Mieszkańcy TTBS nie chcą zamkniętych spotkań z prezesem. Zapraszają Ł.Mędrykowskiego do TDK

Dzisiaj miały rozpocząć się spotkania, na które mieszkańców bloków w zasobach TTBS zaprosił prezes. Każdy z bloków miał wyznaczony osobny termin. Mieszkańcy zrezygnowali z tej formuły i zapraszają Łukasza Mędrykowskiego na jedno spotkanie, organizowane przez przewodniczącego Rady Miasta, w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

W obecnej, napiętej sytuacji mieszkańcy nie mają życzenia rozmawiania z Panem o czynszach w podgrupach i domagają się pisemnych odpowiedzi dla każdego z mieszkańców na temat wyjaśnienia podwyżek i przedstawienia stosownych kalkulacji na poszczególne mieszkania (…) Dodatkowo mieszkańcy stoją na stanowisku, że wszelkie rozmowy na linii mieszkańcy TTBS -Zarząd powinny odbywać się przy udziale Radnych i Prezydenta Miasta Tarnobrzega, oraz przy udziale zaproszonych gości/prawników ze strony mieszkańców. Stanowisko mieszkańców wynika również z nierzetelnych informacji przekazywanych przez Pana do mediów tarnobrzeskich – czytamy w piśmie przesłanym przez mieszkańców prezesowi (pismo w całości w galerii poniżej).

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 listopada br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.17.30

Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
18 dni temu

Ludzie zejdzcie na ziemię!nie tylko wam podnoszą opłaty!!!

Jan
18 dni temu
Reply to  Jan

Właśnie mieszkańcy twardo stoją na ziemi, to prezes TTBS ma problemy z realnasci.

Walet
18 dni temu
Reply to  Jan

godzisz się tak po prostu aby Ci ktoś podnosił opłaty o np. 40% i nie pytasz dlaczego to robi?

HELMUT
17 dni temu
Reply to  Walet

Do niedawna mieszkałem w Monachium gdzie za mieszkanie 58 m, płaciłem około 600 euro co stanowiło 25% moich poborów, natomiast tu przy zarobkach w tbg to z pewnością przekracza 60% przeciętnego mieszkanca tbg, uważam to za rozbój i zwyczajną lichwę.

HELMUT
17 dni temu
Reply to  HELMUT

Współczuję mieszkańcom opłat rzędu 1700 za sam czynsz, plus media to czuje że jednej pensji braknie. Proszę się bronić, i nie dać się rozbić na małe grupy, oni tak działają w myśl starej zasady wyniesionej z komuny, że z pojedynczymi osobami sobie poradzimy.

Gospodarz_domu
17 dni temu
Reply to  HELMUT

Czynsz jak w Krakowie i Warszawie. Może jak ludzie na znak protestu przestaną płacić to te łby co tam siedzą sie opamietają.

Tomek
15 dni temu
Reply to  HELMUT

Coś tu się nie zgadza. Skoro w tbsie maksymalnie jest 15 zł za metr to jakiej wielkości musi być mieszkanie żeby czynsz wynosił 1700 zł.

ANNA
12 dni temu
Reply to  Tomek

15 zł sam wynajem,moim zdaniem

Jan
17 dni temu
Reply to  Walet

a co to pomoże?jak bedziesz mieć taniej,to tak naprawde ktoś bedzie musiał pokryć różnicę,idąc twoim tokiem myslenia to wszyscy mieszkańcy powinni się składać na twój czynsz bo jaśnie pana nie stać na czynsz,Jak jesteś biedny to dostaniesz dodatek mieszkaniowy,a najlepiej zakasać rękawy i do roboty!

walt
17 dni temu
Reply to  Jan

im się należy ! jak się uda to dostaną dopłaty jak emeryci 13 i 14 więc nie dziwne,że próbują zwłaszcza w takim kraju gdzie takie dopłaty poszczególnym grupom się wymyśla.
a inni muszą zapieprzać.co to za nowość ?
jak idziesz wynająć halę sportową to musisz płacić mimo,że utrzymujesz MOSiR jak jesteś w elicie to stadion masz za darmo.

każdy kombinuje po prostu 🙂

Alf
17 dni temu
Reply to  Jan

Mnie interesuje , kto zapłacił za plewienie nasadzeń . Zdaje się ,że robił to TBS . Na zlecenie miasta?. Czy miasto wystawiło za to fakturę i ile zapłaciło za tę usługę ewentualnie ? Dalej jak wygląda sprawa zarządzania jeziorem przez TBS. Żeby przypadkiem nie było tak ,że wliczone jest to w czynsz a płacą za to mieszańcy.

hmm...
16 dni temu
Reply to  Jan

Niech mi ktoś wyjaśni, jak w miarę nowe bloki ttbs wymagają już kosztownych remontów i w związku z tym jak pisze prezio mądraliński, podnosi drastycznie ludziom opłaty, i drugie pytanie jak inflacja ma się do budynków w których mieszkańcy sami juz ponoszą wszystkie jej koszty utrzymania, mediów i kredytów, budynek niczego nie produkuje tylko sobie stoi. A za fundusz remontowy też płacą mieszkańcy, ale ten fundusz, i tu jest problem jest ukryty w czynszu, a nie wyszczególniony w osobnej pozycji, i tak naprawdę ludzie go opłacają ale tylko ttbs wie w jakiej wysokości.

Maniek
16 dni temu
Reply to  hmm...

pieniądze z funduszu remontowego które wszyscy płacą w czynszu idą na inne cele ( jakie, można się domyślać?) i dlatego nie jest on wyszczególniony, gdyż mieszkańcy wtedy mieliby jasną sytuację ile w sumie przez lata wpłacili na ten fundusz oraz ile z niego na dany blok zostało przeznaczone na remonty.

ODYSEUSZ
18 dni temu

Moim zdaniem tym panem powinien zając się prokurator. Dotyczy sprawy niezabudowanej działki na ulicy świętej Barbary. TTBS dostało za darmo od miasta, a tak naprawdę od jej mieszkańców działkę na której miał powstać blok celem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych jej mieszkańców! 1. TTBS nie wywiązał się z obowiązku. 2. odsprzedał tą działkę bez przetargu jakiemuś tam deweloperowi który albo coś tam wybuduje albo odsprzeda jakiejś sieciówce choćby pod kolejnego LIDLA (czy zostało to prawnie zastrzeżone) 3. Jakim cudem mają powstawać bloki w TBG skoro mieszkaniówka w całej Polsce już leży i kwiczy. 4. Kto da kredyt developerowi , jaki bank bo przecież 5 milionów to za mało aby powstał taki blok tutaj potrzeba około 50 milionów. Obawiam się że będziemy mieć powtórkę z historii rodem tej działki na Sikorskiego pod planowaną widmo galerią, gdzie spółdzielnia TSM miała swego czasu na tych gruntach wybudować bloki mieszkalne !

obywatel
18 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bardzo ciekawe dlaczego jeszcze sołtys, przewodniczący i radni jeszcze nie zawiadomili prokuratury ( zbycie działki bez zgody rady miasta )????
Pajęczyna kolesi z KOZ będzie urabiać niepokornych zamiast mądrale wypierd…ć z ekipą ???
Ogłupianie będzie trwać bo mają ochronę ( prokuratury i sądu z Tbg) , to jak pajęczyna postkomunistyczna !!
Najciekawsze – milicjant nie wie co robić ???

kamilek
17 dni temu
Reply to  obywatel

Jak to nie wie. Robi już swoją kampanie wyborczą.!!! Czy tego nie widzicie.???

pytanie
16 dni temu
Reply to  kamilek

ach nie robi tylko teraz pracownicy um mają zadłuzone miasto wiadomo przez kogo i teraz tak tbbs ma zadłuzenie u miasta za budowę ostatniego bloku wiadome jakiego a za ta płaca ludzie co maja wiecej miz 50 lat i w tego miasta nie chcą się wyniesc a teraz ile ta stasza elita zrobiła złości młodzierzy która brzydzi sie tego miasta a o reszczie nie bede wspominał bo mozecie to sobie komentowac nie mam w tym swojego interesuj wiec nie bedzie jak chce

Bolkoo
17 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dokladnie, prokurator i CBŚ, tam siedzi sama klika kolesi i przydupasów. A remont to sobie fundneli ale swojej siedziby, za kase zdartą z mieszkańców.

obywatel
17 dni temu
Reply to  Bolkoo

A to oni nie mają siedziby na Listopada , w domku ?????

Czyżby prezio potrzebował lokum godnego jego EGO ???
Blisko sołtysa ???

Bolkoo
17 dni temu
Reply to  obywatel

Siedziba jest dokładnie obok siedziby, Darosa histeryka.

Bolkoo
17 dni temu
Reply to  Bolkoo

A okna tych myślicieli znajdują tuż nad apteką w przewiązce, dla informacji

tola
16 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

No i teraz mieszkańcy Sikorskiego nie maja wjazdu na osiedle za to mają piękny płot blaszany za którym cuda się dzieją : publiczna toaleta,pijalnia piwa wina, wódy i czego tam jeszcze chcecie,miejsce schadzek letnich i nieletnich, no i pojazd zostawiony na parkingu rozebrany i zdemolowany doszczętnie. I to wszystko w centrum miasta, takie to powaliny pod galerię mamy za która tak władze miasta obstawały, bo galeria rozwiąże problem koszenia łąki protesty mieszkańców nie były brane pod uwagę za to tereaz do bloów bawet służby miekjskie maja trudność podjechać,o karetkach i straży pozarnej nie wspomnę

obywatel
18 dni temu

Mieszkańcy niech zaproszą CBA i CBŚ na spotkanie – szybciej i prościej ????

mieszkaniec
18 dni temu

I słusznie . Władza chce temat rozwodnić , zagmatwać i zmanipulowć , i nie lubi zadawania pytań.
Tak postępuje Bożek . Mówi a jak zapytać co powiedział to nic nie powiedział.

prawnik
18 dni temu

Niech wyjaśnia wszystkie sprawy sądowe . Jaki wynik? ile zapłaciła spólka za przegrane sprawy i odszkodowania. ? Ile apłaciła za honorarium mecenasów z Rzeszowa ?a ile płlaci co miesiąc zatrudnionym i na zlecenie własnym mecenasom?
.Według powszechnej wiedzy są to ogromne kwoty jak na tarnobrzeskie warunki.

Tarnobrzezanka
18 dni temu
Reply to  prawnik

To wszystko wynika z bezkarności jaka zafundował.Pis w pandemii
Dal władze prezydentowi bez kontrolii Rady
Bożek podeowal.decyzje sam i wydawał kasę na co chciał
Afera z maseczkami pozamiatana i nie tylko.to vo.w kpncu z gwarancja a dzialka sprzedana przez TBS Szkoda słów

Najemca
18 dni temu

Wreszcie skończy się ciepełko Bożka
Nie wolno krytykować tylko chwalić Dość

fach
18 dni temu

Była drama z kosztami energii elektrycznej, potem była drama z RDM-em, teraz jest drama z TTBS-em 🙂 A w tzw. międzyczasie co z 35 mln z ładu na remonty dróg? A co z wykupem udziałów w wodociągach? A co z zadłużeniem miasta? Drama goni dramę, a sprawy zasadnicze są załatwiane jakoś tak bez rozgłosu 😉

obywatel
18 dni temu
Reply to  fach

Najlepsze jest to, że chcą aby przewodniczył przewodniczący rady z komitetu KOZ ( teraz PO) , zapewne będzie też sołtys z Komitetu Oszustów ( ko, po, SLD, ZSL , PZPR z przybudówkami, milicja itd)
A BĘDĄ ROZMAWIAĆ o dokonaniach Mądrali – czyli teraz z bandy tzw PO ( wcześniej nowoczesna ) w asyście milicjantów ( z PO i SLD)
– przecież to są jaja , niby na co liczą lokatorzy TTBS ????

Czyżby nieznani dotkryny Partii Oszustów ???:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gpcodziennie.pl/134515-rozszerzonadoktrynaneumanna.html&ved=2ahUKEwjXh5qV1K77AhWlw4sKHVN6Bu4QFnoECBIQAQ&usg=AOvVaw2PJlG07d5co8ezEmXe3Xxw

A najśmieszniejsze to liczenie na cuda MILICJANTÓW – chyba młodzi tam mieszkają ( w TTBS) i kur..a niewiedzą że za komuny miłości cjsnci nawet ojca , matkę podpiera…i i sprzedawali w slużbie władzy ???

fach
17 dni temu
Reply to  obywatel

Miasto wyrosło w komunie, więc wiadomo jakie grupy są nestorami i dziedzicami tego wzrostu 🙂 Jak ktoś kiedyś trafnie napisał styropian zakrył cegłę, czy jakoś tak. Tak czy inaczej fundamenty i mury te same 😉

obywatel
17 dni temu
Reply to  fach

Waść bardziej pasowało by ” styropian przykrywa BETON” w tej mieścinie .

pytanie
16 dni temu
Reply to  fach

no nie bo jest grunt inny nie bagnisty jak szkołe się na bagnach budowało a potem całe piwnice zalewało aby nie było szkud
a czy wszemdzie jest cegła to sie nie zgodze bo sa płuty zelbetowe od pona 60 lat i w tbbs też sa takie ale to teżnie jest mój problem

DRAMAT
17 dni temu
Reply to  fach

Jedną z cech władzy jest kreowanie tematów zastępczych w stosunku do rzeczy najważniejszych oraz przykrywanie jednej afery drugą niczym kolejnych klocków domina, aby nie rozliczyć żadnej. Dosadnie opisano to w jednym z artykułów ASZ:dziennika.
https://aszdziennik.pl/135829,mejza-to-przykrywka-pandemii-kryjacej-drozyzne-kryjaca-granice-kryjaca-reje

fach
17 dni temu
Reply to  DRAMAT

We współczesnej demokracji, wybory wygrywa ten, kto będzie lepiej wykreowany w mediach, więc trzeba wystrzegać się wypowiedzi w kwestiach zadłużenia nie do spłacenia, inwestycji na kredyt, postępowań i procesów dotyczących nieprawidłowości itp. 🙂 A afery można wręcz przekuć w sukces wskazując ile się ich wykryło, lub że usunęliśmy z jakiegoś stanowiska kogoś z „naszych” 😉

Józiek
15 dni temu
Reply to  DRAMAT

AZS dziennik to serwis serwujący fejknjusy 🙂

Walet
18 dni temu

I k… bardzo dobrze. Czemu miały słuzyć te podziały to ja nie wiem. Bo tego nie wyjaśniono w zaproszeniach.

wrzos
18 dni temu

POSIADAJA PRZYDZILONE IM MIESZKANIA CZESTO, GESTO PO 80 CZY 100 M2 I CO CHCIELIBY W NICH ZA DARMO MIESZKAC !! ZENADA !!

Krzysztof
17 dni temu
Reply to  wrzos

Oj chyba WRZOS nie ma bardzo pojęcia jak funkcjonują TBS y i fantazjuje na forum…. Zanim zaczniesz znów coś klikać bez sensu w komentarzach polecam zapoznać się z zasadami funkcjonowania TBS ów i dodatkowo z wyrokami sądowymi, i raportami NIK o tym jak nieparawidlowo działają TBS. Ten tarnobrzeski również bez transparentności zarządzania i tylko na nic nie wznoszącym gadaniu prezesa. Majątek TBS, spółek miejskich… zastanów się skąd Ttbs ma na odszkodowania sądowe, coroczne zyski, wypłaty, kredyty, komunalne ? No z kosmosu ? Tak ?

obywatel
17 dni temu
Reply to  Krzysztof

Tymi wyrokami sądowymi był nie szastał i raportami NIK bo tu jest Tbg i rządzi jeszcze PZPR zwłaszcza w sądach tarnobrzeskich ( sąd najwyższy swoje a nominaci warcholów prawnych swoje )
JAK liczycie na tarnobrzeski sąd to tak jakbyście liczyli na cuda – tu jest pajęczyna .

Jan
17 dni temu
Reply to  Krzysztof

Jakbyś wiedział jak funkcjonują to bys tam nie mieszkał,kredyty trzeba spłacać!

walt
17 dni temu
Reply to  wrzos

sprytne ale uczą się od najlepszych bo przykład idzie z góry.
dlatego jedni zapieprzają po dwa etaty a inni żyją z pińcet plusa i 13 i 14 emerytury 🙂
tak się rozgrywa nieszczęsne przypadkowe społeczeństwo a sprytniejszy ten co głośniejszy bo sobie może dopłaty załatwić.

a winny wszystkiemu bożek a nie pisowcy co mówili,że wystarczy nie kraść… ale kto z głosujących na pis policzył ile bochenków chleba mógł kupić w rozkradzionym kraju w ruinie tuska a ile obecnie gdy wstaliśmy z kolan wprost na kacze nóżki ?
czy ktokolwiek z nich umie do tylu dodawać ? nawet z kalkulatorem ? 🙂

Asterix
17 dni temu
Reply to  wrzos

Podaj choć jedno mieszkanie w TBG 100m2 przydzielone z zasobów TBS

stiff
17 dni temu

Chodzą słuchy , że pan łukasz się zesrał ze strachu bo chyba liczył na to , że ludzie będą siedzieć cicho i płacić ile im każę …miarka się przebrała

obywatel
17 dni temu
Reply to  stiff

Obyście się nie zdziwiło???
Ma was gdzieś tak jak sołtys .
A co na to DOKTOR z urzędu, który ponoć sprawuje nadzór nad spółkami miasta ???

Mądrala to cwaniaczek jak i jego guru z dymitrowa – doić, doić, doić ILE SIĘ DA ??
Ostatecznie mieszka w domku , ponoć na bogato , dzięki temu co rządzi i dzieli w mieście ( i nie jest to stary siwy uśmiechnięty dziadzia – histeryk )????

Dla pocieszenia w mafii spółdzielczej w Tbg jest podobnie : doją, kroją, czyszczą koryto prezie że wspólnikami z rad !!!?
Mają układy to i robią też co chcą przy udziale tarnobrzeskich hien prawnych i kasty . Ludzie się nie liczą dla tej pajęczyny!!!

Jan
17 dni temu
Reply to  stiff

Pewnie ,że będziesz płacił,nikt za ciebie nie zapłaci

stiff
17 dni temu
Reply to  Jan

mnie akurat nie dotyczy sprawa ttbs , oceniam tylko realnie sytuację

walt
17 dni temu

Kolega i sąsiad ministra Waldemara Budy trafił do rad nadzorczych państwowych i miejskich spółek kontrolowanych przez PiS. Zarobił w nich setki tysięcy złotych. Od innego kolegi Buda wynajmuje mieszkanie. Czynsz płaci Kancelaria Sejmu

bierzcie przykład z ministrów najjaśniejszej Rzeczpospolitej 🙂

wystarczy nie kraść ? tak to leciało ?

mieszkaniec
17 dni temu

Dlaczego ja mam dopłacać a mieszkam w TSM do czynszów z TBS, wszędzie są podwyżki TBS to jakieś specjalne traktowanie dla tych co tam mieszkają ?

Asterix
17 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Dlaczego niby byś miał dopłacać do czynszów TBS ? TSM i TBS to inne firmy jedna z drugą nie ma nic wspólnego.

Jan
17 dni temu
Reply to  Asterix

a no dlatego,że tsm miał podwyżki już w czerwcu i lipcu i to około 30%,a tbs nie,wiec kto dopłacał tą różnicę od czerwca?

obywatel
17 dni temu
Reply to  Jan
Asterix
16 dni temu
Reply to  Jan

Na pewnie nie TSM – dowiedz się co to jest TBS i TSM a potem wypowiadaj. To niezależne podmioty.

Jan
17 dni temu
Reply to  mieszkaniec

dokładnie,oni tak myslą,100%

wojcio
17 dni temu

tarnobrzegu wielki i starozytny grodzie sandomierszczyzny dokad zmierzasz?

Wiktor
17 dni temu

TBSy są w całej Polsce,jak wyglada sytuacja w innych miastach? Założenia były takie,ze pomagamy młodym ludziom zakładającym rodziny i w ten sposób rozwijamy miasto. A teraz bombardujemy czynszami w wysokości najniższej krajowej pensji. Coś tu nie gra.

pytanie
16 dni temu
Reply to  Wiktor

barwo ty
wkoncu jakis konkret poleciał

ODYSEUSZ
16 dni temu

Na terytoriom RP spadły bomby zabijając dwie osoby. Zanim zaczniemy stawiać tezy zastanówmy się kto mógłby mieć w tym żywotni interes? 1. Ruscy – otwieranie frontu wojennego z NATO byłoby czystą głupotą i samobójstwem dlatego nie sądzę aby posunęli się do takiego kroku, zwłaszcza że oni sami nie wysuwają żadnych roszczeń w stosunku do RP. 2. Ukraina zmęczona i osłabiona widząca zniecierpliwienie Zachodu do jak najszybszego zakończenia konfliktu zbrojnego próbująca za wszelką cenę ugrać jak najwięcej. Na siłę szukająca wsparcia nie tylko materialnego ale przede wszystkim w zasobach ludzkich tj. żołnierzy chcących walczyć i przelewać za nich krew. 3. Gorączkowe fałszowanie faktów nie nie tylko medialnych ale również przez polskojęzyczne władze nie mówiące całej prawdy, a jedynie zdawkowe fakty (bomba wyprodukowana przez Rosjan ale już nie mówiące kto ją wystrzelił -zresztą broń do broni podobna) całkowicie pomijające możliwość udziały w tej zbrodni przez ukraińców – nawet sami amerykanie potwierdzają, że na podstawie trajektori lotu pocisku nie mogła być wystrzelona z terytorium rosyjskiego. REASUMIJĄC zostaliśmy w cichy i podstępny sposób zatakowany przez upadlinę realizujący swój niecny plan wmieszania Polskę i Polaków w nie Naszą wojnę – tak wygląda wdzięczność kozaków i to wszystko dzięki wam i waszemu zaślepieniu przygłupawe polskie kozackie… Czytaj więcej »

bandera i onuce.jpg
Tomek
16 dni temu

To ile oni płacą za metr w tym ttbsie ? Ja wynajmuje mieszkanie 36 metrów na zwierzynieckiej od gościa prywatnie. Płacę 900 zł odstępnego wychodzi 25 zł z metra. Dodatkowo place czynsz do spółdzielni i wszystkie pozostałe opłaty wynoszą prawie 800 zł dodatkowo. Niech ktoś napiszę ile tam płacą za metr?

Jan
16 dni temu
Reply to  Tomek

10 do 15 zł

Tomek
16 dni temu
Reply to  Jan

Po podwyżkach czy przed ?

hieronim
15 dni temu
Reply to  Tomek

po podwyżkach 15,20 zł/m3 to max

Tomek
15 dni temu
Reply to  hieronim

No to bez jaj. Ja od 2 lat wynajmuje klite za 900 zł. Podobno tam mieszkania mają po 50-70 metrów. Cwaniaki chcą żyć na garnuszku miasta. Jak wziąść to mieszkanie z tbsu. Biorę po podwyżkach beż marudzenia

Walet
15 dni temu
Reply to  Tomek

Będą zapisy na mieszkania w bloku, którego budowa się rozpocznie za około kwartał. Szykuj wkład własny 40-50 tysięcy.

Tomek
15 dni temu
Reply to  Walet

I mam zagwarantowany wynajem na lata z możliwością wykupu a ten wklad zalicza się do wykupu. Biorę z pocałowaniem ręki

ANNA
12 dni temu
Reply to  Tomek

To raczej nie takie proste,trzeba być mieszkańcem miasta i nie mieć nic na siebie,myslę,ze tak jest,bo inaczej to wszyscy by chcieli!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
66
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content