Tarnobrzeg: Mieszkańcy TTBS proszą ministra Webera o kontrolę w spółce

Z prośbą o kontrolę w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, mieszkańcy bloków zarządzanych przez spółkę zwrócili się do ministra Infrastruktury Rafała Webera. Ruch ten spowodowany jest drastyczną podwyżką czynszów.

TREŚĆ LISTU:

Tarnobrzeg, dnia 07.11.2022 r

Mieszkańcy zasobów Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Sz.P. Rafał Weber, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury

LIST OTWARTY

Szanowny Panie Ministrze,

W związku z otrzymaniem w dn. 28.10.2022 r. zawiadomienia od TTBS Sp. z o.o. o drastycznej podwyżce wysokości czynszów zwracamy się z gorącą prośbą o przeprowadzenie kontroli w spółce, pod kątem zgodności wprowadzonych podwyżek z art. 8a ust. 4 zdanie 2 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego w zw. z art. 33 ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

Z przedstawionej przez SIM kalkulacji powinno bez wątpliwości wynikać w jaki sposób obliczono, że podwyżka na 1 m2 lokalu wynosi odpowiednio 20%, 21%, 25%, 42%, 46% i 49% w zależności od bloku, którego dotyczyła podwyżka.

Tymczasem w lakonicznej informacji poprzedzającej informację o podwyżce wskazano cyt: „W związku z ogólnym wzrostem cen na rynku krajowym, a co za tym idzie pogłębiającą się inflacją sięgającą 17%, TTBS Sp. z o.o. zmuszone zostało do podniesienia stawek czynszu w swoich zasobach. Podwyżka ta jest niezbędna aby móc przeprowadzić konieczne remonty w przyszłości”

TTBS Sp. z o.o. nie przedstawił konkretnych przyczyn podwyżki i stosownych kalkulacji i nie ujawnił faktur i dokumentów, które na tę podwyżkę rzutują, aby dało się odtworzyć przebieg dokonanej przez kalkulacji.

Dodatkowo należy podkreślić, że TTBS Sp. z o.o. do tej pory nigdy nie przedstawiało w wyliczeniach czynszu kosztów funduszu remontowego a także kosztów kredytu. Pomimo płacenia czynszów przez niektórych mieszkańców nawet po kilkanaście lat, TTBS Sp. z o.o. nigdy nie przeprowadziło też żadnego znaczącego remontu w zarządzanych blokach, pomimo iż mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali szereg uszkodzeń i niedoróbek (na życzenie możemy udostępnić dokumentację fotograficzną fatalnego stanu budynków zarządzanych przez TTBS Sp. z o.o. w zestawieniu z właśnie remontowaną siedzibą Spółki). Nasze wątpliwości budzi również wykazywanie jako osobny składnik opłaty za mieszkanie (poza czynszem) kosztów energii technicznej, domofonu czy windy.

W związku z powyższym wnosimy o pilne zlecenie kontroli w TTBS Sp. z o.o. przez Ministerstwo Infrastruktury.

Z poważaniem

Mieszkańcy zasobów Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (lista podpisów do wglądu)

List otwarty

 

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
25 dni temu

A cóż to za gównoburza mieszkańców Tbsu. Zapraszam do TSMu mam mieszkanie na własność, na które wziąłem kredyt i co i też mam wzrost czynszu. A Ci państwo dostają mieszkania na preferencyjnych warunkach w najnowszych blokach w Tarnobrzegu I źle? Rozumiem, że Ci płaczący mieszkańcy to osoby w trudnej sytuacji życiowej? Bo auta pod tymi blokami to stoją całkiem niezłej klasy. A może by tak wkoncu sprawdzić dochody tych płaczących czy na kredyt ich nie stać żeby kupić sobie własne i spłacać raty kredytu przez 30 lat. Może wkoncu miasto zajrzy tym lokatorom w papiery. Dlaczego ja jako podatnik miasta mam im dopłacać bo miasto dofinansuje im straty w czynszu. Co to do jasnej cholery ma być. Wstyd. A jak nie pasuje to na wynajem na wolnym rynku. Korzystałem 5 lat za ciężkie pieniądze, zanim udzielono mi kredytu.

Agnieszka
25 dni temu
Reply to  Tomasz

Dokładnie. Ja również mieszkam w mieszkaniu własnościowym w spółdzielni Tsm. Czynsz poszedł w górę już na początku roku. Raty kredytu mieszkaniowego szybują od ubiegłego roku 100% sama rata z 1100 zł wzrosła do 2100. I kto mi pomoże. A oni narzekają.

obywatel
25 dni temu
Reply to  Agnieszka

Pani to jest posiadaczką mieszkania wyodrębnionego czy spółdzielczego własnościowego ???

Jeżeli to drugie to nie jest Pani właścicielką mieszkania ( lokalu) a tylko LOKATORKĄ a właścicielem lokalu jest spółdzielnia ( tak jest zapisane w księgach wieczystych) i tak samo nie ma nic do powiedzenia – ponosi pani tylko koszty utrzymania i eksploatacji zgodnie z art 4 ust1 usm.
Tam nie wolno zarabiać na osobach wymienionych w art 4 ust. 1,2-4 a podwyżką jest tylko czysto techniczna wynikająca z art ( wyżej) i art 6 ust 1 usm
Bez jaj – kredyt spłacasz i jesteś włascicielką ???

obywatel
25 dni temu
Reply to  Tomasz

Masz mieszkanie na własność ???
Co to Waść znaczy ???
Wyodrębnione czy spółdzielcze własnosciowe ???
Jesteś członkiem TSM czy nie ???
Jeżeli nie jesteś członkiem a posiadasz lokal wyodrębniony ( w księgach widniejesz jako właściciel) to jesteś współwłaścicielem funduszu remontowego ( środków na nim zgromadzonych )??

Ciekawe kredyt spłacasz – jaki ???

SOT
25 dni temu
Reply to  Tomasz

Nie byłbyś taki radosny jakby Ci od lat sufit przeciekał aż grzyb się wyhodował. Ale na remont przy Mickiewicza kasa się znalazła.

life
25 dni temu
Reply to  SOT

ale przynajmiej jest co jeść i za darmo

life
24 dni temu
Reply to  life

przecież ty pomieszkujesz w tym mieszkaniu więc remont należy do ciebie chyba ze jest dziurawy dach to i jak będziesz pisał pisma tak gł…… zdziałasz tak jest w każdej spółdzielni

essa
24 dni temu
Reply to  SOT

to trzeba się wyprowadzić,jak tak zle to idz do mopr i składaj wniosek o mieszkanie socjalne,tam bedziesz miał sucho

Wicek
24 dni temu
Reply to  Tomasz

W najtrudniejszej sytuacji życiowej są ci, którzy nas to państwo, redystrybucji dochodu od pracowitych do cwanych, musza pracować,

nie Tomasz
24 dni temu
Reply to  Tomasz

Ktoś kto pisze takie bzdury jak Pan Panie Tomaszu nie rozumie istoty funkcjonowania TBS ów i ich działalności w całej rozciągłości tematu związanego z mieszkalnictwem TBS. polecam zapoznanie się z działalnoscią TBS ów w całej Polsce. Pan nie dokłada do mieszkańców TBS….co wiecej może się okazać ze to mieszkańcy TTBS płacą za błędy i działania spółki miejskiej: może nawet mieszkańcy tbs dokładają do utrzymania jeziora z którego wszyscy korzystamy w tym równiez PAn. Należałoby to wyjasnić, jak i wiele innych spraw. pozdrawiam.

Gracjan
25 dni temu

Bo by się chciało mieć mieszkanie za free w najlepszej lokalizacji i żeby jeszcze miasto im do czynszu dopłacało. Znam kilku mieszkańców tych bloków, pracujących na wysokich stanowiskach z niezłą pensją ale 150 zł czynsz im wzrósł więc będą płakać bo przecież jak to oni tam mają mieć tanioche. Kasiory jak lodu mają ale będą robić lament.

iga
25 dni temu
Reply to  Gracjan

dokładnie 100%

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  Gracjan

Więc Gracjan to wstrętny socjalista. Znam mieszkańców nowych bloków. Kułaków szukasz? Pracują na stanowiskach i stąd ból czterech liter?
Niech zgadnę, w Twym wyimaginowanym świecie nie ma podwyżek? Vateusz Mateusz dosciska wszystkich niby w imię „równości”. Teraz wpadł na pomysł, że soki bezcukrowe też można podciągnąć pod podatek.
Ad Rem: nie mieszkają tam tylko i wyłącznie „bogole”. Są małżeństwa które chcą mieć potomstwo. Zgnoić tych co złożyli wkład podczas budowy bloku?

essa
24 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

Trzeba było pomyśleć przed złożeniem wkładu,myslenie nie boli

iga
25 dni temu

lokale dostali prawie za free i jeszcze chcą by inni im czynsze płacili,hahahahaha,dlaczego tak późno wam podnieśli ?w tsm podwyżki były w czerwcu i lipcu,a u was co? kto za was płaci do tej pory różnice?

obywatel
25 dni temu
Reply to  iga

Jeszcze 3 mln od mieszkanców wyciągneli ale czy pasożyty z nadania politycznego mają na nich ŻEROWAĆ aby sobie koryto zapelnić ???
To już nie jest takie oczywiste ???

iga
25 dni temu

a za domofon płacicie mniej jak w tsm

obywatel
25 dni temu
Reply to  iga

A kto ci każe płacić za domofon w spółdzielni ???
Chcieliście mieć , zgody wyraziliście ??
W czym problem ???
Wy lepiej się zoriętujcie dlaczego wszyscy mają jednakową stawkę eksploatacyjną w TSM ( Siarkowcu także ) art 6 ust 1 usm ???
Lustrator w Siarkowcu ( chyba w 2010) roku w protokole lustracyjnym napisał ( jeden uczciwy) , że OPŁATY POWINNY BYĆ USTALANE na 117 nieruchomości – indywidualizacja opłat na nieruchomości ).

Antek
25 dni temu

W TTBS wcale nie mieszkają tacy biedni ludzie- każdy wie, że masę osób z każdego rozdania politycznego znalazło tam dobrą metę za niską kasę. A za ich niskie czynsze zapłacą wszyscy Mieszkańcy Tarnobrzega!!!

obywatel
25 dni temu
Reply to  Antek

Jak się popatrzy na fury jakie stoją przed blokami to wielu biednych nie jest ??
Ale czy pasożyty z nadania politycznego mają ryjami czyścić koryto bez umiaru ???

essa
25 dni temu

Jak to jest ,ze wy macie po podwyżkach opłatę za ciepłą wodę 19 zł/m3,a ja w tsm od lipca mam p 32,85 z/m3ł + opłata stała od osoby 7,78/na miesiac?może mi to ktoś wytłumaczyć?

obywatel
25 dni temu
Reply to  essa

Zapytaj Prezia ile TSM płaci za M3 do ECO ???

Antek
25 dni temu

Niskie czynsze na poziomie 10 zł., niska opłata za wodę- z tego co słyszałem najwięcej płacą 20 zł. za m3 wody i jeszcze im źle. A ty człowieku pracuj uczciwie, bierz kredyt i spłacaj go, a mieszkaniec ttbs nie musi niczego…

Johny
25 dni temu

To który nieszczęśliwiec zamieszkujacy bloki tbsu rezygnuje? Ja biorę to mieszkanie z pocałowaniem ręki.

Walet
25 dni temu
Reply to  Johny

Ja za to kupię mieszkanie a nawet dom od jednego radnego za cenę podana w oświadczeniu majątkowym.

obywatel
24 dni temu
Reply to  Johny

To może zapytasz się dlaczego tak szybciutko radni ( bezradni) domki budują , dlaczego jeden radny garaże skupuje na wynajem ( z czego mają ???)

Krytykować każdemu można ale niektórzy was ścierwa mającej się za oligarchię nie ruszą .

TTBS zlikwidować , wystarczy zakład miejski komunalny a mieszkania jak budować przez miast to tylko socjalne i tyle !!
Ścierwo z postkomunistycznym rodowodem stworzyło TTBS aby żreć i chlać kosztem innych niczym pasożyty.

Tak kart w TTBS i SM Siarkowiec i innych zorganizowanych mafiach a wszystko pod osłoną niby solidaryzmu społecznego ( bolszewickiej zakorzenionej propagandy).
Jedno ścierwo tu drugie tam j żre z koryta nie patrząc na innych aby tylko ryje sobie napełnić ???
A w niedzielę jeden za drugim do kościoła ????

essa
24 dni temu
Reply to  Johny

Nikt nie zrezygnuje,popłaczą troche i będą płacić,dopiero bedą płakać jak przyjdzie rachunek za c.o.,ale to w 2023,od razu mówię,ze tanio to nie będzie

Jan
25 dni temu

Brawo,wreszcie konkretny ruch mieszkańców,dosyć bycia baranami na rzeź.

obywatel
25 dni temu
Reply to  Jan

Popatrzcie co to w tej mieścinie się zaczyna dziać ??
Zaplecze mieszkańca z Krosna narzeka ???
Mieszkańcy Zakrzowa, teraz karki ponoszą lokatorzy z TTBS ???
A było tak wspaniale , Kapitan Nemo niby kierował pięknie i ładnie ale kierował w stronę którą mu wskazywał mieszkaniec z dymitrowa ???
Było miło, wesoło, zabawnie , ba wychwalany mądrala Skierowany przez mieszkanców NIE z TARNOBRZEGA !!

Były tańce, śpiewy, hulanki, zabawy
A TU NAGLE owce, barany, osły już stadnie podnoszą głowy i prostują karki!!
Przejrzeli jak im się do du…y dobrali mieszkańcy nie z Tbg z kolesiami !!!

Zakrzów
25 dni temu

I mają rację. Dość tych krwiożerczych rządów tyrana z Krosna. Pisać do Webera on pogada z Mateuszem i Luckiem oraz wojewodą Ewą i wprowadzą w Tarnobrzegu komisarza.Najlepiej Panią wiceprezydent Stalowej Woli dr. inż. Renatę Knap.

Tom
25 dni temu
Reply to  Zakrzów

Pani Knap nie jest wiceprezydenta Stalowj Woli to tak gwoli podania nieprawdziwej informacji

Zakrzów
25 dni temu
Reply to  Tom

To była nim przez pewien czas. Teraz odpowiada za budowę nowych osiedli mieszkaniowych w pobliżu tamtejszego MC Donalda oraz w Charzewicach

tarnobrzeżanin
25 dni temu

A sprawa sprzedaży działki przez TBS do kontroli NIK albo innych skuteczniejszych organów.
Po co do Webera wystarczy do właściwych organów które są kompetentne do oceny niegospodarności i słuszności decyzji. .

life
25 dni temu

według mnie najlepiej by było do boga napisać skąd biorą się tacy ludzie kto był taki głupi że wybrał ludzi którzy mają małą wiedze a zarabiają tysiące papierków i monet za nie długo powstanie wojna domowa w tym postrzelonym kraju bo biedni będą bogatych okradać a jak braknie bogatych to miedzy sobą będą walczyć i nie będzie potrzebna armia i ciężki sprzęt jak na Ukrainie tylko rekami sobie oczy wydłubywać żeby mieć co do ust włożyć jak się możemy ludźmi nazywać jak jesteśmy gorsi jak te sępy co po pustyni krążą a niech zrobić post 40 dniowy dla każdego polaka skoro się rydzyka słuchają i wtedy wyjdzie prawka jacy ludzie mieszkają w 22 wieku w rp i kto rządzi tym krajem bo już nie ma tutaj nić co było robione za pradziadów a teraz zostało sprzedane a kto to wykłupił Niemcy i nie tylko ci co nas gazowali w latach wczesnieszych a do mieszkańców co mieszkają w blokach tbsu i nie tylko po co bybieraliście prezydenta nauczyciela historii i po co oddawaliście głosy na projekty skoro władza nawet z dofinansowań dodawała do swojej kieszeni a najłatwiej jest Polaka przekłupić bo nie mam swojego honory tylko siano w kieszeniach i to… Czytaj więcej »

wrzos
25 dni temu

TAK PODOSTAWALI MIESZKANIA PO 100 METROW W NOWYCH BUDYNKACH NIEMAL ZA DARMO A JAK IM CZYNSZ PODNIESLI TO WIELKIE HALLO !!! POD OKNAMI DROGIE SAMOCHODY, DO ROBOTY KRQWY KTORE DOSTAJA 500 PLUS I UDAJA ZE CIELETA CHOWAJA TYLKO W TLUSZCZ Z LENISTWA OBRASTAJA DO ROBOTY !!! CO MAJA POWIEDZIEC MIESZKANCY KTORZY MIESZKANIE MUSIELI KUPIC NA WYSOKI KREDYT I DO TEGO DOCHODZA IM TAKZE WYSOKIE OPLATY CZYNSZU I INNE !!!!A TAKICH LUDZI JEST BADZO WIELE A KWOTY KREDYTOW WCIAZ ROSNA

Tomasz
24 dni temu
Reply to  wrzos

Czytając posty ludzi pokroju „wrzos” można tylko współczuć rodzinie która musi go znosić. Z niego wylewa się jad. Po prostu słaby człowieczek dla którego całe otoczenie jest złe tylko on jest najmądrzejszy. Nie ma pojęcia o mieszkańcach i mieszkaniach w TBS, lecz krytyka pełna fachowości w cudzysłowiu. Po prostu człowieczek z kompleksami.
Jest to poważna sprawa dla mieszkańców i otwiera drogę także jeżeli chodzi o zasoby w innych spółdzielniach, by z sufitu nie podnosili czynszów. Każdy może krytykować ale niech to zostawi dla siebie… lecz w domu chyba mają go dość więc szaleje w sieci.

obywatel
24 dni temu
Reply to  Tomasz

Myślisz się w Siarkowcu jest z sufitu , poczytaj uchwały wzc( raczej pracusi i bandy zarządu i rady) w sprawie podziału nadwyżek z gzm i nadwyżek bilansowych za lata 2008-2012 ( i ponoć to jest do chwili obecnej) a następnie przeczytaj art 6 ust 1 usm
JAK KRAŚĆ to miliony – około 2, 5 mln a w radzie byli milicjanci i to wszystko pod okiem adwokatów z TBG.
Mogą sobie na to złodzieje pozwolić bo pod ochroną milicji , prokuratorów i sędziów ( np polityka) z Tarnobrzegu .
Tam to dopiero złodzieje a ludzi ścigają po sądach zatrudnione dwie kancelarie adwokackie ( i o zgrozo powiązane z lokalnymi działaczami PiS a Kaczyński obiecywał ukrócić złodziejstwo w spółdzielniach .

Jeżeli wy liczycie na pisowca którego jest szefem zasłużony dla mafii spółdzielczej to powodzenia !
Innym nie pomógł ( ani Adamczyk, ani Ziobro i ich nominaci z prokuratur i sadów ) to wam pomogą – oj ???

obywatel
24 dni temu
Reply to  wrzos

Ale farmazony pierd ..aż błaźnie ??
Ile ci płacą ???
Ty to czasami nie Julcio cezar ???

123
24 dni temu

Oj widać, że prezydenckie trolle finansowane przez Kubusia Pornofotografa dostały pilne zlecenie na walenie w mieszkańców. Spoko, krzyczcie, piszczcie i tak za półtora roku urwie wam się korytko 😉

Krystyna
24 dni temu

Jak to jest z tymi mieszkaniami Tbs? Jak są one przydzielane wynajmującym? Ile lat trwa wynajem? Czy to aby nie powinno być tymczasowe mieszkanie żeby ustabilizować sytuacje materialną np 3-5 lat.? Czy wynajmujący tak dostają sobie te lokale do końca życia i jeszcze mają roszczenia bo chcą żeby czynsze były zamrożone. Zapraszam na skalną Górę zobaczycie nasze bloki, trelinke na chodnikach. Kto Wam każe tam mieszkać. Sprawdziłabym to wkoncu kto ile mieszka, ile zarabia. Jest tyle młodych rodzin co biorą kredyty żeby kupić mieszkania. To oni powinni dostawać takie lokale do czasu aż ustabilizuje się ich sytuacja.

Asterix
24 dni temu
Reply to  Krystyna

To jest trochę bardziej skomplikowane. Zależy również czy dotyczy nowo przydzielanych czy mieszkań przydzielonych w poszczególnych latach dlatego, że to na jakich zasadach przydzielany jest taki lokal reguluje ustawa, która zmieniała się.. Z założenia miało to wspierać młode czy mniej zamożne osoby. Ustawa reguluje sporo tematów ale pozostawia sporo widełek w których lokalny TBS może działać. Pierwsze lokale mówimy tu o ul.11 listopada lokatorzy otrzymali zgodnie z ideą czyli symboliczny wkład (ok 7 tyś zł w 2001r) i znośny czynsz + co najważniejsze spłatę kredytu jaki zaciągnęła w imieniu lokatora TBS. TBS na spotkaniach obiecywał, że ta rata kredytu jaką spłaca lokator zostanie zaliczona na poczet późniejszego wykupu. I tu TBS dokonał pierwszego w swojej historii oszustwa. Ostatnio oddawane lokale to już partycypacja ok 30-40% lokalu nowego + spory czynsz. Jak przeliczysz wyjdzie taniej wziąć kredyt i kupić bezczynszowe. Pytanie tylko czy ma ktoś zdolność. Należy też zwrócić uwagę, że TBS zarządza również jako Spółdzielnia innymi lokalami np. wieżowce gdzie lokatorzy maja wykupione na własności czy lokale w domach wielorodzinnych w Skopaniu.. TBS jest tam jedynie zarządcą. TBS również zarządza lokalami miasta więc tu rządzą jeszcze inne zasady. Dlatego wrzucanie wszystkich do jednego worka jest błędem a każdy wypowiadający się… Czytaj więcej »

obywatel
24 dni temu
Reply to  Asterix

TTBS nie jest spółdzielnia ale fakt powstały TBS na wzór komunistycznych spółdzielni
– niby kredyt płacisz, niby twoje a tak naprawdę to wszystko aby koryciarzy z nadania politycznego mieli koryto .

essa
24 dni temu
Reply to  obywatel

jaki kredyt płacisz?niby?

Asterix
23 dni temu
Reply to  essa

Mam Ci pokazać kwit ? FV z TBS i jedna z pozycji to spłata kredytu. Tak miałem przez 3 lata potem w jednym miesiącu znika kredyt i dokładnie co do grosza rośnie o tą wartość czynsz.

Asterix
23 dni temu
Reply to  obywatel

Płacisz i nie jest Twoje

Asterix
24 dni temu

Byłem mieszkańcem tej żałosnej Spółdzielni. Potwierdzam, że ich wyliczenia wyciągane są z kapelusza. Dorabia się ideologie do zaistniałej sytuacji. Mimo wysokiego kredytu za dom cieszę się, że ten etap jest za mną. Osobiście miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji a ostatnia z nich z początku tego roku. Otrzymałem notę odsetkową na 60 groszy gdzie sama koperta przewyższa tą wartość. Od razu uprzedzę bo historia -jest ciekawa a mianowicie miesiąc po rozstaniu z TTBS napisałem do nich prośbę o sprawdzenie i wyliczenia wszystkich kosztów z jakich powinienem się rozliczyć. Otrzymałem odpowiedź – Wygląda na to, że ma Pan nadpłatę coś ponad trzysta złotych, proszę o podanie numeru konta. Podałem otrzymałem zwrot a po roku informację, że jednak mam do zapłacenia 30 zł – opłaciłem. Po kolejnych 2 latach jak wspomniałem wyżej otrzymałem odsetki od tych 30zł za rok zalegania. Moim zdaniem TTBS wygrywa w rankingu głupoty. Znaczek, koperta, koszt pracownika, który to przygotował i zysk 60gr 🙁

obywatel
24 dni temu
Reply to  Asterix

To nie TTBS to postkomunistyczna działacze zatrudnieni tam z komitetu KOZ.
Nic się nie zmieniło – politykierzy żrą z koryta na koszt mieszkanców.
Nie jest inaczej w tarnobrzeskich spółdzielniach , np w Siarkowcu nigdy nie informowali o wzroście wynagrodzeń ( mimo obowiązku ) a wystarczy sprawdzić radnego tzw pisowca ” nowaczka ” ( jego oświadczenia majątkowe ). – kokosy rodzina prezia i jego znajomi zarabiają ( kolesie z rady też a większosć to koledzy wiecznego prezia z jeziórka i Pentagonu w Machów).
Tam jest dopiero ” rodzina na swoim ” .

Owen
23 dni temu
Reply to  obywatel

Przerażające jest to jak straszna zawiść bije z większości wpisów! Bo ktoś ma więcej, bo lepsze auto, bo dobre stanowisko itp. I żeby było jasne: ja wynajmuję mieszkanie więc nie dotyczy mnie w żaden sposób sprawa TBS-u i również dotykają mnie drastyczne podwyżki. Chodzi mi tylko o to że mieszkańcy bloków TBS poprosili o KONTROLĘ, nic więcej. O wykazanie przez fachowców jakie konkretnie czynniki wpłynęły na ich podwyżki. To taka zbrodnia? Od razu trzeba w nich kamieniami? Zawiść, zawiść i zawiść. Jakie to prymitywne, jakie tarnobrzeskie! A co do stanu zamożności to nie wszyscy są złodziejami, często zdarza się, że ci co mają lepsze samochody ciężej pracowali, a lepsze stanowiska – więcej się uczyli. Naprawdę to się zdarza -:) No i ci ludzie przecież nie mieszkają w TBS za darmo. Ja osobiście nie mam w życiu lekko ale potwornie brzydzi mnie zawiść!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content