanie domu proponuję sprzedarzy i kupno mieszkania o metrażu na jaki pana stać a nie pogrążyć mieszkańców przez brak kompetencji

obywatel
28 dni temu
Reply to  Roland

Poczytajcie jakiego ORŁA macie ( i prawników ) ????
A sołtys jeszcze go nie odwołał ??
Gdzie jest i co robi ???( Chyba nie kryje ??)
Czy o tym wiedział sołtys czy nie ???

Sitwą z Komitetu Oszustów zwanego KOZ – a gdzie prokurator?????

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwihmfLagZX7AhUOiIsKHfUzCXcQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

POCZYTAJCIE !!!!
Ponoć tam są prawnicy ( czy hieny prawne ) ????

iga
28 dni temu

od marca drugie 50% i gitara

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
190
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content