W czwartek pierwszy mecz KTS Enea Siarkopol w Lidze Mistrzyń. Klub zaprasza do strefy kibica

W czwartek, 10 listopada (g. 19:30) broniący trofeum KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozegra pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń w sezonie 2022/23. Na wyjeździe spotka się z Tecnigen Linares. Dzień wcześniej hiszpański zespół podejmie o tej samej porze francuski Etival Clairefontaine ASRTT. Wymienione 3 drużyny tworzą grupę C, a dwa najlepsze awansują do ćwierćfinału.

– Nigdy wcześniej nie rywalizowaliśmy z Tecnigen Linares. Jutro wylatujemy do Hiszpanii, a wieczorem obejrzymy mecz z udziałem obydwu naszych rywali – mówi Zbigniew Nęcek, trener najlepszej drużyny w Europie w rozgrywkach 2018/19 i 2021/22.

Wszystkie spotkania grupowe tarnobrzeżanki rozegrają w listopadzie – z Tecnigen Linares 10.11 i 15.11, a z Etival Clairefontaine ASRTT 18.11 w swojej hali i 27.11 we Francji.

– O sile zespołu z Linares stanowią głównie Orawan Paranang z Tajlandii i Roxana Istrade z Rumunii. Wielokrotnie obserwowałem w akcji Orawan Paranang i wiem, że to jest bardzo dobra zawodniczka, bardzo szybka przy stole i dysponująca bardzo skutecznym serwisem. Z jej strony czeka naszą drużynę największe zagrożenie – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Być może trzecią pingpongistką w składzie Tecnigen będzie Rumunka Claudia Caragea. Tymczasem Enea Siarkopol zagra w następującym składzie: Monakijka Yang Xiaoxin, Rumunka Elizabeta Samara, Portugalka Fu Yu.

– W zakończonym w niedzielę turnieju WTT Contender w Novej Goricy Yang Xiaoxin awansowała do finału, w którym przegrała 3:4 z Shin Yubin, a Elizabeta Samara osiągnęła półfinał. Ze względu na swoje obowiązki w japońskiej lidze na czwartkowy mecz nie będzie mogła dotrzeć liderka naszego zespołu Han Ying. Kolejne mecze w ramach rozgrywek grupowych nasza drużyna będzie mogła już rozegrać w pełnym składzie z Han Ying, Natalią Bajor i Kingą Stefańską – przyznał Zbigniew Nęcek.

Do wspólnego kibicowania w strefie kibica zaprasza klub Enea Tarnobrzeg. Szczegóły na plakacie

TRANSMISJA NA ŻYWO: tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content