Lekcje angielskiego online – czy są na tyle skuteczne, co zajęcia stacjonarne?

Pandemia koronawirusa może już nam nie grozi, ale piętno, jakie odcisnęła na całym świecie jest nadal zauważalne. Dotyczy to również sektora edukacyjnego, który nadal znajduje się pod wpływem zmian, jakie zaszły w ostatnich latach. Mowa chociażby o przejściu na nauczanie zdalne, czego efektem jest wzrost zainteresowania edukacją przez Internet. Dziś sprawdzamy, czy lekcje angielskiego online są tak samo efektywne, co zajęcia w szkole.

Edukacja online języka angielskiego

Lekcje przez Internet nie są niczym nowym, lecz ich popularność w dobie pandemii COVID-19 znacznie wzrosła. Miało na to wpływ przedłużające się obowiązkowe nauczanie zdalne w szkołach – nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Daleko idące zmiany w sektorze edukacyjnym spowodowały wzrost zainteresowania kursami i korepetycjami przez Internet. Każdy nauczyciel angielskiego online zyskał spore grono nowych uczniów, gdyż pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na jakościowe zajęcia.

Lekcje angielskiego online stały się nie tylko alternatywą dla tradycyjnego szkolnictwa, ale wręcz wybawieniem dla tysięcy uczniów. Korzystając z nowoczesnych platform, wykwalifikowani nauczyciele są w stanie prowadzić interesujące zajęcia o innowacyjnym podejściu do tematu.

Z drugiej strony, ograniczenie się wyłącznie do nauki online powoduje spadek umiejętności interakcji społecznych. Zauważa się to szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Brak kontaktu z rówieśnikami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też, ważne jest zdrowe wyważenie proporcji.

Lekcje języka angielskiego stacjonarnie

W opozycji do nauki przez Internet stoi tradycyjna edukacja stacjonarna, czyli w szkole lub salkach zajęciowych. Ma ona sporo zalet, gdyż wtedy uczniowie mogą się ze sobą kontaktować w normalny sposób. Co więcej, również nauczyciele mają znacznie lepszy kontakt ze swoimi uczniami niż w trybie online.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że klasyczna edukacja może być dla wielu uczniów najzwyczajniej w świecie nudna. Jeżeli nauczyciel nie jest w stanie zainteresować ich nauką angielskiego, przekłada się to na kiepskie oceny. Najlepsi belfrzy powinni zatem włączać do swoich zajęć interaktywne platformy, ponieważ za ich pomocą można dotrzeć do znudzonych podopiecznych.

Pozostaje zatem kwestia, która forma edukacji jest aktualnie lepsza. Czy lekcje angielskiego online są tak samo efektywne, jak nauka stacjonarna?

Lekcje angielskiego online vs stacjonarnie – co lepsze?

Zacznijmy od zalet, jakie oferują uczniom lekcje angielskiego online:

  • Są bardziej opłacalne i oszczędzające czas.

  • Lekcje można prowadzić bez wychodzenia z domu.

  • Do prowadzenia zajęć wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu.

  • Można wykorzystywać nowoczesne platformy technologii edukacyjnej.

  • Zajęcia zapewniają szerszy dostęp do nieformalnych metod nauczania angielskiego.

W drugim narożniku mamy naukę stacjonarną, która również oferuje parę atrakcyjnych plusów:

  • Uczniowie mogą wchodzić w interakcje ze sobą.

  • Buduje się poczucie społeczności wśród uczniów.

  • Panuje większa dyscyplina.

  • Zajęcia są usystematyzowane, co przekłada się na większe poczucie obowiązku.

  • Nauczyciele mogą się wspomagać platformami online podczas lekcji.

Która opcja jest lepsza? Prawdę mówiąc, zarówno lekcje angielskiego online, jak i nauka stacjonarna, mają swoje niepodważalne zalety. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatem połączenie obu kierunków w edukacji.

Niemniej jednak, warto na koniec podkreślić, że zdobywanie wiedzy online może być równie skuteczne, co nauka w szkole. W wielu przypadkach będzie ona wręcz bardziej efektywna. Wszystko zależy jednak od osobistych preferencji, jak też predyspozycji ucznia.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content