Tarnobrzeg: Lampy w parku dzikowskim nie zgasną, będą się świecić przez całą noc

W godzinach od 24 do 5 rano część oświetlenia ulicznego w Tarnobrzegu jest wyłączona. To próba szukania oszczędności przez władze miasta, w związku z drastycznym wzrostem kosztów energii. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, ze względów bezpieczeństwa lampy w przyzamkowym parku w Dzikowie, będą się świecić przez całą noc.

– Oświetlenie w parku w Dzikowie nie jest wyłączane, a o tym decydują względy bezpieczeństwa. Teren jest miejscem zbiórek przez cały rok różnych grup, w tym także wandali, którzy niszczą ławki i inne elementy parkowe. W ubiegłych latach było kilka pożarów w budynkach znajdujących się na terenie parku – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM.

– Warto nadmienić, że w ramach oszczędności podjętych już kilka lat temu przez dyr. Muzeum, Iluminacja zamku jest włączana z stopniu minimalnym – dodaje W. Lis.

Świecić się będzie również nad jeziorem, jednak włączone pozostanie jedynie oświetlenie „akcentowe”.

– W chwili obecnej wyłączenia oświetlenia ulicznego i parkowego jakie nastąpiły na Osiedlach Wielowieś, Sielec, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Nagnajów, Podłęże, Zakrzów, Dzików – wyłączenia następują w godzinach od 24:00 do 5:00 – wyjaśnia NW24.pl rzecznik.

– W centralnych miejscach Tarnobrzega zostało wyłączone oświetlenie północne, to znaczy oświetlenie jednej z stron na ulicy, gdzie mamy słupy po jej obu stronach. W najbliższym czasie sterowniki regulujące czas pracy oświetlenia zostaną zainstalowane na dwóch szafach oświetleniowych obwodnicy, na oświetleniu parkowym od „lasku bulońskiego” do altany Centrum Natura 2000, a także na oświetleniu ulic Konwaliowej, Jagielskiego i Wałowej – dodaje.

W związku z rosnącymi kosztami energii władze miasta wprowadziły częściowe ograniczenia w budynkach MOSiR-u.

– W związku z rosnącymi kosztami energii w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od września wprowadzono ograniczenia związane z funkcjonowaniem dodatkowych atrakcji basenowych tj. jacuzzi, bicze wodne, zjeżdżalnia – włączane jedynie w trakcie wejść indywidualnych. Ograniczono również funkcjonowanie sauny, która udostępniona jest od 15 września jedynie w czwartki i niedziele (rozważana jest możliwość udostępnienia sauny od listopada także we wtorki). Ograniczono oświetlenie zewnętrzne obiektów sportowych po zmroku: korty tenisowe, boiska piłkarskie przy ul. Zwierzynieckiej, otoczenie budynków przy al. Niepodległości – informuje W. Lis.

– Ewentualne całkowite zamknięcia obiektów sportowych podjęte zostaną po konsultacjach z Prezydentem Miasta Tarnobrzega. Obecnie nie przewidujemy ich zamykania. Jednocześnie należy nadmienić, że od listopada obowiązywać będzie nowy cennik wstępów na obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Dotychczasowe stawki obowiązywały w zdecydowanej większości od stycznia 2017 r. Wprowadzone zostają również opłaty za korzystanie z boisk ze sztuczną nawierzchnią na pokrycie kosztów energii – dodaje.

Cena MWh, jaką ponosiło w tym roku miasto kształtowała się następująco: styczeń – marzec 670 zł; kwiecień 830,77 zł; maj 821,87 zł; czerwiec 835,93 zł; lipiec 914,48 zł; sierpień 974,22 zł; wrzesień 1121,85 zł, październik 992,04 zł.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
1 miesiąc temu

„Oświetlenie w parku w Dzikowie nie jest wyłączane, a o tym decydują względy bezpieczeństwa. Teren jest miejscem zbiórek przez cały rok różnych grup, w tym także wandali, którzy niszczą ławki i inne elementy parkowe”.
To te względy bezpieczeństwa polegają na tym, żeby wandale się nie potykali, trafiali do kieliszka i widzieli na czym możnaby potrenować? I tak w ogóle czy park nie powinien być zamknięty w godzinach od 24. do 05.?

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

Nie da się zamknąć parku. Wejść do parku można od strony Dzikowa i od strony Wisły.
Może by tak od czasu do czasu wysłać patrol albo monitorować teren aby podnieść poziom bezpieczeństwa.

Piotrek
29 dni temu
Reply to  Szczepan

Źle się wyraziłem z tym zamknięciem, chodziło mi o zakaz przebywania w parku w tych godzinach. Są jakieś osoby widoczne w tych godzinach na monitoringu, to podjeżdżają strażnicy miejscy i wręczają mandaty, albo nocne towarzystwo ucieka z parku. Ale do tego potrzebne są sprawnie działające monitoring i straż miejska.

z Tbg-u
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

W tym parku jest jak w Siarkopolu w Machowie, Jeziórku. Wjechać/ wejść bez problemu można było na teren kopalni z każdej strony tylko nie przez bramę.

lokalny kabaret
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

Od bezpieczeństwa są kamery na podczerwień ,po prostu jest ich za mało ustawionych i od tego jest straż miejska . Więc już nie szukaj usprawiedliwień czyichś fanaberii i głupot. Oczywiście nie jest to temat bardzo istotny i dalszej dyskusji

Piotrek
29 dni temu

Czego ja szukam? Poddałem w wątpliwość tłumaczenie rzecznika, które jest w tekście. Dla mnie oświetlanie parku w nocy jest bez sensu. Teraz zrozumiał?

lokalny kabaret
29 dni temu
Reply to  Piotrek

Po prostu nie przeczytałem wypocin tego całego rzecznika i myślałem że to tekst z komentarza. A głos pana rzecznika dociera do tysięcy ludzi w manistreamowych mediach i te jego brednie są przez większość łykane bezkrytycznie.

Cyrk
1 miesiąc temu

Od 24? A to ciekawe, bo tak sobie poradzili, z wyłączeniem i zmiana czasu, że obecnie światło gasnie o 22…

Lucka
29 dni temu
Reply to  Cyrk

To prawda w Sobowie też o 22 gaśnie

Ariel
28 dni temu
Reply to  Cyrk

Dokładnie na Piastowie/ Borowie o 23 wiec ciut lepiej

obywatel
1 miesiąc temu

Tak trzymaj sołtys !!!!
Milion w tą czy w drugą stronę to i tak bez różnicy bo to i tak w końcu zapłacą
mieszkańcy miasta a nie ty sołtys z urzędasami , zresztą podatki już ponieśli ,
zrobi się potancówki, dożynki , weźmie udział w komisji ROD i po sprawie ???
Bo tarnobrzeskie owce, barany i osły i tak nie połapią się w okresie zabawy !!!

psycholog
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Trzeba być frustratem, żeby mieszkańców Tarnobrzega w tym siebie określać mianem baran/owca/osioł. I nie ściemniaj, ze masz namyśli „wyróżnione” jednostki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  psycholog

Od razu ” frustratem ” a może to zwykła ocena rzeczywistóści , zresztą smutna bo cieszyć z wyboru samorządowców nie ma powodu ???

Tak dla przypomnienia frekwencja nie jest stuprocentową w wyborach a wybiera ” wybrańca mniej niż połowa a ta co wybrała nie ma powodu do chluby ???

Renata
1 miesiąc temu

100 lat nie było tam oświetlenia a teraz od roku jest niezbędne!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Renata

Przecież służba i lokaje muszą dbać o włości hrabiostwa a najlepiej na koszt cudzy ???

mariusz sandomierz
1 miesiąc temu

brawo dzikow stara osada regionu sandomierskiego

Tbg
1 miesiąc temu

Spadaj plawiaku

wielokie brawa
29 dni temu
Reply to  Tbg

a nawet stolica wojewodztwa dzikowskiego

obywatel
1 miesiąc temu
Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ty to jednak w tą propagandę PiS u wierzysz. Jak w Stalowej mogą sprzedawać węgiel ponoć najtaniej w kraju przez złote dziecko pisu jak dopiero dziś prezydent ustawę podpisał a do publikacji w dzienniku ustaw jeszcze ho ho

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – jakim cudem ???
Kto to wie ???

Ale węgiel jest i czwórmiasto Złotemu zbędne ???

Możliwe , że ma taki zmysł jak Rydzyk ????( poczytaj Waść ile trzeba płacić za ciepło z geotermy – hi, hi, hi , woda 60 stopni i trzeba podgrzewać ??? a koszty ??? no cóż zapłacą lokatorzy ).

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W Otwocku takich chodów jak Lucek pomimo ,że PiS też tam rządzi. Sprzedają wungiel po 2900 za tonę niestety

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Bez chodów ANI RUSZ !
Właśnie w tym rzecz ???, a jak jeszcze dodamy nieudaczników w urzędzie to BIDA jak w Tbg !

Uśmiechać to się można tylko w Tbg nie ma z czego a zwłaszcza sołtys co raz z PIS ( wizyta u premiera) a raz przeciw , kto takiego poważnie może traktować ???

Propagandą Waść piszesz ???
Taka sama jest w Tbg w wydaniu KO z komitetu KOZ jak o 19, 30 ???
( same prawdziwe treści????).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Poczytaj Waść ???
Człowiekiem się JEST , a nie bywa , czasami tylko wygląda się na człowieka ( lub pozuje)
– bydle zawsze będzie bydlęciem i partia żadna od tego nie chroni ???

https://wiadomosci.wp.pl/radny-wezwal-straz-miejska-do-seniorki-handlujacej-skarpetami-jest-reakcja-z-pis-6829706127940096a

wrzos
1 miesiąc temu

BARDZO DOBRZE BO SPORO OSOB WIECZORAMI ZE SWOIMI PSAMI UDAJE SIE DO PARKU DZIKOWSKIEGO ABY PUPILE SIE WYSZALALY ALE MOZNA TEZ CHOC PRZEZ CHWILE POCZUC ZACZAROWANY TAM CZAS TEGO PIEKNEGO MIEJSCA

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Sprzątać nie trzeba CO ???

mieszkaniec Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Wieczorny spacer z psem nie sądzę aby odbywał się po godz. 22, spokojnie po g. 22 czy 23 mogli by wyłączyć 90% lamp w parku. Kto tam spaceruje o 2 czy 3 w nocy? Głupie marnotrastwo drogiego pradu. Dopiero co te lamy zamontowali ale nikt w urzędzie nie pomyślał o mozliwości ustawienia jasności świecenia lub wyłączania co którejś lampy… Za myślenie i wybieganie w przyszłość nikt specjalnie w Um nie płaci. Nagrody są dla wszystkich jak leci więc nikt nie musi się starać i wyróżniać.

lokalny kabaret
1 miesiąc temu

No akurat park dzikowski jest najważniejszy w całym mieście i musi się świecić całą noc? Przez setki lat nie był aż tak oświetlony i BYŁO DOBRZE, więc skąd ta fanaberia aby mimo kryzysu ,zostawić te lampy właśnie tam i na siłę uszczęśliwiać niewiadomo kogo ,chyba tylko duchy rodu Tarnowskich przemierzające alejki parku w środku nocy! Co na to nasi mędrcy historycy, niech skomentują,w końcu park to ich oczko w głowie

lol
29 dni temu

Przy dużej hali MOSiR nie świeci żadna latarnia, ciemno jak dupie, można się zabić o krawężnik, młodzieży, dzieci korzystających z obiektów pełno. Proszę zapalić cztery latarnie!

Rodzic
29 dni temu
Reply to  lol

Dyrektor winien dzieciom oświetlać latarka aby później nie płacił odszkodowań

Obserwator
29 dni temu

A sztandarowym pomysłem prezydenta jest Widno I bezpiecznie Mnóstwo wyłączonych lamp.
Wizjoner gospodarczy i rozwoju miasta.
Strach pomyśleć że będzie nadal startował po reelekcje

walt
29 dni temu

spokojnie powinno się wszystkie lampy w naszej pipidówie wyłączać bo i tak po zmroku nic tu się nie dzieje.
a dla oglądaczy telewizji pod kocykiem to światło nie jest potrzebne.
reszta jakoś musi sobie poradzić.
zwłaszcza,że ceny za prąd przerażają już nawet zachwyconych 13 i 14 emeryturą emerytów.

orzeł
29 dni temu
Reply to  walt

etam, przed wyborami dadzą piętnastkę i znów będą zadowoleni. Wystarczy ocieplić dom i „mniej i taniej jeść”. A to wszystko przecież wina wiadomo kogo :]

walt
29 dni temu
Reply to  orzeł

wiadomo : tuska,putina,żydów,Niemców,Ruskich,komunistów,cyklistów,pedałów,uchodźców i LGBT czyli całego spektrum spisku antypolskiego,który trzyma w ryzach całą oblężoną twierdzę Smoleński i stacjonujących w niej Polaków pierwszego sortu pod wezwaniem zimnego lecha i jarosława zawsze dziewicy.

eryk
29 dni temu
Reply to  walt

Ahgahahahahha idealnie w punkt

ZOSKA B.
26 dni temu

W RAMACH OSCZEDNOSCI W NIEDZIELE O GODZ 11.00 SWIECILY SIE LAMPY NA PARKINGU NAD JEZIOREM

janwdupowkręt
26 dni temu

Z innej beczki.
Ale też o oświetleniu.
Sikorskiego czy Warszawska.
Godzina 17ta; świeci się tylko po jednej stronie jezdni. Po drugiej wszystko wyłączone.
Po c*uj zatem było nie tak całkiem dawno wchodzić w koszty i wymieniać po nieświecącej dziś stronie oprawy z sodowych na ledowe?????

Łysy
23 dni temu

Dzisiaj o 19 ani jedna lampa przy obwodnicy sie nie świeciła a mogliby chociaż co 2 lub co 3 włączyć

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content