Zwolnienie lekarskie online – kiedy jest ważne?

W internecie można znaleźć wiele wpisów otagowanych jako #zwolnienie #zwolnienie-online, co najlepiej świadczy o liczbie osób zainteresowanych tym tematem. Trudno się dziwić – zwolnienia i recepty w formie elektronicznej są modne, wygodne i pozwalają w wielu przypadkach zaoszczędzić czas, jednocześnie pozwalając dbać lepiej o zdrowie swoje i innych osób.

Co więcej, jeśli stan zdrowia pacjenta nie pozwala mu na opuszczanie domu, konsultacja online, której efektem są wygodne recepty online oraz zwolnienie lekarskie, to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Kto wystawia zwolnienia lekarskie online?

Zwolnienie lekarskie może wystawić każdy lekarz – internista, pediatra oraz każdy lekarz posiadający dowolną specjalizację jeśli tylko uzna podczas konsultacji online, że taki dokument jest pacjentowi niezbędny do pozbycia się swoich dolegliwości chorobowych.

Najlepiej pomoc podstawową i specjalistów szukać na stronach internetowych, do których prowadzą wszystkie możliwe tagi, np. #zwolnienie-lekarskie #e-zwolnienie #zus. To w takich miejscach najłatwiej skorzystać ze swojego świadczenia chorobowego czy znaleźć prywatnie najlepszego specjalistę z danej dziedziny.

Co trzeba zrobić w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego?

Podstawą, aby otrzymać zwolnienie online, jest konsultacja lekarska online. Po wybraniu serwisu, za pomocą którego chcesz umówić się na rozmowę i uzyskać L4 w formie dokumentu elektronicznego, musisz wybrać właściwego lekarza. Wybierasz też datę i godzinę – najlepsze serwisy umożliwiają spotkanie w wirtualnym gabinecie lekarskim przez całą dobę, przez cały tydzień. Musisz też opłacić wizytę w placówce medycznej. Dalej trzeba już tylko czekać, aż lekarz specjalista czy lekarz ogólny odbędzie z Tobą coś w rodzaju e- wizyty domowej. Ostatecznie to lekarz podejmuje decyzję, odbywając konsultację online, czy wystawić zwolnienie online, czy nie, odpowiednio do stanu zdrowia pacjenta. Jeśli zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza trafi na internetowe konto pacjenta, trafi też automatycznie do systemu zakładu ubezpieczeń społecznych. Stamtąd automatycznie przesyłane jest do twojego pracodawcy.

Zwolnienie lekarskie przez internet – jakie ma zalety?

Elektroniczne zwolnienia lekarskie są wygodne, ponieważ pozwalają skorzystać z zasiłku chorobowego bez wychodzenia z domu. To cenna możliwość, szczególnie przy bardzo złym ogólnym samopoczuciu lub gdy chodzi o choroby przewlekłe. Jeśli z przyczyn zdrowotnych nie możesz wykonywać obowiązków zawodowych, wystawienie e zwolnienia dodatkowo oszczędza czas.

Czy każdy może być na elektronicznym zwolnieniu lekarskim?

Zwolnienie, jakie wydaje lekarz online, jest dla każdego. Konsultacje online są dla dorosłych i dla dzieci. Jeśli z chorym dzieckiem chcesz uzyskać zwolnienie lekarskie z zajęć wychowania fizycznego lub chcesz skorzystać z NFZ-owskiego ubezpieczenia chorobowego, umów konsultację z możliwością uzyskania e zwolnienia, udostępniając swoją dokumentację medyczną.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content